Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Patrzcie dziennikarzom na ręce

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
r.k.
Weteran Forum


Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 228

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 8:13 pm    Temat postu: Patrzcie dziennikarzom na ręce Odpowiedz z cytatem

W rp.pl ukazał się bardzo ważny wywiad Igora Janke z Kataryną, warto przeczytać:

http://www.rp.pl/artykul/2,319125_Kataryna__Patrzcie_dziennikarzom_na_rece.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrzcie dziennikarzom na ręce, i nie tylko dziennikarzom!!!
Wszystkim, którym dzięki naszej kochanej władzy zawdzięczamy brak całkowitej lustracji i dekomunizacji, a w szczególności w środowiskach wolnych zawodów i nauczycielskich na wszystkich poziomach nauczania.
Po raz pierwszy od 20 lat nie brałam udziału w wyborach i jestem z siebie dumna. Nie będę popierać tego łajna!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Cze 12, 2009 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając ten wywiad zdziwiłem się nieco, że Kataryna tak długo trwała w wierze w to, że GW może być źródłem rzetelnej wiedzy o czymkolwiek i że gazeta ta pisana jest ze szlachetnych pobudek dania ludziom prawdy. Niestety pomimo dostania wielkich batów od swoich kolegów po fachu, nadal trwa w przekonaniu o jakiejś dziennikarskiej niezależności. Już wielokrotnie na tym forum powtarzam, że właściciele wszelkich mediów mają swoje poglądy, a oprócz tego mają swoje interesy i niewiele ich interesują takie rzeczy jak poglądy, czy przemyślenia dziennikarzy. Dla nich ważne jest by to, co według nich ma być napisane było napisane i by było tak napisane, żeby maksymalna liczba czytelników uznała to za prawdę. Nie trzeba tu pisać, że teksty mają być także cool dla reklamodawców, gdyż o tym wie wydawca i wie co robić by tak było. Nie należy się zatem dziwić refleksji Kataryny:
Cytat:
Nie wiem, czy jest jakaś afera, którą się mediom udało wyjaśnić do końca. Afery się pojawiają, żyją przez kilka dni i znikają z mediów, a czytelnik zostaje z rozdziawioną buzią, bo nie wie, co się właściwie stało.

Rolą takich szmatławców jak te polskojęzyczne niepolskie tytuły jest przedstawiania sensacyjek. Tę rolę mogą spełniać też różne afery - zwłaszcza jeśli pojawiają się w nielubianych przez właścicieli gremiach - ale wyjaśnienie afery najczęściej jest długim procesem, na który brukowce czasu nie mają. Wolą gonić za kolejnymi skandalami, prawdziwymi lub pozornymi. Gazeta ma się sprzedawać, a to się dobrze robi jak taki czy inny tytuł potrafi sobie wychować czytelników, którzy bezkrytycznie łykają każdą bzdurę wydrukowaną w swoim ulubionym przyrządzie do myślenia (w pełni zastępującym im niedziałający nieraz od lat mózg). Znam wielu, o których mogę powiedzieć, że myślą Gazetą Wyborczą, z czego imperium z Czerskiej jest zapewne dumne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum