Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Borusewicz broni "Magdalenki"- SB nietykalna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 2:40 am    Temat postu: Borusewicz broni "Magdalenki"- SB nietykalna Odpowiedz z cytatem

2 listopada 2006 http://www.pulspolonii.com/
Wywiad dla Polonii australijskiej - fragmenty

Jola Wolska rozmawia z Bogdanem Borusewiczem



- Czy uważa Pan, że ustawa lustracyjna w formie, w której chce się ją wprowadzić, jest odpowiednia?

- To nie jest ustawa lustracyjna, a ustawa o ujawnieniu archiwów, ona likwiduje lustrację. Wyprowadzam Panią z błędu.

- Dziękuję. Czy dobrze się stało, że ks. Jankowski przedstawił przed kamerami listę osób, które na niego donosiły?

- Proszę mnie zwolnić od wypowiadania się na temat ks. Jankowskiego.

- Czy dobrze się stało, że powołana została komisja ds. bankowości?

- Nie mogę powiedzieć, dobrze czy niedobrze, bo to leży w gestii Sejmu i nie będę w to ingerował. Ale jest jasne, że zakres tej komisji jest za szeroki i zgadzam się w tym punkcie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego.

- Ale przyzna Pan, że sprawa pani Zyty Gilowskiej była niesmaczna? Okazuje się, że funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa są bardziej wiarygodni niż ona.

- Dla mnie wypadli mniej wiarygodnie.

- Dlaczego to nie ich stawia się przed sądem, a nęka się ich ofiary i każe się im udowadniać, że nie są wielbłądami. Dlaczego nie karze się tych, którzy najwięcej szkodzili?.

- To znaczy nie wsadza się ich za kratki?

- W ogóle się ich nie rozlicza.

Polska wychodziła z komunizmu na mocy porozumienia dwóch stron – demokratycznej opozycji i PZPR-u. Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, powinien się ich wyzbyć. Polska wyszła z komunizmu bez konfliktu i bez przelewu krwi. Jak ktoś chciał walczyć na barykadach, powinien przyjechać do Polski, a nie stąd wyjeżdżać i teraz narzekać
.


- Trudno być niezależnym senatorem?


- Nie.

- Podobno jest Pan osamotniony w dzisiejszej sytuacji.

- Trzeba mieć odrobinę charakteru, nie być przywiązanym do stołka i to wszystko.

- Dziękuję za rozmowę, jestem Panu wdzięczna, że w tej gorącej sytuacji politycznej znalazł Pan dla mnie czas. Życzę Panu i całej delegacji owocnego pobytu w Australii.

Rozmawiała Jola Wolska

Delagacja parlamentarna została odwołana w ostaniej chwili ze względu na sytuację polityczną w Polsce. Zwrócił się o to Marszałek Sejmu do Marszałka Senatu, który delegacji miał przewodniczyć.

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 3:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, Tak Panie Borusewicz lustracją nie jest ujawnienie agentów i otwarcie akt IPN. Lepszy był sąd Lustracyjny, ktory mogł uniewinnić każdego!!!!!

Wreszcie "wyszło szydło z worka"! Pan jest kontynuatorem "Magdalenki"!

Jasne trzeba chronic agentów! Kiszczak to człowiek honoru jak powiedział Pana przyjaciel Michnik!

Trzeba chronić "ozi", to biedne ofiary! Oficerowie wciskali im za donosik gruby szmal! Pomagali w awansach ! Och jak cierpiał taki kapuś!

No cóż świetnego konsultanta d/s ustawy wybrał sobie Prezydent.

Ale nareszcie wiemy, co tak naprawdę myśli Borusewicz!!!! Toż to PRL-bis zwany III RP.

Panowie Kaczyńscy z tym Panem nie zbudujecie IV RP!!!!!!

_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 3:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy nareszcie sprecyzowane "ozi" to inaczej wielbłąd! Wielbłądy w Polsce nie żyją ( z wyjatkiem ZOO) Wiec juz rozumiem! Kazdy widzi, że Niezabitowska, Gilowska, Czajkowski, itp. wielbłądami nie są!

Wiec w Polsce nie ma tajnych współpracowników SB!

Nieżle Pani redaktor!

A Pan Marszałek jaki jest każdy widzi!

Panie Bartłomieju gratuluję komentarza!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Heliodor
Bywalec Forum


Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 44

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypowiedzi B. Borusewicza rzeczywiście pokazują jego intencje. Układ z Kiszczakiem dalej funkcjonuje!

Podstawowym argumentem za lustracją jest to że archiwa są skopiowanie z ta kopia znajduje się w Moskwie. W każdej chwili mogą zostać uźyte przeciwko Państwu Polskiemu.

_________________
www.gdynia.klubygp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Czw Lis 09, 2006 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Senacie jak przeglądałem stenogramy to stwierdziłem, ze głównie Kutz, Piesiewicz, Romaszewski prym wodzili by nie uchwalic ustawy.
Czy wiecie, że Kazimierz Kutz chciał w ogóle ją odrzucić w całości!

Jak klub PiS się dogadał jak głosować. To Borusewicz namawiał senatrów, by głosowali inaczej.

Ciekawe co zrobi Prezydent?
Mam nadzieje, że nie posłucha Borusewicza!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum