Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kamień z serca-Igor Janke-2007-01-07, 12:40:04

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariusz kresa
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 51

PostWysłany: Nie Sty 07, 2007 4:59 pm    Temat postu: Kamień z serca-Igor Janke-2007-01-07, 12:40:04 Odpowiedz z cytatem

Milionom ludzi w Polsce spadł kamień z serca. Kościół zachował swą wielkość. Ma rację Łukasz Warzecha: Brawo Benedykt XVI! Podjął bardzo trudna decyzję. Decyzję bez precedensu w historii kościoła. Okazał się po raz kolejny wspaniałym następcą Jana Pawła II.


Przy okazji całego zamieszania wokół arcybiskupa wyszły przedziwne rzeczy, które pewnie jeszcze długo będziemy komentować. Radio Maryja, które – stojąc na pierwszej linii walki z agentami – nagle frontem stanęło za agentem.


Gazeta Wyborcza, która od zawsze była przeciwna lustracji – teraz niby dalej jest przeciw – ale dzisiaj komentując odwołanie ingresu Piotr Stasiński cieszył się, że uroczystość została odwołana. A przecież stało się tak, bo właśnie doszło do lustracji.


Publicyści katoliccy, bliscy hierarchom, prawie wszyscy nagle stanęli w bardzo twardej opozycji do nich. Zachowali się fantastycznie.


Tomek Sakiewicz – prowadząc prawicowy tygodnik, bliski kościołowi, nagle zaatakował go. I mimo, że z punktu widzenia dziennikarskiego, o czym już pisałem, dalej mam wątpliwości, to nie mam żadnych wątpliwości, że jako obywatel wykonał wielką robotę. Gdyby nie on, być może do niczego by nie doszło.


No i jeszcze bracia Kaczyńscy. Nie mamy jeszcze pełnej wiedzy na temat tego, jaką rolę odegrali w przekonaniu Watykanu do odwołania ingresu, ale wiele wskazuje na to, że niemałą. Jeśli okaże się to prawdą, to może być to moment, w którym prezydent bardzo zyska w oczach opinii publicznej.



Już dzisiaj słyszałem takie komentarz: „No i Kaczory pokazały swoją skuteczność”. Jeśli są skuteczni w taki sprawach, to dobrze. Kto by pomyślał, że bracia Kaczyńscy będą zyskiwać popularność na przeciwstawianiu się hierarchom kościelnym?



Swoją drogą bardzo jestem ciekaw, jak to wszystko się odbywało na linii Watykan-Episkopat Polski-Pałac Prezydencki. Zobaczymy, która z gazet najlepiej to jutro opisze.


Żyjemy w ciekawych czasach, prawda?

Igor Janke
szef Salonu24, na stałe znów w "Rzeczpospolitej", komentuje w różnych mediach
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum