Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

A nie mówiłem? POPiS!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 580

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 10:36 pm    Temat postu: A nie mówiłem? POPiS! Odpowiedz z cytatem

A nie mówiłem? POPiS!


Moze niektórzy z P.T. Forumowiczów pamiętają, jak zbulwersowałem niektórych z nich tym, co tu wypisywałem w czasie zeszłorocznej kampanii wyborczej, mianowicie, że różnica miedzy PiS a PO nie jest aż tak wielka, jak to (obie) te partie i ich zwolennicy przedstawiali. Nie po raz pierwszy okazuje się, że chyba nie myliłem się. Oto, co powiedział wczoraj (27 lutego 2008 r.) wieczorem red. Stanisław Michalkiewicz:

Zaangażowanie obydwu wojujących na scenie politycznej, czy może ściślej – przekomarzających się stron, może mieć oczywiście charakter autentyczny, ale równie dobrze może mieć na celu odwrócenie uwagi opinii publicznej od spraw znacznie ważniejszych. My będziemy się ekscytować sporami i przekomarzaniami między rządem a opozycją, kto miał większe dokonania w ciągu swoich pierwszych stu dni, dzięki czemu całkowicie zapomnimy o przygotowaniach do pokątnej ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Zwróćmy uwagę, że w tej – chyba najważniejszej z punktu widzenia państwa i jego przyszłości sprawie – zarówno koalicja rządowa, jak i opozycja – a więc i Prawo i Sprawiedliwość i Lewica i Demokraci – mają identyczną opinię. Zarówno rząd, jak i opozycja, podobnie jak pan prezydent, są przeciwne rozpisaniu ogólnonarodowego referendum w tej sprawie.

Skoro w najważniejszej z punktu widzenia państwa sprawie wszyscy są zgodni, to może ich hałaśliwe przekomarzania, np. z okazji 100 dni rządu Donalda Tuska, wcale nie zasługują na aż taką naszą uwagę
, bo w końcu cóż to za różnica, czy Polskę sprzeda, a nawet gorzej – czy Polskę Niemcom podaruje Platforma Obywatelska, czy Prawo i Sprawiedliwość? W obydwu przypadkach skutek będzie taki sam, to znaczy – Polska utraci polityczną suwerenność, a w tej sytuacji nie jest aż tak ważne, czy suwerenność utracimy pod hasłem „obrony interesu narodowego” – w czym specjalizuje się Prawo i Sprawiedliwość – czy pod hasłem „normalizacji stosunków z sąsiadami” – w czym specjalizuje się Platforma Obywatelska.


(zob.: Stanisław Michalkiewicz, Dyżurne zajączki do strzelania, http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=285; podkreślenia w przytoczonym tekście moje – KT; pełny tekst dostępny również na Forum SW pod następującym adresem: http://swkatowice.mojeforum.net/stanislaw-michalkiewicz-dyzurne-zajaczki-do-strzelania-temat-vt3744.html).

Niewykluczone, że w moim utwierdzeniu się w tym przekonaniu istotny jest fakt, że p. Michalkiewicza od kilkunastu lat uważam za najlepszego (najumiejętniejszego i najczęściej mającego wg mnie rację) polskiego publicystę politycznego...

Żeby nie wypaść nazbyt samochwalczo, dodaję, że myliłem się (wtedy, na tutejszym Forum) w innej (ale pokrewnej) sprawie -- przewidując, że po wyborach rząd będzie również koalicyjny z PiS w roli głównego koalicjanta.

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Pan to słusznie Panie Konradzie zauważył. Zasłona dymna z jakichś tanich skeczy, a tu się nie obejrzymy i Europa będzie mogła zatwierdzić panu Kutzowi (co kiedyś był Kucem) niepodległe państwo Śląskie, tak jak teraz zrobiła to Serbii z Kosowem. I o ile Serbia jeszcze może jakieś pretensje zgłaszać, choć czy przekona 'obóz postępu' to wątpliwe, to my Polacy już 'naszej, demokratycznej, europejskiej' władzy będziemy się musieli słuchać bezwzględnie. A politykom jakieś referenda i im podobne zamieszania tylko komplikują ciekawe, barwne życie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Stanisław Michalkiewicz wiadomo od zawsze - extra klasa i tyle. Natomiast jeżeli chodzi o ratyfikację Traktatu Lizbońskiego, to było wiadome dużo wcześniej przy okazji tzw.Konstytucji Europejskiej, a właściwie od początku członkostwa Polski w Unii Europejskiej, że taki a nie inny będzie tryb ratyfikowania tego rodzaju dokumentów(poprzez parlament) i wtedy trzeba było podnosić larum, ale takie żeby było na prawdę słychać, choćby tak jak przy okazji obrony Państwa redaktorów- Hejke i Sakiewicza, a i jeszcze głośniej. Cała rzecz w tym że najpierw trzeba wytłumaczyć społeczeństwu, że to od Niego jako suwerena, powinny zależeć te najważniejsze decyzje, najwyraźniej u nas tej świadomości jak widać brakuje skoro nie ma powszechnego, donośnego wołania o referendum. Jest to proces o tyle trudny, że polega na wprowadzeniu do społeczeństwa nowego obyczaju (zwyczaju przeprowadzania referendum w sprawach dla kraju najważniejszych),a to siłą rzeczy musi trwać, no i jeszcze musi być ktoś kto ten trud podejmie, a z tym już gorzej. Rządzący z przyczyn jak widać dla nich oczywistych, nie będą się angażować w taką akcję edukacyjną i wracamy do punktu wyjścia. Po jaką cholerę więc to przedwyborcze, wyborcze i powyborcze głoszenie przez niektórych haseł, o samostanowieniu i wyższości państw narodowych, nad bezimienną magmą jaką chce się stać Unia Europejska. Trzeba się coraz bardziej zastanawiać nad udzielaniem wyborczego poparcia komukolwiek.




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Nie Mar 02, 2008 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan Konrad ma rację. AWS podzielił sie i cześć wskoczyła na Platforme by sie utrzymać na fali i nie utonąc to samo zrobili ze znienawidzonej UW.
Do PiS-u tez napchało sie wszelkiej masci hohsztaplerów.
Unia to drugi ZSRR - Władymir Bukowski powiedział juz 17 lat temu:"Na wschodzie zwyciężyli BOLSZEWICY na Zachodzie MIENSZEWICY KAKAJA RAZNICA!!!" A i tak Rosja zrobi z UE wasala Szef GASPROMU Prezydentem Rosji! KON TROJAŃSKI PŁYNIE RUROCIĄGIEM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum