Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak rozbić środowisko ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 8:23 am    Temat postu: Jak rozbić środowisko ? Odpowiedz z cytatem

Jacek napisał:
Żeby było jasne, mam wiele szacunku dla Kornela za to co zrobił w przeszłości. Teraz uważam, że się pogubił, bo jest otoczony przez bandę cyników związanych z PO, którzy robią mu wodę z mózgu. Ktoś to wreszcie musi głośno powiedzieć!

Dla mnie i dla moich kolegów Kornel był ogromnym autorytetem. Niestety to co teraz pisze, obrona "Bolka", stosunek do Gruzji itd. są nie do przyjęcia!

Proszę obejrzeć końcówkę filmu, gdzie wypowiada się Kornel o "Bolku"
http://video.google.pl/videoplay?docid=-3932953341320409906

Panie Jacku, nie odpowiedział Pan na mój PM, w którym podałem url:
http://solidarni.org/wolni_i_solidarni/aktualnosci_sw/list_do_amb_gruzji
oraz zapytałem, o co chodzi ? Czy Kornel Morawiecki przestał popierać niepodległość Gruzji ?
Czy opiera się Pan na jakiś faktach znanych środowisku, których nie znam, czy Pan je stwarza ?
W moim odbiorze nagrania z konferencji Kornel ukazany jest jako osoba zdezorientowana, nie za bardzo wierząca w to co sama widzi. Taka postawa wydaje mi się akceptowalna zważywszy powagę zarzutów, jakie postawione zostały Wałęsie.

Szanowni forowicze, jestem osobą spoza środowiska, w decydujących momentach nie mieszkałem w Polsce, korzystam z uprzejmości tego forum do zrozumienia pewnych kwestii, które wydają mi się niejasne. Jednak gdyby ktoś postawił przede mną zadanie rozbicia środowiska Solidarności robiłbym to w następujący sposób:

1. Wypracowałbym portrety psychologiczne najważniejszych osób zatrudniając do tego psychologa i określając choćby drobne słabostki, jakie te osoby posiadają.
2. Promowałbym na ważniejsze funkcje osoby mnie inteligentne, mniej wrażliwe na niuanse, choćby nawet miałyby to być osoby deklarujące wrogość wobec moich interesów. Jeśli posługiwałby się przy tym bardziej ideologią niż wrażliwym poczuciem rzeczywistości już sam ten fakt uważałbym za mój sukces.
3. Starałbym się jako przyjaciel skierować działania najważniejszych osób na boczne tory posługując się przy tym drobnymi nieporozumieniami oraz ich psychologicznymi słabostkami.
4. Jednocześnie starałbym się przedstawić je jako dziwaczne i w ten sposób wyizolować ze środowiska.
5. Dopiero na sam koniec starałbym się przy pomocy prowokacji przejmować inicjatywę.

Rzeczywiście wiele postaw ludzi środowiska Solidarności, także np. artykułów serwisu http://solidarni.org/ wydaje mi się niezrozumiałymi lub przynajmniej nie na temat, jednak uzasadnianie nimi radykalnych tez o zdradzie jest w moim odczuciu jeszcze bardzie dziwaczne. Dziwne wydają mi się także radykalizujące postawy odejścia, zerwania kontaktu, etc. Na trolling na forach już zwracałem uwagę - to dobry przykład możliwej praktycznej realizacji powyższych punktów.

Dla osób, które chcą działać społecznie i rozstrzygać pytania o agenturze decydujące jest pełne zrozumienie postawy drugiego człowieka, cierpliwość i otwartość na różnice charakterologiczne i sytuacyjne.
Powrót do góry
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Zbigniewie już odpowiedziałem na Pana PM.
Po rozmowie oraz po kunsultacjach z kolegami postanowiłem nie zabierać, przynajmniej na razie, głosu na interesujący Pana temat. Środowisko powinno mieć czas na uporządkowanie swoich spraw.
A z pytaniem czy ja stwarzam fakty, to Pan przesadził. Środowisko było i jest rozbijane przede wszystkim dlatego, że działała wewnątrz niego agentura. Często również wśród liderów lub w ich najbliższym otoczeniu.

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja żadnej agentury nie dostrzegłem. Widzę natomiast mnóstwo ludzi, którzy "starają się" usilnie jej pomóc, kłócą się, przesadzają w swoich sądach, najczęściej wylewają w swoich postach "dziecko z kąpielą".

Czy Pan stwarza fakty, czy się na nich opiera nie wiem - dlatego pytam ! Niestety nie uzyskałem odpowiedzi skąd pochodzi sugestia, jakoby Kornel Morawiecki miał przestać popierać wolność dla Gruzji. Jeśli ktoś przekonał Pana, że na razie należy w tej sprawie milczeć to szkoda.
Powrót do góry
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacku, podajesz link:
Kod:
Proszę obejrzeć końcówkę filmu, gdzie wypowiada się Kornel o "Bolku"
http://video.google.pl/videoplay?docid=-3932953341320409906

W TYM WYPADKU BRONIĘ KORNELA!!!
Wygarnął im prawdę, co zrobili na I Zjeździe "S" aby nie wybrać agenta na przewódce, wiedząc o nim wszystko, jak to ładnie dzisiaj mówią. Natomiast A. Gwiazda zastosował wobec Kornela "chwyt poniżej pasa"...."że SW jest partią prawicową itd...". Kornelowi bliżej do socjalizmu-solidaryzmu jak do prawicy.
Popieram w całości stanowisko Zbyszka, WITAJ ZBYSZKU NA NASZYM FORUM!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź PM od Jacka ws. postawy Kornela otrzymałem, dziękuję. Obawy brzmią bardzo poważnie, choć zupełnie nie mogę sprawdzić, czy mają one ręce i nogi. Nadal bardzo żałuję, że Jacek nie mówi otwarcie.

Mam wrażenie, że co prawda pojawia się tu i ówdzie mnóstwo obiekcji nawet w stosunku do najbardziej godnych zaufania osób, jednak nikt nie wyjaśnia ich do końca, bo jakoś psychologicznie to "trochę nie wypada". Czy moja obserwacja jest mylna ?
Jeśli okazałaby się prawdą, podejrzewałbym, że problem polega na umiejętności mówienia jasno i stanowczo o swoich obiekcjach, co jest konieczne, lecz bez agresji i impertynencji, przed którymi przecież każdy przyzwoity się wzdraga.

Jacku, czy się mylę ?
Jeśli to są sprawy oczywiste, sorry że ośmielam się je w tak belferski sposób powtórzyć.
Powrót do góry
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 10:52 pm    Temat postu: trochę nie na temat :( Odpowiedz z cytatem

Oglądnąłem "Słowa prawdy" i zgadzam się z osądem poglądów KM kwalifikującym go jako zwolennika solidaryzmu. Przy okazji ogladnąłem krótki film spod http://pl.youtube.com/watch?v=qLLh2Jepn1Y&hl=pl i rzeczywiście z kolei nie mogę się nie zgodzić z tym, co powiedział A.Gwiazda oceniając perspektywy państwa, w którym osiąga się honory za bycie gnojkiem. Gdy się widzi niewymuszone ciepło promieniujące z oczu wielu ongiś uznawanych za 'naszych', skierowane w kierunku znanych i od niepamiętnych czasów kwalifikowanych jako pretorianie Kremla, to smutek serce zalewa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja sugerowałbym, że prawdziwych pretorian Kremla w ogóle się Pan nie dopatrzy ! Wystarczy wyjaśniać do końca istniejące konflikty między ludźmi, którym Pan ufa, a tedy okaże się, że dla "pretorian" w ogóle nie ma miejsca, bo nikt nie będzie chciał się samemu denuncjować.

Tadeusz Świerczewski napisał:
WITAJ ZBYSZKU NA NASZYM FORUM!!!

Tadeusz, jeśli witasz mnie nie będąc sam gospodarzem to brzmi trochę tak jakbyś zbierał osoby, które Cię poprą. A co będzie, gdy kiedyś w jakiejś sprawie Cię nie poprę ?
Podam przykład - nie używaj czcionki innej wielkości i kolorów, raczej podawaj linki niż kopiuj.
Powrót do góry
JACEK
Weteran Forum


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 247

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już wspominałem, ze swojej strony zamknąłem na razie ten wątek. Dlatego nie będe już zabierał w nim głosu. Panom z SWS życzę powodzenia w dyskusji. Na forum SWS jakiś marazm zapanował Laughing . Z naszego Forum w ostatnich dniach wylecieli prowokatorzy. Może pojawią się nowi i zaczną odgrzewać stare kotlety. Laughing
_________________
http://www.solidarni.waw.pl


Ostatnio zmieniony przez JACEK dnia Wto Lut 03, 2009 10:39 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadeusz Świerczewski
Moderator


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 505

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbyszku, przyjmuję z pokorą Twoje uwagi.
Pragnę Ciebie zapewnić że nie zabiegam o niczyje poparcie, nie zbieram głosów. A na tym forum czuję się prawie jak u siebie w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JACEK napisał:
... Z naszego Forum w ostatnich dniach wylecieli prowokatorzy. ...

Pisząc w ten sposób wrzucił Pan świadomych i nieświadomych do jednego worka, co i jednym i drugim czyni krzywdę. Obserwując socjologię takich dyskusji na forach wiem, że tych drugich bywa więcej.

Nie mam zastrzeżeń, że zamknął Pan ze swojej strony temat. Proszę wybaczyć i zrozumieć, że inni muszą przewałkować tematy, które dla Pana pachną kotletem. Przecież powinien pozostać z nich także jakiś ślad. Informatycy piszą w takich sytuacjach zwykle tzw. FAQ (frequently asked questions) zawierające już wypracowane odpowiedzi na powracające pytania. Chyba FAQ-agentura nie byłby złym pomysłem, czy się mylę ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum