Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

List Kornela Morawieckiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 7:33 am    Temat postu: List Kornela Morawieckiego Odpowiedz z cytatem

http://www.sw.org.pl/
List Kornela Morawieckiego
MARZYCIELE

Rok 2007 był dla nas, ludzi Solidarności Walczącej, rokiem ważnym – odnowił naszą podziemną spuściznę, uaktualnił nasze idee. 25-lecie założenia organizacji, które obchodziliśmy w czerwcu w Warszawie i we Wrocławiu, pozwoliło, po raz pierwszy od 1989 roku przedstawić dokonania „SW” szerszej opinii publicznej. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu takich instytucji państwa, jak Instytut Pamięci Narodowej, Prezydent, Marszałek Sejmu i Senatu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska, Poczta Polska, Samorządy Wrocławia i Wałbrzycha – przy finansowym i medialnym wsparciu wielu życzliwych nam osób i struktur. Za tę pomoc, za ofiarną pracę grupy współpracowników organizujących obchody w imieniu całej Solidarności Walczącej – dziękuję.

Ogólnopolskie polityczne przyspieszenie, związane z jesiennymi wyborami, wciągnęło nas w wir kampanii. Na propozycję kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości zgodziłem się startować do senatu RP. Niestety, bez powodzenia. W okręgu wrocławskim, gdzie kandydowałem, przewaga Platformy Obywatelskiej nad PiS była miażdżąca (51 do 27%). Przeszli trzej kandydaci PO, w tym nasz kolega z SW – Władek Sidorowicz. Oczywiście, mogę mieć i mam pretensje do siebie za braki i słabości akcji wyborczej, ale w tamtym politycznym i regionalnym układzie sił byłem bez szans. Nie sądzę też, żeby mój niezależny start, bez znaczka PiS, dał lepszy wynik. To był plebiscyt bardziej partii niż nazwisk. Prawie 140 tys. oddanych na mnie głosów zawdzięczam wysiłkom współpracowników, którzy nie szczędzili czasu i zdrowia, bym przeszedł. Przepraszam, że ich, tak jak i tych wszystkich, którzy na mnie głosowali – zawiodłem. Obiecuję poprawę.

Na powyborczym wieczorze PiS podziękowałem kolegom i partii za udzielone mi poparcie , powiedziałem: „Wolę przegrać z lepszymi niż wygrać z gorszymi”.

Nie miejsce tu, bym wchodził w analizę przyczyn porażki PiS i sukcesu PO. Oby obie te partie służyły Polsce. Ale ostatnie dwa lata przepychanki i wyborcza rywalizacja, w której marginalnie uczestniczyłem, potwierdziły potrzebę artykulacji nowych idei i pomysłów nawiązujących do niedocenionego dziedzictwa Solidarności, zbieżnych z duchem Solidarności Walczącej.

Naszym bieżącym organizacyjnym wkładem, idącym w tym kierunku, jest zawiązanie Stowarzyszenia Solidarności Walczącej. Jego cele i zadania, wyznaczone w Statucie, same w sobie cenne, chcielibyśmy otworzyć na możliwości przyszłej społeczno-politycznej działalności zogniskowanej wokół dewizy: „Wolni i Solidarni”, dewizy Solidarności Walczącej z tamtych lat.

Członków, dawnych i obecnych sympatyków naszej organizacji, kontynuatorów naszych programowych idei, a także kreatorów nowych pomysłów i rozwiązań próbujących poprawić dzisiejszy świat zapraszam do Stowarzyszenia. Pierwszy ogólnopolski zjazd planujemy na czerwiec br.

Sam obiecuję przedstawić w najbliższych miesiącach własną wizję aktualnej sytuacji duchowej, społecznej i politycznej – „Kierunek Wolni i Solidarni”.

Z Życzeniami Lepszego 2008 Roku

Wrocław, 6 stycznia 2008 roku.
Kornel Morawiecki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 1:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Kornelu,
Mnie Pan nie musi przepraszać. Jestem dumny z Pana i Pana postawy. Dziękuję Panu za wzięcie udziału w wyborach. Gloria victis!
Dziwi mnie natomiast, że inny kandydat na którego głosowałem, Kazimierz Michał Ujazdowski nie poczuwa się do obowiązku przeproszenia swoich wyborców. A on przeprosić powinien. Wygrał bowiem nie jako KMU, ale jako Nr1 z listy PiS, po czym napluł publicznie na swą Partię i na swych wyborców.
Ja nadal cenię prawdę płynącą ze starego przysłowia, że lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:
Panie Kornelu,
Mnie Pan nie musi przepraszać. Jestem dumny z Pana i Pana postawy. Dziękuję Panu za wzięcie udziału w wyborach. Gloria victis!



Podpisuję się pod słowami Pana Grzegorza i życzę Panu Panie Kornelu wszelkiej pomyślności.



Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LechO
Bywalec Forum


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 40

PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 9:44 pm    Temat postu: Na szczęście są ludzie którym zawsze można ufać !!! Odpowiedz z cytatem

Panie Morawiecki to dzięki pana postawom (również w ostatnich wyborach) łatwiej brnąć przez rzeczywistość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum