Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomoc dla red. Wojciecha Sumlińskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 6:28 pm    Temat postu: Pomoc dla red. Wojciecha Sumlińskiego Odpowiedz z cytatem

Pomoc dla red. Wojciecha Sumlińskiego

Każdy, kto chce udzielić pomocy materialnej red. Wojciechowi Sumlińskiemu i Jego rodzinie może wpłacać pieniądze na konto Zarządu Głównego SDP nr: 03102010970000760201186535

Koniecznie prosimy zaznaczyć, że jest to darowizna dla rodziny Sumlińskich.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Czw Sie 07, 2008 7:29 pm    Temat postu: Re: Pomoc dla red. Wojciecha Sumlińskiego Odpowiedz z cytatem

Pani Jadwigo, ja mam problem.

Stpsunkowo latwo jest mi przekazac pieniadze dla rodziny, bo wplacam je tutaj na konto, a oni tak po prostu je wyjmuja, ale ta rodzina jest niezwykle malo mobilna, jesli chodzi o zalatwianie moich spraw. Kilka razy po pare m i e s i e c y i wielu monitach przekazywali wreszcie pieniadze tam gdzie prosilam, a i to chyba nie zawsze ( np. mam watpliwosci, czy doszla wplata na uroczystosci 25cia Solidarnosci - te pozarzadowe, rzecz jasna!)). Nie moge wiec polegac na tej, najprostszej i najtanszej dla mnie drodze.

Czy jesli przesle przekaz pocztowy ( Money Order) prosto na a d r e s SDP, z adnotacja o rodzinie Sumlinskich oczywiscie, Stowarzyszenie bedzie moglo zaksiegowac go jako wplate na konto?

Prosba do innych zagramanicznych, zwlaszcza tych z amerykanskiego kontynentu: moj bank kaze mi placic niebotyczne pieniadze kiedy przesylam MO za jego posrednictwem. Zupelnie mi sie to nie oplaca, zwlaszcza przy niewielkich przesylkach ( zreszta, wiekszych nie realizuje z przyczyn obiektywnych;). Znacie jakas tansza droge przesylania pieniedzy do Polski na NUMER KONTA?

Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Katarzyno, w poniedziałek ustalę kod miedzynarodowy banku SDP tak by mozna bylo bezpośrednio z zagranicy wpłacac na konto. Podam ten caly numer na stronie internetowej
_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadwiga Chmielowska napisał:
Pani Katarzyno, w poniedziałek ustalę kod miedzynarodowy banku SDP tak by mozna bylo bezpośrednio z zagranicy wpłacac na konto. Podam ten caly numer na stronie internetowej


Dziekuje, ale nie wiem czy mi to pomoze, bo to m o j bank pobiera takie drakonskie oplaty ( min. $50, a ja w ogole niewiele wiecej moge przeslac)

W ogole nam, polnoconamerykanskim, najprosciej jest wysylac pieniadze karta kredytowa, ale to, z kolei, tez jest, jak wiem, dosc kosztowne dla odbiorcy.....

Ech, ci posrednicy....

Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Sie 08, 2008 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warszawa, 30 lipca 2008 r.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO SDP


Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko brutalnej formie naruszenia zawodowej godności dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego.

Okoliczności sprawy rodzą podejrzenie, że w grę może wchodzić zemsta służb specjalnych wobec tropiącego ich nieprawidłowości dziennikarza.

Zwracamy uwagę, że dziennikarstwo śledcze często zastępuje w Polsce działania powołanych do tego urzędów, ale w przeciwieństwie do urzędników, sędziów i prokuratorów, dziennikarzy nie chroni immunitet.

Działanie przeciw dziennikarzowi o tak znaczącym dorobku w dziennikarskich śledztwach może być uważane za próbę ograniczenia wolności słowa.


Zarząd Główny SDP

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Sob Sie 09, 2008 6:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Katarzyna Makowska napisał:
Czy jesli przesle przekaz pocztowy ( Money Order) prosto na a d r e s SDP, z adnotacja o rodzinie Sumlinskich oczywiscie, Stowarzyszenie bedzie moglo zaksiegowac go jako wplate na konto?


Taka możliwość powinna powstać, jeżeli jeszcze jej niema. Przesyłanie przekazów pieniężnych z USA nie jest nowym problemem. Apeluje do wszystkich członków SDP o interwencje w tej sprawie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum