Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

O dezintegracji Polonii ...(instrukcja Kiszczaka)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 11:47 am    Temat postu: O dezintegracji Polonii ...(instrukcja Kiszczaka) Odpowiedz z cytatem

Dostałam ten tekst mailem od naszych emigrantów. Pojawił sie na kilku emigracyjnych stronach interetowych Proszę, jeśli ktoś ma skan z oryginału to proszę zamieścić. Ponoć ten tekst poniżej to jedynie fragment instrukcji. Jeśli ktoś jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć wiarygodności tego tekstu to bardzo proszę o informację.


O dezintegracji Polonii ...

Instrukcja gen. SB Czesława Kiszczaka

z lutego 1989 roku

"... Nasze służby dyplomatyczne na całym świecie mogą i MUSZĄ inicjować powstawanie rożnych NOWYCH stowarzyszeń, organizacji oraz klubów w środowiskach polonijnych na całym świecie, aby ZDEINTEGROWAĆ te organizacje które istnieją.
Tylko nowo utworzone z NASZĄ pomocą i przy NASZEJ współpracy organizacje, stowarzyszenia czy kluby bedą NAS popierać.
Te stare organizacje polonijne pod tymi zarzadami jakie są teraz, nigdy z NAMI nie będą współpracować.
NASI ludzie za granica mają od dzisiaj zadanie glębiej niż poprzedno INFLIRTROWAĆ istniejące gremia kierownicze tych starych organizacji polonijnych na wszystkich szczeblach, a zwłaszcza na szczeblach centralnych.
Nasze służby dyplomatyczne razem z NASZYMI ludzmi muszą zapewnić OPERACYJNE możliwości oddzialywania na te stare organizacje, kreowania ich dzialalności i kierowania ich polityka, tak aby NAS wspierały.
Te stare organizacje muszą być przez NAS operacyjnie OPANOWANE, a jak się to nie uda to je ZBANKRUTUJEMY ..."

gen. Czesław Kiszczak

* * *

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Wto Sty 01, 2008 6:38 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak miałbym być szczery to mam pewne wątpliwości co do autentyczności tego dokumentu. Czytając już parę dokumentów Kiszczaka, nie bardzo pasuje mi ten styl.
Ale mimo wszystko jestem przekonany że podobny rozkaz Kiszczak wydał. Tylko dużo wcześniej. Ja bym typował na koniec 1987 – początek 1988. Świadczą o tym wydarzenia w emigracyjnych organizacjach, jak i nieznaczący opór do układu magdalenkowego. Do tego chciałbym jeszcze dodać, że kraje zachodnie zachowywały się również bardzo dziwnie. Znam również relacje, że nawet „Wolna Europa” miała zakaz puszczania protestów przeciwko „okrągłostołowym” układom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 4:05 pm    Temat postu: Generał Czesław K. dbał o swoją trzódkę Odpowiedz z cytatem

Chyba to i owo się udało, bo jak widzimy nie zbankrutowali, a kwitną pod sztandardami LiDu czy PO, a i mają się nieźle. Jeśli wierzyć w nosa generała od bezpieki, to możnaby obecnie spróbować sporządzić listę tych organizacji polonijnych, które nawiązały współpracę i tym samym określić miejsca gdzie się UBekistanowi udało wprowadzić SAMYCH SWOICH.
W nawiązaniu do tematu głównego; pamiętam kopię, opublikowaną w egzemplarzu bezpłatnym, zwiastunie nieistnijącego już tygodnika "Spotkania", kopię okólnika skierowanego przez pana na bezpiece, gen. Kiszczaka do oficerów prowadzących byłych 'opozycjonistów'-TW, a instruującego tych oficerów w jaki sposób mają w nowej sytuacji postępować ze swoimi pupilami. Wystosowanie takiego listu świadczy, że liczba TW w kontraktowym sejmie nie była mała, gdyż wtedy zamiast okólnika wystarczyłoby wykonać parę telefonów. Może ktoś ma ten egzemplarz 0 "Spotkań".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy o to ci chodzi? Very Happy Twisted Evil

Warszawa 26.06.1989r.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do Szefów Wojewódzkich MSW.
Dotyczy tajnych współpracowników SB wybranych na posłów i senatorów.

http://swkatowice.mojeforum.net/posting.php?mode=editpost&p=110
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 5:41 pm    Temat postu: Diabeł przekonał ludzi, że go nie ma Odpowiedz z cytatem

Brawo Panie Kazimierzu!
O to mi chodziło. - choć jak widać pamięć ludzka jest zawodna. Jeszcze przed paroma minutami przysiągłbym, że pismo było podpisane przez gen.Czesława K. - a tu się okazuje, że widnieje pod nim podpis innego generała (tego samego wszak niechlubnej pamięci resortu). Duch (raczej koszmar) wionący z treści jest ten sam jaki pamiętam (mam nadzieję, że lepszą pamięcią) z tego, co czytałem przed laty.
Jak widać Układ działał nieprzerwanie - i dalej działa. Z nimi tak jak z Diabłem - dowodzą, że Układu nigdy nie było i nie ma. Teraz nawet mają w orzekaniu tej kwestii wsparcie byłego (czy tylko?) papugi mafii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co Pan na to? Very Happy



Więcej na ten temat tutaj:
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2873
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Gru 31, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SAMI SWOI. Na to mogę powiedzieć, że czasem trudno zdecydować, czy ma się do czynienia z durnymi od urodzenia, czy od przekupienia.
Uważam też, że PiS przegrał głównie przez ogromne zaniedbania w propagandzie. Pisałem im wielokrotnie, by zmianili politykę informacyjną, że ludzie widzą nie oczami a telewizorami i gazetami. Na tym mniej więcej polega rozdźwięk pomiędzy opiniami o dobrobycie własnym, a społecznym. Jesteśmy krajem w którym ogólnie ludziom (każdemu z osobne) żyje się nieźle, przy świadomości, ze 'ludziom/społeczeństwu jest źle'. I tu Donkowe 'należy Ci się więcej' trafiło na podatny grunt. Tak jak w komuniźmie: 'kazdemu według jego potrzeb'. Już bedąc w szkole średniej zauważyłem w tym pewne niedopowiedzenie, a mianowicie, że wszystko gra gdy te potrzeby określa nie zainteresowany, a jego nadzorca. Jak w więzieniu, bo to i było więzienie. Nawet wielki R.Reagan kiedy powiedział prawdę o tym, że Rosja to Imperium Zła to się musiał z tego wielokrotnie tłumaczyć.I nadal: co Czerwone to nietykalne, a Układu nie było i nie ma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 12:29 am    Temat postu: O dezintegracji Polonii . Odpowiedz z cytatem

O dezintegracji Polonii.

Trudno jest zaprzeczyć,że garbaty ma garba. O dezintegracji Polonii piszę od dawna i to właśnie przekonanie przewija się w wielu moich tekstach także i tych, które stały podstawą Apelu Polonii o Lustracje 12.02.2006( Ujawnić prawdę i Australia wyspą agentów). Dlatego też z taką pasją i nadzieją włączyłam sie i prowadziłam akcję na rzecz tego zbawiennie oczyszczającego środowiska polonijne procesu.( list do Sejmu
O prawo do prawdy i przebaczenia).

Niestety, lustracja ani w Polsce ani na emigracji nie jest i długo jeszcze nie będzie możliwa. W Polsce zamach na IPN przyjął formę obciniania funduszy czyli sparaliżowanie działalności przez zwolnienie prac Instytutu.

Pewnie musiałby się ktoś ze starych opozycjonistów spalić na schodach Sejmu aby zauważyli ten problem inni ludzie a temat mógł się przebić do mediów sterowanych przez obcą finasjerę.

Dlatego, może dobrze byłoby się zastanowić jak działać w warunkach „różowej” RP?
Dobrze byłoby aby na emigracji ludzie uczciwi powinni sami występować o swoje teczki publikować akta, ujawniać swoich prześladowców, występować do IPN o wszczynania postępowań karnych i dochodzeń prokuratorskich.
Może wspólnymi siłami zorganizować spotkanie i otwartą publiczną dyskusję na ten temat ?

Może niezależna strona internetowa „Oskarżam SB o” z podaniem nazwisk i faktow i przestępstw jakich dokonali byłaby jakimś rozwiązaniem?

Przydałoby się aby najpierw zintegrowały się małe grupy ludzi, którzy w coś kiedyś wierzyli. Teraz ważne jest aby oni sami sobie zaczeli ufać na nowo i tak działać aby mogli odejść stąd w poczuciu tego, że ich życie nie poszło na marne.

Wierzyć w Wolna i Niepodległą Rzeczpospolitą rządzoną przez ludzi tego zaszczytu godnych i móć im i sobie znowu zacząć ufać jest rzecza i piękną i ważną.

Bez zaufania niczego nie kożna dokonać. Zaufanie do rządzących jest motorem przemian. Uwierzyliśmy papieżowi i przestaliśmy się lękać. Uwierzyliśmy Walęsie i nas oszukał.

Zaufanie jest kluczem do ogromnego źródła spolecznej energii. Do potencjału jakim są ludzie.

Osobiście uważam, że rozpowszechnianie takich pseudokiszczakowskich fałszywek jest pseudo działaniem , takie sobie bicie piany w szklance wody, zadyma jak już nic nima , może podważyć wiarygodność ich nadawców i jest moim skromnym zdaniem, niekonstuktywne.

Pozdrawiam w Nowym 2008... życzę Nam wszystkim wciąż Solidarnym i Walczącym Nadziei dajacej nam siłę przetrwania .
Szczęliwej 8!!!

Elżbieta Szczepańska
Australia Zachodnia u nas upały i się pali, tajfun przeszedł bokiem.
,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 3:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Elżbieto,
To, że publikowanie takich materiałów nie jest może bardzo konstruktywne to może i prawda, a może nie. W końcu daje argumenty w dyskusji o tym jak SB 'kształtowała konstruktywną opozycję'. Natomiast nazywanie tego 'pseudokiszczakowską fałszywką' wydaje mi się mało uprawnione. Brak mi motywu dla podejmowania działań SB w celu przedstawiania tej mafijnej organizacji jako takiej. Natomiast widzę możliwości (skutkiem istnienia wewnętrznych konfliktów między starymi kompanami) pewnego wycieku tego typu materiałów. Poza tym każdy popełnia jakieś błędy, może być roztargniony, niedokładny etc. W końcu tego typu dokumentów w potężnej SB rodziło się tysiące. Dlaczego parę z nich nie mogło się w taki czy inny sposób okazać poza sejfami funkcjonariuszy. Robimy to, co w danej chwili możemy, czy potrafimy.
Oczywiście pani uwagi wywołąją pewne refleksje. Może co daj Bóg, ktoś wymyśli jakiś lepszy sposób otwarcia ludziom oczu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 8:43 am    Temat postu: Kiszczakowska Instrukcja?! Odpowiedz z cytatem

Panie Grzegorzu prosze mi wybaczyc ale CZY TO JEST AUTENTYCZNY WIARYGODNY DOKUMENT?. Gdzie Data, gdzie pieczecie?
To internetowa plota i nic wiecej na podstawie tej notatki mozna tylko stwierdzic ze osoby , ktore ja rozpowszechniaja to prosze mi wybaczyC naiwniacy.
Ale skoro czuja sie dobrze i maja swietne sampoczucie w te notke wierzac to niech im bedzie Wojtek, nie ma o co kruszyC kopii. Szkoda zycia i czasu. Elzbieta

dla przypomnienia przytocze jeszcze raz:

lutego 1989 roku

"... Nasze służby dyplomatyczne na całym świecie mogą i MUSZĄ inicjować powstawanie rożnych NOWYCH stowarzyszeń, organizacji oraz klubów w środowiskach polonijnych na całym świecie, aby ZDEINTEGROWAĆ te organizacje które istnieją.
Tylko nowo utworzone z NASZĄ pomocą i przy NASZEJ współpracy organizacje, stowarzyszenia czy kluby bedą NAS popierać.
Te stare organizacje polonijne pod tymi zarzadami jakie są teraz, nigdy z NAMI nie będą współpracować.
NASI ludzie za granica mają od dzisiaj zadanie glębiej niż poprzedno INFLIRTROWAĆ istniejące gremia kierownicze tych starych organizacji polonijnych na wszystkich szczeblach, a zwłaszcza na szczeblach centralnych.
Nasze służby dyplomatyczne razem z NASZYMI ludzmi muszą zapewnić OPERACYJNE możliwości oddzialywania na te stare organizacje, kreowania ich dzialalności i kierowania ich polityka, tak aby NAS wspierały.
Te stare organizacje muszą być przez NAS operacyjnie OPANOWANE, a jak się to nie uda to je ZBANKRUTUJEMY ..."

gen. Czesław Kiszczak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elżbieto, masz rację. Ten dokument dostałam mailem od kolegi z emigracji. Strony internetowe, do których podał linki były dla mnie niewiarygodne. Osoby, które przed laty rozpowszechniały tę informację też nie podały skanu dokumentu. Niestety plota ta doprowadziła jak piszesz do dezintegracji Polonii. Jest natomiast inną sprawą, że w USA i w Kanadzie były prowadzone akcje jak gdyby dokładnie na rozkaz Kiszczaka, mało tego, osoby prowadzące te akcje właśnie używały argumentu o penetracji Polonii przez SB i powoływały sie na tę instrukcję.
Sądzę, że lepiej było sprawdzić, kto dostaje wsparcie z placówek dyplomatycznych PRL-u.
Jednak, jesli istnieje taki dokument, to jest on dla historyków niezwykle ważny. Dokumentuje bowiem nie tylko metody SB ale i tłumaczy wiele zjawisk dotyczących Polonii. Stąd moja prośba o przesłanie skanu dokumentu.
Teraz jedynie lustracja jest w stanie oczyscić atmosferę nie tylko w Polsce ale i na emigracji.
Jeszcze jedno. Jeśli archiwa zostaną zamknięte przed historykami i dziennikarzami to osoby pomówione o współpracę z SB nie bedą w stanie się oczyścić. Dotyczy to głównie osób, które zmarły bezpotomnie.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 4:11 pm    Temat postu: Nie wszystko złoto, co się świeci :( Odpowiedz z cytatem

Trochę mnie Panie postawiły w stan zwątpienia. Rzeczywiście, brak sygnatur i dat, czy niejasność źródła pochodzenia stawia autentyczność pisma pod znakiem zapytania. Nie koniecznie jednak musi rozstrzygać o jego fałszywości. To, że bezpieka mieszała mocno w strukturach organizacji polonijnych chyba nie budzi wątpliwości, natomiast to, jakimi dokładnie metodami i jak brzmiały czy wyglądały konkretne akty tego się chyba nigdy nie dowiemy.
Wracając do autetntyczności to przecież niekoniecznie wszystkie pisma kierowane z wysokich stołków musiały iść przez dziennik. Mógł to być element konspiracji bezpieki. Zanjomy opowiadał mi o wypadku z II WŚ, gdy to sowiecki żołnierz słysząc protesty po zarekwirowaniu konia, dał jego właścicielowi kawałek papieru oderwany z większej kartki, na którym napisał "Konja wzjał" i złożył pod tym swój nieczytelny podpis. Oczywiście to zachowanie sołdata Waśki można powtarzać jako anegdotkę (ja też nie do końca wierzę w jego autentyczność), choć standardy działania armii 'wyzwolicielki' trzyma podobnie jak pisma generałów od SB trzymają swoje.
W tym aspekcie dyskusja nad autentycznością czy też zawarte w pisamch treści rzeczywiście niczego do sprawy nie wnoszą, ale czy nie należy się tym w ogóle interesować. A jak nie tym, to czym? Przecież jak się sprawami działań bezpieki nie będziemy interesować, to może zatryumfuje to, o czym marzy R.Kalisz i jego kumple, a mianowicie, że żadnej bezpieki nigdy nie byłó, że mamy wybrać przyszłość, a w terażniejszości oni się nieźle urządzą i nikt im mieszać nie będzie.
Ja osobiście proponuję obserwowanie działań i osiągnięć ekipy Donalda. Jest tu wiele rzeczy do badania. Np. dokumentowanie metod działań tak w stosunku do społeczeństwa jak i opozycji, osiąganych rezultatów propagandowych i ekonomicznych, czy w polityce międzynarodowej. Oprócz tego ważna jest popularyzacja strony sw.org.pl.
Życzę wszystkim PT czytelnikom i autorom wielu sukcesów w AD 2008.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elzbieta Szczepanska napisał:

To internetowa plota i nic więcej na podstawie tej notatki można tylko stwierdzić że osoby , które ją rozpowszechniają to proszę mi wybaczyć naiwniacy.
Ale skoro czuja się dobrze i mają świetne samopoczucie w te notkę wierząc to niech im będzie Wojtek, nie ma o co kruszyć kopii.
Szkoda życia i czasu.
Elżbieta


Elżbieto,
od samego początku dyskusji wszyscy wyrażali sceptyzm co do autentyczności tak sformułowanego dokumentu. Wiem, że Ty jesteś tak samo przekonana jak ja, że Kiszczak wydał taki (podobny) rozkaz. A wiec kłócę się tylko co do Twojego niefortunnego określenia „plotka internetowa”.
Stanowczo nie zgadzam się z określeniem „naiwniacy”, osób, które to rozpowszechniają. Żeby tak powiedzieć trzeba najpierw poznać cel ich działania.
Uważam że Jadzia postąpiła jak najbardziej słusznie, od samego początku wskazując na niewiadome źródło, jak i prosząc o potwierdzenie lub zdementowanie autentyczności dokumentu. Lepiej tak, niż zamilczeć, a dokument okazałby się prawdziwy.
Jaki miała w tym cel? Nie wiem! Ale tak na poczekaniu przychodzi mi do głowy kilkadziesiąt. Pierwszy, który się sam nasuwa, jest oczywiście to, że ktoś przyśle nam wiarygodny dokument. Może sprowokować także posiadacza podobnego dokumentu do podzielenia się swoją wiedzą itd., itp.

Za zupełnie niewłaściwe, a może nawet niebezpieczne, uważam takie Twoje sformułowanie:
Elzbieta Szczepanska napisał:
Pewnie musiałby się ktoś ze starych opozycjonistów spalić na schodach Sejmu aby zauważyli ten problem inni ludzie a temat mógł się przebić do mediów sterowanych przez obcą finansjerę.


Co będzie, jeżeli ktoś to naprawdę zrobi? Wtedy nie tylko będą nas nazywać terrorystami, ale na dodatek jeszcze psychopatami.


Dużo bardziej przypomina mi to Elżbietę Szczepańską:
Elzbieta Szczepanska napisał:
… Dlatego, może dobrze byłoby się zastanowić jak działać w warunkach „różowej” RP?
Dobrze byłoby aby na emigracji ludzie uczciwi powinni sami występować o swoje teczki publikować akta, ujawniać swoich prześladowców, występować do IPN o wszczynania postępowań karnych i dochodzeń prokuratorskich.
Może wspólnymi siłami zorganizować spotkanie i otwartą publiczną dyskusję na ten temat ?

Może niezależna strona internetowa „Oskarżam SB o” z podaniem nazwisk i faktów i przestępstw jakich dokonali byłaby jakimś rozwiązaniem?

Przydałoby się aby najpierw zintegrowały się małe grupy ludzi, którzy w coś kiedyś wierzyli. Teraz ważne jest aby oni sami sobie zaczęli ufać na nowo i tak działać aby mogli odejść stąd w poczuciu tego, że ich życie nie poszło na marne.

Wierzyć w Wolna i Niepodległą Rzeczpospolitą rządzoną przez ludzi tego zaszczytu godnych i móć im i sobie znowu zacząć ufać jest rzeczą i piękną i ważną .


Zapomniałaś tylko Elu, że właśnie to robimy razem już od dobrych trzech lat!
Świadczy to tylko o tym, że masz już wszystkiego dosyć. Dlatego powinnaś odpocząć, aby nabrać właściwego dystansu.

Chciałbym się w tym miejscu podzielić jednym spostrzeżeniem.
Niektórzy wspaniali ludzie walczą o osiągnięcie jakiegoś celu i w razie nieosiągnięci jego, są strasznie załamani.
Absurd takiej postawy najlepiej potwierdza fakt, że zakłada już w założeniach walki, że zawsze trzeba wygrać i nie posiada planu „B” na wypadek przegranej.
Nie wspomnę o planie „C”, który nawet w założeniach nie przewiduje wygranej wojny. Wygraną jest sam fakt podjęcia wojny z wielokrotnie mocniejszym przeciwnikiem. Wygraną jest sama prezentacja postawy.
I tym optymistycznym akcentem …
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anonymous
Gość





PostWysłany: Wto Sty 01, 2008 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym temacie dużo światła rzuca publikacja Anatolija Glicyna „Nowe kłamstwa w miejsce starych”
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2573

Cytat:
Potencjał wywiadowczy i agenci wpływu

Wdrażanie programu Dezinformacji może być w pełni zrozumiane tylko wtedy, jeśli weźmie się pod uwagę wykorzystywanie przez komunistów ich potencjału wywiadowczego, a szczególnie agentów wpływu, działających zarówno na Zachodzie, jak i w krajach komunistycznych. Ponieważ zwykle brakuje dokładnych informacji na ten temat, oceny wpływów komunistycznych w konkretnych krajach czy obszarach rzadko uwzględniają zasoby komunistycznych służb wywiadowczych. Autor wie ze swojej służby w Finlandii, w czasie rozpoczynania realizacji dalekosiężnej polityki, że takie zasoby mogą okazać się głównym czynnikiem taktyki w wewnętrznej sytuacji politycznej niekomunistycznego kraju; mogą one skutecznie wnieść wkład do wspomagania strategii komunistycznej.
Powrót do góry
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Sro Sty 02, 2008 1:31 am    Temat postu: Na marginesie Odpowiedz z cytatem

Materiały dotyczące dezintegracji i inwigilacji Polonii znajdują sie częściowo w MSZ-cie a częsćiowo w Pułtusku. Zbierane były od 1944 w systemie akt o kryp. Polonia.
Od 1992 roku najpierw polonia brytujska a potem inne upominały sie o dostęp i zabezpieczenie tych akt przed zniszczeniem.
Niestety ostatni list wyslany przez AGL w ubiegłym roku też nie spowodował żadnych działań w tej sprawie.

Jak wykazały doświadczenia ostanich dwóch lat agentura polonijna pozostaje i ma pozostać "nietykalna" . Stare stuktury są przejęte przez donosicieli i agentów , nawet polonijne duszpasterstwo. Kanałami polonijnymi prano brudne peerelowskie pieniądze, ewakuowano na dyplomatyczne synekury "towarzyszy" i wspóbiesiadników okrągłego stołu.

Zgadzam się, źe wytyczne we wszystkich tych machlojach gdzieś są ale nic z tego nie wynika.
mamy nowy 22008 pomimo swojego wrodzonego ooptymizmu czarno widzę los naszej różowej ojczyzny.

W jakim innym kraju na świecie najwyższe stanowiska w denmokratycznym i suwerennym państwie mogli by zajmować ludzie współpracującyu z okupantem tego kraju, mordercami dziadów i ojców?
( oprócz Rosji oczywiście)
Transformacja się toczy wolno, hamulcowych wielu, reszta przestała już wierzyć, że można coś zmienić.

Koalicja PO-PSL zrobi wszystko by przez obcięcie funduszy sparaliżować działalność Instytutu.Silny Instytut może nadwyrężyć "stylowe"rządy Tuska.

Na lustrację w Polsce szans nie ma i nie będzie. Uczciwa lustracja ujawniłaby losy 200 milionow dolarów, którymi Zachód obdarował Solidarność- a wtedy z piedestałow pospadałyby opozycyjne autorytety,nic dziwnego, że nikomu na tym nie zależy.

pozdrowienia
z zza wody
Elżbieta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum