Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Interes Czech na pierwszym miejscu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 4:40 pm    Temat postu: Interes Czech na pierwszym miejscu Odpowiedz z cytatem

Przemówienie Prezydenta Klausa w Parlamencie

„Jeżeli nie chcecie brać pod uwagę tysiącletnich tradycji naszej cywilizacji, jej wartości chrześcijańskich, znaczenia tradycyjnej rodziny i szacunku dla życia ludzkiego, nie głosujcie na mnie, bo ja wartości te wyznaję. Jeżeli chcecie żyć w przyszłości wyznaczonej przez modne trendy, gdzie palenie będzie zabronione, a narkotyki będą tolerowane, gdzie małżeństwo będzie instytucją zagrożoną wymarciem, a na Ratuszu pojawiać się będą wyłącznie pary w celu rejestracji związków partnerskich, gdzie starych i chorych będziemy z litości pozbawiać życia, gdzie ktoś będzie nam nakazywał, co mamy jeść, pić i jak mamy mówić, wówczas ostrzegam, że to nie jest mój program. To nie jest moja wizja przyszłości.

Jeżeli pragniecie przyszłości, w której Republika Czeska nie ma bronić swoich interesów, a tylko biernie poddawać się woli urzędników z tej czy innej instytucji międzynarodowej – wtenczas także przyznaję, że jestem człowiekiem przeszłości. Jeżeli uważacie czeską koronę za taki przeżytek, że trzeba się go jak najszybciej pozbyć, wybierzcie któregoś z pozostałych kandydatów, bowiem ja będę wspierał istnienie naszej własnej waluty tak długo, dopóki będzie to korzystne dla obywateli Republiki Czeskiej. (…)

Wierzę w Republikę Czeską. Wierzę w ludzi, którzy w niej mieszkają. Kocham swój kraj i będę tutaj nadal pracował, niezależnie od tego, jakim wynikiem skończą się dzisiejsze wybory. Ale przede wszystkim zawsze będę walczył o zachowanie naszej wolności i naszej suwerenności.”



Nie wygrał po tej mowie. Wygrał w trzecim głosowaniu.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż tutaj można dodać. Można i należy wyrazić w tym momencie życzenie, żeby także Polski parlament stał się miejscem, w którym będzie można usłyszeć podobne słowa o stosunku do własnego kraju, jego historii, tradycji i trosce o przyszłość. Lecz żeby takie słowa z trybuny parlamentu usłyszeć, społeczeństwo musi sobie najpierw wychować klasę polityczną, prezentującą poziom prezydenta Czech Vaclawa Klausa. Obecnie rządząca quasi prawica, a w rzeczywistości grupa, która uprawianie polityki postrzega jako okazję do zrobienia dobrego grupowego interesu, nie dorasta temu człowiekowi do pięt. Co prawda nasz prezydent stara się dotrzymywać kroku, ale i w tym wypadku bywają momenty, w których z najwyższym trudem odpędzamy od siebie uczucie zwątpienia.





Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Pią Lis 28, 2008 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że dopóki rządzą okrągłostołowe hieny, takich słów nie usłyszymy!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym razem choć 'nie chcem, ale muszem' zgodzić się z Panią Krystyną i Panem Markiem - nie z antypatii do Nich, ale z powodu smutnej prawdy jaką przedstawiają. A to dlatego, że naszego Prezydenta próbuje się przerobić na takiego gorszego Tuska, tzn. na kogoś, kto demonstruje poglądy jak najbardziej podobne do Donk(ey)owych, ale mistrzowi DT nie jest w stanie dorównać. Co się Prezydent otrząśnie i uda mu się zerwać z tym standardem (np. wystąpienie wraz z innymi rozumnymi prezydentami w Tbilisi), to go zaraz zapędzą z powrotem na tę salonową drogę tak, że staje w równym szeregu apologetów czy wręcz czcicieli Jewrosojuza.
PS. Przed chwilą oglądając "Pod prąd" z J.Olszewskim zobaczyłem na 'pasku', że 46% Polaków (?) jest przeciw vetu Prezydenta, a popiera veto 32%. Widać, że antykaczyńska nagonka odebrała rozum znacznej części ludności naszego kraju (oni mówią 'tego kraju') i wolą prywatyzację służby ścieżką Beaty Sawickiej niż obciach jakiego by sobie narobili popierając Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:
PS. Przed chwilą oglądając "Pod prąd" z J.Olszewskim zobaczyłem na 'pasku', że 46% Polaków (?) jest przeciw vetu Prezydenta, a popiera veto 32%. Widać, że antykaczyńska nagonka odebrała rozum znacznej części ludności naszego kraju (oni mówią 'tego kraju') i wolą prywatyzację służby ścieżką Beaty Sawickiej niż obciach jakiego by sobie narobili popierając Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.


Jeżeli dawać wiarę tym sondażom to tak by to wyglądało, że nasz kochany naród stoi na granicy kompletnej utraty instynktu samozachowawczego, poza którą to granicą jest już tylko całkowity upadek. I na tym braku identyfikacji i zaniku poczucia wspólnoty plemiennej, które to cechy w wyniku morderczej wręcz walki o byt, dały o sobie znać ze szczególnym nasileniem po przemianach 89' roku bazują, a i umacniają taki stan rzeczy, wszelkiego autoramentu antynarodowe, antypolskie hieny. To jeden z głównych składników "kuracji", jaką stara się nam aplikować "postępowe" zachodnie, a i nasze rodzime lewactwo. Wystarczy poczytać ogólnie znane tytuły prasowe, czy pooglądać polską komercyjną telewizję, które stanowią w tym wypadku forpocztę. Jednym z najpilniejszych zadań, ludzi zajmujących się obserwacją i komentowaniem naszej rzeczywistości, jest ujawnianie tych sprytnie zakamuflowanych w zdecydowanej większości działań. Szczególnie wredną rolę pełni w tym wypadku, bazując na uczuciach religijnych Polaków, tak zwana katolewica. Jestem przekonany, że pomimo przewagi jaką te ośrodki dzisiaj dysponują, ostateczne zwycięstwo w tej walce ze złem będzie po naszej stronie.




Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum