Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomóżcie Holendrom zrozumiec Katyń

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 10:04 pm    Temat postu: Pomóżcie Holendrom zrozumiec Katyń Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie

Mam ogromna prosbe. Mianowicie - moja corka studiuje w Tilburgu (holandia) na uniwersytecie prawo .Wybrala prawo holenderskie karne i prawo miedzynarodowe.Z prawa miedzynarodowego ma napisac cos w rodzaju referatu dotyczacego konfliktow zbrojnych,lamania prawa miedzynarodowego i.t.p tematy.Najpierw musiala podac temat - opisac w jaki sposob zamierza go przedstawic.Po akceptacji profesora moze zabrac sie do pracy i napisac ok 5 tysiecy slow. Niebyloby w tym nic dziwnego ,gdyby nie to ze moja corka wybrala temat KATYN .Tak wiec napisala ze pytanie bedzie brzmialo - dlaczego mord w katyniu nie zostal uznany za ludobojstwo? podtematy - historia,odniesienie sie do trybunalu w norymberdze,nie przyznanie sie rosji to popelnienia tego mordu,oraz aspekty polityczne.Otrzymala odpowiedz ,ze to nie jest zwiazane z prawem miedzynarodowym i ma wybrac inny temat.Tak wiec napisala drugi zarys pracy.Czy mord w katyniu powinien byc zakwalifikowany do kategori ludobojstwa? podtematy: trybunal w norymberdze.Kiedy nastepuje przedawnienie i czy w tym przypadku mozna o tym mowic,czy proces byl prowadzony prawidlowo.Rowniez temat zostal odrzucony i zasugerowano corce aby poszukala innego tematu : np ..Konflikty w bylej jugoslawi.Poczulam sie osobiscie dotknieta postawa uczelni.Tak wiec corka napisala po raz trzeci zarys pracy.Czy katyn mozna uznac za ludobojstwo gdyby sytuacja miala miejsce w xx wieku? podtematy: prawo miedzynarodowe,trybunal w Norymberdze,Trybunal w Hadze.Porownanie.Otrzymala odpowiedz ,ze owszem profesor sie zgadza na taki temat pracy ,ale sugeruje jednak inny temat ,bo moja corka jako Polka moze nieobiektywnie podejsc do tematu.Nastepnie ma sie oprzec na ksiazkach lub linkach do stron internetowych tylko w j.angielskim.oraz strony internetowe maja byc TYLKO stronami prawniczymi !!!!Podac linki oraz tytuly ksiazek.Niemniej jednak zgode wyrazil.Teraz corka ma problem.Poniewaz zdaje sobie sprawe ,ze po wczesniejszych problemach jej praca moze zostac odrzucona.Pomijam juz fakt ze wiecej literatury potrzebnej znajduje sie w J.polskim.Mam ogromna prosbe - czy Pan moglby poradzic corce na jakich paragrafach dotyczacych prawa miedzynarodowego moja corka moze starac sie udowodnic ze Katyn mozna zaliczyc do kategori ludobojstwa? oraz czy mord katynski mozna rowniez zakwalifikowac do trybunalu praw czlowieka w strasburgu?
Bardzo prosze o pomoc - bo jest to dla mnie i corki juz sprawa honoru.Wysylam kopie z uniwersytetu ze moja corka karolina Plucinska jest naprawde studentka na uniwersytecie prawa w Tilburgu.
Serdecznie pozdrawiam
barbara plucinska - van elderen

informację proszę kierować na:
marekbak@gmail.com

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje że prof. Sołtys pomoże!
_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum