Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cenzura - Czyli Stowarzszenie Wolnego Słowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:10 pm    Temat postu: Cenzura - Czyli Stowarzszenie Wolnego Słowa Odpowiedz z cytatem

Mirek Lewandowski


--------------------------------------------------------------------------------

Pan Maciej Gawlikowski prosił mnie o zamieszczenie ponizszej wiadomości (gdyż Pan Krzysztof Markuszewski - mimo prosby Pana Gawlikowskiego - nie uczynił tego, co pozostawiam do oceny forumowiczów). Sądzę, że działam zgodnie z nazwą tego forum - Stowarzyszenie Wolnego Słowa:

"Sz.P. Krzysztof Markuszewski
Przeczytałem na forum Pański komunikat o "wyrzuceniu" mnie. Mam nadzieję, że jest Pan osobą na tyle honorową, że zamieści Pan pod nim w moim imieniu poniższy tekst:
Z góry dziękuję.
Maciej Gawlikowski

Jestem szczerze zdziwiony, choć sądziłem, że niewiele jest mnie jeszcze w stanie zdziwić.
Forum Wolnego Słowa i jawna cenzura prewencyjna wobec osób, które różnią się poglądami od oficjalnie obowiązujących na forum? To brzmi jak żart...
Krzysztof Markuszewski mija się z prawdą wietrząc jakiś spisek. Z nikim się nie umawiałem co do pisania na forum i proszę o odwołanie tych śmiesznych, spiskowych zarzutów. Czuję się na tyle zażenowanym takim posądzeniem, że nawet nie będę tego komentował. Każdy ma niezbywalne prawo do autokompromitacji...
Zażenowanie ustąpiło rozbawieniu, kiedy przeczytałem, że jestem "nieczułym na argumenty kolegą" ))
Proszę mi wskazać KONKRETNIE, w których postach złamałem regulamin albo choć napisałem kłamstwo.
Pański "Lach" nie odwołał na forum swoich oszczerstw pod adresem założycieli KPN. Pisze Pan nieprawdę.
Próbują Państwo na forum "wolnego słowa" zamknąć usta osobom o poglądach innych niż Wasze. To cenzura prewencyjna w czystej formie. I szczególnie zabawne jest, że cenzurę taką chcą Państwo stosować z powodu uroczystości rocznicowych KOR-u ))
Czy uda się Państwu zamknąć na miesiąc w areszcie domowym założycieli KOR-u Naimskiego i Macierewicza? Jak im zamkną Państwo usta?
Gratuluję Państwu doprowadzenia do sytuacji, w której oszczerca pomawiający ludzi walczących w latach 70-tych o Niepodległą Polskę zostaje w Państwa
gronie a ja, który stanąłem w obronie pomówionych - zostaję z forum usunięty.
Wolne słowo? Raczej wolne żarty!
Maciej Gawlikowski

P.S.
Bardzo dziękuję wszystkim, których poznałem przez to forum. Jeśli kogoś w polemicznym ferworze niechcący uraziłem zbyt mocnym sformułowaniem to serdecznie przepraszam. Do zobaczenia w tych miejscach w internecie, gdzie jest szansa na Wolne Słowo.
mg
[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezłe rzeczy dzieją sie na tym FORUM SWS Cenzura w natarciu- jedynie słuszny poglad na świat.

siedlczanin1
Temat postu: Czyzby w SWS-sie powracał PRL?

--------------------------------------------------------------------------------

Jestem mocno zdziwiony tym, że co poniektórym naszym kolegom odbiera się prawo głosu na forum. Czytając wypowiedzi na forum jakoś nie zauważałem do tej pory treści obraźliwych a szczególnie u Maćka Węża. Czyżby nasi moderatorzy jako jedyni mieli placet na prawdę i jedynie słuszne poglądy? Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Wolnego Słowa - czyli wolno nam głosić swoje własne zdanie na każdy temat, czyż nie tak? Myślałem, że cenzura słowa umarła już bezpowrotnie a tu takie kwiatki "CENZURA POWRACA" i to gdzie na forum SWS? Solidaryzuję się z Wami zawieszeni koledzy.
Pozdrawiam Wszystkich niepokornych
Tomasz Olko

_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat postu: Cenzura

--------------------------------------------------------------------------------

Blokada dostępu do forum dla Macieja Gawlikowskiego, Tommasza Liese, 'mwaz' i Tomasza Strzyżewskiego, w świetle dostępnych dla każdego zainteresowanego faktów, jest SKANDALEM!
Gdzie jest zarząd SWS, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie?
Krzysztof Markuszewski lub jakikolwiek inny moderator może wg własnego widzimisię robić co chce na swoim prywatnym forum, a nie forum Stowarzyszenie Wolnego Słowa!!!
_________________
Wojciech Podgórzak
Warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 2:30 pm    Temat postu: CENZURA w SWS- czy KNEBEL Odpowiedz z cytatem

Maciej Gawlikowski został wyrzucony z forum ?!
Wszedłem na forum SWS i zbaraniałem, wyrzucony p.Maciej Gawlikowski, zawieszeni p.p.Maciej Wąż, Tomasz Strrzyżewski, Tomasz Liese ?!. Proszę o merytoryczne wyjaśnienie kto był taki „mądry” do zakładania ludziom KNEBLA. Czy starym kombatantom zachciewa się prowadzenie „wojenki”?. Gdzie jest Prezes i Zarząd, czy nie zdajecie sobie sprawy, co będzie na obchodach 30 – lecia KOR-u. Ta sprawa ujrzy światło dzienne, komu zależy na niszczeniu autorytetów. SWS powinno promować ludzi, nawiązywać dialog, walczyć z tymi „Łże – elitami”, a nie wycinać ludzi, ludzi którzy chcą coś zrobić, gdy wokół nas jest tyle plugastwa wszelkiej maści. Mam nadzieję, że to jakiś nieporozumienie, które natychmiast zostanie wyjaśnione. Jako członek SWS, domagam się TEGO i to zaraz.
Z poważaniem dla PREZESA I ZARZĄDU
Tadeusz Świerczewski
www.sw.org.pl

P.S.
Do Szanownego Pana Macieja Gawlikowskiego!
Pański „APEL” powinien dotrzeć na ręce Prezydenta RP, Premiera,oraz Marszałków Sejmu i Senatu. Tyle tam zacnych ludzi, że nie może Pan zostawić tej SPRAWY własnemu losowi.
Z poważaniem
Tadeusz Świerczewski
0602244801
To jest mój dzisiejszy post www.sw.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Tadeuszu cieszę się, że Pan się włączył w walkę z cenzurą. Ja jestem bardzo młody, chodzę do LO. Wściekam się, że nie uczą nas w poręcznikach o takich ludziach jak Gwiazda, Walentynowicz, Morawiecki, Chmielowska. Mieszkam na Górnym Śląsku, tu Panią Jadwigę każdy powinien znać. Jest całkowicie objęta cenzurą!!!! Wszyscy co byli przy "okrąglaku" są cacy a reszta won!!! Nie wiem czy nie wraca komuna. Kuroń chciał takiej z "ludzkim ryjem". To może właśnie jest to!!!! Kto inaczej myśli tego kijem gonić! Do więzienia to nie, ale do mediów nie daj Boże!!!! Lżeelity królować muszą na wieki. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 5:03 pm    Temat postu: CENZURA w SWS- czy KNEBEL Odpowiedz z cytatem

Panie Tomaszu!
Bardzo dziękuję za post, cieszę się bardzo, że tacy ludzie jak Pan zaczynają zabierać głos, oraz walczyć o WOLNE SŁOWO. W brew pozorom, jak nigdy dotąd w naszej historii, dzisiaj trzeba walczyć z ŁŻE - ELITAMI, "mędrcami ze szkiełkiem w oku". To te utytulone łby, które po 1989r nabrały odwagi, chcą nażucić całemu społeczeństwu tz. uruwniłowkę. Lecz dzięki takim ludziom jak Pan, to im się nie uda.
Tomaszu! głowa do góry, smiało występuj, napewno my Ciebie poprzemy, gdyż w WASZYM POKOLENIU jedyna nadzieja.
Z wyrazami szacunku i poważania
Tadeusz Świerczewski
www.sw.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bartłomiej Marjanowski
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 368

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wolności słowa w Stowarzyszeniu Wolności Słowa...
Autor: Jan.Nowak


Mysia wróciła i to wraz z "zatrzymaniami" prewencyjnymi - czyli jak za Komuny. Gdzie? Na forum Stowarzyszenia Wolnego Słowa skupiającego dawnych działaczy podziemia zajmujących się działalnością wydawniczą. Zablokowano m.in. Tomasza Strzyżewskiego, który pierwszy ujawnił zapisy cenzury - dzięki czemu powstała głośna w swoim czasie książka Czarna Księga Cenzury... A jeden z działów tego forum ma tytuł "Walka o wolne słowo"

Polecam zainteresowanie się wolnością słowa jak rozumieją to byli korowcy, bo to co stało się 13 września 2006 r. doskonale pokazuje mechanizm ich działania przez wiele lat podziemia.

Otóż wyrzucono z forum Stowarzyszenia Wolnego [sic!] Słowa znanego dziennikarza telewizyjnego (m.in. autora głośnego filmu o działaniach SB) i byłego działacza podziemia Macieja Gawlikowskiego z Krakowa, za to że nie piał z oburzenia na fakt ujawnienia neogocjacji prowadzonych z SB przez Kuronia.

Wraz z nim pozbawiono o ironio [!] prawa głosu Tomasza Strzyżewskiego, który zasłynął tym, że w 1976 r. wywiózł na Zachód zapisy cenzury, które później zostały wydane w 1976 r. jako głośna w swoim czasie "Czarna Księga Cenzury".
Dwu innych członków SWS prewencyjnie pozbawiono prawa głosu na czas obchodów lecia KORu (czyli zastosowano metody podobne do tych jakimi za komuny były prewencyjne zatrzymanie przed 1 Maja czy 11 Listopada)...
Polecam więc lekturę jak wygląda "wolność słowa" w Stowarzyszeniu Wolnego Słowa... moderowanego przez Krzysztofa Markuszewskiego

http://forum.sws.org.pl/viewtopic.php?t=857

Następnego dnia po zablokowaniu dostępu do forum Stowarzyszenia Wolnego Słowa tym prawdziwie zasłużonym dla działalności podziemnej osobom, nastąpiła na tym forum modyfikacja. Do 13.09. na głównej stronie Stowarzyszenia po lewej na pasku pojawiały się informacje o nowych postach. Od 14.09 tego już nie ma....
Czyli jak za komuny, nawet informacja o informacji jest niepożądana?

http://www.prawica.net/node/4648

_________________
Bartek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz Triebel
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 262

PostWysłany: Pią Wrz 15, 2006 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytalem na www.prawica.net
tam jest nowy tekst dla mnie BOMBA!!!!!

Forum Stowarzyszenie Wolnego Słowa
krzysiek Łoziński
Bywalec forum
Dołączył: 30 Paź 2005
Posty: 64
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 4:46 pm


cytuję krzysiek Łoziński:

Szanowni panowie nie zauważyli jednego szczególu. Wymieniona czwórka nie została zablokowana z powodu swoich poglądów, tylko z powodu utworzenia czegoś w rodzaju spisku w celu uniemożliwienia zabierania głosu innym. To nie Markuszewski ale oni stosowaqli metodę cenzury - starali sie zablokować głos każdego, kto ma inne zdanie niż oni.
A swoją drogą, to jesli ktoś nazywa Okrągły stól zdradą, powinien wypisać się z SWS i zapisać do PZPR lub ZOMO. Tam jego miejsce.

A to perełka ten Łoziński Smile))

A ja sobie myśle że to może PZPR-bis!!! W tym KOR-że pierwsze skrzypce grał Kuroń. On chcial modyfikować komunę! Wczoraj oglądałem "Misje Specjalną" TVP 1. Tam Gwiazda przypomniał, że na I Zjeździe Delegatów "Solidarnosci " w 1981 chciano uchwalić rezolucję do Moskwy, że jej interesy w Polsce lepiej zagwarantuje "Solidarność" niż PZPR. Gwiazda zgłosił wtedy swoje "votum seperatum". Profesor Friszke potwierdził, że była taka koncepcja polityczna. Czyli, co Kuron chcial być juz wtedy PZPR-bis????? Nie wyszlo to dogadywał się z SB, przepraszam prowadził negocjacje, jak podzielić się wladzą!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum