" /> Dyskusje ogólne :: Nowa doktryna polityczna
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Nowa doktryna polityczna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł Urbański
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 6

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 1:07 am    Temat postu: Nowa doktryna polityczna Odpowiedz z cytatem

Niezależna Inicjatywa Obywatelska
Nowa doktryna polityczna Rzeczypospolitej Polskiej
wobec Rosjan i państwa rosyjskiego

(projekt obywatelski z 15 sierpnia 2008 roku)

1. Sprawowanie przez Unię Europejską pełnej kontroli politycznej nad przepływem, przez teren Międzymorza, surowców, a w tym szczególnie surowców energetycznych z terenu Federacji Rosyjskiej do Europy oraz żywności i artykułów konsumpcyjnych z Europy na teren Federacji Rosyjskiej. Kontrola ta ma w pierwszej kolejności uwzględniać interesy polityczne Unii Europejskiej i interesy polityczne państw Unii Europejskiej, a dopiero w dalszej kolejności interesy gospodarcze Unii Europejskiej i interesy gospodarcze państw Unii Europejskiej. Interesy gospodarcze koncernów narodowych i międzynarodowych, nie związane z interesami Unii lub interesami państw Unii, nie będą w żadnym wymiarze uwzględniane. Z jednej strony kontrola polityczna ma służyć ograniczeniu uzależniania się państw Unii Europejskiej od dostaw surowców energetycznych z Federacji Rosyjskiej, które to uzależnienie spowodowane jest niekontrolowanym rozwojem gospodarczym uwzględniającym jedynie czynniki ekonomiczne, bez uwzględniania czynników politycznych. Z drugiej strony kontrola polityczna ma dać Unii i państwom Unii skuteczne narzędzie wywierania presji politycznej na Federację Rosyjską za pomocą instrumentów ekonomicznych.

2. Postawienie przed trybunałem międzynarodowym komunistycznych i postkomunistycznych zbrodniarzy wojennych i zbrodniarzy przeciwko ludzkości ukrywających się na terenie podległym Federacji Rosyjskiej, a szczególnie winnych zbrodni popełnionych w wyniku agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę (1939), Finlandię (1939), Litwę, Łotwę i Estonię (1940), Berlin Wschodni (1953), Węgry (1956), Czechosłowację (1968) i Afganistan (1979) oraz Federacji Rosyjskiej na Czeczenię (1994) i Gruzję (2008).

3. Całkowita demilitaryzacja terenu tzw. Obwodu Kaliningradzkiego polegająca na wycofaniu wszystkich wojsk Federacji Rosyjskiej oraz sprzętu wojskowego i demontażu oraz likwidacji takich urządzeń jak silosy wyrzutni rakietowych, hangary, schrony, porty wojenne itp. Pozostawienie na tym terenie wyłącznie niezbędnych sił policyjnych i niezbędnych oddziałów ochrony granicy.

4. Wycofanie wojsk Federacji Rosyjskiej z tzw. Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej, Białorusi, Krymu oraz innych terytoriów w Europie i Azji leżących poza obszarem, uznawanych przez społeczność międzynarodową, granic Federacji Rosyjskiej.

5. Wyznaczenie dla Rosji i Rosjan „nowej linii Curzona” i to zarówno na zachodzie jak i na wschodzie oraz na południu i północy, rozumianej jako linia demarkacyjna wyznaczająca przyszłą granicę państwa rosyjskiego i oddzielająca tereny zamieszkałe przez Rosjan od terenów zamieszkałych przez inne narody oraz od obszarów wielonarodowościowych.

6. Przeprowadzenie referendów niepodległościowych na terenach byłej Federacji Rosyjskiej zamieszkałych przez narody inne niż naród Rosyjski oraz przeprowadzenie plebiscytów na terenach zamieszkałych przez społeczności wielonarodowe. Celem plebiscytów będzie przyporządkowanie terenów wielonarodowościowych do powstałych, w wyniku referendów niepodległościowych, nowych państw. Referenda niepodległościowe i plebiscyty przeprowadzone zostaną pod kontrolą instytucji międzynarodowych na podobnych zasadach jak plebiscyty, które przeprowadzone zostały w Europie Centralnej w konsekwencji Traktatu Wersalskiego, przy uwzględnieniu doświadczeń uzyskanych podczas tamtych plebiscytów.

7. Przeprowadzenie, pod kontrolą instytucji międzynarodowych, pierwszych demokratycznych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w nowych państwach, a w tym także na terenie przyszłego państwa rosyjskiego.

W imieniu zespołu autorskiego:
Paweł Urbański
ptilium@neostrada.pl
tel. kom. 607-613-499
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej Werter
Weteran Forum


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 181

PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że ktoś znowu pisze o Okręgu Królewieckim(Obwodzie Kaliningradzkim). Całe lata o nim było cicho. Przecież ten teren nie należał do Rosji. To była zdobycz wojenna(jedna z licznych) ZSRS. Gdyby było coś takiego jak sprawiedliwość dziejowa, to powinien zostać podzielony pomiędzy Polskę i Litwę.
KPN!Dziękuję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 747
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 11:11 am    Temat postu: Re: Nowa doktryna polityczna Odpowiedz z cytatem

Paweł Urbański napisał:
Kontrola ta ma w pierwszej kolejności uwzględniać interesy polityczne Unii Europejskiej i interesy polityczne państw Unii Europejskiej, a dopiero w dalszej kolejności interesy gospodarcze Unii Europejskiej i interesy gospodarcze państw Unii Europejskiej.


Tu jest chyba jakoś nielogicznie, pradopodobnie zachodzi pomyłka.

Ale data (23 sierpnia = rocznica paktu Hitler-Stalin) DOBZE DOBRANA!

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri


Ostatnio zmieniony przez Esse Quam Videri dnia Pon Sie 25, 2008 11:37 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 747
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 11:19 am    Temat postu: Eksklawa Królewiecka - pamiętajmy! Odpowiedz z cytatem

Eksklawa Królewiecka - pamiętajmy!

Andrzej Werter napisał:
Dobrze, że ktoś znowu pisze o Okręgu Królewieckim (Obwodzie Kaliningradzkim). Całe lata o nim było cicho. Przecież ten teren nie należał do Rosji. To była zdobycz wojenna(jedna z licznych) ZSRS. Gdyby było coś takiego jak sprawiedliwość dziejowa, to powinien zostać podzielony pomiędzy Polskę i Litwę. KPN! Dziękuję!Fakt, zbyt rzadko o tym się pisze! 30 lat temu Lech Bądkowski, pomorski pisarz i publicysta (rzecznik prasowy MKS w Gdańsku w sierpniu 1980 r. a potem pierwszy rzecznik prasowy KKP NSZZ "S") dopominał się o to tak:

"Obszar ten (15000 km kw.), historyczna Sambia, z zachowaniem praw zamieszkującej go obecnie ludności do pozostania lub emigracji, powinien przypaść Litwie, jako dziedzictwo po wygasłych pobratymcach bałtyjskich." (Lech Bądkowski, "Twarzą do przyszłości", Wydawnictwo "Młoda Polska", Gdańsk 1978, str. 21).

Przy okazji – tenże autor nieco dalej pisał m.in.: "Sprawę przeszłości NRD-Prus trzeba zostawić otwartą, a rozstrzygnięcie jej w stosownej chwili oddać decyzji obywateli, pamiętając o prawach narodowych Serbo-Łużyczan. Zostało ich niewielu, ale należy im się większa miara sprawiedliwości za godne podziwu trwanie." (tamże, str. 23). Sprawa NRD czyli "Czerwonych Prus" została rozstrzygnięta, ale BEZ uwzględnienia praw Łużyczan...


Parafrazujmy Włodzimierza Majakowskiego:

Moskwa i Berlin – bliźnięta bracia.
Które z nich bardziej matka-historia ceni?
Mówimy Berlin, a w domyśle – Moskwa.
Mówimy Moskwa, a w domyśle – Berlin.

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri


Ostatnio zmieniony przez Esse Quam Videri dnia Pon Sie 25, 2008 9:17 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie - proszę!!. Szanuję pracę każdego człowieka w tym i zespołu który opracował "Nową doktrynę polityczną", ale zejdźmy już na ziemię - pora. Propozycji dużo, idee szczytne, tylko nikt w najmniejszym nawet stopniu, nie zaproponował tego, jak tego wszystkiego dokonać, w jaki sposób, przy użyciu jakich zabiegów, te skądinąd szczytne idee mają się zmaterializować. W świetle ostatnich wydarzeń, choć nie tylko, postawy Moskwy w tym względzie i reakcji rządów zachodnich, składanie tego typu propozycji, jest - jakby to delikatnie powiedzieć żeby nikogo nie urazić - dalece przedwczesne - to będzie chyba właściwe określenie. Oszczędzę obrazowych opisów tego, gdzie Rosjanie mają takie i podobne propozycje. Priorytetem na dzień dzisiejszy, jest pilne rozpoczęcie działań na rzecz dywersyfikacji dostaw ropy i gazu do Polski i całej Europy Zachodniej. Kiedy sie to dokona, wtedy dopiero będzie można ewentualnie rozpocząć działania na innych kierunkach, surowce energetyczne to podstawa. Dopóki świat zachodni, jest w jakiejkolwiek dziedzinie, w jakimkolwiek stopniu uzależniony od Rosji, nie ma po prostu o czym rozmawiać. W tym kontekście widać, jaką przysługę wyświadczyli Rosjanom komuniści z SLD, kiedy rządząc zaniechali działań na rzecz dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych, zapoczątkowanych przez rząd Buzka, to było z ich strony mistrzowskie posunięcie na rzecz Moskwy. Europa Zachodnia sama weszła w tę pułapkę i sama musi znaleźć sposób na wyjście z tej sytuacji, kwestia w tym czy w ogóle tego chcą, czy coraz bardziej zdegenerowane społeczeństwa tejże Europy, stać na podjęcie takiego wysiłku, okupionego z całą pewnością w jakimś przedziale czasowym, spadkiem poziomu życia. Nie ma nic za darmo i uniezależnienie się musi kosztować . Należy społeczeństwa przygotować do tego, że na jakiś czas sytuacja może się pogorszyć. Nic nie jest dane raz na zawsze, a wolność szczególnie, to dzisiaj bardzo aktualne zawołanie.

Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 747
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 8:17 pm    Temat postu: Przyziemnie Odpowiedz z cytatem

Przyziemnie

Marek Radomski napisał:
[...] zejdźmy już na ziemię - pora. Propozycji dużo, idee szczytne, tylko nikt w najmniejszym nawet stopniu, nie zaproponował tego, jak tego wszystkiego dokonać, w jaki sposób, przy użyciu jakich zabiegów, te skądinąd szczytne idee mają się zmaterializować. W świetle ostatnich wydarzeń, choć nie tylko, postawy Moskwy w tym względzie i reakcji rządów zachodnich, składanie tego typu propozycji, jest - jakby to delikatnie powiedzieć żeby nikogo nie urazić - dalece przedwczesne - to będzie chyba właściwe określenie. [...] Europa Zachodnia sama weszła w tę pułapkę i sama musi znaleźć sposób na wyjście z tej sytuacji, kwestia w tym czy w ogóle tego chcą, czy coraz bardziej zdegenerowane społeczeństwa tejże Europy, stać na podjęcie takiego wysiłku, okupionego z całą pewnością w jakimś przedziale czasowym, spadkiem poziomu życia. Nie ma nic za darmo i uniezależnienie się musi kosztować . Należy społeczeństwa przygotować do tego, że na jakiś czas sytuacja może się pogorszyć. Nic nie jest dane raz na zawsze, a wolność szczególnie, to dzisiaj bardzo aktualne zawołanie.


Wystarczy WOLA POLITYCZNA. Ale może nie wystarczy, jeśli to będzie wola tylko JEDNEGO państwa, np. Polski. Nie jest wykluczone, że na to już za późno.

Marek Radomski napisał:
Priorytetem na dzień dzisiejszy, jest pilne rozpoczęcie działań na rzecz dywersyfikacji dostaw ropy i gazu do Polski i całej Europy Zachodniej.


Racja! Gdyby nie powiodły się starania o rurociągi zaopatrujące nas w gaz norweski albo/i zakaspijski, to być może jedyna szansa pozostawałaby w tzw. "odnawialnych" źródłach energii.

Marek Radomski napisał:
[...] widać, jaką przysługę wyświadczyli Rosjanom komuniści z SLD, kiedy rządząc zaniechali działań na rzecz dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych, zapoczątkowanych przez rząd Buzka, to było z ich strony mistrzowskie posunięcie na rzecz Moskwy.


Jesli chodzi o ścisłość, to oni to zrobili DWA razy. Ten w/w (tj. po kadencji premiera Buzka) to był ten DRUGI raz.

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri


Ostatnio zmieniony przez Esse Quam Videri dnia Pon Sie 25, 2008 9:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Sie 25, 2008 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się dwoma poprzednikami. Dzisiaj kiedy kremlowscy władcy, dzięki irackiej zawierusze mają kieszenie i walizki pełne dolarów "Nowa doktryna" to po prostu bardzo pobożne życzenie przedszkolaków. To coś takiego jak mucha bzycząca lwu do ucha. Na takie żądania może przyjdzie czas gdy się skończy Moskwie surowcowe El Dorado. Na razie, kiedy Kreml próbuje odzyskać to, co mu w ostatnich dziesięcioleciach uciekło wymyślanie żądań oddania zachodniej, kipiącej wojskiem flanki odbudowanego imperium jest dalej niż fantastyczne. To Kreml organizuje teraz przy pomocy swojej agentury referenda, których wynikiem (po leninowsku znanym z góry) jest przyłączanie do Rosji tego, gdzie udało się już swoich zanistalować.
Co się tyczy "przysług" wyświadczonych Rosjanom przez komunistów z SLD, to nie są żadne przysługi. Pachołek nie wyświadcza przysług, on po prostu pracuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group