Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ujazdowski w Salonie24

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł Korobczak
Moderator


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 354

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 9:57 pm    Temat postu: Ujazdowski w Salonie24 Odpowiedz z cytatem

http://ujazdowski.salon24.pl/55251,index.html
_________________
"Ta jedna pociecha w ha?bie prze?ycia ojczyzny, ?e bogom nale?y si? pos?usze?stwo." Kasper Siemek XVII wiek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pon Sty 07, 2008 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe jak długo KMU wytrzyma w tym rozkroku, pomiędzy PO a własną niemocą.



Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Sty 08, 2008 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ja, podobnie jak i wielu innych wyborców, nie widząc na liście PiS nikogo, kogo specjalnie chciałbym wyróżnić, 'dałem kreskę' KMU, choć żadną estymą go nie darzyłem, raczej przeciwnie - niechęcią.
I podobnie jak wielu innych blogowych komentatorów naszego 'bohatera' uważam się, że zostałem naciągnięty. Niestety pewna wina jest po stronie PiS i obowiązującej ordynacji. PiS winię za wystawienie takiego gościa na Nr1 (takie UFO), a ordynację za to, że promuje partie za znajdowanie 'lokomotyw'.
Choć są wpisy, że KMU dał twarz PiSowi, to ja bardziej uważam, że dał tej twarzy oślizły wyraz.
Tak jak teraz trwożą mnie pozytywne opinie nt. Donalda Tuska w prasie niemieckiej czy rosyjskiej, tak kiedyś trwożyły mnie pozytywne opinie 'salonu' o pisowskim ministrze od kultury. I według mnie dobrze, że 'złoto' poszło do 'złota'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Radomski napisał:
Ciekawe jak długo KMU wytrzyma w tym rozkroku, pomiędzy PO a własną niemocą.


To proste! Tak długo, jak szwy w jego spodniach.

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 12:45 am    Temat postu: KMU jako "Jasiek Wędrowniczek" Odpowiedz z cytatem

KMU jako "Jasiek Wędrowniczek"



Grzegorz - Wrocław napisał:
KMU dał twarz PiSowi


Nie tylko PiS-owi. Przedtem także innym.

O ile dobrze pamiętam, KMU był w UW, potem wyszedł z niej pod przewodem Aleksandra Halla, jednak niedługo później stronnictwu, którego liderem (w wyniku owej secesji) był Hall, p. KMU uczynił takie same "kuku", jakie uprzednio AH uczynił Tadeuszowi Mazowieckiemu. Nie pamiętam (ani nawet nie chce mi się amiętać, ile zakrętów mieli ci tzw. konserwatyści potem, ale za którymś razem Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe (chyba właśnie z p. KMU na czele) dokonało kolejnej transakcji międzypartyjnej, w wyniku czego powstała formacja o dwakroć dłuższej nazwie: "Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe -- Ruch Nowej Polski". A to już niepięknie, bowiem istniała wcześniej partia o nazwie "Ruch Nowej Polski". Założył ją w 1991 r. prof. Rafał Krawczyk (= szef sztabu wyborczego p. Romana Bartoszczego w wyborach prezydenckich, na wypadek jego wygranej przewidziany do roli nowego premiera, zas jako ekonomista krytyk programu Balcerowicza i w ogóle -- lewicy). Partia została zamilczona na śmierć przez Salon Warszawski po kilku miesiącach, tak więc nawet jej nazwa poszła w zapomnienie. Twórcy "SK-L -- RNP" właśnie na to chyba liczyli! Że nikt sobie nie przypomni, iż taka nazwa (= RNP) już była. I że dzięki temu będą się wydawali dostatecznie oryginalnymi...

Gwoli jasności: nie należy mylić Ruchu Nowej Polski z 1991 r. pod przewodnictwem w/w prof. Rafała Krawczyka z formacją polityczną o 10 lat wcześniejszą, której liderem (w latach 1979-81) był, również w/w, Aleksander Hall, a mianowicie z Ruchem Młodej Polski; nazwa dość podobna, ale to jednak nie to samo.


Nie muszę tu dodawać, że PSEUDOproporcjonalna ordynacja wyborcza sprzyja zjawisku takich "Jasiów Wędrowniczków"! Prof. Jerzy Przystawa o takich (bardzo licznych!) przypadkach pisał na ileś lat przed tym, zanim z Nelly Rokity i Antoniego Mężydły uczyniono flagowe przykłady zmiany barw partyjnych.

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konrad Turzyński napisał:
Marek Radomski napisał:
Ciekawe jak długo KMU wytrzyma w tym rozkroku, pomiędzy PO a własną niemocą.


To proste! Tak długo, jak szwy w jego spodniach.



Spostrzeżenie wielce trafne z punktu widzenia - krawca.



Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale ja kilka lat temu byłam w redakcji wojskowej TVP S.A. (1997-2001- daty podaje by nie było niedomówień) i to powinno mnie tłymaczyć. To co napiszę nie dotyczy wyżej wymienionych osób ale wszystkich!

Ja znam inne powiedzenie czym grozi siedzenie okrakiem na barykadzie?
Wiadomo, ustrzelą go, ale przed tym straci j.....!

Więc każdy chłop powinien przemysleć to stare powiedzenie wojskowe, jeśli chce być chłopem z jajami. Jesli nie, to zachecam : właź na barykadę!! Jednego mniej!

Podoba mi się też stwierdzenie Macieja Rybińskiego - świetnego felietonisty:
"Tylko krowa nie zmienia pogladów - powiedziała świnia!!!"

A chwasty trzeba tępić!!!!
Na swoich grządkach szczególnie starannie. PiS też narobił wiele błędów personalnych. A i polityka małych kroczków nie jest dobra na linii frontu

Tym sympatycznym akcentem ......

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Czw Gru 22, 2016 9:51 am    Temat postu: faktycznie - "Jasiek Wędrowniczek" Odpowiedz z cytatem

faktycznie - "Jasiek Wędrowniczek"

Konrad Turzyński napisał:
KMU jako "Jasiek Wędrowniczek"[/b]


Ostatnio ostro krytykował PiS:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Kazimierz-Ujazdowski-PiS-nie-realizuje-deklaracji-wyborczych,wid,18645277,wiadomosc.html?ticaid=1184ea

http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/161219090-Kazimierz-Michal-Ujazdowski-Za-kryzys-odpowiada-Jaroslaw-Kaczynski.html

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum