" /> Dyskusje ogólne :: Lajdactwo Walęsy nie zna granic
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Lajdactwo Walęsy nie zna granic

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 11:32 pm    Temat postu: Lajdactwo Walęsy nie zna granic Odpowiedz z cytatem

Lech Wałęsa: Andrzej Gwiazda inspirowany przez SB
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4134334.html


Lech Wałęsa: Andrzej Gwiazda inspirowany przez SBopr. red2007-05-16, ostatnia aktualizacja 2007-05-16 09:19

Były prezydent opublikował w Wirtualnej Polsce notatkę Służby Bezpieczeństwa z 1981 r. i wyjaśnił dlaczego.

Wałęsa opublikował swoją teczkę w internecie (10-06-07, 14:39)
Wyszkowski: Zarzucanie Gwieździe, że pomagał SB, to absurd (16-05-07, 22:03)
Oto fragmenty tekstu Wałęsy:

"Wśród materiałów, które dostałem z IPN, jest taki, który pokazuje, jak to naiwnie dał się wpuścić w kanał współpracy z SB Andrzej Gwiazda i jego grupa. To, co robi ostatnio, też wygląda na inspirowane. Albo na zwykłe obsesje. Obecna ekipa rządząca w Polsce działa podobnie, realizując pośmiertny plan dawnego aparatu władzy.

Ostatnio Gwiazda stwierdził - i to już z pozycji nie osoby prywatnej, a członka Kolegium IPN powołanego przez PiS! - że strajk w stoczni, nasze wielki dzieło i historyczne zwycięstwo, był inspirowany przez esbecję. Dał narodowi w twarz. Uderzył w nas wszystkich, w całe pokolenie walki. Tym razem ostrze skierował na Marszałka Borusewicza.

Gdyby chodziło tylko o mnie, dałbym spokój, bo to niepoważny człowiek i zawsze mnie atakował. Nie miałem zamiaru szybko ujawniać tych materiałów, bo nie chcę grać tak samo perfidnie, jak Kaczyńscy i ta grupa. Cały czas twierdzę, że te esbeckie świstki uderzają najbardziej w "Solidarność", w ludzi walki.

Ale kiedy podważane jest nasze zwycięstwo, muszę odpowiadać.

Znane są dziś szczątki dokumentacji pokomunistycznej. Ale i z tych pozostałych gorszych fragmentów można przekonać się, kto i jak naprawdę walczył, a kto przeszkadzał w walce i dawał się wykorzystywać przez SB. Mam nadzieję, że ci, którzy mieli wątpliwości, a i bardzo szkodzili, wspierając SB, jak Joanna i Andrzej Gwiazdowie, Anna Walentynowicz i inni, w świetle faktów i dokumentów, zaznajamiając się z nimi, zdobędą się na głośne "przepraszam ".

Mam przed sobą rozkaz zastępcy Komendanta Wojewódzkiego MO (...): "Inicjatorem powołania nowego Zarządu Regionu konkurencyjnego w stosunku do kierowanego przez L. Wałęsę jest Henryk Tarasiewicz związany ściśle z grupą skupioną wokół A. Gwiazdy. A. Gwiazda traktowany jest przez część członków związku jako rzeczywisty lider „Solidarności”. (...) proszę o utwierdzenie A. Gwiazdę w przekonaniu o słuszności powołania nowego Zarządu Regionu, który byłby przeciwwagą dla autokratycznych wpływów L. Wałęsy, rozpoznanie stanowiska A. Gwiazdy, zamierzeń i planów w tym zakresie".

Podawany jest sposób wykonania, zrealizowany - i realizowany przez lata do dziś. " Zadanie proszę realizować poprzez następujące uzasadnienie:

- L. Wałęsa nie spełnia oczekiwań, nadziei i dążeń robotników, stąd też konieczność powołania nowego kierownictwa związku na szczeblu regionalnym, obecne rozgrywki personalne, których podstawą jest autokratyzm L. Wałęsy, powiązania z klerem i ugodowość w negocjacjach ze stroną rządową, doprowadziły do rezygnacji z pracy członków Zarządu znanych w przeszłości jako aktywistów opozycji demokratycznej".

Takie argumenty, wymyślone i podsunięte przez esbecję, były bardzo chętnie przez inspirowanych, takich jak Gwiazda, Walentynowicz, ciągle powtarzane. Dysponując podrzuconą tak przygotowaną manipulacją ludzie ci stawali się często bardziej niebezpieczni w walce od zdefiniowanego wroga. I tak jest do dziś.

I takimi metodami walczono ze mną i z " Solidarnością". Zniszczyć przywództwo, podzielić, skłócić. Uprawiali ją do 1989 r. i zza grobu po 1989, tyle że głównie rękami moich kolegów, niedowiarków albo tych, co się ugięli. Obecna ekipa wplątała nas w to szaleństwo, w grę tymi materiałami. Może teraz wreszcie zrozumieją, że najbardziej uderzają w "Solidarność" w ludzi walki.

Na naszych oczach mali ludzie niszczą z coraz większą determinacją nasze zwycięstwo, dziś są bohaterami, wtedy nie byli tacy odważni. I tak jak Gwiazdowie, Walentynowicz i inni realizują scenariusz i zemstę dawnego aparatu władzy. A w nagrodę od obecnej władzy dostają najwyższe ordery i zaszczytne funkcje. Wnioski pozostawiam Wam".

Komentarz Heleny Łuczywo

Wszystkich nas w tamtych latach próbowali skłócić i splugawić agenci SB. Rezultaty sierpniowego strajku i całej historii "Solidarności" świadczą o tym, że im się nie udało. Dla nas tamte lata, obecność tylu wspaniałych ludzi, pozostanie na zawsze wartością bezcenną.

Później wielu z nas poszło różnymi drogami. Niektórzy sięgnęli po chwyty niedopuszczalne. Chcemy ich jednak pamiętać jako tych wspaniałych ludzi, którzy wtedy upomnieli się o wolność Polski i o wolność każdego człowieka w Polsce.

Żadne insynuacje i łajdactwa ze strony Andrzeja Gwiazdy nie mogą uzasadnić posługiwania się ubeckimi materiałami przez kogokolwiek, nawet przez Lecha Wałęsę, którego miejsce w historii Polski jest oczywiste i niepodważalne.

Źródło: Gazeta Wyborcza
Wyślij Wydrukuj

Przeczytaj 317 komentarzy na Forum Dodaj swoją opinię
Re: Lech Wałęsa: Andrzej Gwiazda inspirowany prze oli331 16.05.07, 08:55
A ja sie mimo wszystko ciesze ,za w koncu doszlo do otwartej konfrontacjii miedzy Walesa i Gwiazdami.Moze teraz dowiemy sie wiecej o "Solidarnisci Walczacej" i ich konflikcie z ....

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 3 maja 2008r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.kurczeblade.pl/2007/05/16/spiskologia-w-natarciu-andrzej-gwiazda.html

Andrzej Gwiazda: spiskologia w natarciu
Przesłane przez Kurczak do kategorii Myśli z szubienicy , Komentarze , Polityka

Strajk w stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. był prowokowany przez SB. ” oświadczył w zeszły czwartek Andrzej Gwiazda, który ostatnio za sprawą PIS niczym supernowa pojawił się na firmamencie naszej polityki . Stwierdził także, że legenda Sierpnia Bogdan Borusewicz był, a jakże, agentem Służby Bezpieczeństwa.

Gwiazda, jako człowiek prześladowany przez SB może mieć skrzywioną wizję świata. Nie rozumiem jednak dlaczego tego owładniętego obsesją człowieka wybiera się do pełnienia odpowiedzialnej państwowej funkcji. I to w IPN gdzie zdystansowane i profesjonalne podejście do przeszłości jest szczególnie potrzebne.

Skandaliczne jest też odznaczenie Gwiazdy Orderem Orła Białego przez Prezydenta Kaczyńskiego. Nie widzę takich zasług, które predestynowały by Gwiazdę do odznaczenia najwyższym państwowym odznaczeniem. No chyba, że za zasługę Lech Kaczyński poczytuje mu robienie zamętu wokół Lecha Wałęsy. Smuci dewaluacja Orderu, która postępuje od momentu nastania Prezydenta Kaczyńskiego. Dotąd odznaczano nim naprawdę wybitne postaci wielkiego formatu. Anna Walentynowicz i Andrzej Gwiazda jakoś nie pasują mi do tego towarzystwa…

Najbardziej oburzające jest jednak to, że wraz z Andrzejem Gwiazdą bracia Kaczyńscy promują określoną wizję historii, a w szczególności wydarzeń Sierpnia 1980. A jest to wizja pełna ubeckich spisków, w które zamieszani mieli być najwięksi bohaterowie tamtych czasów, tacy jak właśnie Lech Wałęsa i Bogdan Borusewicz (ciekawe, że Lech Kaczyński nie). Patronują też niszczeniu legendy “Solidarności” i podważaniu autorytetu tych, którzy byli wtedy na pierwszej linii.

Lektura ostatniego wywiadu z Premierem opublikowanego we “Wprost” utwierdza niestety jednak w przekonaniu, że wizja świata według Gwiazdy jest Kaczyńskim szczególnie bliska. Mam nadzieję, że obywatele tego kraju w następnych wyborach wystawią tej koncepcji odpowiedni rachunek.

Na koniec pozwolę sobie zacytować wypowiedź senatora Jarosława Gowina z PO:

Bogdan Borusewicz to jedna z najwspanialszych postaci II połowy XX w. Wypowiedź Andrzeja Gwiazdy na jego temat można rozpatrywać jako szaleństwo albo nikczemność. Tym elementem programu IV RP, który mi bardzo trafiał do przekonania, był postulat budowania dumy narodowej. Polacy mają prawo być dumni z swojej przeszłości. To, że po takiej wypowiedzi Andrzej Gwiazda został członkiem kolegium IPN, powoduje, że to, co wielkie w naszej przeszłości, niszczymy.

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 3 maja 2008r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całość wypowiedzi LW :
http://wiadomosci.wp.pl/kat,64754,wid,8863068,felieton.html?P%5Bpage%5D=1

To jest z maja 2007r.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o Wałęsę, to myślę że Jemu można już tylko wyrażać współczucie ze względu na stan umysłu w kontekście Jego wypowiedzi - uważam że tyle możemy dla Niego zrobić.Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można pobrać pliki do odsluchania , zarówno Lecha Walęsy jak też Andrzeja Gwiazdy (ponizej ).

1. http://ww6.tvp.pl/View?Cat=2910&id=499011

ściągnij plik video :

ostatnia aktualizacja: środa, 16 maja 2007 godz. 18:56

Czas otworzyć archiwa IPN


Najpierw oskarżał Andrzej Gwiazda, mówiąc że strajk w 1980 roku był inspirowany przez SB. Lech Wałęsa odbił piłeczkę, stwierdzając, że to Gwiazda był manipulowny przez SB. W jednej sprawie Panowie są zgodni. Czas otworzyć archiwa IPN.

Gwiazda i Wałęsa są zgodni - archiwa IPN powinny zostać udostępnione wszystkim zainteresownym

Byli opozycjoniści uważają, że burza, która zostanie wywołana po otwarciu archiwów IPN, potrwa najwyżej kilka miesięcy. A prawda, która jest na razie skrywana w archiwum, przyniesie dla Polski pozytywne skutki.

autor: awaskiew

2. http://ww6.tvp.pl/View?Cat=2910&id=497168

ściągnij plik video :

ostatnia aktualizacja: sobota, 12 maja 2007 godz. 19:05

Spór o sierpień

Andrzej Gwiazda sugeruje, że obecny marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz ogłaszając strajk w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku był inspirowany przez służby bezpieczeństwa PRL.

Andrzej Gwiazda został właśnie wybrany na nowego członka kolegium IPN

Przeciw wypowiedziom nowego członka kolegium Instytutu Pamięci Narodowej protestują senatorowie Platformy Obywatelskiej. Uważają, że Andrzej Gwiazda powinnien ustąpić ze stanowiska. Andrzej Gwiazda zadeklarował, że w ujawnianiu agentów będzie działał zgodnie z obowiązującą ustawą.

autor: awaskiew

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 3 maja 2008r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadziwia mnie, że Państwo tak czytają i rozpowszechniają "myśli" Bolka. Może spuścić wodę za pełnym pychy agentem?
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 11:36 pm    Temat postu: cykliczna ewolucja kombatanckiej 'myśli' Odpowiedz z cytatem

Należy zwrócić uwagę, że oskarżani o nikczemności Państwo J. i A. Gwiazdowie czy Pani Anna Walentynowicz nigdy nie uchylali się od odpowiedzi na przeróżne pytania stawiane im przez zawodowych pytaczy, a odpowiadając zawsze mówili to samo. Wielki (wg siebie) Lechu na pewne pytania odpowiada nader niechętnie, a osaczony oburza się i zasłania bohaterstwem - walką, w której wg pomawianych udziału nie brał.
Sama sprawa sbckich inspiracji organizowania strajku w Stoczni, czy też próby rozbicia "Solidarności" nie mają tu nic do rzeczy. Oczywiście i takie szczegóły powinny być jeśli to tylko możliwe wyjaśnione i ujawnione. Były akcjami prowadzonymi przez SB, MO czy inne komunistyczne formacje do walki z przeciwnikami ideologicznymi. Przestępstwem jest dopiero świadoma współpraca, a ta jest od dawna zarzucana właśnie Lechowi Wałęsie i to właśnie on nie potrafi się w sposób klarowny ze stawianymi mu zarzutami uporać. To przecież on - totalne "nie mogie" w sprawach rozprawienia się z komunistyczną agenturą, obrońca ich wysokich emerytur - raptem w jedną noc potrafił, gdy groziła mu dekonspiracja, pozbyć się swej politycznej impotencji i znaleźć siły by obalić rząd J.Olszewskiego. Od tamtego też czasu uległy zmianie jego relacje z 'salonem' - jawnie zasypane zostały wszelkie rowy niezgody. Obecnie LW jest koncesjonowanym autorytetem 'salonu', a jego syn terminuje w PO. Także poparcie gdańskiego pyszałka z ogromnego jakie miał w latach osiemdziesiątych spadło do poniżej 1% i nic nie wskazuje aby miało ulec jakiejkolwiek poprawie. Chyba, że spece od PR z TVN24 & Co. wezmą się do roboty, ale jak na razie nie widać po co by im to miało być. Tak więc raczej "Niech żyje Lechu w temacie śmiechu" jak kiedyś głosił Jan Pietrzak, który dziś (3.V) w Warszawie zgromadził jak się dowiaduję (poza publicznymi środkami) całkiem sporą widownię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki ma sens po tylu latach ,także dzisiaj walka z klamstwem Lecha Walęsy i o nim samym,podtrzymywana przez uslużnych dziennikarzy. Uważam, że ma sens, gdyż brak jest debaty publicznej nt. Dlaczego Lech Walęsa nie odpowiedzial na pytania Anny Walentynowicz?
Choć dla środowiska spoza ukladu magdalenkowego, to oczywiste, to jednak opinia spoleczna w swojej wiekszości nie zna tych 17 pytań, dlaczego media milczą , a dziennikarze od 1995r nie przypominają L.Walęsie ich treści.
A więc,ktoś to musi robić, a więc pozwolę sobie jeszcze raz przypomnieć ich treść.

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 4 maja 2008r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910

http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988Oto treść siedemnastu pytań i oświadczenia Anny Walentynowicz z 1995r ,które wówczas kolportowalem.Przepisalem treść 17 pytań i oświadczenie z ulotki wiernie z zachowaniem ich treści .Przedstawiam poniżej.

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 12 stycznia 2008r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910

Anna Walentynowicz napisala w 1995r:

Na naszych oczach przeszlość ulega przeklamaniu , manipulacji. By ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty.Dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej dzialalności nakladają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na urząd prezydenta RP-Lechowi Walęsie kilku pytań.Oświadczam,że biorę pelną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.

1. Czy pamiętasz , jak w styczniu 1971r. przyznaleś,że na żądanie SB dokonywaleś indentyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu?

2. Dlaczego oklamaleś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu plotu,podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostaleś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?

3. Jak godzileś swoją katolicką moralność z glośnymi przygodami, o które żona robila ci publicznie awantury w 1980r ?

4. 9 grudnia 1980r przyznano " Solidarności " pierwszą nagrodę -30 tys.USD. Co zrobileś z tymi pieniędzmi ?

5. Co zrobileś z 60 tys.USD nagrody szwedzkiej prasy,które mialeś przekazać na Panoramę Raclawicką,lecz nigdy nie przekazaleś?

6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupileś,czy otrzymaleś w darze i od kogo?

7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?

8 Czy uważasz za wlaściwe, że glowa Państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?

9 Czy byleś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ,że M.Wachowski jest kapitanem SB ?

10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowaleś na jego poczynania?

11. Czy SB szantażowala Cię ujawnieniem wszczętych postepowań karnych o kradzieże przed Sądem dla nieletnich i Sądem Rejonowym,wymuszając płatną wspólpracę?

12. Za jakie zaslugi w obozie w Arlamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-tygodniowy pobyt z calą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?

13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA " lokujcie swe kapitaly w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić". Czy nadal tak sądzisz?

14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązaleś się ?

15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A.Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności- jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?

16. Kiedy spelnisz publiczne obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródla, bo "twoje" ksiązki przyniosly straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB ?

17. Czy nie dosyć już klamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu ?

Gdańsk , dn. 25.09.1995r. Anna Walentynowicz

W kontekście tych pytań , polecam bardzo ciekawy wywiad pt: " PYTANIA BEZ ODPOWIEDZI " z Anną Walentynowicz , jaki ukazal się 14 listopada 1995r w ogólnopolskim wydaniu KURIERA POLSKIEGO na (str.5) , posiadam go, jest bardzo ciekawy.

Robert Majka , polityk , Przemyśl , 4 maja 2008r
www.sw.org.pl ,
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group