" /> Dyskusje ogólne :: Pażdziernikowe Apele o lustrację Episkopatu
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Pażdziernikowe Apele o lustrację Episkopatu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 2:26 pm    Temat postu: Pażdziernikowe Apele o lustrację Episkopatu Odpowiedz z cytatem

Warszawa, 21 października 2006

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!


Apel
do Episkopatu Polski
na ręce Przewodniczącego Konferencji Episkopatu
Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Michalika

Ekscelencje!

Organizm, którego umysł i serce są zarażone, nie może właściwie działać. Takim or-ganizmem jest w Polsce Kościół, a jego umysłem i sercem jest przecież Episkopat.
Zatajanie obecności zdrajców, donosicieli i judaszów wśród byłych i obecnych człon-ków Episkopatu jest chorobą groźną dla nas wiernych, dla całego Kościoła.
Niemożliwe jest oczyszczenie Kościoła, a w szczególności duchowieństwa, bez wcze-śniejszego oczyszczenia Episkopatu, bez lustracji przeprowadzonej zarówno wśród biskupów aktywnych, jak i emerytowanych. Ci ostatni pasterze przez dziesięciolecia przecież wiedli Owieczki w kierunku pożądanym przez oficerów prowadzących, a nie przez Chrystusa!
Poza tym łatwiej i szybciej można przejrzeć dokumenty IPN dotyczące ok. dwóch setek biskupów, niż wielu tysięcy księży. Prosimy o zrobienie tego TERAZ.
Tysiące osób duchownych, które swymi czynami raniły i zabijały, nie powinny, bez przyznania się do swych grzechów i bez zadośćuczynienia Bogu i swym ofiarom, być nadal nauczycielami. Ich wybitni przedstawiciele nie mogą latami chodzić w szatach Autorytetów Moralnych i pouczać innych o standardach duchowych. Ten wrzód na ciele Kościoła niele-czony i niewyleczony zagraża całemu organizmowi.
Widzimy, że największą aktywność w mediach w dalszym ukrywaniu czy negowaniu obecności agentów SB , Informacji Wojskowej czy innych tajnych struktur w Kościele wyka-zują biskupi Życiński, Pieronek i Gocłowski. Jedynymi "oficjalnie" ujawnionymi współpra-cownikami tych służb zdają się być na razie biskupi Skworc i Mering. Innych, na podstawie wieloletniej analizy ich słów i czynów, możemy tylko o to podejrzewać.
Po ostatnim opowiedzeniu się kardynała St. Dziwisza i kardynała prymasa Józefa Glempa po stronie (w naszym odbiorze) zagrożonych ujawnieniem agentów uznaliśmy, że nie wolno nam dłużej milczeć. Powoływanie kolejnych komisji troski i miłosierdzia odbieramy jako chęć umniejszenia i znacznego odsunięcia w czasie ujawnienia roli agentów w Kościele.
Podkreślmy starannie przemilczany fakt, że księża, którzy usiłują poznać i ujawnić prawdę, mogą obawiać się utraty źródeł utrzymania. Ksiądz usunięty dyscyplinarnie z diecezji czy zakonu musiałby zapewne znaleźć inne środki na przeżycie, co wobec ostracyzmu prze-możnych "postępowych" środowisk inteligenckich usiłujących zatuszować prawdę, przekra-czałoby jego siły. Groźbą może być też pozbawienie emerytury, czyli na starość perspektywa nędzy i bezradności żyjącego przecież w celibacie księdza.
Nielogiczne i nieetyczne jest poszukiwanie równowagi między argumentami i posta-wami agentów i zdrajców, a zachowaniami uczciwych wiernych, którzy milcząc cierpieli jarzmo nieludzkiego ustroju. Tym bardziej, że byli wśród nich bohaterowie i męczennicy. Nie wolno ich ofiary w obronie Prawdy kalać jakimś wyważaniem racji. Nie można było siłą upodlić człowieka do stanu judasza, a groźba tortury w postaci np. wstrzymania paszportu jest bardziej humorystyczna, niż żałosna.
Apelowaliśmy o ujawnienie komunistycznej agentury wśród kleru i w Episko-pacie już w 1992 r. Niestety, pożałowania godne uderzenie w rząd Jana Olszewskiego oraz bierne i spłoszone stanowisko Biskupów, z którymi wtedy omawialiśmy ten problem, unie-możliwiły ujawnienie i usunięcie judaszów.
Zaciekłe ukrywanie tej agentury od początku przemian, czyli przez 16 lat, a przez 14 lat od pierwszej realnej szansy przeprowadzenia tej operacji w 1992 r., przyniosło w skutku Kościołowi, a wiernym w szczególności ogromne, niepowetowane straty duchowe.
Widzimy jednoznaczny związek miedzy duchem agentury a rozprzestrzenianiem się fałszywej tolerancji. Tolerować można zdarzenia i tendencje złe, których usunąć nie mamy możliwości czy siły. Tolerancją nie jest jednak pochylanie się z troską nad judaszami i ich losem, kosztem ich ofiar, kosztem wreszcie wiernych przez nich gorszonych i zgorszonych.
Po szesnastu latach ukrywania, tuszowania, łatania, trzeba wyjść na światłość Prawdy. Teraz!
Nie bójcie się: ujawnienie i odseparowanie agentów, jakkolwiek wysoko zostali oni uplasowani, nie będzie dla Kościoła żadną katastrofą, lecz uzdrowieniem.
Nie ma prawd cząstkowych, różnych dla każdego z agentów, które należałoby uwzględniać.
Prawda jest jedna. Tylko Jezus Chrystus jest Prawdą, Drogą i Życiem.
Pomoże nam Matka Boska Pośredniczka wszystkich łask

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Wto Sty 09, 2007 2:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirosław Dakowski

Czas mizerykordii

Kto tu urąga się z Bożego Ducha?
Kto tutaj słysząc nie słyszy i słucha?
"Beniowski", ks.II

W ręce Polaków wpadło tajne archiwum, w tym spis agentów opłacanych z kasy Pe-tersburga. Na liście znajdował się m.inn. biskup Józef Kossakowski, który stanął przed są-dem, przyznał się do zdrady państwa, został skazany na śmierć i zawisł na szubienicy. (...) Tłum warszawiaków wywlókł z więzienia innych zdrajców i powiesił ich bez sądu, wśród nich biskupa Ignacego Józefa Massalskiego. Prymas Polski Michał Poniatowski (brat kró-la), chcąc uniknąć egzekucji z rąk rodaków, popełnił samobójstwo. (...). Był czas, gdy zdrajcami ojczyzny okazywali się prymas i biskupi, a jednak wiara katolicka w narodzie nie tylko przetrwała, lecz stała się wręcz główną ostoją polskości w kolejnych stuleciach.
Zacytowałem (odrobinę skracając) parę zdań z artykułu wstępnego Grzegorza Górne-go z Ozonu z czerwca 2006. Poważni historycy zdecydowanie podważają tę wersję, szcze-gólnie w przypadku Prymasa Poniatowskiego. Do oceny obecnej sytuacji przypomnienie tych faktów, jak i ich miernej teraz znajomości, jest potrzebne.

W ostatnich latach środowiska postępowe usilnie podkreślają rolę miłosierdzia czyli misericordii, szczególnie wobec grzeszących (zwykle "bez swej wiedzy" ?? - och, ta postę-powa logika...) agentów. Taka misericordia ma dać w wyniku pozostawienie judaszów na pozycjach Autorytetów Moralnych.
Przypomnijmy sobie jednak, jak piękny przykład użycia mizerykordii dał Maćko z Bogdańca wobec komtura Kunona Lichtensteina. Sześćset lat później skłonni jesteśmy raczej do mizerykordii duchowej - np. odsunięcia agentów od władzy duchowej, od nieomylnego określania prawd dla wiernych. Wśród apostołów Jezusa Chrystusa było 8% zdrajców. Na podstawie wiarygodnych przecieków i analizy lingwistyczno-matematycznej wypowiedzi hierarchów można ocenić, że w Episkopacie Polski ten procent jest parę razy większy. Ale na razie, mimo paniki, zdrajcy czują się bezkarni.
O potrzebie ujawnienia agentury w Episkopacie dyskutowaliśmy otwarcie już w 1993r., m.inn. na zjazdach prawicy z udziałem najważniejszych ministrów niedawno wtedy obalonego rządu Jana Olszewskiego. Wtedy usłyszeliśmy publicznie, że ujawnienie takie by-łoby jak wybuch bomby atomowej - i że trzeba poczekać na autolustrację w Episkopacie i Kościele. My uważaliśmy, że ofiarami takiego wybuchu byliby jedynie, czy głównie, agenci i zdrajcy; a Kościół wyzdrowieje.
Niestety, przez te wszystkie lata agentury nie ujawniono, ani nawet nie izolowano od wpływów w Kościele. Żadnej autolustracji nie przeprowadzono. I właśnie dlatego teraz, po stracie kilkunastu lat widzimy, że przemożny wpływ agentury każdą autolustrację uczyni fikcją. Konieczna jest szybka (i przecież o wiele tańsza niż lustrowanie wszystkich księ-ży!!) lustracja Episkopatu przeprowadzona przez uczciwych, wiarygodnych i odważ-nych historyków IPN-u. Takich mamy.
Poniżej przedstawiamy Apel o ujawnienie i usunięcie obcej agentury z Episkopatu. Tu nie chodzi o "popieranie" odważnych a obecnie represjonowanych księży, jak ks. Isakowicz Zaleski. Sprawa ma znaczenie fundamentalne. Przez ostatnie szesnaście lat oficerowie pro-wadzący agentów zapewniali ich, że wszystkie kompromitujące dokumenty zostały zniszczo-ne, więc nie ma się czego bać. Zły jednak jak zawsze kłamał. Poza kopiami w Rosji i "gdzieś w Polsce", na podstawie których Centrum mogło dalej przy użyciu szantażu kierować swymi agentami, zachowały się jednak również dokumenty dostępne dla IPN i osób zainteresowa-nych. Stąd ostatnio taka panika kapusiów i chęć autolustracji. Stąd takie bezbrzeżne zdumie-nie widoczne np. w TV na twarzy Hejnała i podobnych, zdające się mówić ojej, dlaczego na mnie padło, dlaczego nie ci wyżej, ważniejsi.... A w tej taktyce razwiedki zapewne chodzi o to, by ci Ważniejsi poczuli się trzymani na krótkiej smyczy, by posłusznie wykonywali pole-cenia.
Uwagi dla podpisujących
Ten Apel mogą podpisywać tylko katolicy (bo to nasza sprawa), w dodatku tacy, któ-rzy w przeszłości nie służyli, ani obecnie nie służą tajnym strukturom (a jeśli służą i podpi-szą? - to ich grzech!). Księża podpisywać nie powinni - ze względu na możliwe sankcje ze strony ich pracodawców.
Osobom, które uważają, że TAK pisać NIE MOŻNA! odpowiadam: Dobrze, piszcie inaczej, po swojemu, ale wysyłajcie swe listy do biskupów i Episkopatu (to będzie o wiele skuteczniejsze!). Oni muszą czuć nacisk TERAZ.

Adres Konferencji Episkopatu Polski: Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa
My prosimy o kopie, by wiedzieć o argumentach i rozmiarach protestu.

Osobom, które uważają, że TO NIE PORA! odpowiadam: oczywiście że nie pora!, wła-ściwa pora była 16 lat temu. Ale to ostatni moment, potem wrzód nieprawości przy-schnie na ciele i w duszy Kościoła i może długo nie zostać uleczony.

Proszę o potwierdzenie swej zgody na podpis pod Apelem mail'em (bez odsyłania tekstów) na adres: dakowy@elektron.pl lub tel/fax (22) 812 08 06
Imię, nazwisko, ew. tytuły czy zawód, miejscowość, telefon i ew. mail
Proszę o wydrukowanie paru kopii tekstu Apelu dla osób nie mających mail'a.
Ich jest więcej, niż osób używających internetu!
Nie można się zadowolić Oświadczeniem umieszczonym na swej stronie w Internecie, którego pies z kulawą nogą nie zauważy.
Prosimy o zbieranie list osób popierająch Apel i zbiorcze posyłanie do nas.
Inicjatorem Apelu był Mirosław Dakowski, redagowaliśmy go w gronie 5-8 osób z pierwszej czterdziestki podpisanych.
Wielka część inteligencji, katolików, także związanych z duchowieństwem, pyta jakie siły za tym stoją, lub oj, pewnie to czyjaś prowokacja. I zastanawiają się, czyja... A wydaje się, że wystarczy zastanowić się nad słowem, nad argumentem. Zapewniam, że każdemu, kto o to poprosi, prześlę aktualną listę sygnatariuszy. Przewidywany dalszy agrument: no taak, to fasada, Ale KTO naprawdę? wskazałby na stopień skundlenia naszych intelektualistów, któ-rzy nie wyobrażają sobie istnienia akcji nie-sterowanej.
"Apel o ujawnienie i usunięcie agentury z Episkopatu" został przesłany 27 X do Se-kretarza Konferencji Episkopatu wraz z ok. 50-ma pierwszymi podpisami. Poprosiliśmy też o audiencję u Arcybiskupa J. Michalika, by dopowiedzieć to, czego w ujawnialnym przecież Apelu nie można było napisać - i by prosić o sugestie i pomoc. Obecnie (20 XI) mamy ok. 160 podpisów. Następne podpisy przychodzą, są bardzo potrzebne, bo w czasach demokracji w Kościele ich ilość jest mocnym argumentem, porównywalnym co do skuteczności z argu-mentami merytorycznymi. Dalsze podpisy będą systematycznie dosyłane do Adresata. Wobec milczenia Dostojnego Adresata posłaliśmy Apel wraz z poniższym wyjaśnieniem do wszyst-kich kurii biskupich.


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Do Księży Biskupów
Ekscelencje!

Przed dwoma tygodniami przesłaliśmy załączony Apel do Księży Biskupów na ręce Prze-wodniczącego Konferencji Episkopatu Polski A-bpa Józefa Michalika.
Prosimy w nim o decyzje i pomoc w przeprowadzeniu lustracji (szybko) wszystkich członków Episkopatu przez rzetelnych historyków z IPN. I o usunięcie od rządów dusz osób skompromi-towanych.
Doświadczenie szesnastu ubiegych lat wykazało, że nadzieje wiernych na auto-lustrację Episkopatu były płonne. A jej brak przyniósł i dalej przynosi ogromne szkody.
Sądzimy, że ten Apel dotarł do Ekscelencji drogą pierwotną. Teraz uzupełniamy go o listę dotychczasowych sygnatariuszy oraz o głos w dyskusji. Prosimy o odpowiedź.
Z Panem Bogiem
za sygnatariuszy Mirosław Dakowski

Tolerować nie znaczy zapominać, że to, co tolerujemy,
na nic innego nie zasługuje. Mikołaj G.Davilla
(To ostatnie dodał nasz komputer)
Niektóre kurie (np. lubelska, opolska czy poznańska) musiały Apel już znać, bo pro-gramy filtrujące na wejściu serwerów odrzuciły go. W jednym wypadku nawet przeczytali-śmy: "Nie lubimy tych, co popierają"...

W razie dalszego milczenia naszych Pasterzy dołączymy nasz Apel do przygotowane-go Listu (prośby) skierowanego do Ojca św. Benedykta XVI, jako bezpośredniego Zwierzch-nika każdego biskupa. Dla podejrzliwych (i leniwych: "iii, to się i tak nie uda...") : Znamy drogę, jaką można posłać dokumenty do Adresata bez większej obawy, że przechwyci je jakiś TW czy inny Dostojny w Watykanie. Dotrą do oczu i umysłu Ojca św. Posyłamy czterema kanałami: szansę dotarcia droga pocztowa oceniamy na 10%. Trzy bardziej pewne drogi (ich posiadacze mają je za pewne, my ocenaimy ich prawdopodobieństwa na 0.3, 0.3, 0.6) dają w sumie prawdopodobieństwo dotarcia 82%. Gdyby ktoś z czytelników miał lepsza drogę, pro-szę o kontakt.
Zdarzało się przecież, że istotne dokumenty wręczaliśmy Ojcu św. do rąk własnych, a On przekazywal je zaufanemu sekretarzowi, który już wiedział, co z nimi zrobić.
Większość uczciwych katolików powstrzymuje przed podpisaniem Apelu argument, że to doprowadzi do rozłamu w Kościele. Jest to bardzo pesymistyczne spojrzenie na Kościół, bo sugeruje, że znaczna część wiernych (30-50% ?) poszłaby za naukami ujawnionych kapu-siów. Może po to przed paru miesiącami przygotowano medialną operację "Ewangelia Juda-sza"? Uważamy jednak, że oczyszczenie Episkopatu uzdrowi Kościół.
Wbrew przypuszczeniom adwersarzy, wśród osób dotąd podpisanych nie znalazłem wrogów Kościoła. Argumenty przeciwnika akcji: Jezus wprawdzie grzechu nienawidził, ale z miłości do człowieka rozumiał jego słabości i głosił nam że człowiekowi bardzo potrzeba tego przebaczenia, a nie zemsty, jako sposobu umożliwienia mu nawrócenia
- brzmią zupełnie, jak mantry arcybiskupa Życińskiego powtarzane od lat we wszystkich mediach. Ta grupa myślicieli zapomina, że do przebaczenia konieczne jest przyznanie się do grzechów przez grzesznika, jego mocne postanowienie poprawy - i zadośćuczynienie za skutki zdrad, które często w tej sprawie bywały straszne.
Domagamy się nie zemsty, lecz odsunięcia judaszów od teologicznego prowadzenia dusz wiernych! Bo to ono może prowadzić na manowce i do zgorszenia.
Pisze krytyk: tych co może w jakiś sposób źle czynili, należy raczej uświadomić by zrozumieli na czym polegał ich błąd, a gdy okażą skruchę i szczerą wolę poprawy nie odpy-chać, lecz dać możliwość tej poprawy.
A tymczasem ONI przez szesnaście lat wywalczonej bezkarności umocnili się na po-zycjach Pasterzy, może bliższe prawdy byłoby określenie na pozycjach Guru. Widzimy cią-gle, że założenie poczciwców, iż oni stracili już swoje wpływy jest mocno przesadzone.
Cytuję zdanie krytyka (znów słyszę jakby arcybiskupa Ż. i kilku podobnych), że cza-sem trzeba takich ludzi otoczyć specjalną troską, by wydobyć z nich to co w człowieku może być najlepsze. Dotyczy to zreszta każdego człowieka, a nie tylko kapłana.
Bardzo to pachnie obłudą. Jednak zastanówmy się: Jeśli młodzież specjalnej troski jest umieszczana w specjalnych zakładach, to może również idących w zaparte zdrajców specjal-nej troski należy umieścić - może w specjalnych klasztorach, na przykład dla dogłębnego stu-diowania depositum fidei? Sugerował to przed laty Stanisław Krajski w pięknej opowieści "Narodziny Metanoi".
Pamiętajmy, że jeśli Episkopat nie ułatwi teraz rzetelnego ujawnienia agentów choćby UB, SB i Informacji Wojskowej (pozostawmy na razie innych), to ujawnienie nastąpi sponta-nicznie; a jak piszą ukrywający prawdę, nastąpi dzika lustracja.
Musimy wahającym się uświadomić, że dopiero ujawnieni agenci przestaną być obiektami szantażu ze strony różnych struktur tajnych (i dwupłciowych) i dopiero wtedy staną się dla wiernych i Kościoła niegroźni.
Czasu jest mało. Dlatego naszą akcję nazwano Akcja SUBITO. Może jednak nazwa Akcja Mizerykordia byłaby słuszniejsza?

Taca
Ponieważ argument finansowy wydaje się w SPRAWIE istotny, równolegle ruszyła już w paru diecezjach akcja składania na TACĘ (zamiast ofiary pieniężnej!!) kartek z napi-sem typu: "Proszę o lustrację przez IPN Biskupa (...) lub biskupów... I powiadomienie nas o wyniku"
Tam, gdzie już tę akcję ludzie przeprowadzają (lubelskie, Podkarpacie, Pomorze), słuch Kurii się poprawił.
Krucjata
Wielu mądrych Polaków uważa, że sytuacja jest beznadziejna. Cytuję: Agenci zaparli się rogami i kopytami, raz zdobytej władzy (nad duszami) nie oddadzą.
Na pewno oni są mądrzy, ale brak im wiary. Nie wolno nam zapominać, że nie jeste-śmy sami: Prośmy Pana Boga o ratunek. Nasi przodkowie zwyciężyli pod Lepanto czy pod Wiedniem, bo wsparły ich Krucjaty Różańcowe milionów ludzi. Podobnie było z wyzwole-niem Austrii od okupacji komunistycznej w 1954-5 r. Ks. Peter Pavlicek zainicjował Krucja-tę, w której uczestniczyło ok. miliona ludzi. Dostępne od niedawna archiwa Kremla nie uka-zują stojących za tym ustępstwem jakichś zysków Imperium.
Proszę więc wszystkich katolików, a szczególnie pobożnych kapłanów, o propago-wanie Krucjaty Różańcowej w intencji oczyszczenia Episkopatu z judaszów. Matka Bo-ska Pośredniczka wszystkich Łask Bożych nas nie opuści. A dla tych, którzy obecnie nie podpisują, bo mogą mi odebrać emeryturę (autentyczne, częste) : Odmówienie jednej czy pieciu dziesiątek różańca codziennie, aż do Zwycięstwa naszej Intencji, niczym Ci nie gro-zi. A na pewno będzie skuteczne! Prosiliśmy już o to (ok. 10 listopada 2006) na antenie Radia w Chicago.
Pamiętajmy, że nie ma się na kogo oglądać: Nikt tego wszystkiego za nas nie zrobi.

Na razie w Polsce nasz Apel opublikowała tylko Opcja na prawo (nr grudniowy ). Inne me-dia są dla tej tematyki zamknięte. Oby to się zmieniło!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/1461901,11,item.html

Ks. Kloch: zwołano nadzwyczajne spotkanie ws. lustracji księży

ks. Józef Kloch
TVN24


Sprawa rezygnacji abp. Stanisława Wielgusa i dokumentów dotyczących współpracy duchownych ze służbami specjalnymi PRL będą głównymi tematami nadzwyczajnego spotkania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski (KEP) oraz biskupów diecezjalnych.
Rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch powiedział, że spotkanie zwołano w trybie pilnym.

Według niego, będzie ono poświęcone "dramatycznym wydarzeniom związanym z rezygnacją z objęcia metropolii warszawskiej przez abpa Stanisława Wielgusa i ich ocenie". Biskupi mają też dyskutować na temat dokumentów, znajdujących się w zasobach IPN, a dotyczących współpracy duchownych z służbami specjalnymi PRL - powiedział ks. Kloch. Spotkanie odbędzie się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Robert Majka z Przemyśla, tel.506084013 mail: robm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group