" /> Dyskusje ogólne :: POTWÓR Z RADIA - OPERACJA ''EKIPA ZASTĘPCZA''
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

POTWÓR Z RADIA - OPERACJA ''EKIPA ZASTĘPCZA''

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 6:59 pm    Temat postu: POTWÓR Z RADIA - OPERACJA ''EKIPA ZASTĘPCZA'' Odpowiedz z cytatem

http://niezalezna.pl/blog/show/id/834

OPERACJA „EKIPA ZAPASOWA”

13-01-2009 11:26

Śmieszy mnie nieustanne wyczekiwanie na spadek notowań PO w sondażach i wiązanie z nim nadziei na powrót do rządu PiS. Świadczy to o całkowitym niezrozumieniu mechanizmów rządzących Ubekistanem i sytuacji politycznej panującej w „Priwislanskim kraju”, gdyż tak trzeba już nazywać III RP z powodu jej dobrowolnego podporządkowania się interesom Rosji i całkowitym, ochoczym „priwisleniju” ubekistańskich elit. PO zniknie ze sceny politycznej za jakieś 1,5 do 2 lat, a PiS i tak nie powróci do rządu. Oba zjawiska nie są bowiem z sobą związane. Mówiąc w skrócie, jeśli lokaj nie spełnia oczekiwań Pana, to Pan wynajmuje sobie po prostu innego lokaja, a nie rezygnuje z obsługi narażając się na niebezpieczeństwo strucia nieświeżym obiadem.

Wystarczy przeanalizować politykę kadrową PO i ośrodki biznesowe, które tę partię popierają, by zdać sobie sprawę, że ekipa Tuska nie jest samodzielna; rządzi lecz nie sprawuje władzy czyli nie ustala reguł gry w państwie. PO wygrało wybory i utworzyło rząd jedynie dlatego, że środowiska wywodzące się z wojskowych służb specjalnych i ich agentury, przy wsparciu marginalizowanej już bezpieki cywilnej i jej agentury zainwestowały w to zwycięstwo by zniszczyć zagrożenie ze strony PiS. Przed PO postawiono konkretne zadania: przywrócenie naruszonej pozycji ludzi WSI, monopolu agentury w mediach, bezkarności mafijnego biznesu, zniszczenie jakichkolwiek alternatywnych i nie poddających się kontroli sił politycznych i środowisk, zwłaszcza dziennikarskich niezależnych od bezpieki, a w polityce międzynarodowej całkowitą rezygnację z samodzielnej roli i podporządkowanie się rosyjskiemu sojusznikowi bezpieczniackich elit. To zadanie zostało wykonane i wszystko byłoby dobrze; PO rządziłoby nadal, gdyby nie kryzys finansowy.


W normalnym systemie kryzys doprowadziłby do zmiany rządów lewicowych na prawicowe lub na odwrót. W „Priwislanskim kraju” chodzi jednak o taką wymianę, która nie zaszkodziłaby Ubekistanowi, czyli o zamianę jednej PO na jakąś inną PO, tak jak kiedyś wymieniono nieboszczkę Unię Wolności, gdy się zużyła, na świeżutką PO. Musi się wiele zmienić by system pozostał bez zmian.


Nasi przeciwnicy nie są idiotami, ani w odróżnieniu od pisowców pozbawionymi woli mięczakami i doskonale wiedzą, że muszą przygotować „ekipę zapasową” na czasy, kiedy Tusk się zużyje, a PO zostanie zniesiona przez kryzys gospodarczy. Dlatego uważam, iż Tusk nie wygra wyborów prezydenckich i będzie bardzo sfrustrowany, iż wierna służba dla systemu jednak się nie opłaciła. Ale to już zmartwienie wszystkich lokai.


To nie PiS będzie automatycznie korzystał na spadku popularności PO do 300 proc. tylko „ekipa zapasowa”, którą zacznie lansować TVN i cyngle Ubekistanu. Jedyna trudność polega na tym, iż trzeba odpowiednio zgrać lansowanie nowej siły, która „naprawi zaniedbania PO”, dawniej powiedzielibyśmy „naprawi wypaczenia partii”, z ogłoszeniem spadku popularności PiS z minus 20 do minus 150. Chodzi właśnie o to by „ekipa zapasowa” zaistniała w świadomości „Priwislian” zanim będzie można ogłosić spadek PO w sondażach robionych przez byłych funkcjonariuszy SB, WSW i wydziałów KC i przed wzrostem popularności PiS. Ten moment zaś trzeba zgrać z początkiem odczuwania skutków kryzysu przez mieszkańców „Priwislanskiego kraju”.


Pozostaje kwestią otwartą czy Ubekistan stworzy nową partię polityczną by wszystko pozostało po staremu, czy zainwestuje w „Polskę XXI wieku”. Myślę, że już nie ma czasu na pierwsze rozwiązanie, natomiast „Polska XXI wieku” doskonale spodoba się wymóżdżonej młodzieży, która poprzednio głosowała na PO. Kadry tej partii o ogromnym ego i znikomej sile woli z radością przyjmą ofertę kontraktu ze strony „inwestorów”. Nie przypadkowo Polska XXI wieku posługuje się terminem „modernizacja”, uprzednio używanym przez PO. Dla mnie jest to znak, że operacja „ekipa zapasowa” już ruszyła.


Pierwszy znak już się pojawił. Prof. Staniszkis jest często używana przez Ubekistan jako nieświadome narzędzie puszczania balonów próbnych. Pamiętam jak Profesor twierdziła, iż PO to taka wspaniała partia, która dokona modernizacji Polski, przeprowadzi reformy, są tam bowiem ludzie, którzy doskonale rozumieją jak funkcjonuje Unia i z racji młodego wieku nie są obciążeni staromodnym myśleniem a la PiS. Dziś już Profesor odkochała się lecz życie bez miłości jest ciężkie, więc zapałała nagłym uczuciem do Polski XXI wieku, ponieważ jest to jedyna siła zdolna zmodernizować Polskę, która doskonale rozumie mechanizmy Unii itp. itd. Polska XXI wieku nawet jednak wzmocniona przez Prokom (grupę Walendziaka) będzie jeszcze za słaba, więc wzmocni się ją rozłamem z PO. Rozłamowcy jesienią, czyli w momencie dna kryzysowego, ogłoszą, iż Tusk rozczarował, okazał się niezdolny do realizacji obietnic, ponieważ nie potrafił okiełznać Szkodnika (Prezydenta), ale oni dotrzymają wszystkich obietnic i rozmnożą cuda w Polsce. Wyborcy gdy tylko usłyszą o cudach, natychmiast poprą rozłamowców. A kto stanie na czele rozłamowców z PO i połączy się z Dutkiewiczem? Wskazówki Pani Profesor każą myśleć o Schetynie, sprawnym ministrem znającym mechanizmy itp., itd.


Programy, wielkie idee, koncepcje są potrzebne dla elity, by wiedziała dokąd prowadzić społeczeństwo, ale do wygrania wyborów konieczna jest wyłącznie manipulacja. Gdy wymyślono demokrację nie istniały jeszcze masowe media. Dziś wygrywa ten, kto sprawniej manipuluje wyborcami i ich emocjami. Racje i wielkie idee nikogo nie obchodzą, mogą może dać 10 tys. głosów a dobrze dobrany kolor krawatu da 100 tys. Na miejscu PO wystawiłbym Dodę i Rutowicz; na pewno pokonałyby każdego męża stanu. Ale czyż można dziwić się wyborom społeczeństwa, które tak bardzo chce cudów, że głosuje na „cudotwórców”.


Zamiana haseł walki z Ubekistanem w odbiorze masowym jest słuszna, ponieważ przeciętny obywatel wie, że bezpieka i agentura zawsze wygrywają, więc głosowanie przeciwko nim jest niebezpieczne i bezsensowne, gdyż prowadzi jedynie do zamieszania a nigdy do zwycięstwa. Hasła gospodarcze uważa natomiast za bezpieczne. Przypomina mi to czasy „Solidarności” kiedy działacze nowozałożonego związku tłumaczyli mi, że nie są opozycją i z opozycją nie chcą mieć nic wspólnego, bo to niebezpieczne. Z Ubekistanem trzeba walczyć, gdy się ma takie możliwości, ale maluczkim mówić o tym jak najmniej. Tu muszę przyznać rację Ziemkiewiczowi; społeczeństwo które wyszło z komunizmu jest niesamowicie tchórzliwe i zastraszone. Poziom tchórzostwa i braku solidarności już dawno przekroczył stan, jaki zapamiętałem z lat 1970-tych i 1980-tych. Można powiedzieć, że komunizm zwyciężył zza grobu i w pełni rozkwitł w postkomunizmie. Nie mogę zrozumieć dlaczego komuniści nie wymyślili tego wcześniej i męczyli się przez 70 lat. Precyzyjniej, wprawdzie wymyślili już w latach 1960-tych ale z wprowadzeniem w życie czekali 30 lat. Może po prostu najpierw trzeba było uformować nowego człowieka bez tożsamości i przeszłości, bez charakteru, woli i mózgu, gotowego chłonąć każdą propagandę jak gąbka.


P.S.


Za PRL wytaczano procesy za twierdzenie, iż nie ma w nim wolności słowa i demokracji (tzw. szkalowanie ustroju). Ciekaw jestem kiedy w III RP zaczną wsadzać za głoszenie tezy, iż krajem rządzi bezpieka i agentura, przecież to oszczerstwo, jak stwierdzi każdy pułkownik SB i każdy TW, a potwierdzą ich dzieci, którym z urodzenia należy się monopol medialny.

_________________
"Kto za m?odu nie by? buntownikiem, ten na staro?? b?dzie ?wini?" (J. Pi?sudski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
Ze wstepu do artykulu:
"Świadczy to o całkowitym niezrozumieniu mechanizmów rządzących Ubekistanem i sytuacji politycznej panującej w „Priwislanskim kraju”, gdyż tak trzeba już nazywać III RP z powodu jej dobrowolnego podporządkowania się interesom Rosji (...)".

W tego rodzaju hasłach chodzi o zamydlenie oczu przed Traktatem Lizbonskim i planowaną likwidacją polskiej waluty, aby odwrocic uwage srodowisk niepodległosciowych od tego, ze ta przewerbowana agentura czyli III RP jest obecnie dobrowolnie podporządkowana, ale interesom Brukseli.
.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli pominąć wstęp akapitu:
Cytat:
Programy, wielkie idee, koncepcje są potrzebne dla elity, by wiedziała dokąd prowadzić społeczeństwo, ale...
to w pełni zgadzam się z jego dalszą treścią:
Cytat:

...do wygrania wyborów konieczna jest wyłącznie manipulacja. Gdy wymyślono demokrację nie istniały jeszcze masowe media. Dziś wygrywa ten, kto sprawniej manipuluje wyborcami i ich emocjami. Racje i wielkie idee nikogo nie obchodzą, mogą może dać 10 tys. głosów a dobrze dobrany kolor krawatu da 100 tys.

Ten początek w rzeczy samej nie jest nikomu potrzebny, gdyż ta masa która powoduje zwycięstwo 'sił demokracji' głosując na 'właściwych' nie czyta żadnych programów. Ci, którzy czytają, czy studiują programy to parę procent wyborców, czyli liczba praktycznie nie licząca się w rozgrywce. Co do drugiej części to i owszem. Bombardowanie przez ogłupiacze spowoduje, że wyborca-'demokrata' uwierzy, że właśnie najważniejszy dla sprawnego rządzenia jest kolor dodatków do stroju, czy ulubione hobby. Badanie opinii publicznej jest oczywiście dla manipulatorów ważne, ale już podawanie rzetelnych wyników - absolutnie niedopuszczalne. Dla nich ważne jest to, jak doprowadzić do tych wyników, które publikują. A siła rażenia propagandy jest dziś ogromna. Czy pamiętamy z jakiej nicości urodziła się PO - jedyna dziś postępowa siła, która jutro może okazać się grupą nieudaczników, nierobów etc. Ciekawe jakie asy są obecnie trzymane w rękawie, czy to Dutkiewicz z 'postsolidarnościowymi' i 'postępowymi' spadami z innych partii i partyjek, czy może Rokita z podobnie utworzonym 'zapleczem'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naturalnie, tam jest godne uwagi całe rozwazanie o tym, ze PO moze byc zastąpiona jakims nowym tworem, tak jak UW byla zastąpiona przez PO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze pół roku temu stawiałem tezę, że należy nagłaśniać inicjatywę Dutkiewicza i w ten sposób odebrać głosy PO na czym miał zyskać PiS. Jednak za dużo ludzi doszło do tego samego wniosku i stwierdzono, że należy przyspieszyć zmiany, stworzyć nowy byt polityczny na bazie „Polski XXI wieku”
Ubekistan nie może dopuścić PiS-u do władzy na gruzach PO, jednak nieudolność ekipy Tuska zmusza do przyspieszenia i całkowitej zmiany frontu, postawienia wszystkiego (?) na Dutkiewicza.
Odsunięcie Tuska było od pewnego czasu pewne, jednak walka „cywilów” z „wojskowymi” może przedłużyć ten moment o parę miesięcy. Myślę jednak, że tak jak podczas ostatnich wyborów dogadają się dla „cosa nostry”. Osobiście uważam, że nie będą tworzyć nowego bytu politycznego tylko skupią się na lansowaniu Dutkiewicza, przecież on spełnia wszystkie wymogi Ubekistanu. Wylansowano go jako dobrego menadżera, fachowca, nie związanego z żadną partią wspaniałego prezydenta Wrocławia itd.
Na bazie byłych działaczy PiS-u szybko tworzą regionalne struktury (to się dzieje), teraz dostaną kasę, media i droga do władzy otwarta.
My to wiemy, trzeba zastanowić się jak tę wiedzę przekazać Polakom, bo bój to będzie ostatni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście ja nie wiem kto jest tym pięknym księcim, który ma przyjechać na wspaniałym lśniącym koniu i to, co napisałem to jedynie przypuszczenia. Łatwiej jest obecnie wylansować kogoś, kto już kiedyś zaisniał i został chwilowo odstawiony aby, co było złe zostało do końca zapomniane (np. Rokita) czy kogoś, kto obecnie odnosi jakieś sukcesy (przynajmniej w mediach) jak Dutkiewicz niż wytrzasnąć jakiegoś nowego Stana Tymińskiego. Kto to będzie lub kto już jest szykowany dowiemy się niechybnie jak tylko rozpocznie się nowy jazgot lansujący tę 'cudowną postać' w opanowanych przez 'demokrację' mediach. Przypomnijmy sobie jak startowała PO - przecież nawet nie wiedzieli czy są partią czy nie, o czymś takim jak program nie było wcale mowy - wiedziano do razu, że to są mężowie opatrznościowi. Teraz nie spodziewam się niczego zasadniczo różnego. Chyba czekać nie przyjdzie nam długo. Sądzę że czołgi propagandy już grzeją silniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 12:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanislaw Siekanowicz napisał:
.
Ze wstepu do artykulu:
"Świadczy to o całkowitym niezrozumieniu mechanizmów rządzących Ubekistanem i sytuacji politycznej panującej w „Priwislanskim kraju”, gdyż tak trzeba już nazywać III RP z powodu jej dobrowolnego podporządkowania się interesom Rosji (...)".

W tego rodzaju hasłach chodzi o zamydlenie oczu przed Traktatem Lizbonskim i planowaną likwidacją polskiej waluty, aby odwrocic uwage srodowisk niepodległosciowych od tego, ze ta przewerbowana agentura czyli III RP jest obecnie dobrowolnie podporządkowana, ale interesom Brukseli.
.


A od kogo zależna jest UE? Przecież eurokraci idą na pasku Neosowietów !! Albo są naiwni (myśląc, że politycy rosyjscy kierują się taką samą racjonalnością jak ludzie zachodu), albo pożytecznymi idiotami, albo .... . Przypomnę jedynie, że w latach 70 Barroso należał do maoistycznej frakcji Kompartii Portugalii, a w ramach tejże frakcji - do sub-frakcji polpotystycznej. Rzekomo w ramach "buntu wobec faszysty Salazara" (BTW - taki Salazar albo Franco przydałby się w Polsce).

_________________
"Kto za m?odu nie by? buntownikiem, ten na staro?? b?dzie ?wini?" (J. Pi?sudski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zamiana haseł walki z Ubekistanem w odbiorze masowym jest słuszna, ponieważ przeciętny obywatel wie, że bezpieka i agentura zawsze wygrywają, więc głosowanie przeciwko nim jest niebezpieczne i bezsensowne, gdyż prowadzi jedynie do zamieszania a nigdy do zwycięstwa.

Przede wszystkim, to tzw. przeciętny obywatel nie wychwytuje niuansów związanych ze zmianą retoryki i postrzega to tak, że ci którzy są teraz, to robią właściwie to samo co tamci którzy byli, tylko spokojniej. W tym wypadku na tęsknocie przeciętnego człowieka za spokojem, bazują ci którzy czuwają nad pijarem.
Cytat:
Poziom tchórzostwa i braku solidarności już dawno przekroczył stan, jaki zapamiętałem z lat 1970-tych i 1980-tych. Można powiedzieć, że komunizm zwyciężył zza grobu i w pełni rozkwitł w postkomunizmie.

Co do tego tchórzostwa, to można nieco dyskutować, czy to akurat właściwa nazwa dla pewnych dzisiejszych społecznych zachowań. W dużym, o ile nie zasadniczym stopniu, okrągłostołowcom udało się spacyfikować społeczeństwo, przy użyciu tego co w wyobrażeniach tegoż społeczeństwa miało być wybawieniem, czyli przy pomocy wynaturzonych dla potrzeb politycznej zmowy zasad wolnego rynku - vide cały proces uwłaszczenia się na majątku narodowym komunistycznej nomenklatury i sprzymierzonych z nimi tak zwanych konstruktywnych opozycjonistów. I pewnych obaw, czy też postaw zachowawczych z tym związanych które zakorzeniły się w polskim społeczeństwie, nie nazwałbym tchórzostwem, a jeżeli już to najzwyklejszą obawa związaną z bytem dnia jutrzejszego. Natomiast co do ogólnej oceny o zwycięstwie komunizmu zza grobu, to jest tutaj miedzy nami pełna zgoda.
Cytat:
Nie mogę zrozumieć dlaczego komuniści nie wymyślili tego wcześniej i męczyli się przez 70 lat.

Oni dążyli do "doskonałości" i te "półśrodki" jakie jawiły im się wokół, ich nie zadowalały. Ale rzeczywistość spłatała im po drodze trochę prezent, a trochę psikusa i musieli na takie rozwiązania przystać.
Cytat:
Za PRL wytaczano procesy za twierdzenie, iż nie ma w nim wolności słowa i demokracji (tzw. szkalowanie ustroju). Ciekaw jestem kiedy w III RP zaczną wsadzać za głoszenie tezy, iż krajem rządzi bezpieka i agentura, przecież to oszczerstwo, jak stwierdzi każdy pułkownik SB i każdy TW, a potwierdzą ich dzieci, którym z urodzenia należy się monopol medialny.

Sadzę że wsadzać nie będą, jeżeli stałoby się to dla nich realnym zagrożeniem, to istnieją dziesiątki, a może i setki innych "metod", na "nawracanie" ludzi na "właściwą" drogę. Procesy sądowe to jest akurat ostatnia rzecz jakiej potrzebują. Zawsze przy takich okazjach wypływają na wierzch jakieś wątki, które w zamierzeniach ubekistanu mają dla opinii publicznej pozostać tajemnicą. Już kiedyś o tym pisałem, że potwierdzenia swojej "wielkości" w sądach, szukają pewne " niekwestionowane" autorytety, czy mający jakieś szczętnie ukrywane kompleksy politykierzy.


Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group