" /> Dyskusje ogólne :: ZAPRASZAMY NA POLSKIE ŚPIEWANIE! Warszawa, 2 Maja 2009
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ZAPRASZAMY NA POLSKIE ŚPIEWANIE! Warszawa, 2 Maja 2009

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 1:25 pm    Temat postu: ZAPRASZAMY NA POLSKIE ŚPIEWANIE! Warszawa, 2 Maja 2009 Odpowiedz z cytatem

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/19913

ZAPRASZAMY NA POLSKIE ŚPIEWANIE!

wg, Niezalezna.pl, 28-04-2009 08:15

2 maja (sobota) o godz. 15 już po raz piąty odbędzie się koncert pieśni i piosenek patriotycznych „Polskie Śpiewanie”. Na placu Zamkowym w Warszawie wystąpią m.in. Andrzej Rosiewicz, Dominika Świątek i zespół „Mazowiacy”. Imprezę poprowadzi Marcin Wolski. Wstęp wolny!

Podczas koncertu śpiewać bedziemy piosenki patriotyczne, w czym pomocne będą specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki. W ubiegłym roku na imprezie zebrało się kilka tysięcy osób, w tym wielu klubowiczów „Gazety Polskiej”, nawet z najodleglejszych miejscowości.

W tym roku na scenie zobaczymy Andrzeja Rosiewicza, Dominikę Świątek, zespół „Mazowiacy” i zespół folklorystyczny z Lubochni. Serdecznie zapraszamy!

Sponsorami imprezy są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe oraz SKOK Stefczyka. Patronat medialny nad koncertem, zorganizowanym przez „Gazetę Polską”, „Nowe Państwo” i „Niezależną Gazetę Polską”, objął portal Niezalezna.pl. Patronat honorowy sprawuje Michał Kamiński, kandydat do Parlamentu Europejskiego (na podstawie umowy z Komitetem Wyborczym PiS).

Warszawa, plac Zamkowy, sobota 2 maja 2009 r. godz. 15.00

Na koncert zaprasza Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej":

Opresja okupantów rodziła w Polakach wielkie pragnienie wolności. Im była większa, tym pragnienie stawało się bardziej nieznośne. Szabla i karabin nie zawsze dawały szansę na wyrąbanie sobie kawałka niepodległej Ojczyzny. Polacy szli do powstań, ale większość czasu dziewiętnastowiecznej niewoli czekali na moment, gdy zmieni się koniunktura międzynarodowa.

Ten nieznośny ból i tęsknotę za utraconą wolnością najlepiej leczyła pieśń. Nasi przodkowie śpiewali przed bitwą, ale i w zaciszu domów. Kościoły, oprócz modlitwy, wypełniały polskie śpiewy denerwujące okupantów i niepokojące kolaborantów.

Polska pieśń wybuchła radośnie w 1918 roku i przycichła na podziemnych spotkaniach w roku 1939. Hitler i Stalin tępili ją tak samo jak zbrojne organizacje. W dramatycznym okrzyku zaistniała na ulicach Warszawy w sierpniu 1944 roku.

Komunizm odebrał polskim pieśniom dusze, zastępując je rytmami przypominającymi pracę wielkiej sowieckiej stalowni albo przykołchozowej młockarni. Od 1980 roku, a właściwie od pierwszych nielegalnych obchodów 11 Listopada, pieśń stawała się protestem i sposobem na walkę z moskiewskim okupantem.

W 1989 roku nie wybuchła z wielką siłą, bo brakowało jej owego typowego dla powstań brzmienia bębnów i trąb wolności. Sączyła się jednak coraz bardziej, stopniowo wypierając obce Polakom nuty pisane dla ułatwienia marszu kolumn niewolników.

Pieśń polska powraca, śpiewana przez młode pokolenia, które są coraz bardziej dumne z naszej historii. Opowiada nie tylko dawne dzieje, ale jest też świadectwem niezwykłej kultury narodu kochającego swobodę i mającego rogatą duszę jak żaden inny.

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 06 Kwi 2020
Posty: 123

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2020 12:33 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GRONKIEWICZ-WALTZ ZAKAZAŁA „POLSKIEGO ŚPIEWANIA”!

Urzędnicy prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO), zakazali organizacji koncertu „Polskie Śpiewanie” na placu Zamkowym. Impreza odbędzie się o tej samej porze (2 maja o godz. 15) w kinie Palladium przy ul. Złotej 9. Prosimy o powiadomienie znajomych!

O zmianie miejsca koncertu prosimy poinformować wszystkich swoich znajomych, którzy zamierzali udać się na „Polskie Śpiewanie”. Najlepiej zrobić to e-mailem bądź SMS-em.

Program i przebieg koncertu pozostaje ten sam. Spotykamy się 2 maja o godz. 15, tyle że w kinie Palladium przy ul. Złotej 9. Na estradzie wystąpią Andrzej Rosiewicz, Dominika Świątek, Marcin Wolski oraz zespoły folklorystyczne. Wspólnie będziemy śpiewać pieśni patriotyczne – coraz mniej chętnie widziane, jak widać, w III RP Donalda Tuska. W koncercie wezmą także udział dzieci niepełnosprawne, które miały zaprezentować swoje talenty artystyczne na placu Zamkowym.

- Tak naprawdę głównie dla tych dzieci postanowiliśmy nie odwoływać imprezy, tylko przenieść ją do kina Palladium. Wciąż jednak nie wiem, jak mam im powiedzieć, że nie wystąpią przed Zamkiem Królewskim - mówi portalowi Niezalezna.pl Anita Czerwińska, organizator imprezy.

Udział w koncercie to nie tylko okazja do świętowania Dnia Flagi wspólnie z piosenkarzami i dziećmi, lecz także forma protestu przeciw wzmagającej się cenzurze ze strony państwa rządzonego przez Platformę Obywatelską. Urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz zakazali bowiem organizacji imprezy na placu Zamkowym pod pretekstem niedopełnienia formalności, choć wcześniej zapewniali, że pod względem administracyjnym nie ma żadnych uchybień.

Wielce prawdopodobne, iż prawdziwym powodem skandalicznej decyzji magistratu są publikacje dotyczące Hanny Gronkiewicz-Waltz i jej kolegów z PO, zamieszczane m.in. w „Gazecie Polskiej” i na portalu Niezalezna.pl (patronach medialnych „Polskiego Śpiewania”).

Zakazanie jedynego na taką skalę patriotycznego koncertu w kraju to nie pierwsze wybitne „osiągnięcie” najgorszego prezydenta w historii Warszawy. Wcześniej Hanna Gronkiewicz-Waltz wykazała się m.in. wypłaceniem gigantycznych nagród dla swoich biurokratów (ponad 57 mln zł), chaotycznym remontem Warszawy, pomocą (za pieniądze podatników) koncernowi ITI, ustawianymi konkursami w ratuszu, niszczeniem tradycyjnego handlu, wydaniem 100 tys. zł na „Plan Działań na rzecz Zrównoważonego Zużycia Energii” (walka z nieistniejącym globalnym ociepleniem) oraz neutralizowaniem „negatywnych mocy” na skrzyżowaniach poprzez instalację radiestetycznych „odgromników”.

Przypominamy także, iż koncerty z cyklu "Polskie Śpiewanie" organizowane są bez żadnej pomocy państwa i miasta - w przeciwieństwie do takich ważnych dla Hanny Gronkiewicz-Waltz uroczystości jak Dzień Ziemi czy Święto Europy.

Sponsorami imprezy są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe oraz SKOK Stefczyka. Patronat medialny nad koncertem, zorganizowanym przez „Niezależną Gazetę Polską”, objęły portal Niezalezna.pl, "Gazeta Polska" i "Nowe Państwo". Patronat honorowy sprawuje Michał Kamiński, kandydat do Parlamentu Europejskiego (na podstawie umowy z Komitetem Wyborczym PiS).

Warszawa, kino Palladium (ul. Złota 9), sobota 2 maja 2009


Komentarz Tomasza Sakiewicza:

Urzędnicy pani prezydent Hanny Gronkiewicz Waltz zakazali organizowania dorocznego koncertu pieśni patriotycznych. Koncert miał odbyć się 2 mają o godz.15.00 na placu Zamkowym w Warszawie. W tej sytuacji koncert odbędzie się w sali kina Palladium przy Złotej 9.

Koncert od ponad miesiąca napotykał niespotykane problemy. Najpierw organizatorzy planowali go podobnie jak w poprzednich latach na 3 maja na placu Teatralnym. Okazało się, że impreza nie może się odbyć, gdyż miasto zarezerwowało teren. Urzędnicy ratusza zasugerowali, żeby dogadać się z wojskiem i zrobić koncert 2 maja na placu Zamkowym. Inżynier ruchu odpowiedzialny za wydanie zgody wydał stosowne pisma. Garnizon ustnie zgodził się na wykorzystanie ustawionego na placu podestu. Brakowało jeszcze zgody zarządcy terenów miejskich. W środę zarząd terenów przysłał pismo, że bez zgody konserwatora zabytków nie zgadza się na imprezę. W czwartek rano okazało się, że konserwator zabytków poszedł na urlop i impreza się nie odbędzie. Zgodę wycofał też garnizon.

Problemy imprezy zaczęły się w momencie, gdy okazało się, że patronat honorowy nad nią objął Michał Kamiński. Impreza miała mieć charakter apolityczny, a udział Kamińskiego wyrażał się w wykupieniu reklamy na banerze, dzięki czemu można było pokryć część kosztów. Zaproszeni do wzięcia udziału byli wszyscy - bez względu na poglądy polityczne. Jej najważniejszą częścią oprócz występu znanych artystów miał być koncert integracyjny, gdzie dzieci upośledzone śpiewają razem ze zdrowymi. Ideą samego koncertu było zachęcanie do śpiewania pieśni patriotycznych.

Ponieważ zostało bardzo mało czasu, organizatorzy apelują do wszystkich dziennikarzy i internautów, by powiadomili mieszkańców Warszawy o zmianie miejsca. Rozpocznijmy też akcje esemesową pod hasłem „zakazane piosenki”. Tak całą sprawę opisała „Gazeta Wyborcza” i uważam, że tym razem utrafiła w sedno.

Moja propozycja esemesa: „Koncert zakazanych piosenek patriotycznych 2.05.09 godz. 15.00 Kino Palladium Złota 9”

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/19997

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Werter
Weteran Forum


Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 181

PostWysłany: Czw Kwi 30, 2009 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wraca stare, i to jak szybko! Aż ciarki przechodzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Pią Maj 01, 2009 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy kogoś może to dziwić że w dzisiejszych czasach słowa "patriotyzm" i "pieśni patriotyczne" jednoznacznie kojarzą się z PiSem a słowa globalizm i eurokołchoz z platformą i Tuskiem. Wg eurokomuny to co wyprawia PO jest w porządku ale każda inicjatywa uczciwych ludzi o charakterze patriotycznym przez nich będzie odbierana jako kampania PiSu. Nie jestem miłośnikiem PiSu i widzę wiele ich wad ale jedno słowo o oszustach i „kręceniu lodów” wystarczy żeby tuskomatoły nazwały mnie „PiSiorem”, „moherem” i jeszcze gorzej. Ciekawe jest natomiast że większość ludzi na moje słowa że byłem w Solidarności nie kojarzy mnie z Bolkiem tylko też przypisuje mnie do PiSu.
_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slako
Weteran Forum


Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 269

PostWysłany: Sob Maj 02, 2009 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto popatrzeć.

http://www.polityczni.pl/pis_cie_kocha...,audio,51,3616.html

http://www.polityczni.pl/cd._koncertu,audio,51,3617.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOMEK napisał:
GRONKIEWICZ-WALTZ ZAKAZAŁA „POLSKIEGO ŚPIEWANIA”!

Urzędnicy prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO), zakazali organizacji koncertu „Polskie Śpiewanie” na placu Zamkowym. Impreza odbędzie się o tej samej porze (2 maja o godz. 15) w kinie Palladium przy ul. Złotej 9. Prosimy o powiadomienie znajomych!


Takie wieści powinny w jak najszerszym zakresie docierać do tak zwanej Polski powiatowej. Ludzie szczególnie na prowincji muszą wiedzieć, po pierwsze że coś takiego w ogóle ma miejsce, w 20 lat po fakcie kiedy to podobno odzyskaliśmy niepodległość. A poprzez takie wieści, należy mieć nadzieję że nadejdzie refleksja taka, że jeżeli w każdych kolejnych wyborach nie będziemy stopniowo odsuwać od władzy tej grupki drobnych geszefciarzy, to takie postępowanie jak to opisane przez Pana Tomka, stanie się obowiązującą normą. Wszak widać coraz wyraźniej, że gomułkowszczyzna tryumfuje na całej szerokości frontu walki ideologicznej - jak to kiedyś określano. Obecna władza jak widać, podjęła się restauracji tego ideologicznego frontu walki. Pisałem już o tym przy innej okazji, ale należy z całą mocą podkreślić to raz jeszcze - polską po wyborach 2007 roku, zawładnęli ludzie o mentalności sklepikarza, wspierani poprzez różne tak zwane "ponadnarodowe organizacje pozarządowe", a w rzeczywistości wsparcie to pochodzi od realizatorów żydo-masońskiej koncepcji władzy nad Europą , a w konsekwencji i światem . I to za pieniądze tych "niezależnych organizacji", prowadzona jest histeryczna kampania wymierzona w zwolenników idei Europy zjednoczonej, ale zorganizowanej na zasadzie priorytetu iteresów poszczególnych państw narodowych. Po raz kolejny w naszej historii, polskie sprawy próbuje się załatwiać obcymi rękami. Niewesoła to refleksja w tak świątecznym dniu, ale z nastaniem kolejnego nadejdzie proza życia, a z nią kolejne wyzwania które staną przed tymi, dla których słowo Polska i wszystko co się z tym słowem wiąże to rzecz najświętsza.

Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerry napisał m.in.:
Cytat:
Czy kogoś może to dziwić że w dzisiejszych czasach słowa "patriotyzm" i "pieśni patriotyczne" jednoznacznie kojarzą się z PiSem a słowa globalizm i eurokołchoz z platformą i Tuskiem.

I rzeczywiście jest to wspaniały papierek lakmusowy, który daje możliwość określenia rodzaju patriotyzmu. Czy jest to PATRIOTYZM (bezprzymiotnikowy) czy też neokominternowski internacjonalizm, panicznie bojący się słów "ojczyzna" czy "naród". Dokąd przywiódł swych wyznawców ten drugi świadczą wyniki głosowania w PE próby oddania honoru i prawdy rtm. Witoldowi Pileckiemu, gdzie zaprzańcy stanęli po stronie prok. Heleny Wolińskiej - w tym gros stanowią europarlamentarzyści PO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 06 Kwi 2020
Posty: 123

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2020 12:33 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1573

PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz - Wrocław napisał:

I rzeczywiście jest to wspaniały papierek lakmusowy, który daje możliwość określenia rodzaju patriotyzmu.


Ten pomysl mi sie podoba Very Happy

daje natychmiast swietny przyklad patriotyzmu ala Walesa. powiedzial on niedawno:
http://www.tvn24.pl/-1,1598417,0,1,walesa-zarobil-na-libertasie--50-tys-euro-malo,wiadomosc.html
Cytat:
A co do powiedzenia miał na temat samego Czarneckiego? - On nie walczył o Polskę. Przyjechał, kiedy była już gotowa, a teraz cwaniaka udaje i bez przerwy skacze tam, gdzie może się załapać (Czarnecki był m.in. w ZChN-ie, AWS-ie i Samoobronie - red.). Niech on mnie nie poucza, bo ja patriotyczne walczę, a on tylko się próbuje się przyssać, gdzie tylko można - stwierdził w TVN24.


i w tym samym artykule:

Cytat:
- Za darmo tego nie zrobiłem - mówi TVN24 Lech Wałęsa o swoim wystąpieniu na rzymskim kongresie partii Libertas. Ile zarobił były prezydent na obrażających go eurosceptykach? Dokładnie nie wiadomo, ale w rozmowie z "Dziennikiem" Wałęsa wypalił do dziennikarza: Pan musi rok pracować na to, co ja zarobię za jeden wykład.


Przypomina mi sie tutaj film o Kargulach, jak to babcia Kargulowa mowi: "Sad sadem, a sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie" i daje Kargulowi do kieszeni granaty.... Tak tez u nie ktorych: Patriotyzm, patriotyzmem ale kasa musi pasowac. Takie nasze polskie drogi. Konstytucja 3 maja i Targowica.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group