Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lech Wałęsa gra w zbijanego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 12:08 am    Temat postu: Lech Wałęsa gra w zbijanego Odpowiedz z cytatem

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/section?category=WIDEO&id=tCP38jbLgO0

Lech Wałęsa gra w zbijanego
Sprawa nieślubnego dziecka Lecha Wałęsy, opisana przez Pawła Zyzaka w książce - Lech Wałęsa. Idea i historia, oburzyła polityków. Poseł Arkadiusz Rybicki orzekł, że Wałęsę opisali zawistni wieśniacy. Czyżby w Cypriance i Łochocinie doszło do zbiorowej halucynacji? Pojechaliśmy to sprawdzić.

Zobaczcie sami - link powyżej

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 6:08 am    Temat postu: Re: Lech Wałęsa gra w zbijanego Odpowiedz z cytatem

Czy ktos z was ma juz te ksiazke? W dziesiatkach plotek na temat co jest w niej opisane, znalazlam gdzies i taka, jakoby W. pobil kiedys na jakiejs wiejskiej zabawie kogos i ten ktos na skutek tego pobicia potem zmarl.
Sama ksiazke oczywiscie kupie - a chocby jako wyraz poparcia dla mlodego dociekliwego pokolenia - ale w reku bede mogla ja miec nie predzej niz pod koniec maja.
Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 6:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.arcana.pl/index.php?akcja=kontakt

Dział sprzedaży i marketingu:

Piotr Rosa

Adres:31-133 Kraków,
ul. Dunajewskiego 6,
II p.
Tel./fax
(+48-12) 422-84-48
(+48-12) 429-56-29
E-mail: wydawnictwo@arcana.pl




http://www.arcana.pl/index.php?akcja=nowosci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem samo pojęcie "nieślubnego dziecka" to jakieś dziwadło pojęciowe pozostałe po średniowieczu, sugerujące jakoby "nieślubność" mogła być cechą dziecka. W oczywisty sposób przecież to rodzice mogą być nieślubni, a nie dzieci ! Zostawmy każdemu prawo do posiadania dziecka bez dalszych dyskusji. Na serio to nie moja sprawa ani nie sprawa publiczna, czy i ile kto ma dzieci. Podobnie mało obchodzi mnie, czy ktoś o tym pisze, czy nie. Choć samej książki pana Zyzaka nie znam i może ona zawierać ciekawe spojrzenie na inne sprawy.

Ostatnio zmieniony przez Zbigniew Lisiecki dnia Pią Kwi 03, 2009 7:10 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam tej książki i mogę być w błędzie, bo zdanie na jej temat próbuję sobie wyrobić - jak na razie - na podstawie różnych publikacji i wypowiedzi na jej temat. Moje poglądy na sprawy obyczajowe są co prawda bardziej konserwatywne niż pana Lisieckiego, ale ja także mam mieszane uczucia odnośnie tego całego hałasu o nieślubnym dziecku i temu podobnych historiach. Głownie dlatego, że to moim zdaniem odwraca uwagę od politycznych układów i machinacji L. Wałęsy, którymi powinni się zająć historycy i wyświetlić do konca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ryszard Tokarski
Weteran Forum


Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 281

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam "jakieś-tam" pojęcie o treści książki (której póki co nie zakupiłem) wyniesione z jednego ze spotkań z P. Zyzakiem organizowanego przez Klub GP.
Po konfrontacji tego co usłyszałem na spotkaniu autorskim z Zyzakiem z tym, co można przeczytać w GW, złonecie.pl, TVN, SS (SuperStacja - nie Sturmstaffeten) wnioskuję, że te ostatnie piszą o sikaniu do kropielnicy, nieślubnym dziecku i zabawach wiejskich ze sztachetami jako o głównej treści książki właśnie w celu dyskredytacji jej i Autora.
Liczy się na to, że przeważająca większość potencjalnych czytelników, motywowanych takimi recenzjami pożałuje 40 zł na 700 - stronicową książkę.
Co do samego określenia "nieślubne dziecko" - również mam bardziej konserwatywne niż Pan Zbigniew, jednak ma Pan rację, pisząc, że określenie jest nietrafne merytorycznie. Nieślubni mogą być rodzice, nie dzieci - nie żyjemy wszak w Indii, gdzie małżeństwa są "ustawiane" jeszcze przed narodzeniem.

_________________
"Kto za m?odu nie by? buntownikiem, ten na staro?? b?dzie ?wini?" (J. Pi?sudski)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 6:31 pm    Temat postu: Re: Lech Wałęsa gra w zbijanego Odpowiedz z cytatem

"W dziesiatkach plotek na temat co jest w niej opisane, znalazlam gdzies i taka, jakoby W. pobil kiedys na jakiejs wiejskiej zabawie kogos i ten ktos na skutek tego pobicia potem zmarl. "
Juz wiem. Te sprawe poruszyl Kolodziej na spotkaniu z autorem w Gdyni, ale poniewaz poszukiwania w jej rozwiazaniu spelzly( jak mowil) na niczym, uznaje sprawe za nieistotna, dopoki nie pojawia sie jakies powazne przeslanki, ze miala miejsce.
Zbyt dobrze pamietam najrozmaitsze fantastyczne plotki, jakie rozpuszczano o kazdym, kto wchodzil aktywnie w dzialania opozycyjne.

Szlag mnie tylko trafia na wlasns glupote, kiedy przypomne sobie, jak w latach 80tych przypadkowo mielismy kontakt z kims powinowatym z Walesami, niezbyt pochlebnie sie o nich wyrazajacymi. Zamiat korzystac z okazji i s l u c h a c, zakrzyczelismy go, aby trzymal buzie na klodke. Co za nierozwazna, idealistyczna glupota!
Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanislaw Siekanowicz napisał:
...odwraca uwagę od politycznych układów i machinacji ...,...

Wręcz pachnie prowokacją ! Przecież wiadomo, że chodzi o IPN, a nie o dziecko W. - nawet nikt nie wspomniał, jak to dziecko ma na imię - bo i po co.
Zwrócę jednak uwagę na fakt, że technika konstruowania prowokacji była długie lata doskonalona, zajmują się nią profesjonaliści. Obecnie potrafimy skonstruować taką prowokację nawet bez pełnej świadomości autora książki p. Zyzaka !

Przypomnę także o rozwoju mediów - jak nazywa się dziennikarz zajmujący się szczególnie różnymi aferami w mediach ?
To jest "aferzysta medialny".
Powrót do góry
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=JvBZCEPdavw&NR=1
Rozmowa z oficerem SB

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum