" /> Dyskusje ogólne :: Kornel Morawiecki - Głos w sprawie Pawła Falickiego
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Kornel Morawiecki - Głos w sprawie Pawła Falickiego
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 904

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 12:15 pm    Temat postu: Kornel Morawiecki - Głos w sprawie Pawła Falickiego Odpowiedz z cytatem

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Kornel Morawiecki <kornel.morawiecki@gmail.com>
Data: 17 grudnia 2008 23:12
Temat: Głos w sprawie Pawła
Do: Undisclosed-RecipientW związku z licznymi głosami na Forum SW Katowice postanowiłem zabrać głos z prośbą o publikację:

"Tumor" i jego drużyna.

Paweł Falicki napisał artykuł broniący Stefana Niesiołowskiego. Admin portalu Solidarni.org zamieścił ten tekst dystansując się od niego poprzez link do opinii zupełnie przeciwnej. Sprawa ta wywołała burzę ataków i podejrzeń na stronie Katowickiego Forum SW. Owe ataki spowodowała nie tyle treść artykułu Pawła ile sama osoba Autora. Paweł Falicki ps. „Tumor" kolporter „Biuletynu Dolnośląskiego" i prasy niezależnej przed Sierpniem 80, oddany działacz RKS-u w pierwszym półroczu stanu wojennego, jeden z głównych współorganizatorów Solidarności Walczącej (członek Rady SW) był, (co podaje wydany przez IPN tom pt. „SW w dokumentach SB") zarejestrowany w roku 1976 jako TW przez wydział IV SB pod kryptonimem „Barnaba". Wyrejestrowany został po aresztowaniu w 1984 roku z powodu „dwulicowości" .

Fakty te zostały odkryte i ujawnione przez pracownika IPN Pawła Piotrowskiego po kwerendzie w archiwach przeprowadzonej wiosną 2007 roku. Dr Piotrowski poszukiwał materiałów o SW na naszą prośbę przed jubileuszem 25-lecia. Kilka lat wcześniej Falicki złożył, jako jeden z pierwszych w kraju, wniosek do IPN o status pokrzywdzonego i status taki otrzymał. Jeszcze przed ujawnieniem rejestracji jako TW, Paweł opisał jak doszło do jego kontaktów z SB po studenckim żarcie kpiącym z komuny i tow. Lenina. W opinii Pawła nie była to żadna zgoda na współpracę ani tym bardziej współpraca. Całą sprawą jeszcze pod koniec lat 70 podzielił się z przyjacielem, który go wciągnął do konspiracji. Ów przyjaciel, Kazimierz Suszyński, bliski mój druh i pomocnik w prowadzeniu „Biuletynu Dolnośląskiego" potwierdza tę wersję. Tym niemniej wybitni archiwiści IPN, którzy na moją osobistą prośbę całą kwestię badali, łącznie z wielogodzinnymi rozmowami z Falickim, wyrażają wątpliwości co do przejrzystości tłumaczenia Pawła. Za zasadnicze obciążenie uważają długą, ośmioletnią, rejestrację oraz to, że przy dalszych badaniach znaleźli ślad, bodajże z 1980r, przekazania TW „Barnaba" przez jednego SB-ka prowadzącego drugiemu oficerowi prowadzącemu. O takich szczegółach bylem i jestem na bieżąco informowany przez niezależne, wiarygodne osoby z IPN-u .

Dla ludzi z kierownictwa SW sprawa jest trudna i bolesna. Paweł gdy działaliśmy w RKS a później zakładali i rozwijali SW nie mówił o swym uwikłaniu. Nie potrafię powiedzieć, czy dlatego, że uważał to za wstydliwe, za nieistotne, lub może wyparł tamte zachowanie ze swej pamięci.

Rejestracja Pawła związana byłą z wrocławskim Klubem Inteligencji Katolickiej. Według badaczy IPN akta KIK-u i szerzej wrocławskiego Kościoła zostały zniszczone i najprawdopodobniej niczego więcej o tej kwestii z akt SB się nie dowiemy. Chyba, że zdobędziemy Moskwę bo tam przypuszczalnie główne wątki donosów zostały przesłane.

Jedno jest pewne – wszystkie dostępne SB-ckie dokumenty o SW i RKS świadczą pośrednio, że Paweł Falicki uczestnicząc w centrach tych konspiracyjnych struktur nie donosił na nas, ani nie przekazywał informacji o naszych planach i zamierzeniach. Taka jest zgodna opinia najlepiej zorientowanych, krytycznych badaczy IPN. Z opinią tą trudno się nie zgodzić samemu czytając dostępne dokumenty i mając wiedzę o naszej organizacji z jej wnętrza. Ja naprawdę taką sporą wiedzę posiadam. Przytoczę tylko jeden fakt – dokumenty SB-ckie wielokrotnie wymieniające rzekomych członków Rady SW i Komitetu Wykonawczego zawsze zasadniczo mijają sie z prawdą. Podstawowe opracowanie z 30 stycznia 1986 – plan rozpracowania i likwidacji SW wytworzony przez Biuro Studiów SB MSW i zatwierdzony osobiście przez szefa SB gen. W. Ciastonia określa liczbę członków Rady SW na ok. 30. Był to super tajny dokument. Po cóż szefostwo SB-cji miałoby się samo w nim dezinformować, gdyby od Pawła, który był w Radzie od początku wiedziało, ze nas w Radzie było nie więcej niż 13 osób ? Po co, co również piszą w tym dokumencie, mieliby koncentrować wszystkie siły i środki całego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (nie tylko SB!) w celu likwidacji kierownictwa SW i naszych struktur, gdyby mieli nas podanych przez Pawła na talerzu?

Ani ja, ani nikt z moich najbliższych współpracowników nie próbujemy usprawiedliwiać Pawła za błędy, a być może i winy, których śladem jest ujawniona rejestracja. Ale wszystkich otwartych, uczciwych członków i sympatyków SW proszę: nie dajmy sobie odebrać, ani tym bardziej nie kalajmy tej naszej wyjątkowej, ciągle wydaje się u źródeł czystej organizacji, która walczyła o Polskę i Solidarność, która tym ideałom służyła. Absolutnie jesteśmy za lustracją. I właśnie dlatego, wobec publicznego ciężaru, który na Pawle Falickim spoczywa, ciężaru którego oskarżającej mocy nie potwierdza ani jego sumienie ani dostępne materiały SB; wobec tego publicznego ciężaru ja, który Pawła nieźle poznałem w tamtych trudnych latach, z którym różnią mnie obecne poglądy, ja chcę i będę Pawła bronił. Nie jako TW. Jako jednego z najofiarniejszych i najwybitniejszych członków założycieli SW.

Na marginesie: po kolejnym artykule Pawła na portalu Solidarni.org na Forum Katowickim pojawiły się ironiczne głosy – zapytania czy to portal dla TW. Nie, to portal dla nas ludzi SW i dla wszystkich, którzy znajdą na nim coś interesującego. Ale pozwolę sobie przypomnieć końcówkę swego artykułu pt. „Mój głos za prawdą", który zamieściłem w jubileuszowej edycji „SW" na 25-lecie. Pisałem tam, że „Marzy mi się , że doczekamy chwili, gdy taki nigdzie nierejestrowany, super tajny agent stanie przed kamerami telewizji i szczerze wyzna swą winę, i powie, kto go werbował, jakie i komu przekazywał informacje, pokaja się, i poprosi nas Polaków o przebaczenie. I mu wybaczymy. Taki będzie początek Rzeczpospolitej Solidarnej, o którą my, członkowie Solidarności Walczącej przysięgaliśmy w podziemiu walczyć.". Otóż, koledzy z Forum Katowickiego: potwierdzam i chciałbym, żeby wszystkie strony internetowe prowadzone przez członków i sympatyków SW zawsze potępiały akty jawnej i tajnej współpracy z komuną. Lecz nie tylko TW, także pracownikom SB, chciałbym móc obiecać, że nasze internetowe łamy pozostaną otwarte na wasze szczere, oryginalne wypowiedzi, na wasz, z pewnością niełatwy, powrót do grona wolnych i odpowiedzialnych obywateli.

Wrocław, 17.12.2008r;
Kornel Morawiecki


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Sob Gru 27, 2008 5:21 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 5:35 pm    Temat postu: Falicki Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Owe ataki spowodowała nie tyle treść artykułu Pawła ile sama osoba Autora. Paweł Falicki ps. „Tumor"


Bzdura, mało jest osób w SW, których nie zbulwersował ten typowo UB-cki artykuł Falickiego.

To, że ktoś podpisał współpracę i nie robił nikomu krzywdy, to słyszymy codziennie w Gazecie Wyborczej i TVN. Teraz niestety i koledzy z Wrocławia wpisują się w tę taktykę obrony agentury.Cytat:
Pisałem tam, że „Marzy mi się , że doczekamy chwili, gdy taki nigdzie nierejestrowany, super tajny agent stanie przed kamerami telewizji i szczerze wyzna swą winę, i powie, kto go werbował, jakie i komu przekazywał informacje, pokaja się, i poprosi nas Polaków o przebaczenie. I mu wybaczymy. Taki będzie początek Rzeczpospolitej Solidarnej, o którą my, członkowie Solidarności Walczącej przysięgaliśmy w podziemiu walczyć.". Otóż, koledzy z Forum Katowickiego: potwierdzam i chciałbym, żeby wszystkie strony internetowe prowadzone przez członków i sympatyków SW zawsze potępiały akty jawnej i tajnej współpracy z komuną. Lecz nie tylko TW, także pracownikom SB, chciałbym móc obiecać, że nasze internetowe łamy pozostaną otwarte na wasze szczere, oryginalne wypowiedzi, na wasz, z pewnością niełatwy, powrót do grona wolnych i odpowiedzialnych obywateli.


Powiem krótko, Drogi Kornelu jesteś zupełnie oderwany od rzeczywistości. Nie wiem jak na innych forach czy stronach internetowych, ale na naszej nie ukarze się artykuł napisany przez agenta, czy UBeka. Zrobimy wszystko żeby do tego nie doszło.


Cytat:
Rejestracja Pawła związana byłą z wrocławskim Klubem Inteligencji Katolickiej. Według badaczy IPN akta KIK-u i szerzej wrocławskiego Kościoła zostały zniszczone i najprawdopodobniej niczego więcej o tej kwestii z akt SB się nie dowiemy. Chyba, że zdobędziemy Moskwę bo tam przypuszczalnie główne wątki donosów zostały przesłane.


My nie zamierzamy zdobywać Moskwy, tylko chcemy bronić nasz Kraj przed Rosją i innymi wrogami. I w przeciwieństwie do Kornela w konflikcie gruzińskim zajmujemy właściwą pozycję - po stronie Gruzji.

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Roman Jarmuszkiewicz
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 90

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 6:43 pm    Temat postu: od ponad roku nie poznaję Kornela Odpowiedz z cytatem

Post usunięty w całości! Ci którzy zdążyli przeczytać, zrozumieją dlaczego nie mam nawet zamiaru tego komentować.

Użytkownik otrzymuje ostrzeżenie


Admin


Ostatnio zmieniony przez Roman Jarmuszkiewicz dnia Czw Gru 18, 2008 7:14 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski
Weteran Forum


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 279

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wchodzę w istotę sporu. Nie "mój" agent, nie mój cyrk, nie moje małpy...
Ciesze się z jednego - że ma Pan, Panie Kornelu, odwagę przeciwstawić się bezmyślnym radykałom, lustratorom od siedmiu boleści, ludziom, którzy i Pana są gotowi bezpodstawnie okrzyknąć obrońcą agentury i zdrajcą.
Licytowanie się radykalizmem dziś nic nie kosztuje. Każdy bęcwał może się nazwać "Cześkiem" i anonimowo pluć w internecie ile sił w palcach.
Ilu z tych radykałów było z Panem w 1982 czy 1983 roku? Smile
Sądzę, że niewielu...
Z wyrazami szacunku
mg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle, uderz w stół a Gawlikowski się odezwie. Najpierw obrona wodza Moczulskiego, teraz Falickiego i pośrednio Niesiołowskiego.
Długą ma Pan jeszcze listę tych kolesiów?

Jeśli trzymamy się powiedzonek ludowych, to z niektórych "wieśków" są niepodległościowcy jak z koziej d...

Za radykała dziękuję!

Ps. Proszę pogadać z Kornelem w kwestii Gruzji. Chyba że ta flaga, którą się Pan afiszuje to szpan, który nic nie kosztuje.

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Maciej Gawlikowski
Weteran Forum


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 279

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam żadnego Falickiego.
Niesiołowskiego nie broniłem, bo okazji jeszcze nie miałem. Być może bym bronił, mimo że jego obecna działalność napawa mnie obrzydzeniem, zależy jaki byłby zarzut.
Jedyny kogo "broniłem", to Kornel Morawiecki - kolejna legenda walki z komuna, której usiłuje pan podsikać nogawki.
A że nie przepadam za ratlerkami, to pewnie stąd taka moja reakcja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Czw Gru 18, 2008 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dociera do Pana, że niektórzy nie trzymają moczu i sami sobie podsikują nogawki.

Pana stosunek do ras zwierząt pewnie nikogo na tym Forum nie interesuje. Może spróbuje Pan na Polonusie i już tam pozostanie.

A jeśli chodzi o moje skojarzenia zoologiczne z pańską osobą, to w związku z tym, że był Pan (jak Pana wódz Moczulski) zwolennikiem pełzającej rewolucji, to właśnie z tym pełzającym gatunkiem mi się Pan kojarzy.

Żeby było jasne, mam wiele szacunku dla Kornela za to co zrobił w przeszłości. Teraz uważam, że się pogubił, bo jest otoczony przez bandę cyników związanych z PO, którzy robią mu wodę z mózgu.
Ktoś to wreszcie musi głośno powiedzieć!

Dla mnie i dla moich kolegów Kornel był ogromnym autorytetem. Niestety to co teraz pisze, obrona "Bolka", stosunek do Gruzji itd. są nie do przyjęcia!

Proszę obejrzeć końcówkę filmu, gdzie wypowiada się Kornel o "Bolku"
http://video.google.pl/videoplay?docid=-3932953341320409906

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niejaki Jacek o Kornelu Morawieckim na Forum SW:

Cytat:

niektórzy nie trzymają moczu i sami sobie podsikują nogawki.


No, jestem pełen uznania dla zakresu wolności słowa na Forum SW!

Smile

Tyle, że skutek tolerowania osób o takiej mentalności na Forum jest taki, że nikt z SW nie ma już odwagi cywilnej bronić na tym Forum dobrego imienia przywódcy Solidarności Walczącej i polemizować z Hunwejbinem. Zaś Maciej Gawlikowski, który się tego zadania podjął będzie teraz bezkarnie obrażany. Nie sądzę, aby taki sposób postępowania do czegokolwiek sensownego prowadził.

_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Roman Jarmuszkiewicz
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 90

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 9:32 am    Temat postu: cenzura Odpowiedz z cytatem

jest to mój ostatni komentarz na cenzurowanej stronie jednej z organizacji PON.
Trudno zidentyfikować źródła zamiłowania części tzw.elit do narzucania reszcie społeczeństwa autorytetów.Ani jednostkowe doświadczenie ani wiek nie czynią mędrca.
Dla dobra Ojczyzny podejmujący się społecznej działalności muszą mieć odwagę przeprowadzać bolesne dyskusje a ludzi o słabnąctm morale niestety prosić o określenie orientacji politycznej.
Historia uczy ,że bolki otoczeni POkomunistycznymi służbami żyją w luksusie a NARÓD systematycznie będąc obiektem represji ,pałowań ,poniżeń także ze strony bolków...w biedzie.
Niezależnie od tego czy są to ludzie zasłużeni czy godni pogardy w roli wodzów są śmieszni a z nimi otoczenie....to organizacja ma być autorytetem a nie jak u komunistów ojciec,słońce peru...
walcz o tożsamość organizacji SOLIDARNOŚCI WALCZĄCA lub zmień nazwę na solidarność kornela.Żegnam Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 10:07 am    Temat postu: KPN Odpowiedz z cytatem

Po stronie obrońców agentury staje jak zwykle poseł KPN Pan Mirosław Lewandowski, który w 1992 r. obalał rząd Olszewskiego.

A bardziej wiarygodnych kolegów, to już Pan Gawlikowski nie ma.

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy pana Jacka to zadowoli, ale Maciek Gawlikowski ma tu przynajmniej jednego kolegę, tzn. mnie.
Jak również Kornel Morawiecki może zawsze liczyc na moje poparcie - kwestia zaufania, skoro znam go osobiście od ponad 18 lat, to nie widzę żadnego powodu (czy to Gruzja, czy ewentualny mało szkodliwy esbecki kapuś), żeby tym zaufaniem, wypracowanym przez lata, zachwiac.
O ile śmieszą mnie zabiegi kolegów z KPN, m.in. p. Mirka Lewandowskiego, z którym tu kilka razy "ściąłem się" odnośnie znaczenia naszych macierzystych organizacji wiele lat temu, bo na forum internetowym to wszystko jest nieco zabawne - o tyle próba zdeprecjonowania Kornela zbyt zabawna już nie jest. Przynajmniej dla mnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mirek Lewandowski napisał:


Tyle, że skutek tolerowania osób o takiej mentalności na Forum jest taki, że nikt z SW nie ma już odwagi cywilnej bronić na tym Forum dobrego imienia przywódcy Solidarności Walczącej i polemizować z Hunwejbinem. Zaś Maciej Gawlikowski, który się tego zadania podjął będzie teraz bezkarnie obrażany. Nie sądzę, aby taki sposób postępowania do czegokolwiek sensownego prowadził.


Mirku, nazwanie „Jacka” Hunwejbinem jest poniżej pasa.
Przeanalizowałem wszystkie wpisy i stwierdzam że „Jacek” nie dopuścił się do sugerowanej przez Ciebie i p. Gawlikowskiego, obrazy Kornela Morawieckiego. Dla niewtajemniczonych dodam że krytyka, czy polemika ze zdaniem Kornela ma tradycje od zarania Solidarności Walczącej i to sam Kornel do tego prowokował i liczył się z naszym zdaniem. Zawsze zaliczane to było Kornelowi za wielka zaletę i dlatego nie jest niczym nadzwyczajnym że ”Jacek” to czyni. Przy okazji. Prawdziwe nazwisko „Jacka” jest znane redakcji forum, a występowanie pod pseudonimem jest dopuszczalne. „Jacek” jako zaprzysiężony członek SW, ma prawo nie zgadzać się ze stanowiskiem swego byłego szefa z podziemia. W porównaniu do innych organizacji, nie hołdujemy kultowi jednostki.

Muszę niestety przyznać że z niesmakiem przeczytałem wpis pana Gawlikowskiego. Wspomniana przez Ciebie sentencja o sikaniu po nogawkach pochodzi właśnie do niego. Jak również wzmianka o okrzyknięciu Kornela „obrońcą agentury i zdrajcą”, padła tylko w poście Gawlikowskiego. Czyli przed kim to on niby broni Kornela? Przed cieniami własnej wyobraźni?
To wszystko jest niesmaczne i tendencyjne. Zawsze kierowaliśmy się własnym rozumem i nie damy się podpuścić, dlatego w przyszłości proszę nie pouczać Administratorów jak mają postępować. Poradzimy sobie bez rady „życzliwych”.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej Gawlikowski
Weteran Forum


Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 279

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 8:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazimierz Michalczyk napisał:
„Jacek” nie dopuścił się do sugerowanej przez Ciebie i p. Gawlikowskiego, obrazy Kornela Morawieckiego.

Dopuścił się tego p. Jarnuszkiewicz w swoim obrzydliwym poście.
Mój post był reakcją na ten atak.

Cytat:
Prawdziwe nazwisko „Jacka” jest znane redakcji forum

Najważniejsze żeby go bezpieka nie rozszyfrowała!
Skutecznego ukrywania się życzę i gratuluję cywilnej odwagi Smile))


Cytat:
Muszę niestety przyznać że z niesmakiem przeczytałem wpis pana Gawlikowskiego.

Jakżesz mi przykro...

Cytat:
Wspomniana przez Ciebie sentencja o sikaniu po nogawkach pochodzi właśnie do niego.

Tym właśnie jest zachowanie "Jacka".
Morawieckiemu nie doskoczy, bo jest nikim, sięgnie najwyżej do kostek.

Cytat:
Jak również wzmianka o okrzyknięciu Kornela „obrońcą agentury i zdrajcą”, padła tylko w poście Gawlikowskiego.

A to już nieprawda!
Dokładnie to właśnie napisał p. Jarnuszkiewicz.

A co o Kornelu Morawieckim pisał "Jacek"?
Zobaczmy:
"Niektórzy nie trzymają moczu i sami sobie podsikują nogawki";
"Kornel był ogromnym autorytetem. Niestety to co teraz pisze, obrona "Bolka" (...)";
"uważam, że się pogubił, bo jest otoczony przez bandę cyników związanych z PO, którzy robią mu wodę z mózgu";
obronę Morawieckiego nazywa stanięciem "po stronie obrońców agentury".

Cytat:
Czyli przed kim to on niby broni Kornela? Przed cieniami własnej wyobraźni?

Nie. Przed pajacami gotowymi opluć każdego, kto jest większy niż oni. Każdego, kto jest kimś...

Cytat:
Zawsze kierowaliśmy się własnym rozumem

No właśnie...
I cóż takiego się wydarzyło, co odebrało niektórym ten rozum?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mirek Lewandowski
Weteran Forum


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 635

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Kazimierzu,

Cytat:
To wszystko jest niesmaczne i tendencyjne. Zawsze kierowaliśmy się własnym rozumem i nie damy się podpuścić, dlatego w przyszłości proszę nie pouczać Administratorów jak mają postępować. Poradzimy sobie bez rady „życzliwych”.


Jeśli odniosłeś wrażenie, że Was "podpuszczam", to przepraszam. Nie było to moją intencją. Nie każde wyrażenie swojej opinii jest "podpuszczaniem". Nie pouczałem też Administratorów i przykro mi, że tak zrozumiałeś sens mojego wpisu.

Tym bardziej mi przykro, że zaliczyłeś mnie do kategorii "życzliwych" (właśnie tak, w cudzysłowiu!).

Ponieważ twierdzisz, że przeanalizowałeś wszystkie wpisy i stwierdzasz "że „Jacek” nie dopuścił się do sugerowanej przeze mnie i p. Gawlikowskiego, obrazy Kornela Morawieckiego", to pozwól, że Cię zapytam - czy określenie fragmentu wypowiedzi Kornela Morawieckiego słowem
Cytat:
Bzdura
jest wyrazem szacunku, czy lekceważenia? A może uważasz, że to zwrot na porządku dziennym, neutralny, którego zwykle używamy polemizując z inną osobą?

Twierdzisz, że "wzmianka o okrzyknięciu Kornela „obrońcą agentury i zdrajcą”, padła tylko w poście Gawlikowskiego", a kogo Jacek ma na myśli pisząc:
Cytat:
Teraz niestety i koledzy z Wrocławia wpisują się w tę taktykę obrony agentury.
?

Podkreślasz, że "krytyka, czy polemika ze zdaniem Kornela ma tradycje od zarania Solidarności Walczącej i to sam Kornel do tego prowokował i liczył się z naszym zdaniem." Świetnie! Tylko pytam, czy FORMA tej krytyki czy polemiki, która prezentuje Jacek na Forum SW również była przez Kornela Morawieckiego akceptowana?

Piszesz - "W porównaniu do innych organizacji, nie hołdujemy kultowi jednostki. " Zrozumiałem. Dziękuję Ci za złośliwość.

Napisałeś, że wspomniana przeze mnie "sentencja o sikaniu po nogawkach" pochodzi od Macieja Gawlikowskiego - a od kogo pochodzi przytoczony przeze fragment wypowiedzi Jacka
Cytat:
niektórzy nie trzymają moczu i sami sobie podsikują nogawki
? Czyż w tym zdaniu Jacek nie odnosi się do Kornela Morawieckiego?

Wyjaśniasz, że "prawdziwe nazwisko „Jacka” jest znane redakcji forum, a występowanie pod pseudonimem jest dopuszczalne. " Ale co to ma do rzeczy? Czy z tego powodu, że Administratorzy znają Jacka, Jacek może obrażać innych uczestników dyskusji, zwłaszcza tych, którzy występują pod swoimi prawdziwymi imionami i nazwiskami? Jacek nadużywa swej anonimowości, formułując wobec osób, które z nim się nie zgadzają argumenty ad personam wiedząc, że - z uwagi na swą anonimowość - polemiści nie mogą mu odpłacić tym samym.

Twierdzisz, że "nazwanie Jacka Hunwejbinem jest poniżej pasa." A może zechciałbyś się odnieść do licznych wypowiedzi Jacka na tym forum, także i w tym wątku, na temat KPN, Leszka Moczulskiego, Macieja Gawlikowskiego czy też mój. Są czy też nie są te wypowiedzi "poniżej pasa"?

_________________
xxx
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Pią Gru 19, 2008 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było moim zamiarem obrażanie Kornela. Jestem przeciwny temu co prezentuje ostatnio. Gdyby częściej starał się kontaktować z "normalnymi" ludźmi, chociażby przez internet, to może mniejszy wpływ wywierałaby na niego pewna grupa ludzi . Kto się zalicza do tej grupy - myślę, że wie większość osób z SW.

We Wrocławiu dzieją się dziwne rzeczy, Dziwne rzeczy działy się na obchodach w Poznaniu. Odczuwaliśmy również skutek tych działań w Warszawie.

Nie chcąc mącić atmosfery przedświątecznej zachowam na razie te fakty. Ale myślę, że wcześniej czy później trzeba będzie o nich porozmawiać. Jeśli nie da się inaczej, to trzeba będzie to zrobić na forum.

Panom z KPN nie odpowiem na ostatnie wpisy, pozwolę im z okazji zbliżających się świąt zachować ostatnie słowo Very Happy

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group