Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy zdegradować Jaruzelskiego?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lporeb88
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 62

PostWysłany: Nie Gru 17, 2006 4:54 pm    Temat postu: Czy zdegradować Jaruzelskiego? Odpowiedz z cytatem

Witam
Od kilku dni w mediach toczy się dyskusja dotycząca ewentualnej degradacji Jaruzelskiego...
Degradacje popierają : premier, marszałkowie sejmu i senatu oraz minister obrony narodowej .
Czy sądzicie że taka operacja jest wogóle potrzebna a poza tym czy można kogoś degradować bez wyroku sądowego?
Moim zdaniem należałoby zdegradować tego człowieka z prostego powodu iż agent informacji wojskowej , człowiek który strzelał do żołnierzy AK i NSZ w latach 40- tych oraz wydawał rozkazy strzelania do robotników w 1970 roku nie zasługuje na stopień generalski w suwerennym wojsku polskim
Chciałbym wiedzieć jaka jest wasza opinia w tym temacie?
Pozdrawiam

_________________
Nie ma lepszej po?ywki chorobotwórczej dla bakteryj fa?szu i legend, jak strach przed prawd? i brak woli.

Józef Pi?sudski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Minister Obrony Narodowej jest przeciw degradacji, argumentując swoje stanowisko prawo-człowieczymi bredniami, typu "nie można tak postępować ze starym, schorowanym człowiekiem"itp.Nawiasem, po tej wypowiedzi całkowicie straciłem szacunek do ministra, którego uważałem za jednego z najbardziej kompetentnych w naszym rządzie.

Moje stanowisko w twj kwestii jest radykalne: najpierw DEGRADACJA, potem DEKAPITACJA.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektóre pociągniecia Ministra Obrony Narodowej są zaskakujące. Moze się czegoś boi?
_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...albo za długo siedział w Stanach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pią Gru 22, 2006 8:55 pm    Temat postu: DEDGRADACJA JARUZELSKIEGO ?! Odpowiedz z cytatem

DEGRADACJA JARUZELSKIEGO ?!
Moim zdaniem, wypowiedź R. Sikorskiego była skandaliczna, człowieka oderwanego od naszej Historii i rzeczywistości.
Ten cały "Wolski", czytaj Jaruzelski, jest zbrodniarzem, który całym swoim s........ życiem to potwierdził. Dowodem są te nieszczęsne "Polskie Daty", rok 1968 inwazja na Czechosłowację, zbrodnia na Wybrzezu w 1970r, rok 1976 Radom, pamiętny rok 1981 12-13 grudnia i dalsze perfidne zbrodnie. Ten zbrodniarz od 1944 uczestniczył czynnie w mordowaniu Najlepszych Synów Narodu Polskiego. W tamtych czasach nie pytali się nikogo , o wiek, czy stan zdrowia. Mordowali najlepszych Synów Naszej Ojczyzny skrytobójczo. Do dnia dzisiejszego nie znamy ICH pochówku. Dzisiaj Minister Obrony Narodowej, ma wątpliwości, ja takich nie mam, sam bym ykonał wyrok smiewrci, bez skrupułów, mimo że jestem osobą wierzącą.
Dzisijszy rządzący chcą coś "ugrać", razem z Michnikiem i Urbanem, dla mnie osobiście jest to SKANDAL.
Tadeusz Świerczewski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lporeb88
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 62

PostWysłany: Sob Gru 23, 2006 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
Cytat:
Dzisijszy rządzący chcą coś "ugrać", razem z Michnikiem i Urbanem, dla mnie osobiście jest to SKANDAL

Panie Tadeuszu moim zdaniem to raczej prywatna inicjatywa ministra obrony bo premier ewidentnie zgadzał się, że należy Jaruzelskiego zdegradować. Premier mówił również o potrzebie powołania sądu narodowego który dokładnie zbadał by zbrodnie stanu wojennego ale to już inna bajka bo na to nie pozwala konstytucja...
Pozdrawiam

_________________
Nie ma lepszej po?ywki chorobotwórczej dla bakteryj fa?szu i legend, jak strach przed prawd? i brak woli.

Józef Pi?sudski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum