Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moje zastrzeżenia!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Encyklopedia Solidarności ?
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czesław Lipka
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 73

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 7:06 pm    Temat postu: Moje zastrzeżenia! Odpowiedz z cytatem

Minęło już kilka miesięcy od chwili kiedy wysłałem do redakcji encyklopedii swoje zastrzeżenia co do dwóch biogramów.
Mój list do dzisiaj pozostał bez odpowiedzi.
Moje zastrzeżenia dotyczą dwóch ludzi.
1) Andrzej Andrzejczak.
Andrzejczak podał w swoim biogramie że był inspiratorem akcji wysadzenia w powietrze sierpa i młota w Wodzisławiu Śl. w dniu 29/04/1982 roku.Jako jeden z bezpośrednich uczestników tej akcji oswiadczam że Andrzej Andrzejczak z akcją tą absolutnie nie miał nic wspólnego, na potwierdzenie czego jestem w stanie przedstawić odpowiednie dokumenty ze sprawy lub IPN.
2) Mirosław Stroczyński
Stroczyński twierdzi że był organizatorem i przywódcą strajku głodowego o status więżnia poliytcznego w ZK-Strzelin.
Jako uczestnik tego protestu głodowego (68 dni głodówki) oświadczam że organizatorami tego protestu głodowego byli wszystcy więżniowie polityczni osadzeni w tym czasie w ZK-Strzelin.
Oświadczam także że żadnych przywódców tej głodówki nie było,a do kontaktów pomiędzy celami było wyznaczonych tylko dwóch kolegów.
Byli to Janusz Pałubicki i Włodzimierz Mękarski.
Niestety nie jestem w stanie przedstawić w tej sprawie żadnych dokumentów ponieważ w sprawie głodówki nie była prowadzona żadna dokumentacja. Jestem natomiast w stanie podać nazwiska kolegów którzy brali udział w tej głodówce i są w stanie zweryfikować moje słowa.
Kolegami tymi są: Janusz Pałubicki, Czesiek Stasiak, Jurek Brunon Ponikiewski,Andrzej Pokorski
Jestem przekonany że mój list chociaż w tem sposób przybliży zainteresowanych do prawdy. Czesław Lipka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Czesław Lipka
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 73

PostWysłany: Sob Lip 11, 2009 8:13 pm    Temat postu: Jeden biogram poprawiony! Odpowiedz z cytatem

Biogram Andrzeja Andrzejczaka został poprawiony i zgodnie z prawdą nie pisze tam już że A. Andrzejczak był "inspiratorem" wysadzenia sierpa i młota w powietrze w Wodzisławiu Śl. Natomiast w biogramie Mirosława Stroczyńskiego nadal bez zmian. Nadal jest napisane tam że Stroczyński był przywódcą strajku głodowego w ZK - Strzelin ,co jest absolutną bzdurą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Janusz Szkutnik
Weteran Forum


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 112

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwidoczniej Mirosław Stroczyński był później zaanektowany przez agentów L. Wałęsy lub B. Geremka - Orła Białego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Janusz Szkutnik
Weteran Forum


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 112

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwidoczniej Mirosław Stroczyński był później zaanektowany przez agentów L. Wałęsy lub B. Geremka - Orła Białego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Encyklopedia Solidarności ? Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum