Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Partia proRosyjska w Polsce wystartowała

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 9:55 pm    Temat postu: Partia proRosyjska w Polsce wystartowała Odpowiedz z cytatem

http://www.libertas.net.pl/polityka/136-pomnik-dla-michaia-gorbaczowa-w-centrum-warszawy.html


Jerzy Krajewski

Pomnik dla Michaiła Gorbaczowa w centrum Warszawy

Michaił Gorbaczow to wybitny przywódca. Miła wielki wpływ na pozytywne zmiany na świecie. Wymyślił i przeprowadził demontaż komunizmu. Pierwszy etap jego planu - demokracja i kapitalizm w Układzie Warszawskim - przyniósł korzystne reformy. Nasi politycy nie potrafili jednak wykorzystać szansy, jaka im dał Michaił Gorbaczow. Ja ją wykorzystałem. Dlatego jestem mu wdzięczyny i organizuję Społeczny Komitet Budowy Pomnika Michaiła Gorbaczowa w Warszawie.
Na blogu www.rp.pl po mojej krytyce osiągnięć Polski w latach 1989-2009 gajowy bronek napisał tak: "Panie Krajewski, dumnie obnosi się pan ze swoim chorobliwym zgorzknieniem, które jest spowodowane raczej brakiem inicjatywy, nieporadnością, totalnym marazmem a nie otaczającą rzeczywistością.
Niech pan się weźmie w garść, możliwości do działania jest wiele a jedną z nich jest emigracja".

Odpowiadając mu wpadłem na pomysł zbudowania pomnika Michaiła Gorbaczowa w Warszawie. Napisałem tak:

Nie jestem zgorzkniały, choć mam 43 lata.

Czuję w sobie nową siłę. Mam plany.


Jutro dowiem się w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, kto mógłby być promotorem mojej pracy doktorskiej pt. "Propaganda przeciw LPR i Samoobronie w polskich mediach w
latach 2000-2010".

To mogłaby być multimedialna praca doktorska z fragmentami programów i audycji telewizyjnych.

Fragment programu "Teraz My" w TVN, gdy anonimowa prostytutka oskaraża Andrzeja Leppera powinien przejść do historii polskich mediów jako przykład ich upadku. Warto byłoby go rozważyć z różnych
stron.

Taka praca doktorska mogłaby być również hitem wydawniczym.

Tylko jak ja znajdę na to wszystko czas?

Chce też napisać książkę pt. "Prawdziwa historia PRL w latach 1944-2010". Choć marketingowo lepszy byłby tytuł "Spiskowa historia PRL w latach 1944-2010", bo w naszej historii aż roi się od spisków.

No właśnie. To zdecydowanie lepszy tytuł.

Od tej minuty, książka, nad którą pracuje, będzie miała tytuł "Spiskowa historia PRL w latach 1944-2010", choć tytuł strony interenetowej www.historiaprl.info nadal będzie miał tytuł "Prawdziwa historia PRL w latach 1944-2010".


Dyskusja pobudza myślenie.

W latach 1989-2009 miałem dużo szczęścia. Jako dziennikarz robiłem ciekawe rzeczy. Dobrze zarabiałem. Wybudowałem jeden dom, drugi wyremontowałem.

Mam wspaniałą żonę, dwóch wspaniałych synów, posadziłem wiele drzew, nie ma kredytów, ale oszczędności.

Wykorzystałem możliwości, jakie dały przemiany po 1989 r.

Jestem wdzięczny Michaiłowi Gorbaczowowi, że wymyślił i przeprowadził demontaż komunizmu.

On bardziej niż Ronald Reagan, który nałożył sankcje gospodarcze na Polskę, zasługuje na ulice, ronda i place w Polsce. Zasługuje nawet na pomnik w sercu naszej stolicy.

Od roku chcę postawić pomnik Stanisławowi Wojciechowskiemu. Sporo ważnych ludzi zgodziło się działać w społecznym komitecie budowy, m.in. Waldemar Pawlak, Jarosław Kalinowski i Leszek Miller. Więcej o tym projekcie pod adresem Pomnik Stanisława Wojciechowskiego.

Ale pomnik dla Michaiła Gorbaczowa to też niezły pomysł.

Pierwszy etap jego planu - demokracja i kapitalizm w Układzie Warszawskim przyniósł korzystne zmiany. Po prostu nasi politycy nie potrafili wykorzystać szansy, jaka im dał Michaił Gorbaczow.

Drugi etap planu Gorbaczowa - wielkie, mało demokratyczne superpaństwo UE, szkodliwy dla nas, można jeszcze powstrzymać.


Władysław Frasyniuk rzucił hasło: pomnik dla Wojciecha Jaruzelskiego. Słusznie skrytykowane.

Ja rzucam to publicznie hasło: pomnik dla Michaiła Gorbaczowa w okolicach cmentarza żołnierzy radzieckich w Warszawie.

Michaił Gorbaczow to wybitny przywódca. Miła wielki wpływ na pozytywne zmiany na świecie.

Mamy mu za co dziękować.

Jerzy Krajewski, redaktor naczelny dziennika internetowego www.libertas.net.pl


http://www.libertas.net.pl/polityka/131-celem-libertas-powinno-by-rozbicie-pis-.html
Celem Libertas powinno być rozbicie PiS
Piątek, 06 Luty 2009 18:52 Jerzy Krajewski A także przejęcie jego elektoratu i posłów przeciwnych traktatowi lizbońskiemu. Gdyby Libertasowi udało się w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyć 12-15 proc. głosów możliwe byłoby przejęcie chociaż części z 54 posłów PiS, którzy w Sejmie głosowali przeciw traktatowi lizbońskiemu.



W PiS są różne tendencje. Sporo tam rozsądnych osób.

Ale o zasadniczych sprawach decyduje Jarosław Kaczyński, który jest gangsterem politycznym bez zasad. To on za pomocą służb specjalnych i usłużnych mediów zmarginalizował swoich sojuszników z LPR i Samoobronę, by spokojnie móc przyjąć traktat lizboński.

Lech Kaczyński czeka z podpisem pod ratyfikacją przez Polskę traktatu lizbonskiego na decyzję Iralndczyków w drugim referendum. To ważny gest. Ma on jednak za zadanie tylko trzymać przy PiS elektorat eurorealistyczny i eurosceptyczny, a więc w sumie oszukiwanie tego elektoratu.

Gdyby Lechowi Kaczyńskiemu zależało mu suwerenności naszego państwa nie poparłby ratyfikacji traktatu lizbońskiego w Sejmie.

W zasadzie jedyna nadzieja w Irlandczykach, że również w drugim referendum powiedzą "nie".

Libertas ma szansę rozbić PiS.

PO powinno więc wesprzeć Libertas na zasadzie wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.

Choć myślę, że gdyby popracie dla Libertas znacznie urosło, to PO będzie zwalczało Libertas wspólnie z PiS.

Wydaje mi się, że walka Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim to tylko przedstawienie wyborcze, tworzenie sytuacji plebiscytowej.

W kluczowej dla Polski sprawie traktatu lizbońskiego potrafili dogadać się przy kilku butelkach wina.

To są kumple z Solidarności.

PO będzie wolało w Sejmie znajomych z PiS niż nowych ludzi z Libertas.

Warto zauważyć z jaką łatwością politycy przechodzą z PiS do PO, a czasami odwrotnie z PO do PiS. Różnice między nimi są niewielkie.

Działacze PZPR i Solidarności, którzy dogadali się 20 lat temu przy okrągłym stale, ciągle rządzą naszym krajem.

Wyjątki takie jak Andrzej Lepper, Roman Giertych i kilku polityków z PSL, kierowały mniej istotnymi resortami: gospodarki, rolnictwa i edukacji.

To, co w krajach postkomunistycznychj ważne: resorty siłowe, resort sprawiedliwości z podłegłymi mu prokuratorami i resort skarbu zawsze miały pod kontrolą siły poskomunistyczne albo postsolidarnościowe.

Nowe, niezależne inicjatywy polityczne szybko wspólnie dławiły.

Czyż afera gruntowa nie jest przykładem nielegalnych działań służb specjalnych przeciw politykom?


Moim zdaniem, w zorganizowaną przez CBA prowakację przeciw Andrzejowi Lepperowi zanagażowany był nie tylko Jarosław, ale również Lech Kaczyński.

Donald Tusk nie chce tak naprawdę wyjaśnić afery gruntowej, bo Lecha Kaczyńskiego tylko nie lubi, a Leppera nienawidzi. Boi się, że Lepper wróci na fali niezadowolenia z kryzysu gospodarczego.

Niedawno kontrolowana przez PO prokuratura aresztowała w jakiejś dziwnej sprawie na Dolnym Śląsku współpracownika Leppera, który nie chciał go fałszywie oskarżać w aferze gruntowej.

Można się obawiać, że chłopcy z "wymiaru sprawiedliwości" przekonają go w końcu, by wreszcie fałszywie oskarżył Leppera. W przekonywaniu ma pomóc aresztowanie jego brata.

Głęboko w pamięci utkwiło mi trzymanie przez kilka lat w więzieniu w podobno "nowej Polsce" niewinny ludzi, fałszywie oskrażonych przez prokuraturę o zabójstwo Piotra Jaroszewicza i jego żony. Pokazało to, że polski "wymiar sprawiedliwości" nadal może oskarżyć i uwięzić na wiele lat dowolną osobę.

Od kilku lat bez wyroku sądu w więzieniu siedzi Marek Dochnal. Media przekonały ludzi, że to zły człowiek. Dobrze byłoby jednak, gdyby sąd to ocenił.

Idźmy dalej. Sprawa zabójstwa Krzysztofa Olewnika to czubek góry lodowej.

Żyjemy naprawdę w okropnym kraju. Większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, w jak okropnym.

Nadziei na zmianę na lepsze, tak jak w latach 70. XX wieku, brak.

Różnica jest taka, że wtedy byliśmy skazani na dżumę, a teraz mamy wybór między dżumą i cholerą.

Jedyną iskierką jest Libertas.


Jerzy Krajewski


BEZ KOMENTARZA

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tyle partia, co cały blok prorosyjski istnieje w Polsce od dawna. W Polsce po 1989 ma ten obóz kilka skrzydeł: postkomunistyczne, wywodzące się wprost z elity PZPR (SdRP, SLD, SDPL), eurokomunistyczne (UD-UW-PD-część PO), pseudoliberalne (post-KLD) i właśnie pseudoendeckie (cała masa "Stronnictw Narodowych", Tymińskie, część b. LPR, "Pro Milito" itp.).
Mamy recesję, najgorsze dopiero przed nami. Nastąpi niezadowolenie społeczne i para pójdzie w środowiska operujące w celach propagandowych synkretyczną retoryką łączącą sprzeczne ze sobą wątki: patriotyczne, powoływanie się na endecję przedwojenną, antyeuropeizm, konserwatyzm - z jednej strony i wypowiedzi charakterystyczne dla tzw. "sierot po komunizmie" (w przykładzie podanym przez Panią Jadwigę: "Gorbaczow to bardzo mądry Rosjanin", "dał nam szansę, którą zmarnowaliśmy", "powinniśmy być mu wdzięczni")

_________________
"Kto za m?odu nie by? buntownikiem, ten na staro?? b?dzie ?wini?" (J. Pi?sudski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum