Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarosław Hyk
Częsty Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 14

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 10:21 am    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

....................

Ostatnio zmieniony przez Jarosław Hyk dnia Pią Sty 07, 2011 1:49 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, bardzo często zastanawiam się czy w ogóle istniejemy. Może takich ludzi jak Kornel Morawiecki, Andrzej Kołodziej, Ewa Kubasiewicz, Maciej Frankiewicz, Antonii Kopaczewski i tysiące innych nie było i nie ma. Może ja też nie istnieję tylko mi sie tak zdaje, że żyję?
Orwel XXI w.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elzbieta Szczepanska
Weteran Forum


Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 132

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 11:58 am    Temat postu: Ministerstwo Prawdy i Milosci Odpowiedz z cytatem

Zyj Jadziu jak najdluzej i uzwazaj zebys "nie wyparowala"...... w tym tempie przeniam wszyscy musimy zyc 120 aby przezyc wszystkich s.............x.(sorry)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 2:46 pm    Temat postu: żyjemy chyba w Orwellandzie.... Odpowiedz z cytatem

A Hans Kloss vel Stan Mikulski powiedziałby zapewne- "nie ze mną te numery, panie Kenney". A co na to czterej pancerni (i szarik)? A tak poważnie, to juz mieliśmy sterowanie historią...co też można było w tych podręcznikach za komuny przeczytać....Jednak weźmy do ręki współczesne podręczniki do historycznej edukacji młodzieży w szkołach i na wyższych uczelniach. Nic o Gwiazdach, o Kornelu. Królują Mazowiecki, Wałęsa i "prawomyślni". Zresztą nie powinniśmy się niczemu dziwić...byliśmy przeciwni okrąglakowi, a nowa rzeczywistość sformowała się przecież na fundamencie magdalenki i okrągłego stołu. A nas tam nie było...Kolejny rząd, kolejni ludzie-a obiektywizmu i całkowitej prawdy w podręcznikach nie ma do tej pory. Ministerstwo nadal śpi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To smutne ale prawdziwe.
Coraz bardziej dociera do mnie taka smutna refleksja, a mianowicie , nie po to umówiono się w Magdalence w 1988r aby zaakceptować Solidarność Walcząca. A po co w Magdalence razem z komuchami byli tacy " swięci" jak bp.Orszulik,Dąbrowski,Goclowski...dobrze wiedzieli, że istnieje coś takiego jak SW , a jednak wybrali zdradę Polaków. To mnie boli.
Te dwa fakty historyczne wzajemnie się wykluczają. Powiem tak, zapewne są mądrzejsi ode mnie , niech mi ktoś wreszcie wytlumaczy .Bo mnie szlag trafi.
Dlaczego mam wybaczyć SBkom , i śpiewac w Kościele ... Ojczyznę Wolną POBLOGOSLAW Panie , i zaakceptować cynicznego drania mjr Krzesztofa Bobińskiego z-ca Naczelnika SB w Przemyślu ? Bo jak nie , to... nie będę zbawiony ??? Mówie to co czuje.
Jak tak popatrzeć na tą otaczającą nas rzeczywistość to można oszaleć ...

Tylko przytomność i spokój jeszcze trzyma mnie przy życiu.

Jadzi i wszystkim życzę dlugich lat życia, wiem ,że Polacy potrzebują poznać czym byla SW wówczas zniknie mit tajnego ukladu z Magdalenki.


Robert Majka z Przemyśla,tel.506084013 mail: robm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LechO
Bywalec Forum


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 40

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 8:34 pm    Temat postu: Żyj Jadzieńko i niech żyją jak najdłużej Odpowiedz z cytatem

wszyscy nasi przyjaciele. Emocje (tak mówią) to nie najlepszy doradca, ale czasami naprawdę już ciężko zdzierżyć i dobrze że mam świadomość że jest nas jeszcze wielu. Proszę Was wszystkich, być może to głupi pomysł (sam kiedyś walczyłem z "kombatanctwem"), dzielcie się prawdą z młodymi. Obserwuję kolegów mojej córki , oni chcą tej prawdy i jej szukają. Bądźmy zatem dla nich źródłem wiedzy o tamtych czasach. Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek Z
Weteran Forum


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 163

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 12:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Chrześcijaństwie przebaczenie to rozstanie z emocjami a nie amnezja Smile Należy przebaczyć , co niekoniecznie oznacza pozostawić bez kary. Przebaczając uwalniasz się od emocji i możesz myśleć i żyć bez bólu , jaki wywołuje brak przebaczenia . Osoba , której przebaczasz zazwyczaj ma ten ból GDZIEŚ , więc nie przebaczając robisz szkodę sobie. Dla chrześcijan brak przebaczenia jest też przeszkodą w osiągnięciu zbawienia ( i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom ). Kiedy już przestajesz cierpieć - możesz działać .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w Teatrze Telewizji przedstawiono sztukę "Inka 1946". Od tej młodej ( niespełna 18 lat) łączniczki oddziału Łupaszki mogliby się czegoś nauczyć Wielgus, Gilowska, Niezabitowska, Jurczyk, Wałesa.
Wtedy wybór był prosty zdrada lub śmierć.
Dla dzisiejszych "autorytetów moralnych" wybór też był prosty zdrada lub kariera zawodowa bez wsparcia UB- SB. Wybrali!
Zwykłe kanalie!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek Z
Weteran Forum


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 163

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chrześcijaństwo nie sprzeciwia się karaniu zdrajców , tylko życiu w nienawiści. Innymi słowy - ( sztuki nie oglądałem , a szkoda ) można zdrajcę powiesić czy zastrzelić będąc chrześcijaninem - byle nie żyć nienawiścią. Tutaj trzeba jednak chyba wyjaśnić co rozumiem przez nienawiść - bynajmniej nie to samo co Michnik , Wielgus et consortes. Oni z nienawiści czynią zarzut-wytrych wszystkim , którzy kierują się rzymską zasadą sprawiedliwości - zdecydowaną i niezmienną chęcią oddania każdemu tego , na co zasługuje. Tymczasem dla mnie nienawiść to problem wewnętrzny każdego , kto ją przezywa ( mój też Smile ) . Jest problemem bo nie pozwala uwolnić się od emocji i utrudnia kierowanie się rozsądkiem. Reakcją na zakodowanie przez SB rozmów w eterze nie była złość i złorzeczenia tylko rozumne złamanie kodów. Reakcją na inwigilację też nie była wściekłość tylko lepsze metody konspiracji. Nie uważam ( ani też nie głosi takiej tezy nikt rozsądny ) , że należy robić sobie z donosicielami na rączkę i będzie miło - dokładnie należy odsunąć ich od wpływu na losy Polski z dwóch powodów : raz , że mogą być szantażowani , dwa - że zawiedli dwukrotnie - raz kiedy donosili a drugi kiedy nie przyznali się do tego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum