Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LEGIONY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 6:38 pm    Temat postu: LEGIONY Odpowiedz z cytatem

Drodzy przyjaciele,
Chciałbym się z wami podzielić moją korespondencją z reżyserem Wojciechem Kopcińskim.

Cytat:
Od: Kopcinski@
Data: Sat, 5 Jan 2008 10:04:13 EST
: Re: Telewizja Polonia
Do: kazimierzmichalczyk@

Szanowny Panie,
nie odzywalem, sie od tak dawna, bo zniknela mi skrzynka z adresami mailowymi.

Nie wiem czy Pan wie, ze jak Bog da niebawem powstanie nowa telewizja. Wszystko na stronie Ruchu Rodakow.
O naszym Stowarzyszeniu Teatralnym Legion:
http://teatr-legion.rodaknet.com/index.htm

serdecznie pozdrawiam i zycze wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku

Wojciech Kopcinski


Przeglądnąłem sobie stronę „Stowarzyszenia Teatralnego Legion” i zainteresowało mnie ciekawa nazwa teatru … LEGION
O to także zapytałem.
A oto odpowiedz



Cytat:
Kopcinski@
Sat, 5 Jan 2008 11:25:52 EST
Re: Legion
kazimierzmichalczyk@

Szanowny Panie,
strone o nowej telewizji
http://www.rodaknet.com/FUNDACJA/main.htm
wszystko o Legoin i telewizji to podstrony
www.rodaknet.com
Legion to emirgacja, która kiedyś zwycięży i wróci do Ojczyzny

serdecznie pozdrawiam

Wojtek Kopcinski


Nie wiem jak Wy. Ale ja jestem wzruszony i zachwycony.

Zapoznałem się z ideą niezależnej telewizji. Do mnie przemawia!, dlatego publikuje poniższy apel.


Cytat:
APEL

"IV władzy" nie wybieramy
- musimy do niej wejść sami


To nie Platforma Obywatelska wygrała wybory. O nie! Patrząc na te buziaki działaczy PO zaczerwienione ze złości, pałające nienawiścią, na tych osobników plotących bezkarnie największe androny, zaprzeczających swoimi wypowiedziami podstawowym regułom logiki, wydawać się mogło, że nie są w stanie trafić swoją argumentacją do normalnego obywatela. To nie oni wygrali te wybory,
po trzykroć n i e!

Te wybory wygrała dziennikarska młodzież z telewizji TVN w ścisłej współpracy z "Gazetą Wyborczą" i wieloma innymi środkami masowego przekazu. Dostali od swoich przełożonych najpotężniejszą broń czasu pokoju jaką jest kamera telewizyjna. Zachłysnęli się pozorną władzą. Tym, że paroma zdaniami mogą wychłostać upatrzonego polityka, zniszczyć go lub wynieść na piedestał. Służą swojemu Panu przekonując wszystkich i siebie, że są niezależnymi dziennikarzami. Pan organizuje im igrzyska, podczas których nagradzani są na przemian i wzajemnie tytułami Roku. Gdy nadchodzą chwile zwątpienia, może i zawodowe wpadki, Pan bez skrupułów pozbywa się delikwentów. Po latach wielu będzie się zapewne wstydziło unurzania w propagandzie w stylu Goebelsa. Być może wielu adeptów tzw. dziennikarstwa nie zna nazwiska mistrza niemieckiej propagandy z czasów trzeciej Rzeszy. On to nie mając jeszcze do dyspozycji telewizji, potrafił wmówić swoim rodakom, że jest lepiej lub gorzej niż w rzeczywistości.

Kiedyś, przed laty, jeszcze za komuny wydawało mi się, że szczytem zakłamania w propagandzie PRL była audycja "Tu jedynka". Korespondenci zagraniczni TVP i Polskiego Radia mieli za zadanie wyszukiwać ciemne strony życia na Zachodzie. Nie zadawali sobie zbyt wiele trudu, ponieważ cytowali artykuły z komunistycznych gazet, głównie o bezrobociu i gniciu systemu. Były to relacje słowne, bowiem trudno było jakoś znaleźć przekonujące przykłady a poza tym przodujący ustrój nie miał pieniędzy na taśmę filmową. Wspominam o tym dlatego, że tamta propaganda była przedszkolem, harcerstwem wprost /nie chcę obrazić harcerzy/ w porównaniu do dzisiejszych poczynań niektórych mistrzów pióra i kamery.

Nie zamierzam rozwodzić się dalej nad sprawami oczywistymi, umykającymi jednak często percepcji w czasie zmagania się z codziennymi problemami.

Zwracam się z Apelem do wszystkich, którzy głosowali na PiS,
na program tej partii, na Jarosława Kaczyńskiego zbudujmy telewizję, za nasze polskie pieniądze. Jest nas około 5 milionów! Gdyby każdy wpłacił tylko 20 złotych - mamy własną telewizję.

Proponuję powołać Komitet Budowy TV RP4 pod ścisłą kontrolą społeczną i przystąpić do szybkiej realizacji projektu.
Telewizja powinna zarabiać! Dlatego wpłacone pieniądze należy traktować jako pożyczkę.
Jeżeli moja inicjatywa spotka się z należytym odporem znanych środowisk, będzie to dowód jest trafności!
Oczekuję na Państwa reakcję.
Uwagi i propozycje proszę przesyłać na adres:

Rodakpress - rpredakcja@rodaknet.com
lub Andrzej Warchałowski - awarchalow@aol.com

Andrzej Warchałowski


A co Wy o tym sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Harcownik
Weteran Forum


Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 131

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inicjatywę naszej niezależnej, społecznej telewizji powinno się jak najbardziej popierać.

Dlaczego, to można sobie wyrobić zdanie na podstawie artykułu Pt.” Czy to już Generalna Gubernia?” w serwisie wiadomości „Czas Bocheński”.
http://www.czasbochenski.pl/?p=1380#respond

Autor zrobił ciekawą analizę, do kogo należą polskie media

Cytat:
Niemiecki Axel Springer, który ostatnio kupił portal internetowy Interia.pl. wydaje w Polsce: Dziennik (Polska, Europa, Świat), tygodnik Newsweek, Fakt, Forbes (miesięcznik dla biznesu), Przegląd Sportowy, czasopisma: Pani Domu, Olivia, Cienie i Blaski, Sekrety Serca, Pani Domu Poleca, Dziewczyna, Popkorn, Autoświat, Autoświat Poradnik, Komputer Świat, Komputer Świat Ekspert, Komputer Świat GRY, Komputer Świat Gry Extra, Komputer Świat Gry dla dzieci, Komputer Świat Twój Niezbędnik. Razem ponad 20 tytułów.

Niemiecki Bauer, który niedawno wykupił RMF FM, zadbał głównie o naszą rozrywkę: Bravo, Bravo Girl, Bravo Sport, Fun Club, Twist, Mam Dziecko, Tina, Świat Kobiety, Bella Relaks, Chwila Dla Ciebie, Rewia, Takie Jest Życie, Twoje Imperium, Świat i Ludzie, Życie na Gorąco, PANI, Twój STYL, CD Action, Click! – MŁODZIEŻOWO, Fotografia i Aparaty Cyfrowe, NEXT, PC Format, Imperium TV, Kurier TV, Super TV, Tele Tydzień, Tele Świat, Telemax, To&Owo, Świat Seriali, Auto Moto, Motor. Też grubo ponad 20 tytułów.

Niemcy piorą nam mózgi także regionalnie. Niemiecka Grupa Wydawnicza Polskapresse jest największym wydawcą dzienników regionalnych i ostatnio zaczęła także wydawać ogólnopolski dziennik „Polska”. Oto ich gazety: Polska Dziennik Bałtycki, Express Ilustrowany, Polska Gazeta Krakowska, Polska Głos Wielkopolski połączony z Gazetą Poznańską, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Dziennik Łódzki, Dziennik Polski (tu Polskapresse ma na szczęście tylko 25% udziałów), Telemagazyn, Super Tele, TV Pilot, Autogiełda Wielkopolska, Jarmark, Motojarmark, i (w większych miastach) Echo Miasta. Ale to nie koniec.
Gazetę Olsztyńską” kupił Niemiec Franz Xaver Hirtreiter, były dyrektor Passauer Neue Presse, obecnie doradca zarządu tej firmy. Następnie “Gazeta Olsztyńska” uruchomiła 12 tygodników na Warmii i Mazurach.

Niemiecki Gruner und Jahr jest właścicielem: miesięcznika Claudia, Naj, Moje Gotowanie, Gala, Focus, Rodzice, Moje Mieszkanie i Ładnie mieszkać. Wraz z hiszpańskim wydawnictwem RBA Niemcy wydają też magazyn National Geographic.

Niemiecka Burda wydaje w Polsce: Dobre Rady, Mój Piękny Ogród, Sól i Pieprz, Anna oraz Auto Testy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co czytamy pod
Cytat:
APEL

"IV władzy" nie wybieramy
- musimy do niej wejść sami


To nie Platforma Obywatelska wygrała wybory.
i dalej powinno zapaść w świadomość wszystkich prawych, myślących rodaków. Jak IV władza jest ważna swiadczy tekst zamieszczony przez Azama. Czy Niemcy tak walczą o polskie tytuły (szczególnie na Ziemiach Odzyskanych) tylko dla doraźnych korzyści? Przecież tu chodzi o RZĄD DUSZ, czyli o możliwość formowania tego, co się w głowach milionów nominalnych Polaków znajduje. Czy pójdą równo jak stado baranów dokądkolwiek im się wskaże, czy nie pójdą, a przegonią 'autorytety' i sprostytuowany 'salon'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum