Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chiny a sprawa Polska czyli Feels like 1936 again!?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 8:38 am    Temat postu: Chiny a sprawa Polska czyli Feels like 1936 again!? Odpowiedz z cytatem

Czujesz się jak w Trzydziestym Szóstym.
Feels like 1936 Again

Słowa i muzyka Radnall Effner
Wykonanie Randall and Sara Effner
Gitara- Randall Effner
Harmonijka ustna- Henry Clay

www.justicewillprevail.com

Olimpijski znicz wędruje dziś przez świat
Każdy farsę tę fetuje,
No a......... Ja?
Milczę, Stoję i Zaciskam pięści swe
Jak mój ojciec przed balangą w Berlinie.*

Prawa człowieka są sloganem pustym
Czuję ten smród, jak w trzydziestym szóstym
Komunistyczna Partia Chin zaciera ręce,
80 milionów skonało przez nią w męce.

Sportowcy świata łączą się w przyjaźni
Startować będą w kraju ludzkiej kaźni
Bo przecież przyjazd do Pekinu
To tak jak Olimpiada w Oświęcimiu.**

Prawa człowieka są sloganem pustym
Czuję się ten smród, jak trzydziestym szóstym
Komunistyczna Partia Chin zaciera ręce
Co dzień konają ludzie w niemej męce.

Politycy , biznesmeni inwestują
A tam ludzi dla organów się morduje
I wyrywa się z ich ciał bijące serca
Aż dziw, że to wszystko jeszcze Cię nie skręca.

Prawa człowieka są sloganem pustym
Czuje się ten smród, jak w trzydziestym szóstym
Komunistyczna Partia Chin zaciera ręce
A Naród Chiński kona w cichej męce.


K.P.C*** liczy forsę ,triumfuje
Nawet trawę na zielono dziś maluje
W ludzi wali się pałami bez pardonu
A świat milczy, nie przeszkadza to nikomu.

Prawa człowieka są sloganem pustym
Czuje się ten smród, jak w trzydziestym szóstym
Komunistyczna Partia Chin zaciera ręce
A Naród Chiński kona w cichej męce.

Milczy prasa, radio- medialni magnaci
Więcej pisze się o Żydach niż chińskich braciach
Gdy w walce cnota przegrywa z biznesem
Nadzieja na wolność blednie z kretesem.

Prawa człowieka są sloganem pustym
Czuję się ten smród, jak w trzydziestym szóstym
Komunistyczna Partia Chin zaciera ręce
A Naród Chiński kona w cichej męce.

Wyjdź , protestuj .. proszę- pokaż nam
Że naród chiński nie jest dzisiaj sam
Bo reżimy zwykle wszystkie kończą marnie
Gdy stajemy obok siebie solidarnie.

Prawa człowieka nie są sloganem pustym
Nie obudź się ch..łopie w trzydziestym szóstym
Podnieś w proteście wysoko swe ręce
A Naród Chiński skłoni się w podzięce.

Słowa polskie na osnowie tekstu angielskiego: Elżbieta Szczepańska- Australia (psycholog,antykomunistka, internowana,wygnaniec plityczny,uczestnik i organizator protestów przeciwko organizacji Igrzysk Olimpijskich w Komunistycznych Chinach 2005-2008).

Australia Zachodnia 28.03.2008

* 1936 Olimpiada w Berlinie, Igrzyska otworzył Adolf Hitler
** Oświecim- obóz koncentracyjny zbudowany przez Niemców na terenie Polski, na śmierć
zagazowano w nim miliony istnień ludzkich
*** K.P.C – Komunistyczna Partia Chin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sob Mar 29, 2008 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż...ważniejsze są medale, apanaże z nimi związane i sam wyjazd, uczestnictwo w imprezie. Można się rozgrzeszać porównaniami z Olimpiadą w Berlinie - że tam był przecież Hitler, że istniały już w Niemczech obozy koncentracyjne - i nikt nie zbojkotował tamtych igrzysk. Cynizm w dzisiejszym świecie jest wielki. Słychać go w wypowiedziach działaczy sportowych, którzy nawet nie dopuszczają myśli o bojkocie igrzysk! Olimpiada jest ważniejsza od praw człowieka, od prawa do istnienia innych narodów. "Przecież Chiny się zmieniają, istnieje tam już pewien typ kapitalizmu w komuniźmie, i przemiany idą w pozytywnym kierunku!" - krzyczą przeciwnicy bojkotu. "Pogorszenie stosunków handlowych z Chinami odbije się na ekonomii" - straszą "znawcy" światowej gospodarki. Cóż....na świat i "lepsze życie" ludzie coraz częściej patrzą przez pryzmat ekonomii, technologii itp. Inne sprawy - tak jak indywidualne prawa każdego z nas, prawa do istnienia małych nacji - są na miejscu dalszym, często niezauważone. Znika humanitarny rys naszego życia, jesteśmy narzędziami w świecie "postępu". Prawa człowieka? To już przeżytek. Wszystko zależy od koniunktury, od mody. Coraz częściej o naszym życiu decyduje lobby, światowe korporacje, wielkie pieniądze. Tracimy tożsamość jak i indywidualną, tak i narodową. Ja osobiście zbojkotuję olimpiadę w Pekinie w każdym wymiarze: nie będę oglądał żadnych transmisji, każdy medal zdobyty przez naszych sportowców zostanie przeze mnie zignorowany. Jestem człowiekiem, a ważniejsze od medali jest dla mnie życie drugiego człowieka, dążenie do wolności i normalności ugniecionych narodów, którym odbierane jest prawo do decydowania o swym losie przez innych. Ważniejsza jest dla mnie elementarna sprawiedliwość niż widok biało czerwonej flagi na olimpijskim maszcie, i dźwięk Mazurka Dąbrowskiego w Chińskiej TV. Wielki fałsz i propagandowe uwiarygodnienie Chińskiego postępu mnie nie interesują. I brzydzę się postawą tak przywódców państw, sportowców, jak i szarych obywateli, którzy próbują usprawiedliwić tą hańbę. Wstyd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Panem Piotrem Hlebowiczem. Nie wiem tylko dlaczego autor pieśni Feels like 1936 Again musiał się cofać aż do 1936 i całkowicie zapomniał o olimpiadzie w 1980 roku. Czy na czas Olimpiady '80 otworzono łagry? Czy tamtejsza Moskwa była daleko różna od dzisiejszego Pekinu? Chiny nawet nie prowadzą wojny przeciw żadnemu sąsiadowi. Aż dziw co to się raptem stało, że ni stąd ni zowąd jakiś sygnał kazać rozmiłowanemu w sporcie Światu otworzyć oczy i że akcje bojkotu czy choćby taka pieśń mogą ujrzeć światło dzienne. Co się za tym kryje? Wszak jak mawiał Kubuś Puchatek - takie bzyczące bzykanie nie bierze się z niczego. Jak nie wiadomo o co chodzi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz- Wrocław napisał:
Nie wiem tylko dlaczego autor pieśni Feels like 1936 Again musiał się cofać aż do 1936 i całkowicie zapomniał o olimpiadzie w 1980 roku. Czy na czas Olimpiady '80 otworzono łagry? Czy tamtejsza Moskwa była daleko różna od dzisiejszego Pekinu?

Myślę że w myśl starej zasady czyli - "żeby nie drażnić Moskwy", tak to już jest od jakiegoś czasu na tym świecie. Na dodatek Rosja ma z wieloma na świecie, wiele jawnych i mniej jawnych interesów, a Chiny jeszcze póki co, pomimo całej swojej dynamiki gospodarczej i pozycji militarnej, prowadzą grę na światowej scenie politycznej z nieco innej pozycji,tak więc wobec nich można jeszcze póki co rozmawiać otwartym tekstem. Myślę że największym błędem było samo przyznanie Chinom w tej chwili i w tej sytuacji wewnętrznej organizacji igrzysk, ale to już wynik tak dzisiaj modnej i lansowanej poprawności politycznej - wszystko zdaje się na to wskazywać.



Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum