" /> Dyskusje ogólne :: Politycy "w kulki lecą". Studenci mówią DOSYĆ
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Politycy "w kulki lecą". Studenci mówią DOSYĆ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 5:36 pm    Temat postu: Politycy "w kulki lecą". Studenci mówią DOSYĆ Odpowiedz z cytatem

http://www.prawica.net/node/9801

Politycy "w kulki lecą”. Studenci mówią DOSYĆ!!!
Autor: Marek Kobylarski, sob, 29/12/2007 - 22:09

Każdy z posłów dba o swoich wyborców, w każdy weekend jest obecny w swym terenowym biurze, w konkretnym, małym okręgu. Zabiega o każdy głos i każdy obywatel jest dla niego bardzo ważny. Bez względu na to jakie ma wpływy. Poseł boi się być nieuczciwym, bo wie, że w każdej chwili może zostać przez swych wyborców odwołany przez zwykłe referendum lokalne. Jedyne co go motywuje do działania i pracy to dobro obywateli, swoich drogich wyborców. Marzenia? Nie. To jest realna możliwość, o którą dziś walczy Niezależne Zrzeszenie Studentów.

W styczniu 2007 roku postanowiliśmy zorganizować konferencję na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim o ordynacjach wyborczych.
Skontaktowałem się z Januszem Sanockim - prezesem Stowarzyszenia na rzecz JOW Wspólnie z nyskim radnym Wojtkiem Wójcikiem z Nysy - ówczesnym członkiem Zarządu Krajowego NZS i Małgosią Kamińską - członkiem Zarządu Krajowego NZS z UMCS w Lublinie udało się nam uzyskać poparcie Komisji Uczelnianej NZS KUL.

Międzynarodowa Konferencja "Jakiej ordynacji wyborczej potrzebuje Rzeczpospolita?" odbyła się na KULu 16 i 17 kwietnia 2007 roku.
Dzień wcześniej stanowisko w sprawie ordynacji zajął Zarząd Krajowy NZS w pełni popierając wprowadzenia w Polsce 460 jednomandatowych okręgów wyborczych. NZS postanowił włączyć się w działania Ruchu na rzecz JOW, który o okręgi jednomandatowe walczy już od 17 lat.
Konferencja, na której odczytano stanowisko ZK NZS, udała się dzięki życzliwości władz uczelni.

Decyzja władz NZS o przystąpieniu do akcji na rzecz JOW stanowiła hasło dla wielu środowisk studenckich. W listopadzie studenci Wrocławia rozpoczęli Akcję NZS "jednomandatowe.pl - poseł odpowiedzialny przed wyborcami".

Powstała strona internetowa: www.jednomandatowe.pl - na której można złożyć podpis pod naszym postulatem.

Od listopada pozyskaliśmy już patronaty honorowe: dr Janusza Kochanowskiego - Rzecznika Praw Obywatelskich, Marka Goliszewskiego - Prezesa Business Centre Club, prof. Jadwigi Staniszkis, prof. Witolda Kieżuna, JM prof. Tadeusza Lutego - Rektora Politechniki Wrocławskiej, dr Rafała Dutkiewicza - Prezydenta Wrocławia, Marcina Zamoyskiego - Prezydenta Zamościa.
Prof. Witold Kieżun najwybitniejszy teoretyk zarządzania w Polsce powiedział o Akcji NZS: "Inicjatywa jest niesłychanie ważna i trafia w sedno. Jednomandatowe okręgi wyborcze są najważniejszym postulatem dla usprawnienia zarządzania publicznego w Polsce. Wyrażam wysokie uznanie dla inicjatorów tej studenckiej akcji". Do Wojtka Kaźmierczaka - doktoranta Politechniki Wrocławskiej i Pawła Drążka - przewodniczącego NZS z tej uczelni, inicjatorów akcji, płyną wyrazy poparcia z całego świata.
Naszą akcję poparł Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. Na stronie internetowej wpisało się już blisko 1000 osób.
W przyszłym semestrze roku akademickiego planujemy działania w całej Polsce. Nawiązaliśmy współpracę z organizatorami "Kulturaliów", dorocznej imprezy studentów Bydgoszczy i Torunia. W dniach 5-11 maja odbędą się tam koncerty m.in. T.Love, Bony M., Perfekt, Lady Pank, Ira, SDM i wielu innych. Więcej na stronie: www.kulturalia.eu Regionalne eliminacje odbędą się w kilku miastach w Polsce, również w Nysie. Koncerty mają odbyć się pod patronatem naszej Akcji i postulat JOW będzie słyszany ze scen. Poprosimy artystów o poparcie i pomoc w nagraniu przeboju promującego okręgi jednomandatowe.
Na uczelniach w całym kraju odbędą się również konferencje, happeningi, akcje informacyjne. Chcemy poruszyć świat kultury, nauki i przedsiębiorców by wywarli nacisk na elity władzy, by te, wreszcie, zajęły się tematem ordynacji wyborczej, która jest fundamentem każdej demokracji.
Nasza akcja mozę nabrać wymiaru międzynarodowego. Jesteśmy w kontakcie z dr Nazarem Boyko z Instytutu Administracji Publicznej przy Prezydencie Ukrainy, który popiera naszą Akcję oraz zabiegamy o patronat honorowy Pana Prezydenta Rumunii Trãiana Bãsescu, który od miesięcy próbuje wprowadzić JOW w Rumunii, odbyło sie tam nawet referendum w tej sprawie, o czym nasze drogie media nie raczyły nas poinformować. Ale polskie media to temat na nowy artykuł.

Apelujemy również do Państwa. Los Polski jest w naszych rękach. Polacy nie muszą emigrować. Mogą nacisnąć na polityków, by ci podjęli decyzję o zmianie ordynacji na taką, jaka jest w Wielkiej Brytanii, USA, Japonii i wielu innych krajach świata, które nie bez Kozery są bogate. Swój dostatek zawdzięczają przede wszystkim dobrym reprezentantom wybieranym w jednomandatowych okręgach wyborczych.
Na początek proszę wpiszcie się Państwo na stronie www.jednomandatowe.pl pod listą poparcia dla akcji NZS.

Politycy zapomnieli, że "być pierwszym to znaczy służyć innym". Czują się bezkarni a cały ich potencjał i działanie są skierowane na partię i jej lidera z Warszawy a nie na swoich wyborców w regionach. Należy jak najszybciej przełożyć akcent działań z centrali warszawskiej i partii wodzowskiej na społeczeństwo "na dole", społeczeństwo obywatelskie.
Politycy są dla nas a nie my dla nich!
Najwyższy czas przeciwstawić się partyjniactwu i powiedzieć mu stanowcze DOSYĆ!

W imieniu studentów i wszystkich zaangażowanych w Akcję "jednomandatowe.pl - poseł odpowiedzialny przed wyborcami" ogłaszam z tego miejsca, że czas nieuczciwych, niekompetentnych, zapatrzonych w siebie i w lidera, a nie w swych wyborców, polityków nieuchronnie dobiega końca.

Jednomandatowe okręgi wyborcze to nie postulat pieniaczy, tylko ludzi, którym leży na sercu troska o każdego człowieka. JOW to przyszłość Polski. JOW to szansa by polityka na nowo stała się, nie jak jest dzisiaj, hermetyczną enklawą dla wybranych "przydupasów", lecz roztropną troską o dobro wspólne, troską o byt każdego, najmniejszego Człowieka.

Jednomandatowe okręgi wyborcze to postulat ludzi, którym leży na sercu troska o dobro Polski. JOW to szansa by polityka na nowo stała się roztropną troską o dobro wspólne.
Skorumpowanym i biernym, miernym, ale wiernym liderom swych scentralizowanych partii, politykom mówimy- VAFFANCULO!!! Idąc doświadczeniem Włoch z 1994 roku, gdzie udało się w taki sam sposób wprowadzić JOW, my studenci, dzisiaj krzyczymy głośno: VAFFANCULO!!!

Marek Kobylarski - student III roku prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (jowstudent@wp.pl)

Autor o sobie: Urodziłem się w Nysie woj. opolskie, jestem absolwentem I LO "Carolinum" w Nysie, w 2005 roku podjąłem studia prawnicze na KUL. W latach 2001-2005 prowadziłem drużynę Harcerską "Nieprzetartego Szlaku", zrzeszającą osoby niepełnosprawne, 2003 r. byłem szefem sztabu Finału Akcji Charytatywnej "Nysa - dzieciom", w 2007 roku byłem pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji "Jakiej ordynacji wyborczej potrzebuje Rzeczpospolita?", która odbyła się 16 i 17 kwietnia br. na KUL. Na Konferencji zostało odczytane stanowisko Zarządu Krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów popierające wprowadzenie w Polsce 460 Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Obecnie zajmuje się Ogólnopolską Akcją NZS "Jednomandatowe.pl- poseł odpowiedzialny przed wyborcami", która jest wcieleniem słowa danego przez NZS na Konferencji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobała mi sie na prawicy.net ta wymiana zdań:

Polska ulega likwidacji
Autor: Jan Bodakowski, nie, 30/12/2007 - 08:46

Polska ulega likwidacji poprzez integracje z UE (euro konstytucje) ale niektórzy uparcie ograniczają się do JOW. Wiara w JOW jest równie utopijna jak wiara w to że jak że demokracja, monarchia, nazizm, czy komunizm, rozwiążą wszelkie problemy.

Po rozum do głowy
Autor: Jerzy Przystawa, nie, 30/12/2007 - 11:39


A to dlatego, Panie Bodakowski, że zamiast płakać i biadolić, wzorem takich patriotów, jak na powyższym obrazku, "niektórzy" - jak Pan łaskawie zauważa - nie tylko zastanawiają się nad tym co w tej sytuacji zrobić, ale nawet wychodzą z konkretną propozycją zmiany tego stanu rzeczy. "Niektórzy" - jak np. Autor tego tekstu, to zrozumieli, innym, jak Panu, nadmiar wiedzy, jaką posiedli, po prostu przeszkadza w zrozumieniu spraw, które prości ludzi chwytają w lot. Jest takie zdanie w Piśmie Świętym: "bacz, byś nie zgłupiał z mądrości swojej".
Ale nadchodzi Nowy Rok, więc miejmy nadzieję!
Wszystkiego najlepszego!
JP

Brawo Studenci!
Autor: Witek, nie, 30/12/2007 - 13:26


Napawa dużą nadzieją to, że młodzi biorą sprawy w swoje ręce. Może Oni wreszcie poruszą i odwalą ten partyjny głaz zagradzający rozwój Polski.
Popieram, popieram, popieram... i nie tylko, jak będzie potrzeba to nie tylko słownie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group