Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Andrzej Lepper wicepremierem i ministrem rolnictwa
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak oceniasz decyzje, o powrocie Samoobrony do koalicji rz?dowej
Bardzo dobra
0%
 0%  [ 0 ]
Słuszna
8%
 8%  [ 1 ]
Odpowiedzialna
25%
 25%  [ 3 ]
Wyważona
41%
 41%  [ 5 ]
Zła
16%
 16%  [ 2 ]
Tragiczna
8%
 8%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 12

Autor Wiadomość
Harcownik
Weteran Forum


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 131

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 6:53 am    Temat postu: Andrzej Lepper wicepremierem i ministrem rolnictwa Odpowiedz z cytatem

http://dziennik.pap.com.pl/index.html?dzial=POL&poddzial=POLI&id_depeszy=20164487
Dziennik internetowy PAP 17.10.2006 godz. 00:12
Andrzej Lepper wicepremierem i ministrem rolnictwa

Prezydent Lech Kaczyński nominował w poniedziałek wieczorem szefa Samoobrony Andrzeja Leppera na stanowisko wicepremiera i ministra rolnictwa. Na oba stanowiska Lepper wraca po miesięcznej przerwie.

Uroczystość wręczenia nominacji Lepperowi odbyła się bez udziału mediów. Uczestniczył w niej m.in. wicepremier Roman Giertych. Lepper przyjechał do Pałacu Prezydenckiego na pół godziny przed prezydentem, który uczestniczył w pokazie filmu "Karol. Papież, który pozostał człowiekiem".

Minister w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński, który rozmawiał z dziennikarzami po powołaniu Leppera na stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa podkreślił, że prezydent ma nadzieję, "że dzisiejsza nominacja kończy kryzys polityczny".

"Prezydent z zadowoleniem przyjął zakończenie kryzysu politycznego, który trwał parę tygodni. Polska jest na dobrej drodze rozwojowej, rośnie PKB, rosną inwestycje, nie ma żadnego powodu, byśmy również politycznie przeżywali jakieś zawirowania"- powiedział minister. Jak dodał, prezydent ma nadzieję, że koalicja będzie mogła spokojnie pracować.

Łopiński poinformował też, że w poniedziałek została podpisana "deklaracja programowa" między PiS, LPR i Samoobroną. Rzecznik rządu Jan Dziedziczak wyjaśnił w rozmowie z PAP, że w deklaracji zawarty jest wspólny program, który trzy partie będą realizować.

Łopiński, dopytywany przez dziennikarzy czy niezaproszenie mediów na uroczystość oznacza, że była to "wstydliwa uroczystość", zaprzeczył.

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak poinformował PAP, że w Kancelarii Premiera zostanie powołanych trzech nowych sekretarzy stanu (po jedym z PiS, LPR i Samoobrony), którzy będą odpowiedzialni za kontakty w ramach koalicji rządowej.

Dodał też, że minister pracy i polityki społecznej Anna Kalata, rekomendowana przez Samoobronę, pozostanie na swoim stanowisku. We wrześniu po usunięciu z rządu Leppera, Kalata podała się do dymisji. Jednak - jak wyjaśnił Dziedziczak - premier nie przesłał do prezydenta wniosku o jej odwołanie.

Szef Samoobrony został wicepremierem i ministrem rolnictwa na początku maja, jeszcze w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Rekonstrukcja rządu była związana z powstaniem koalicji rządowej PiS, Samoobrony i LPR. Wówczas wicepremierem został też szef LPR Roman Giertych, który objął także resort edukacji.

21 września premier Jarosław Kaczyński zapowiadając, że zwróci się do prezydenta o odwołanie Leppera ze stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa, powiedział: "Lepper otrzymał szansę na uczestniczenie w procesie dobrego rządzenia". Jak dodał, Lepper z tej szansy nie skorzystał i powrócił do "swoich praktyk -warcholstwa". "Warcholstwa w żadnym razie nie możemy tolerować"- oświadczył.

Oświadczenie premiera Lepper skomentował następująco: "Chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo (...) To nie ja zachowałem się jak awanturnik, jak cham, jak niewychowany. Brak kultury politycznej, osobistej, to co premier wyprawia w tym rządzie nie konsultując nic z nikim".

Od połowy września szef Samoobrony groził wielokrotnie, że jeśli przyszłoroczny budżet będzie w takim kształcie, jak przewiduje projekt resortu finansów, to Samoobrona go nie poprze. Projekt budżetu na 2007 r. zakłada 242,2 mld zł wydatków, przy dochodach 212,2 mld zł i deficycie 30 mld zł.

Zdaniem Leppera w budżecie powinny znaleźć się odpowiednie środki na służbę zdrowia, na naukę, postęp techniczny, waloryzację rent i emerytur, na sferę socjalną i pieniądze na ubezpieczenia rolnicze.

Kolejną przyczyną konfliktu w koalicji była zapowiedź wysłania ponad tysiąca polskich żołnierzy do Afganistanu. Informacja ta wywołała dyskusje wśród polityków Samoobrony, Ligi Polskich Rodzin i opozycji, a także zarzuty wobec premiera i szefa MON, że podjęli ważną decyzję bez porozumienia z koalicjantami i debaty w Sejmie.

Posłowie Samoobrony zarzucili ministrowi obrony, że przekroczył swoje kompetencje, ponieważ może on podejmować jedynie decyzje o wysłaniu żołnierzy za granicę na szkolenia.

Przez ostatnie kilka tygodni trwały rozmowy o powrocie Samoobrony do koalicji rządowej. Zdecydowanym zwolennikiem reaktywacji koalicji był lider LPR Roman Giertych.


Ostatnio zmieniony przez Harcownik dnia Wto Paź 17, 2006 7:52 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Harcownik
Weteran Forum


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 131

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To oznacza koniec kryzysu politycznego i pstryczek w nos Platformie. Uważam, że decyzja Kaczyńskiego o powrocie do koalicji z Samoobroną, jest w obecnej sytuacji politycznej złem koniecznym. Utrzymanie się obecnego rządu oznacza dla mnie realizacje najważniejszego punktu programu, czyli lustracji i dekomunizacji. Tak długo jak PIS będzie realizował ten program będzie miał moje poparcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 8:29 am    Temat postu: Zło konieczne Odpowiedz z cytatem

Brakuje mi w ankiecie punktu "Była złem koniecznym".
Nie mamy powodu do radości ani do dumy z tego co się stało. Warcholstwo powraca na salony ale rozumiem powody takiego działania. Poprzedniej ekipie sejmowo-rządowej skutecznie udało się zlikwidować klasę średnią i oddać swoim wszystko co było można rozgrabić i zniszczyć. Odbudowa musi potrwać dość długo bo tylko Chrystus potrafił odbudować Kościół w trzy dni. Mam nadzieję że uda im się doprowadzić proces oczyszczania państwa tak daleko że "szafy lesiaka" nie dadzą się już zamknąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Heliodor
Bywalec Forum


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 44

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 8:30 am    Temat postu: Widzę to inaczej Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: dlaczego nikt ani się zająknie w sprawie afery Begerowej? Przecież widać że cała ta akcja była od początku zaplanowana przez Leppera z Tuskiem, Maksymiuk i Begerowa ją zrealizowali ze strony Samoobrony. Wyraźnie też Giertych trzyma z nimi. Próba ponownego wejścia do tej samej rzeki skończy sie źle, to tylko kwestia czasu. Wszyscy pozostali tam gdzie byli a straty są wymierne. Kto wie czy wkróce nie zobaczymy lub usłyszymy kolejnych taśm. Ostatnio kompletnie straciłem zaufanie do PIS - napewno nie tylko ja. Stracą następne 10-15 procent poparcia w społeczeństwie. Do tego właśnie prowadzi niejasna gra. Chciałbym się mylić ale widze to tak że wszystko się rozmydla (przede wszystkim lustracja może także raport Macirewicza - zobaczymy). Wydaje mi się że bracia Kaczyńscy poszli na kompromis w zasadniczych sprawach. z tego wszystkiego skorzysta tylko POkomuna.
_________________
www.gdynia.klubygp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Harcownik
Weteran Forum


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 131

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 10:10 am    Temat postu: Re: Zło konieczne Odpowiedz z cytatem

Jerry napisał:
Brakuje mi w ankiecie punktu "Była złem koniecznym".


Przyznaję, że przy konstruowaniu ankiety rozważałem opcje „zło konieczne”. Zdecydowałem się na „odpowiedzialna“ i „wyważona”, gdyż w moim przekonaniu nie wyrażają zadowolenia, jedynie akceptacje z braku alternatywy. Czyli to samo, podzielone na dwa stopnie daje lepsza możliwość oceny.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heliodor napisał:
Mam pytanie: dlaczego nikt ani się zająknie w sprawie afery Begerowej? Przecież widać że cała ta akcja była od początku zaplanowana przez Leppera z Tuskiem, Maksymiuk i Begerowa ją zrealizowali ze strony Samoobrony.


Sam Pan sobie odpowiedział.
Właśnie, dlatego że cała ta akcja była zaplanowana i zwolennikom obalenia rządu zależy żeby ją cały czas rozdmuchiwać. Wcale nie jestem pewny czy rzeczywiście Lepper coś o tym wiedział. Według mnie była to robota niedobitków WSI.


Heliodor napisał:
Próba ponownego wejścia do tej samej rzeki skończy sie źle, to tylko kwestia czasu. Wszyscy pozostali tam gdzie byli a straty są wymierne. Kto wie czy wkróce nie zobaczymy lub usłyszymy kolejnych taśm.


Nie trzeba być politologiem, żeby nie mieć wątpliwości, że koalicja ta została zawarta jedynie po to żeby wygrać czas. Zresztą Pan to opisuje, tylko nie wyciąga logicznego wniosku.




Heliodor napisał:
Ostatnio kompletnie straciłem zaufanie do PIS - napewno nie tylko ja. Stracą następne 10-15 procent poparcia w społeczeństwie. Do tego właśnie prowadzi niejasna gra. Chciałbym się mylić ale widze to tak że wszystko się rozmydla (przede wszystkim lustracja może także raport Macirewicza - zobaczymy). Wydaje mi się że bracia Kaczyńscy poszli na kompromis w zasadniczych sprawach. z tego wszystkiego skorzysta tylko POkomuna.


Obdarzanie zaufaniem polityka, jest to luksus na który nie mogę sobie pozwolić. Obecnie zalecałbym każdorazowo analizowanie sytuacji i zimną ocenę decyzji, na podstawie realnych możliwości.
Według mojej oceny, kierownictwo PISu nie zrobiło jeszcze żadnego błędu. Optymalnie wykorzystuje aktualne możliwości, przy bardzo niesprzyjających warunkach wewnętrznych i zewnętrznych. Polityka jest sztuką kompromisu i oczekiwanie realizacji programu w stu procentach można oczekiwać tylko, gdy partia uzyska przeważającą ilość głosów. Rozmydlania ze strony PIS nie zauważyłem. Wprost przeciwnie, uważam za mocną stronę tej partii, że prowadzi grę w otwarte karty. Natomiast celem manipulacji i podjazdów strony przeciwnej, jest stworzenie zasłony dymnej, którą dotychczasowe działania i te które w najbliższym czasie się spodziewam, skutecznie rozwieją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonymous
Gość





PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym sformułował... tragiczne zło konieczne.
Przy czym nawet nie wiem czy to "konieczne" nie jest czasem złudzeniem i pocieszaniem się. Ale mam nadzieję że premier lepiej tę konieczność pojmuje i PIS - owi uda się jeszcze przed końcem uchwalić ustawę o zakazie kandydowania do sejmu ludziom karanym. Taki pstryczek Lepperowi by się przydał, ale pewnie PO wtedy zagłosowało przeciwko.
Swoją drogą ciekawy byłby taki test

Oby ten układ wytrzymał do wiosny i społeczeństwo mogło więcej dowiedzieć się o ubekistanie
Powrót do góry
Heliodor
Bywalec Forum


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 44

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 12:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Właśnie, dlatego że cała ta akcja była zaplanowana i zwolennikom obalenia rządu zależy żeby ją cały czas rozdmuchiwać. Wcale nie jestem pewny czy rzeczywiście Lepper coś o tym wiedział. Według mnie była to robota niedobitków WSI.


Jasne. Ale wobec tego te niedobitki WSI działają także w Samoobronie, prawda? Lepper ewidentnie o tym wszystkim wiedział. Najpierw świadomie sprowokował konflikt, potem wyjechał do Rosji czy też na Białoruś (z kim się tam kontaktuje?) a potem wrócił w błysku fleszy aby rozgrywać dalej tą grę.

Cytat:
Obdarzanie zaufaniem polityka, jest to luksus na który nie mogę sobie pozwolić. Obecnie zalecałbym każdorazowo analizowanie sytuacji i zimną ocenę decyzji, na podstawie realnych możliwości.
Według mojej oceny, kierownictwo PISu nie zrobiło jeszcze żadnego błędu. Optymalnie wykorzystuje aktualne możliwości, przy bardzo niesprzyjających warunkach wewnętrznych i zewnętrznych. Polityka jest sztuką kompromisu i oczekiwanie realizacji programu w stu procentach można oczekiwać tylko, gdy partia uzyska przeważającą ilość głosów. Rozmydlania ze strony PIS nie zauważyłem. Wprost przeciwnie, uważam za mocną stronę tej partii, że prowadzi grę w otwarte karty. Natomiast celem manipulacji i podjazdów strony przeciwnej, jest stworzenie zasłony dymnej, którą dotychczasowe działania i te które w najbliższym czasie się spodziewam, skutecznie rozwieją.


Nie jestem dzieckiem (mam 49 lat) i jestem świadomy czym jest polityka, szczególnie w Polsce. Doskonale wiem o co idzie ta gra. Dla mnie nie jest to wcale gra w otwarte karty, zbyt dużo jest przemilczeń i niedomówień w wielu sprawach. Taka jest polityka lecz jeśli się wzywa na pomoc społeczeństwo to trzeba mu mówić prawdę.
Z perspektywy zwykłego człowieka to wygląda właśnie tak. Zresztą liczą sie fakty, a lustracji jak nie było tak nie ma (niby ma być uchwalona teraz ale jaka w końcu będzie?). Oczywiście czas pokaże kto ma słuszność. Wg mnie przyjęta przez PiS taktyka jest samobójcza.
Pozdrawiam Pana serdecznie.[/quote]

_________________
www.gdynia.klubygp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Heliodor.
Z wielkim uszanowaniem i respektem, ale wiek dyskutanta nie jest wymiernikiem świadomości politycznej. To tak na marginesie, ponieważ Pan się pochwalił, że taki młody.
Nie zarzucam Panu braku świadomości politycznej, co zresztą Pan świetnie udowadnia swoimi przemyśleniami.
Trochę irytuje mnie jednak Pana krytyka postępowania partii rządzącej bez podania konkretnych przykładów.
Np.

Cytat:
Dla mnie nie jest to wcale gra w otwarte karty, zbyt dużo jest przemilczeń i niedomówień w wielu sprawach. Taka jest polityka lecz jeśli się wzywa na pomoc społeczeństwo to trzeba mu mówić prawdę.


Jakie przemilczenia, niedomówienia? Kiedy pan stwierdził, że mówią nieprawdę?

Cytat:
Do tego właśnie prowadzi niejasna gra. Chciałbym się mylić ale widzę to tak że wszystko się rozmydla


Jaka niejasna gra? Co się rozmydla?

Cytat:
Wydaje mi się że bracia Kaczyńscy poszli na kompromis w zasadniczych sprawach.


? ? ? ? ?

Ze względu na wielki szacunek do tej strony i uczestników forum nie wymienię nazwy gazety, którą przypomina mi tego rodzaju uogólnienia. Jeżeli jest pan w posiadaniu informacji, których ja nie posiadam, to proszę się z nimi podzielić.
Musi Pan przyznać, że tak sformułowana krytyka, nader szybko przekształca się w krytykanctwo.
Nie jestem zaślepionym zwolennikiem PIS. Wraz z grupa moich przyjaciół uważnie obserwujemy poczynania tej partii i żywo reagujemy na niesprawiedliwe ataki na nią, jak i każde próby za daleko idących kompromisów.(w naszym przekonaniu.) Jeden z przykładów może Pan zobaczyć tutaj:


Senat Knebluje dziennikarzy
http://www.prawica.net/node/4456

Było ich o wiele więcej. Zaryzykowałbym twierdzenie, że od początku kadencji, krytykujemy i bronimy tą Patrie. Bierze się to z przekonania, że dobry polityk to ten, który cały czas czuje na karku tych którzy jego wybrali.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Heliodor
Bywalec Forum


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 44

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Michalczyk napisał:
Szanowny Panie Heliodor.
Z wielkim uszanowaniem i respektem, ale wiek dyskutanta nie jest wymiernikiem świadomości politycznej. To tak na marginesie, ponieważ Pan się pochwalił, że taki młody.

