Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Film "KATYŃ" na rosyjskiej stronie online. Polecam

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 7:32 pm    Temat postu: Film "KATYŃ" na rosyjskiej stronie online. Polecam Odpowiedz z cytatem

http://www.intv.ru/view/?film_id=43644

Film "Katyń" można oglądnąć online na tej stronie, w całkiem niezłej jakości. Znalazłem przypadkowo, i byłem nieco zdziwiony. W wersji rosyjskiej na tym saicie można także znaleźć takie filmy, jak FSB rozsadza Rosję, i wiele innych. Oczywiście mogę to polecić ludziom znającym język rosyjski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posłałem linka na wersję rosyjsko języczną filmu Katyń dla znajomych i przyjaciół z byłego ZSSR. Oglądnęło już wiele osób, ciągle dostaję maile z podziękowaniami, dla wielu jest to zupełna nowość historyczna! Żona prezydenta Dżochara Dudajewa napisała mi, iż płakała, oglądając film. Przyznała się, że już w 1983 napisała wiersz, poświęcony tej tematyce. Warto by go przetłumaczyć na polski. Choć film Katyń niejednemu z nas niezbyt się podoba, jednakże jest jedynym - niestety - filmem tego rodzaju i o tym wydarzeniu. Pomimo krytycznego nastawienia stwierdzam, iż może on przybliżyć prawdę historyczną ludziom mieszkającym na wschód od Bugu. Mam nadzieję, że Katyńska tragedia da jeszcze natchnienie niejednemu reżyserowi, i nie tylko z Polski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 12:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dobrze, że mają okazję obejrzeć ten film, ale z komentarzy wynika, że filmów o dokonaniach NKWD i Kompartii musi powstać jeszcze wiele, aby coś w te napełnione wielkomocarstwowym nacjonalizmem głowy w końcu weszło. Komentarze typu:
Cytat:
fghgfggg 14.03.2008 06:43
Бред. Неужели кто - то в это верит?
Если мы немецких военнопленных не расстреливали, хотя имели на это "моральное" право, то кто поверит вам? В фантазию, построенныую на художественом вымысле?
Спросите своих Германских соседей. От них почему - то грязи нет.

to niestety reguła. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pią Gru 26, 2008 1:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, garbatego i mogiła nie wyprostuje. Ale próbować warto. A to, że filmów o tej tematyce powstało niewiele, to nie wina rosjan, tylko-niestety-nasza. Polska zaniedbała sprawy historyczne, związane z tematyką wschodnią ostatniego stulecia. Nie było filmów o Katyniu, o agresji sowieckiej 17 września, nie wykorzystano jako scenariuszy filmowych książek Józefa Mackiewicza. Jeszcze z 10-15 lat, a nasza młodzież nie będzie mieć pojęcia, co to był Katyń...... Nasza kinomatografia wolała lżejsze tematy, czasami wręcz żenujące. Na ujęcie reżyserskie czeka nadal rok 1920 i sowiecka porażka 15 sierpnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Gru 27, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda. Przecież 'nasza' klientela onetów&Co. nie jest zasadniczo różna w swojej wiedzy historycznej, czy światopoglądzie od Rosjan. I to jest dla mnie bardziej smutne, że tzw. nasi tracą instykty samozachowawcze i dają się zaprzęgać do cudzych przedsięwzięć propagandowych. Skoro nie mogło dojść do oficjalnego rozpowszecnienia "Katynia", to znaczy, że ktoś uznał iż to jest groźne i może zburzyć budowany model propagandowy.Możliwość oglądnięcia filmu przez Internet daje szansę przesiąkania prawdy. Komentarze mogą być w niemałej części komentarzami 'profesjonalnymi', choć oczywiście nie jest aż tak dobrze, aby w Rosji brakowało osobników z takim sposobem patrzenia na świat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Werter
Weteran Forum


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 181

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie niezgodzić się z Piotrem i Grzegorzem. Wiedzę mają wszyscy albo prawie wszyscy. Natomiast ważne jest czy coś z tej wiedzy wynika. moim zdaniem u większości(olbrzymiej) nic, 0, mają to głęboko w d..., A jak ktoś myśli inaczej i o tym powie to jest głupek, moher, ciemniak!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Gru 28, 2008 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Andrzeju,
Trzeba najpierw określić co to jest wiedza. Jeśli wiedzą jest posiadanie wiadomości zgodnej z prawdą i wiara w nią, to trudno mi się z Panem zgodzić. Jeśli ma Pan z kolei na myśli możliwość dotarcia do wiarygodnych źródeł prawdy, to mogę przyznać rację, że wiele osób taką szansą dysponuje. Niestety wiele osób przyjmuję za wiedzę/prawdę, to co jest dla nich wygodne, nawet pomimo tego, że gdyby dokonali nawet pobieżnej weryfikacji tego co 'wiedzą' okazałoby się to wewnętrznie niespójne. Ale niestety znaczna większość (jak pokazuje doświadczenie życiowe) jest bezmyślna i łyka tanie umysłowe fastfoody sporządzane im przez odpowiednio dobranych specjalistów. Odbywa się to bardzo podobnie do tego jak to robią znane firmy od shitfoodów wynajmujące specjalistów, których zadaniem jest opracowanie recept na produkcję smacznych dań z byle ... (powiedzmy z byle czego). Jedzą i się cieszą nie widząc, że od tego tracą zdrowie, a realną radość przynoszą nie sobie, a jedynie oferentom kiepskiego żarła. Wyposażenie w taką wiedzę i wsparci głosami podobnie 'myślących' pokazanych im w TVN z łatwością etykietują moherów, ciemniaków i głupków umacniając swe podstawy do dobrego samopoczucia i nieomylości. Wrodzona próżność nie wymaga od nich weryfikacji swych poglądów - oni po prostu wiedzą, więc po co się dowiadywać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum