" /> Dyskusje ogólne :: Prof. Wolszczan poważnym kandydatem do Nobla
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Prof. Wolszczan poważnym kandydatem do Nobla

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 6:13 am    Temat postu: Prof. Wolszczan poważnym kandydatem do Nobla Odpowiedz z cytatem

Prof. Wolszczan poważnym kandydatem do Nobla
ZNANY ASTRONOM WSPÓŁPRACOWAŁ ZE SPECSŁUŻBAMI PRL
http://www.tvn24.pl/-1,1567415,0,1,prof-wolszczan-powaznym-kandydatem-do-nobla,wiadomosc.html

Prof. Andrzej Kus z Centrum Astronomii przy UMK ocenia odkrycie prof. Wolszczana (TVN24/PAP/EPA)
Odkrywca pierwszych planet spoza Układu Słonecznego, prof. Aleksander Wolszczan trafił do grona głównych kandydatów do tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, która zostanie przyznana już w najbliższy wtorek. Niedawno prof. Wolszczan przyznał się, że dla kariery naukowej współpracował ze służbami specjalnymi PRL.
Jak pisze niedzielny sztokholmski dziennik "Dagens Nyheter", polski astronom może otrzymać Nobla właśnie za odkrycie pierwszych trzech planet poza Układem Słonecznym, krążących wokół pulsara. 62-letni astronom opublikował pełne wynik swoich badań w pierwszej połowie lat 90-tych na łamach czasopisma Science.

- Jest jednym z czołowych astronomów, którego odkrycie będzie się liczyć - komentował dla stacji TVN24 prof. Andrzej Kus, dyrektor Centrum Astronomii przy UMK. - Przyznanie Nagrody Nobla - kontynuował naukowiec - nie następuje od razu po jakimś epokowym odkryciu; trzeba zweryfikować wyniki.

Głównymi kontrakandydatami Wolszczana są: Kanadyjczyk Dale Frail oraz dwóch Szwajcarów Michel Mayor i Didier Queloz, którzy dokonali podobnych obserwacji.

Zgodnie z regulaminem Nagrodę Nobla można podzielić między maksimum trzech laureatów.

Kandydatką do tegorocznej nagrody jest też Amerykanka Vera Rubin za odkrycia dowodzące istnienia we wszechświecie niewidzialnej czarnej materii.

Znany, uznany, ale...

Prof. Wolszczan ukończył astronomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 1969 r. Obecnie wykłada na toruńskiej uczelni i na Uniwersytecie Stanowym w Pensylwanii.

We wrześniu głośna stała się sprawa jego współpracy ze specsłużbami PRL. Naukowiec przyznał, że na początku lat 70. "nieopatrznie zgodził się na kontakty z SB".

- Trzeba jednak te dwie warstwy oddzielić: warstwę naukową od tego, co działo się 30 lat temu (...) - mówił Kus. - Profesor Wolszczan przez swoją działalność naukową, dydaktyczną zasłużył sobie na tyle szacunku, żeby te sprawy z wczesnej młodości i pierwszego okresu pracy naukowej mu wybaczyć. Zrobił dla nas bardzo dużo.

CZYTAJ WYJAŚNIENIA PROF. WOLSZCZANA

Inne dziedziny

W dziedzinie fizjologii i medycyny "Dagens Nyheter" typuje Włocha Giacomo Rizolattiego i Finkę Riittę Hari za odkrycie tzw. lustrzanych neuronów. Jest to rodzaj komórek mózgowych, które najpewniej odpowiadają za możliwość odczuwania przez człowieka empatii i rozumienia uczuć innych ludzi. Ponadto odkryte komórki są konieczne dla rozwoju ośrodka mowy.

W dziedzinie chemii za faworyta uchodzi Amerykanin William Esco Moerner. Jego dokonaniem jest rozwój metody spektroskopii pozwalającej na obserwacje pojedynczych molekuł. Konkurentami dla Moernera są - zdaniem szwedzkiej gazety - Amerykanka Joan Steitz i Izraelka Ada Yonath za odkrycia i zaawansowane badania nad rybosomami.

autor : jjb/mlas

Komentarz:

Myślę, że wysunięcie osoby profesora Wolszczana jako poważnego kandydata do Nobla ,pokazuje wyraźnie akcent , jakimi wartościami kierują się politycy w zachodniej Europie.
Uważam,że w takim przypadku nie zdziwiłoby mnie przyznanie nagrody Nobla dla generała policji politycznej MSW PRL Czesławowi Kiszczakowi!
Towarzystwo , Lecha Wałęsy-TW Bolek , prof.Wolszczana i gen. policji politycznej MSW PRL Czesława Kiszczaka, to niezła trójca. Święta trójca.
Więcej nie trzeba faktów... wystarczy na kolejne dziesięciolecia. Rolling Eyes

Robert Majka , polityk,Przemyśl, Polska , Poland , 6 października 2008r
www.sw.org.pl ,
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=2988
http://tygodnik.onet.pl/35,0,14472,pierwsza_magdalenka,artykul.html
http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=5131
http://home.comcast.net/~bakierowski/
adres mailowy : robm13@interia.pl ,
tel.+ 48 506084013
tel. + 48 016.6784910
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 747
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 9:21 am    Temat postu: Artykuł wybielający prof. Wolszczana, opublikowany w USA Odpowiedz z cytatem

Artykuł wybielający prof. Wolszczana, opublikowany w USA

Tekst angielski i przekład polski:

http://soli.dyskutuj.eu/artykul-po-angielsku-o-wolszczanie-temat-vt29.html

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/8250

DONOSY ALEKSANDRA WOLSZCZANA
Maciej Marosz, 20-09-2008 10:23

Donosił ale nie szkodził - taką tezę forsują niektórzy dziennikarze i komentatorzy po ujawnieniu faktu współpracy z SB prof. Aleksadra Wolszczana, Tajnego Współpracownika Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Lange. Z tego właśnie powodu postanowililiśmy opublikować treść niektórych jego donosów ( złożył ich znacznie więcej niż te, które przytaczamy) oraz wykaz części prezentów, które przyjmował od bezpieki.ZOBOWIĄZANIE TW LANGE
10.02.1973

Ja, Wolszczan Aleksander, syn Jerzego ur. 29.03.1946 w Szczecinku, wykształcenie wyższe, zawód - radioastronom, żonaty bezpartyjny, zobowiązuję się zachować w ścisłej tajemnicy wojskowej i państwowej przebieg, prowadzonych rozmów i udzielonych informacji oficerowi Kontrwywiadu Polski Ludowej o osobach, faktach interesujących tę służbę. Zobowiązuję się zachować w tajemnicy wobec osób trzecich tj. rodziny, znajomych. W razie zdradzenia tajemnicy zostanę pociągnięty do odpowiedzialności karnej o czym zostałem uprzedzony w dniu dzisiejszym przez oficera KW. W związku z omawianym zobowiązaniem informację swe i uwagi będę podpisywał nazwiskiem Lange.

"Lange"POKWITOWANIA TW LANGE22.II.1975

Pokwitowanie

Kwituję odbiór kwoty 1000 zł słownie jeden tysiąc od oficera SB w Toruniu

"Lange"

Rozchodował St. Insp. Sekcji VI wydz II kpt. Dudziński14.12.1976

Pokwitowanie

Kwituję odbiór 1000 zł celem pokrycia kosztów związanych z wykonaniem powierzonych mi zadań

"Lange"

rozchodował kpt. Dudziński19.12.1977

Kwituję odbiór upominku noworocznego zawierającego nast. artykuły

- szynka eksportowa marki "Krakus" 226 zł

-koniak Budafok -200 zł

-kawa naturalna Selekt - 60 zł

-pierniki toruńskie w polewie czekoladowej - 85 zł

-papierosy Carmen - 24 zł20.06.1978

KWMO w Toruniu

rachunek

Wazon do kwiatów kamionka 1 szt. - 450 zł

Społem WSS O/Toruń24.10.1978

Pokwitowanie

Kwituję odbiór 3000 zł od pracownika D.B.

"Lange"NIEKTÓRE DONOSY TW LANGE5.12.1978 r.

źródło: tw "Lange"

przyjął mjr Z.Linka

MK krypt. "Dora"

Informacja

Dr Karmiński były pracownik Instytutu Astronomii UMK przebywający obecnie w RFN zamierza wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec żyrantów zaciągniętych przez niego pożyczek w banku i kasie zapomogowo-pożyczkowej UMK przysyłając pieniądze (marki NRF). Ma to pokryć wszystkie zobowiązania. Jego aktualny adres nie jest znany z żona kontaktuje się telefonicznie. O jego dalszych planach wiadomo, że zamierza pracować aby zdobyć pieniądze na życie w okresie planowanych intensywnych studiów językowych. Po ich ukończeniu i zdobyciu biegłości w języku zamierza znaleźć sobie pracę w jak się wyraził, "lepszym towarzystwie".

[Dopisek oficera prowadzącego] Uzupełnienie informacji

Wierzycielami "prywatnymi" z tytułu poręczenia na uzyskane pożyczki z KKOP przez Karmińskiego są dr Stawikowski i Wolszczan prac. naukowi Instytutu Astronomii UMK, oraz KKOP. Z rozmowy z dr Wolszczanem wynika, że jego starania o uzyskanie stypendium Humboldta na wyjazd do Bonn zakończyły się rezultatem negatywnym. Ponieważ w jego opinii nie ma szans na uzyskanie takiego stypendium w ciągu najbliższych kilku lat, dr Wolszczan postanowił zrezygnować z dalszych starań i poinformował o tym listownie prof, Wielebińskiego z Bonn, który uprzednio proponował mu taki właśnie sposób załatwienia sprawy.19.03.1977

źródło: tw "Lange"

przyjął: Dudziński

Koło połowy lutego przebywał w Szczecinie Janusz Wolszczan, o którym wspominałem. Pobyt był krótki, 4-5 dniowy, Tam dowiedziałem się od kolegi, który rozmawiał z jego rodzicami. Szczegóły w tej sprawie postaram się uzyskać jak będę w Szczecinie.

W Instytucie Astronomii UMK wprowadzono duplikaty akt personalnych pracowników z tym, że niektóre rubryki z formularzem do wypełnienia są wykreślone. Stwarza to niepotrzebne napięcie w Instytucie i z pewnością podkopuje autorytet dyrekcji u pracowników.

podpis "Lange"16.XI.1976

wyciąg z informacji "Lange"

[ "Lange" poinformował, że w czasie pobytu w Szwecji odwiedził brata, który pracował wcześniej w PLO i w czasie rejsów do państw skandynawskich zapoznał swoją żonę. Aktualnie pracuje jako sanitariusz w Szpitalu i czyni starania o uzyskanie pracy w szwedzkich liniach oceanicznych, musi jednak w pierwszej kolejności uzyskać paszport konsularny]

20.05.1977

Osoba dr J. Maćkowiaka znana mi jest ze studiów Urodził się w Anglii, w Toruniu kończył fizykę. Przez cały okres studiów był jednym z najlepszych studentów na roku. Był małomówny, spokojny, w zasadzie mało widoczny. Uważano go za koleżeńskiego szczególnie jeśli chodzi o pomoc w nauce. Akademicko pracuje w Instytucie Fizyki UMK u doc. [MM: nazwisko nieczytelne].

(...)

podpis "Lange"

19.10.1977

Źródło tw "Lange"

Z instytutu Astronomii UMK w Toruniu wyjechali dr Stawikowski na rok - stypendium , prof . Gorgolewski stypendium - nie cały 1 rok, Pasadena, prof. Iwanowska (chyba kilkakrotnie) dr Hanasz (Filadelfia, konferencja) , dr Tykuda (czerwiec 1977, konferencja(?), dr Strobel (1 rok, stypendium Texas 1974)

Prawdopodobnie wyjedzie do USA dr Basińska-Grzesik mężatka, mąż pracuje w Inst. Chemii UMK)

(...)

podpis: "Lange"

12.11.1977

Zrdóło tw "Lange"

informacja nr 8/77

Mgr F. Kamiński wyjechał 6.11.1977 r. na staż do Leningradu na okres 2-3 m-cy. W Instytucie Astronomii pracuje w Zakładzie Mechaniki Nieba u doc. Gąski

dr E.Basińska-Grzesik) była we wrześniu na konferencji w Tallinie, gdzie spotkała prof. Wielebińskiego z Bonn.

(...)

W ostatnim czasie z rozmaitych źródeł dociera krytyka naszej propagandy a w szczególności audycji radiowej "Jedynka". Z opinii tych wynika ze jest to niewłaściwie skierowana propaganda i że wywołuje ona szczególnie gwałtowne reakcje wśród ludzi, którzy byli na Zachodzie i stąd mają możliwość konfrontacji dwóch spostrzeżeń z poglądami głoszonymi przez naszą propagandę. Istnieje również opinia, że zła sytuacja gospodarcza kraju jest rezultatem rozgrywek toczących się w rządzie KC oraz braku koncepcji wyjścia z impasu.

podpis: "Lange"

20.02.1978

źródło: tw "Lange"

przyjął: Dudziński

inf nr 2/78

dr Janusz Krotowski jest pracownikiem Instytutu Astronomii UMK na stan. adiunkta. Pracuje w Zakładzie Astrofizyki pod kier. doc. Woszczyka od 1968 r. doktorat w 1975 r.

Zajmuje się oddziaływaniem gwiazd z ich otoczeniem (materią międzygwiazdową) O ile wiadomo jako członek PZPR zajmuje postaw raczej bierną, jeśli chodzi o jego poglądy, to moim zdaniem nie odbiega on od "krajowego standardu".

Znany jest w Instytucie ze skłonności do tzw. "ględzenia" co powoduje ze rozmowa zanim na jakiś temat zabierze znacznie więcej czasu aniżeli w istocie potrzeba. Nt. dotychczasowych wyjazdów dr Krełowskiego nic mi nie wiadomo, obecnie stara się o n prawdopodobnie o wyjazd do ESO (European Southern Obserwatory) które to centrum znajduje się w Genewie. W ub. roku miał miejsce incydent, który rzutuje na sposób postępowania dra Krełowskiego jako pracownika naukowego, Na walnym Zjeździe Polskiego Towarzystwa astronomicznego w Olsztynie dr Krełowski referował soją pracę którą przygotowywał dużo wcześniej z prof. Paczyńskim z Warszawy. Prof. Paczyński zwrócił mu uwagę, na istotne błędy teoretyczne które miały być

poprawione, jednak w referacie dr Krełowski przedstawił wyniki bez żadnych poprawek.

(...)

podpis: "Lange"

20.06.1978

doniesienie "Lange"

dr Krygier i dr Krempeć byli razem na letniej szkole kosmologii na Sycylii, (1976), ponadto Krempeć była na stypendium w Anglii, skąd wróciła, o ile wiem wcześniej, z powodu choroby.

dr Krygier jest prac. Inst. Astronomii UMK, a Krempeć - Pracowni Astrofizyki I PAN. Obie te instytucje mają rozliczne kontakty z za granicą. np Cambridge, Bonn, California, Institut of Technology, Obserwatorium Meudon pod Paryżem.

W instytucie Astronomii UMK przebywał dr Giovanelli z Włoch z kilkudniową wizytą. zwiedzał Instytut oraz Obserwatorium w Piwnicach. Opiekował się nim dr J.Smoliński

podpis: "Lange"

5.09.1978 r.

Zrdóło tw "Lange"

przyjął mjr Z.Linka

Informacja

dr A. Kus z Instytutu Astronomii UMK przebywał w 2-giej połowie sierpnia br w NRF na konferencji nt. interferometrii wielkobazowej w Heidelbergu oraz w Bonn, na zaproszenie prof. Wielebińskiego. Pobyt był w całości finansowany przez Max-Planck Institut w Bonn. prof. Wielebińskiego. i trwał w sumie 12 dni.

W czasie rozmów z porof. Wielebińskim okazało się, że oceniono tam negatywnie postępowanie prof. Gorgolewskiego z przyrządami zakupionymi dla Instytutu Astronomii UMK z funduszy Amerykańskiej Fundacji Naukowej. Przyrządy - kalkulatory elektroniczne zamknięte są w pokoju u Gorgolewskiego i nie są dostępne dla pracowników, o czym przekonał sie prof. Howard (USA) w czasie swej wizyty w Toruniu, który podzielił się następnie swoimi zastrzeżeniami z prof. Wielebińskim.

Informacje nt. dr T. Orlikowskiego:

Obecnie jako pracownik Instytutu Fizyki współpracuje z prof. Wolniewiczem, bardzo intensywnie korzysta z komputera, skąd można sądzić, że jego praca ma charakter głównie obliczeniowy.

W pierwszych dniach października br. ma odwiedzić Toruń prof. Wielebiński z Bonn. Przyjedzie na

zaproszenie ośrodka warszawskiego i ma być w Warszawie, Krakowie, Toruniu. Najprawdopodobniej we wszystkich trzech miejscach wygłosi referaty z prac własnych.

24.10.1978

informacja

źródło: tw "Lange"

przyjął: mjr Z.Linka

Dyrekcja Instytutu astronomii UMK została pisemnie powiadomiona przez dr F. Karmińskiego o jego rezygnacji z pracy w Instytucie. Podobną korespondencję otrzymał także dr Wolszczan.

Wiąże się to z wyjazdem Karmińskiego do Szwecji, a stamtąd do RFN i prawdopodobnie z zamiarem pozostania tam na stałe. Dr. Karmiński był pracownikiem zakładu Mechaniki Nieba. Instytutu Astronomii i UMK.

(...)

W oczach studentów był w zasadzie nałogowym alkoholikiem, następnie, przez kilka lat nie pił w ogóle. W tym czasie rozpoczął pracę w Instytucie Astronomii, a także ożenił się. W ciągu ostatnich 2 lat zaczął jednak znów nadużywać alkoholu, również nastąpiło wyraźne pogorszenie się jego stosunków rodzinnych. Wyjeżdżając zostawił żonę z dzieckiem w urządzonym już mieszkaniu (nad czym przed wyjazdem intensywnie pracował). Spośród pracowników Instytutu Astronomii i Zakładu Astronomii PAN utrzymywał kontakty towarzyskie z doc. Strawikowskim i dr Hanaszem. Zatrzymał się prawdopodobnie w Hamburgu, gdzie znajduje się duże Obserwatorium Astronomiczne. Do aktualnej sytuacji politycznej i ekonomicznej w kraju nastawiony był zdecydowanie krytycznie. Z wyjazdów zagranicznych był służbowo 3 m-ce w ZSRR oraz prywatnie ok. miesiąca w Holandii.

Planowany przyjazd prof. Wielebińksiego z Bonn do Torunia w początku października br nie doszedł do skutku. Prof. Wielebiński był tylko w Warszawie. Jako powód niemożności przyjazdu do Torunia podał zwichnięcie nogi podczas gry w tenisa. W Instytucie sądzi się, że nie chciał po prostu spotkać się z prof. Gorgolewskim ze względu na nie najlepsze stosunki między nimi, które powstały w ostatnim okresie.

Prof. Gorgolewski wyjechał 3.10.1978 r. na półroczny pobyt do USA. Ma tam przebywać do końca marca.

Nt. wyboru nowego Papieża istnieją następujące opinie:

-oczekiwania dalszej liberalizacji polityki wyznaniowej w kraju.

-zwrócono uwagę że dopiero po 2 tygodniach od momentu wyboru papieża, prasa zaczęła poświęcać tej sprawie

więcej miejsca, stąd wnioskuje się, że tyle czasu potrzebowały władze na sformułowanie zaczątków swojej

oficjalnej postawy wobec tego faktu.

-zwraca się także uwagę, na fakt, że formalnie polski obywatel został wybrany szefem państwa, z którym Polska nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych

podpis:"Lange"[dopisek oficera prowadzącego]

Przedsięwzięcia: Sekcja VII (po przejęciu materiałów z Sekcji I), w ramach sprawy obiektowej krypt. "ZDRAJCY" obejmie kontrolą operacyjną F. Karmińskiego

Wyciąg z informacji dot. papieża przekazać do Naczelnika Wydziału IV [pieczęć i podpis: Naczelnik Wydziału

KWMO w Toruniu mjr Zenon Linka]29.08.1979 r.

źródło: tw "Lange"

przyjął: mjr Zenon Linka

MK krypt. "DORA"

informacja

(...)

W trakcie rozmów z prof. Wielebińskim wyszły na jaw nowe szczegóły związane z jego osobą. Jest on w trakcie starań u uzyskanie stanowiska dyrektora Instytutu Astronomii Uniwersytetu w Bonn po odchodzącym na emeryturę prof. Hachenbergu, przy czym chce on jednocześnie zachować dotychczasowe stanowisko w Instytucie Maxa-Plancka.

(...)

"Lange"

15.12.1979

źródło: tw "Lange"

przyjął: mjr Z. Linka

MK krypt. "DORA"

informacja

(...)

W zakładzie radioastronomii Kus jest drugą ręką po prof. Gorgolewskim, a jednocześnie najbardziej efektywnym pracownikiem zakładu. Stosunki Kusa i Gorgolewskiego są poprawne, aczkolwiek dr Kus często odnosi się krytycznie do metod postępowania prof. Gorgolewskiego, jednak w zasadzie popiera politykę naukową polegającą na preferowaniu prac instrumentalnych. W okresach nieobecności prof. Gorgolewskiego pełni on funkcję Kierownika Zakładu. Dr Kus jest bezpartyjny u jego postaw prawdopodobnie nie odbiega od przeciętnej polegającej na dość krytycznej ocenie aktualnej rzeczywistości, głównie astronomicznej,

W listopadzie br z tygodniową wycieczką w Bonn przebywali prof Gorgolewski i mgr [MM:nie czytelne] zakładu Radioastronomii UMK, którzy odebrali od prof. Wielebińskiego przekazaną Zakładowi aparaturę (wzmacniacze parametryczne na pasmo 1,2 cm). Sprawę te udało się sfinalizować dzięki załatwieniu przez prof. Wielebińskiego uchylenia embarga na przyrządy. Są one aktualnie przechowywane w Zakładzie Radioastronomii do czasu wykorzystania ich w systemie odbiorczym 15 metrowego radioteleskopu.

podpis:"Lange"

16.X.1974

[przyjął: Dudziński, źródło: tw "Lange" opisał osobowość prof. Wielebińskiego]21,12,1974

źródło: tw Lange

przyjął: Dudziński

LK "Bajka"Według posiadanych przeze mnie wiadomości następujące osoby ubiegają się o wyjazdy zagraniczne:

1.prof. Gorgolewski Lima (Peru) - Kongres URSI

Florencja Włochy Konferencja na temat fizyki Słońca.

Bonn RFN, obserwacje 100-metrowym radioteleskopem

2.dr Krygier, mgr Szymański, mgr Borkowski, mgr Nowakowski, mgr Usowicz, Wolszczan - 8-ma Europejska Konferencja Młodych Radioastronomów, Paryż

3. Wolszczan - Bonn 2-tyg wyjazd służbowy na obserwacje 100-metrowym teleskopem18.01.1975

[Tw "Lange" napisał charakterystyki osób: mgr Zbigniew Szymański, pracownik naukowo- tech. Instytutu Astronomii Zakład Radioastronomii oraz mgr inż. Jerzy Usowicz - prac. naukowo-dydakt. Instytutu Astronomii Zakładu Radioastronomii]28.03.1975

[Tw "Lange" napisał charakterystyki:

dr A. Stawikowskiego pracownika Zakładu Astronomii PAN,

mgr K. Borkowskiego, pracownika Zakładu Radioastronomii,

mgr L. Nowakowskiego]28.04.1975

[Tw "Lange" napisał charakterystykę doc. Woszczyka - wicedyrektora Instytutu Astrrinomii UMK]

30.04.1976 [Tw "Lange" napisał charakterystykę dr Jana Smolińskiego - pracownika Zakładu Astronomii PAN, na etacie adiunkta]

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group