Przepraszam bardzo jeśli Pana w jakikolwiek sposób uraziłem swoim postem. Nie o to mi chodziło. Podałem swój wiek aby mogli się Państwo zorientować że nie jestem młodą osobą, posiadam doświadczenie lat 80-tych.

Kazimierz Michalczyk napisał:

Ze względu na wielki szacunek do tej strony i uczestników forum nie wymienię nazwy gazety, którą przypomina mi tego rodzaju uogólnienia. Jeżeli jest pan w posiadaniu informacji, których ja nie posiadam, to proszę się z nimi podzielić.
Musi Pan przyznać, że tak sformułowana krytyka, nader szybko przekształca się w krytykanctwo.
Nie jestem zaślepionym zwolennikiem PIS. Wraz z grupa moich przyjaciół uważnie obserwujemy poczynania tej partii i żywo reagujemy na niesprawiedliwe ataki na nią, jak i każde próby za daleko idących kompromisów.(w naszym przekonaniu.) Jeden z przykładów może Pan zobaczyć tutaj:


Senat Knebluje dziennikarzy
http://www.prawica.net/node/4456

Było ich o wiele więcej. Zaryzykowałbym twierdzenie, że od początku kadencji, krytykujemy i bronimy tą Patrie. Bierze się to z przekonania, że dobry polityk to ten, który cały czas czuje na karku tych którzy jego wybrali.


Zrobiło mi sie naprawdę przykro z powodu pierwszego zdania w tym akapicie. Niezależnie od tego jaki to tytuł sądzę, że porównanie nie jest dla mnie przychylne. Proponuję zakończyć tą dyskusję aby nie doszło do ataków osobistych. Nie znamy się ale bardzo szanuję Pana za to co Pan i Solidarność Walcząca zrobiliście i robicie dla Polski i stąd moja obecność na forum.
Nie jestem w żaden sposób "dobrze poinformowaną osobą" a jedynie staram się być uważnym obserwatorem.
Co do krytykanctwa to zgoda ale zakaz krytyki to wg mnie nakaz milczenia.
Pański artykuł z z www.prawica.net zdecydowanie popieram. Stąd też moje wątpliwości odnośnie nowej ustawy lustracyjnej.
Na koniec pytanie retoryczne: co oznacza takie a nie inne zachowanie Leppera w związku z jego aktualną wizytą w Moskwie?
Z uszanowaniem,

_________________
www.gdynia.klubygp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zło konieczne, posunięcie niezwykle ryzykowne-jako że na tym forum obecne są osoby uważnie obserwujące życie polityczne nie muszę chyba przypominać, iż samoobrona jako koalicjant pełni rolę konia trojańskiego mającego stopować reformy PiS-zwłaszcza dekomunizację i lustrację.Być może Kaczyński prowadzi mającą doprowadzić do wyeliminowania z Samoobrony ludzi pokroju Leppera, Begier itp.Na pewno nie jest to wina PiS-u ; ordynacja wyborcza powodująca rozdrobnienie polityczne zmusza partię Kaczyńskich do takich posunięć.

Moim zdaniem lepiej byłoby jednak,gdyby PiS dokooptował do koalicji PSL, plus oczywiście rozłamowców z SO w celu uzyskania większości.I tu, w przypadku tego drugiego pojawia się problem:jak będą wyglądać stosunki Leppera z rozłamowcami??Co prawda Pawlak jest swego rodzaju "produktem" nocnej zmiany z 4.6.1992, ale miałby w koalicji z PiS i LPR jeden atut,z resztą z powodu którego został premierem po nocnej zmianie-elastyczność i labilność.Samoobrona-jak ktoś na forum wcześniej stwierdził-będzie przeprowadzać kolejne prowokacje, w rodzaju Begiergate, w celu zastopowania reform mających oczyścić Kraj z popłuczynach po komunizmie.

Poza tym-ciekawe po kiego Lepper jedzie do Rosji i na Białoruś...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że dużo było by możliwości zawarcia innych koalicji ale ... gdyby była taka możliwość.
Po to prowadzono rozmowy z PSL i "rozłamowcami" ale to nie dawało większości parlamentarnej a więc tego co jest potrzebne temu rządowi i temu sejmowi: czasu na przeprowadzenie zmian. Wszyscy wiemy jaki jest Lepper i to że gdyby był poza rządem to głosował by przeciw każdej ustawie rządowej. W obecnej sytuacji (bardzo niekomfortowej) jest jakaś szansa na to że Choć część potrzebnych ustaw będzie przyjęta przez sejm. Po drugie prokuratura musi mieć gwarancję że efekt ich pracy trafi na wokandę a nie do kolejnej szafy "Lesiaka".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 2:35 pm    Temat postu: ZŁO KONIECZNE Odpowiedz z cytatem

ZŁO KONIECZNE!!!

W całe rozciągłości zgadzam się z argumentacją Kazimierza Michalczyka, podpisuję się i popieram. Ja też, nie należałem i nie należę do żadnej partii, lecz w chwili obecnej, nie było innego wyjścia. PIS postąpił nad wyraz roztropnie, czy Panowie, którzy tak krytykujecie tą koalicje, zadaliście sobie zasadnicze pytanie, co by zmieniły nowe wybory?!.
Nowe wybory, nie zmieniłyby radykalnie, sceny politycznej, wzmocniona zastała by lewica, LPR, jedynie by nie wszedł do Sejmu. PO+SLD - wzmocniona. Takie rozwiązanie, komu może odpowiadać?.
POLITYKA, nie jest działalnością "charytatywną". Niestety, trzeba umieć, ZAWIĄZYWAĆ kompromisy, czasami zagryzając zęby. Tak jest na całym świecie, przestańmy stękać, że to Polska "specjalność".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno wcześniejsze wybory, których efektem byłaby koalicja PO-SLD nie satysfakcjonowałyby mnie.Za poniższy postulat być może ktoś na tym forum mnie znienawidzi.Jako monarchista i umiarkowany antydemokrata uważam, iż dobrym krokiem byłby przewrót wojskowy, na wzór Pinochetowskiego .Wtedy można byłoby rozprawić się zarówno z ludźmi pokroju samoobrony, jak i komunistami i ubekami.
Kaczyńskiemu bardzo trudno jest i będzie operować przyjmując reguły gry, jakie narzuca system demokratyczny w obecnej formie ergo ordynacja proporcjonalna.Nie potępiam prezydenta za ponowne wejście w koalicję z SO, ale uważam, iż aby oczyścić Polskę z komunistów i ludzi ich pokroju jest przewrót wojskowy i dyktatura na okres oczyszczania państwa, a gty ten proces już się skończy-referendum.Problemem jest tu to, czy i ilu jest wojskowych, którzy nie splamili się współpracą z reżimem(a pamiętajmy, że ostoją komunizmu było wojsko:starczy wspomnieć ministra SW Kiszczaka-oficera razwiedki oraz szefa państwa Jaruzelskiego-również kata z IW)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Heliodor.
Moje uwagi dotyczyły formy wypowiedzi, nie osoby je wyrażającej. Nie wymieniając nazwy pewnej gazety, uczyniłem z uwagi na wielki szacunek dla uczestników forum, nie wyłączając Pana. Swoim ostatnim wpisem potwierdził Pan tylko to co już wcześniej wiedziałem, że jest Pan godnym partnerem w dyskusji. A wiec bez dąsów, proszę o argumenty. Very Happy

pozdrawiam

PS.
Przypominam sobie, że kiedyś Lepper, kontaktował się z rosyjskimi faszystami, czy coś w tym rodzaju. Może on myśli, że te kontakty pomogą jemu złagodzić embargo na produkty rolne. Naprawdę nie wiem. Trzeba obserwować!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum