" /> Dyskusje ogólne :: Moskiewski bełkot "DZIENNIKA" w Polsce
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Moskiewski bełkot "DZIENNIKA" w Polsce

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 8:42 am    Temat postu: Moskiewski bełkot "DZIENNIKA" w Polsce Odpowiedz z cytatem

DLA TYCH KTÓRZY CHCĄ WIEDZIEĆ COŚ WIĘCEJ, PONAD BEŁKOT Z KREMLOWSKIEGO
"DZIENNIKA" (22% CALOSCI KONCERNU Axel Springer NALEZY DO DWOCH
OLIGARCHOW, KUMPLI PUTINA)CIEKAWE SA ODPOWIEDZI PROF. URBANOWICZA DLA DYSKUTANTOW JEGO BLOGU


http://urbanowicz.jerzy.salon24.pl/69550,index.html

BUDOWALIŚMY NOWOCZESNE SŁUŻBY OCHRONY PAŃSTWATagi:
--------------------------------------------------------------------------------

Od kilku miesięcy obserwujemy intensywne działania prowadzące do rozmontowania budowanej przez nas z wielkim trudem Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Brałem udział w budowie fragmentu tych służb obejmującego Kryptografię, Telekomunikację i Informatykę. Naszym celem było zbudowanie pierwszych w Wolnej Polsce, prawdziwych, nowoczesnych służb specjalnych. Taką służbą, w naszym najgłębszym przekonaniu, nie była Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, o czym świadczy liczba poważnych wpadek, kompromitacji i niedociągnięć w pracy tej agencji.Nie dzieliliśmy żołnierzy i pracowników cywilnych na nowych i z b. WSI. Jedynym kryterium była przydatność ich pracy dla kraju. Dziesiątki oficerów z byłej WSI awansowało w SKW na wyższe stopnie (do pułkownika włącznie). Wzmocniliśmy ich nowymi ludźmi, kładąc solidne fundamenty pod nowoczesne służby wojskowe wyposażone w większą wiedzę i bardziej nowoczesne, dokładnie sprawdzone technologie.

Nasze służby certyfikacyjne i akredytacyjne były znacznie lepsze niż odpowiadające im jednostki w ABW. Na naradzie dla wszystkich rodzajów wojsk w listopadzie 2006 r. (zorganizowanej miesiąc po powołaniu SKW!) oszacowaliśmy potrzeby armii w zakresie Kryptografii, w tym w relacjach sojuszniczych. Z naszej inicjatywy, stworzyliśmy wspólnie z ABW wymagania bezpieczeństwa dla urządzeń kryptograficznych. Był to przełom w dotychczasowych działaniach w zakresie certyfikacji tych urządzeń.

Naszą dumą było laboratorium badania ulotu elektromagnetycznego. Pracujących tam wychowanków legendarnego płk Biesa z Wojskowego Instytutu Łączności wzmocniliśmy, przyjmując zdolnych nowych ludzi. Żołnierze ci, świetnie wyszkoleni w NATO, reprezentują obecnie najwyższy europejski poziom i to oni a nie ABW narzucają obowiązujące standardy w kraju. Takich sukcesów (również w relacjach sojuszniczych), o których trudno publicznie dyskutować, mieliśmy znacznie więcej.

Zafundowano Polsce spektakl oszczerstw, tzw. wycieków informacji do mediów oczerniających kierownictwo SKW, w czym celował były funkcjonariusz ABW p.o. Szefa SKW płk Grzegorz Reszka bezsensownie niszczący wszystko, co nawinie mu się pod rękę. Jako jedni z pierwszych zostali przez niego usunięci z SKW ludzie tworzący biuro zajmujące się teleinformatyką i kryptografią.

Do swojej poprzedniej amerykańskiej firmy, wrócił (bezpowrotnie) nowy Dyrektor tego biura, inżynier po elektronice na Politechnice Warszawskiej, wybitny specjalista od Internetu. Ściągaliśmy go do SKW przez ponad pół roku. Zgodził się (z pobudek patriotycznych) pracować dla nowych służb, tracąc na tym finansowo.

Charakterystycznym przykładem braku wyczucia i odpowiedzialności płk Reszki było usunięcie z SKW młodego, niezwykle zdolnego absolwenta Akademii CISCO, który nie był związany z żadną opcją polityczną. Ten młody człowiek zrzekł się (bezpowrotnie) obywatelstwa zachodniego, aby poświęcić się pracy dla Polski. Mam pytanie do zwolenników PO. Czy tak ma wyglądać praktyczna realizacja obietnic PO skierowanych do powracających z emigracji Polaków?

Głęboko przekonany o krzywdzie, którą wyrządził płk Reszka wielu przyzwoitym ludziom z SKW, chciałbym przypomnieć, że podobne działania w UOP w latach 90. zakończyły się zapaścią Narodowej Kryptografii i skandaliczną sprzedażą narodowej infrastruktury telekomunikacyjnej TP SA. Ośmieszyło to Polskę na arenie międzynarodowej. Służby ochrony państwa nie mogą być zabawką w rękach żadnej grupy politycznej. Mają służyć niepodległej Polsce.

Sadzę, że sytuacja dojrzała do tego, aby poddać publicznej ocenie kondycję służb ochrony państwa sfery cywilnej i wojskowej w III Rzeczpospolitej. Nie mam wystarczająco głębokiej wiedzy i przygotowania, aby wystawiać laurki lub krytykować poszczególne osoby. Nie zajmowałem się, jak insynuowała Trybuna, weryfikacją żołnierzy i pracowników WSI. Grzebanie w teczkach pisanych przez esbeków byłoby dla mnie koszmarem. Mogę za to, bez trudu, ocenić przygotowanie technologiczne UOP/ABW/WSI do tego, do czego zostały powołane - do ochrony państwa.

Media szeroko pisały o politycznym aspekcie likwidacji WSI, niesłusznie pomijając bardziej drastyczny aspekt merytoryczny, w tym aspekt technologiczny. To, co zobaczyliśmy w WSI w 2006 r. było obrazem z naszych najgorszych snów. Brak Kryptografii Narodowej, rosyjskie firmy obsługujące łączność WSI, zagraniczne urządzenia kryptograficzne z wątpliwymi certyfikatami lub bez certyfikatów do przetwarzania informacji narodowej dla najważniejszych osób w państwie i dla armii, borykające się z problemami polskie firmy zajmujące się kryptografią a w tle zbudowany za miliony złotych zdekonspirowany strategiczny system obrony państwa (polskiego) podarowany innemu państwu.

Kształceni w Związku Sowieckim oficerowie z mentalnością sowiecką nie byli w stanie oszacować zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa i ryzyka działań (i zaniedbań) podejmowanych przez kolejne rządy. W rezultacie Polska jest dzisiaj znacznie bardziej bezbronna niż we wrześniu 1939 r.

II Rzeczpospolita była w stanie zbudować silne i ideowe służby ochrony państwa, których wizytówką była złamana Enigma. Służby ochrony państwa III Rzeczpospolitej zajmowały się wszystkim tylko nie ochroną państwa. Ich wizytówką jest tzw. Narodowy System Kryptograficzny budowany przez ABW od 2002 r. dla ok. 50 najważniejszych osób w państwie, w oparciu o (nie do końca zbadane) urządzenia kryptograficzne sprowadzone z zagranicy do Polski z udziałem osoby o ewidentnie kryminalnej przeszłości, skazanej w przeszłości za okrutne zabójstwo.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 6:47 pm    Temat postu: Nie z PO - szpion, vrag naroda Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Charakterystycznym przykładem braku wyczucia i odpowiedzialności płk Reszki było usunięcie z SKW młodego, niezwykle zdolnego absolwenta Akademii CISCO, który nie był związany z żadną opcją polityczną.

Widać więc jak na dłoni, wbrew sypanemu w oczy piaskowi, że obecnie (przy rządach PO) zasadą jest "Kto nie z nami - ten przeciw nam", czyli jak nie z PO, to wróg. Sad
Jeśli dodać to tego za St.Michalkiewiczem, że PO to Powiernictwo Pruskie mamy pełne wytłumaczenie dlaczego w takim tempie rozmontowuje się to, co miało dobrze służyć Polsce, a głosy rozsądku i jakiejkolwiek krytyki tych działań przykrywa szczelnie tak hałaśliwa jak i prymitywna propaganda z kapitałowo (a więc i politycznie) obcych bądź sprostytuowanych mediów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tekst o budowaniu służby SKW bardzo dobry, pisany przez fachowca od jednej z dziedzin działalności tej służby - kryptografii, pokazuje raz jeszcze w sposób jakże dobitny, kto po ostatnich wyborach doszedł w Polsce do władzy.W tej konkretnej opisanej jakże delikatnej dziedzinie, priorytety obecnego rządu zdają sie nie pozostawiać wątpliwości, to powrót na scenę starych post-ubeckich i prosowieckich układów. Przez ostatnie dwa lata rządów PiS, w dużym stopniu udało sie odciąć od wpływów na bezpieczeństwo państwa te środowiska, zarówno jeżeli chodzi o tzw. "siły fachowe", jak i ich zaplecze polityczne, duże straty jeżeli chodzi o możliwości wpływania na bieg wydarzeń w Polsce poniosły też służby rosyjskie i tego faktu nawet nikt nie próbuje ukrywać. Polska nareszcie zaczęła prowadzić samodzielną politykę zagraniczną, zgodną z jej najżywotniejszymi interesami i racją stanu. Nasz kraj wbrew obiegowym opiniom że Rosjanie man nie dowierzali, stanowił zawsze bardzo ważne ogniwo w sowieckiej, a potem rosyjskiej ekspansji na zachód, między innymi poprzez działalność najpierw uzależnionych od nich, a później permanentnie zinfiltrowanych polskich służb specjalnych. Obecna władza wietrząc w tym polityczny interes, stara się ten poprzedni stan rzeczy odbudować choćby w części, temu między innymi służy jak sie wydaje obecna polityka kadrowa w służbach specjalnych. Dziwacznie takie zachowanie wygląda, jeżeli weźmie się pod uwagę rodowód polityczny niektórych działaczy PO, ale widocznie doraźny interes polityczny bierze górę nad dalekowzrocznym patrzeniem na interes Polski. Decydujący jednak wpływ na taki stan rzeczy, zdają się mieć ludzie z cienia którzy za Platformą stoją, ich powiązania i interesy stanowią jak się wydaje dla nich kluczowy bodziec do działania. I to jest zasadniczy problemem, ponieważ coraz wyraźniej widać że to ktoś inny kreuje polską politykę, szczególnie gospodarczą i zagraniczną - to ostatnie widać choćby po wizycie Tuska w Izraelu. Pytanie więc brzmi: czy Polacy są na takim etapie żeby zrozumieć to, że jeżeli będziemy brnęli w dalszym ciągu w tym kierunku, to wbrew obietnicom cudów przyszłość ich i ich dzieci, stanie pod dużym znakiem zapytania.
Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 11:19 pm    Temat postu: Nowi oficerowie prowadzący Odpowiedz z cytatem

Ma Pan rację Panie Mirku - PO broni czy wręcz walczy o cudze interesy. Coraz wyraźniej potwierdza się to, że ta 'postępowa', 'solidarnościowa' część Okrągłego Stołu, z której wywodzi się i PO to ci, którzy dali się wciągnąć w różne podejrzane interesy starej PZPRowskiej gwardii i teraz ubabrani chodzą na krótkich smyczach swych mocodawców - nowych (a może i starych) oficerów prowadzących.
PS. Ciekawe, czy Donald w ramach wzajemności uzyskał od władz izraelskich wsparcie dla polskiej młodzieży, która mogłaby odwiedzać Ziemię Świętą, tak by Izrael mógł się jej nie kojarzyć tylko jako ojczyzna osobników piszących fałszywe książki o udziale Polaków (na równi z Niemcami, a może i bardziej zaciekle od nich) w masowej eksterminacji Żydów, ale jako dostatni kraj życzliwych nam ludzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:
PS. Ciekawe, czy Donald w ramach wzajemności uzyskał od władz izraelskich wsparcie dla polskiej młodzieży, która mogłaby odwiedzać Ziemię Świętą,

W ramach wzajemności to myśmy już od Nich dostali w ubiegłym roku, instrukcję wyjazdową dla młodzieży izraelskiej wyjeżdżającej do Polski. Było to w czasie kiedy ministrem spraw zagranicznych była Anna Fotyga.Cała sprawa została nagłośniona tylko jeden raz w ciągu całego dnia, potem znikła. Fotyga zwróciła sie o wyjaśnienia do ambasady Izraela i cały incydent ucichł - nie wiem czy Pan to pamięta, jak znajdę tekst źródłowy to o tym napiszę, ponieważ były tam w tej instrukcji "ciekawe kawałki" dotyczące tego, kto to tak naprawdę są Polacy i w jaki sposób należy o nich myśleć. Sądzę że gdyby sprawa miała się na odwrót i to Polacy wydali podobną w treści instrukcję dla wyjeżdżającej polskiej młodzieży, to sprawa stawałaby pewnie na wszystkich możliwych międzynarodowych forach, a tak to cisza i niewielu już chyba dzisiaj o tym pamięta - i pewnie o to chodziło.
Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group