Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Biskupi zaufali gen. Kiszczakowi

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 7:51 am    Temat postu: Biskupi zaufali gen. Kiszczakowi Odpowiedz z cytatem

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/biskupi-zaufali-gen-kiszczakowi,855626,2943


Biskupi zaufali gen. Kiszczakowi
1 godz. 6 minut temu

Słyszałem, że generał Czesław Kiszczak przekazał w 1990 r. informację prymasowi, że wszystkie materiały dotyczące duchownych zostały zniszczone. Z tego może wynikać postawa niektórych księży, którzy zaprzeczają haniebnej współpracy z SB, brnąc w tę straszną dla nich i dla Kościoła matnię ­ powiedział "Życiu Warszawy" emerytowany biskup.

Według informacji gazety, większość hierarchów jeszcze w ubiegłym roku była pewna, że w archiwach IPN nie ma poważnych materiałów obciążających księży. Panowało przekonanie, że kompromitujące materiały poszły na przemiał.

Dlatego w wielu diecezjach wydano nieformalne zalecenie, aby księża, którzy byli tajnymi współpracownikami, nie przyznawali się do tego. W ostateczności agenci w sutannach mieli mówić, że prowadzili z SB grę, bądź ich współpraca nie wyrządziła nikomu krzywdy. Tak właśnie tłumaczyli się o. Hejmo (TW Hejnał, Dominik), ks. Czajkowski (TW Jankowski), a ostatnio abp Wielgus (TW Grey).

czytaj dalej



- Chyba nikt w Kościele nie zdawał sobie sprawy, że zostało tyle tak ciężkich dokumentów. Okazało się jednak, ku zaskoczeniu wielu dostojników, że dużo najtrudniejszych akt zostało w postaci mikrofilmów w archiwach Departamentu I, czyli wywiadu. Żaden TW nie może być pewny, że nie ma jego teczki. Natrafiałem na przypadki, że akta zniszczone w jednym województwie odnajdują się na mikrofilmach wywiadu, powiedział "Życiu Warszawy" ks. Isakowicz- Zaleski.

Źródło informacji: PAP

Chcialbym być dobrze zrozumiany.Jako chrześcijanin,katolik mam ufać swoim arcypasterzom.Ale jak tu ufać arcypasterzom,którzy zaufali szefowi policji politycznej PRL gen. Czeslawowi Kiszczakowi. ?!!!
Może będę nudny,ale to jest kolejny dowód,że należy ujawnić tajne umowy z Magdalenki zawarte pomiedzy wlaśnie gen. policji politycznej a Episkopatem. Walęsa spotkal się z Kiszczakiem 31 sierpnia 1988r zupelnie potajemnie.Pytam się,czy o tym skandalicznym spotkaniu wiedzial Episkopat ? Myślę,że tak, dlatego później doszlo do poukladania przy okrąglym stole w 1989r .I tak dla jasności,okrągly stól to zupelnie inna bajka niz tajne umowy w Magdalence,gdzie moim zdaniem sprzedano Naród przy zastawionych stolach suto oblewano to wódczką.
A dziś jest tyle krzyku ,że sa tego skutki.
Cala prawde zna Episkopat jaki byl uklad , my tylko odkrywamy kolejne kart co jakiś czas ,teraz jest tego dowód w postaci Wielgusa,Dabrowskiego a bedzie ich wiele świadczy o tym choćby ten artykul.
To jest przepraszam ,ale musze to powiedzieć , arcy lajdactwo zaufać generalowi policji Politycznej.Powie ktoś ten Majka mówi to w 2007r ,powtarzam mówilem o tym wlaśnie w 1988r na zamku w Przemyślu podczas niezależnej manifestacji , ugodowi dzialacze tzw " S' Walęsy okrzyknęli mnie wówczas wariatem, nasylano także na mnie znanego przemyskiego psychiatrę, aby on ustalil ,dlaczego to jakiś tam Robert Majka protestuje przeciw "normalizującej sie sytuacji w Polsce" tak wówczas mówiono.Dowiedzialem się o tym po latach,a dzis Ci sami którzy mnie wyśmiewali zajmują eksponowane miejsca w PIS w Przemyślu, we wladzach itd.Oczywiście skrogo kontestując już gomadnie przeciw ukladom.Pytam jakim ukladom,przecież sami braliście w tym udzial,a teraz krzyczycie ... to o 18 lat za późno. Ale czasami lepiej późno niż wcale. Pożyjemy zobaczymy jak będzie dalej.

Robert Majka z Przemyśla , tel.506084013 mail: robm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum