Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krucjata o poświęcenie Rosji NMP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 1:18 pm    Temat postu: Krucjata o poświęcenie Rosji NMP Odpowiedz z cytatem

Prośba, apel, przypomnienie
Mirosław Dakowski
piszę tylko do katolików, ale (może) trochę sie ich na tym FORUM znajdzie..
Krucjata o poświęcenie Rosji NMP – jedyna nadzieja dla Niepodległej Polski
Zaczynam od pokornej prośby. Wiem bowiem, że apele nie są przekonywujące – tyle ich już ogłosiliśmy – a zwykle bezskutecznie. Ale powtarzam tu PROŚBĘ Pośredniczki Wszystkich Łask z Objawienia Fatimskiego:
Odmawiajmy masowo Różaniec, którego główną intencją będzie: By ten Papież, Benedykt XVI, wraz z wszystkimi biskupami, poświęcili Rosję Jej Niepokalanemu Sercu.
Gorąco proszę o to również tych, którzy uważają, że tego poświęcenia już dokonał papież Jan Paweł II. BO:
1) Dotychczas nie była wymieniona „Rosja”, lecz „świat” , „narody, które...” itp.
2) Ostatnie osiemnaście lat pokazuje, że w Rosji rządzą mafie, neo-KGB, Wielka Finansjera itp; ilość dzieci „biezprizornych” jest zdecydowanie większa, niż za antychrystka Lenina, rzeź niewiniątek i usankcjonowana pedofilia ogromnie się rozszerzają. To miałyby być „owoce nawrócenia”? Sekty i pijaństwo kwitną.
3) Błagamy o nawrócenie Rosji (i oczekujemy tego) na katolicyzm, a nie na tysiące sekt, buddyzmów i satanizmów.
Róże składamy u stóp Pośredniczki Wszystkich Łask, lecz sprawozdanie z ilości odmówionych Różańców (jeden Różaniec = pięć dziesiątek) proszę co miesiąc do mnie, a ja przekażę SUMĘ róż (anonimowo!) do Bractwa św. Piusa X, bo to Biskupi Bractwa wezwali do tej Krucjaty. (por. KRUCJATA 12 MILIONÓW RÓŻAŃCÓW w dziale Kosciół).
Mamy zebrać na świecie co najmniej dwanaście milionów Różańców do dnia Święta Zwiastowania NMP (25 marca 2010 roku). Odmówimy więcej, mam nadzieję.
Można zaliczać do Krucjaty również tajemnice Światła, byle w tej przede wszystkim intencji.
Za parę dni napiszę szersze uzasadnienie, tu tylko wspomnę:
Dlaczego prosimy tylko o poświęcenie Rosji?? A nie np. modły o obalenie laickiej UE, lub o Niepodległą?
1) Bo tak prosiła/kazała Matka Boska, Pośredniczka Wszystkich Łask, a ONA wie lepiej, bo to przekaz od Trójcy Św.
2) A po ludzku: Bo gdy Rosja nawróci się na katolicyzm, to Molochowi UE skruszy się „lewa noga” - i zapewne upadnie... Lub na długo się „podkulawi”. A Matka Boska z Fatimy objawiła, że „nastanie wtedy długi czas pokoju”.

W takiej sytuacji międzynarodowej - i tylko w takiej – Polska może „wybić się” na Niepodległość.
Proszę więc o aktywność - i rozpowszechnianie tej PROŚBY wśród swych katolickich przyjaciół, w Rodzinach Różańcowych – i gdzie kto może.. Z Panem Bogiem!

_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolesne, że taki apel istotny DLA POLSKI, jest traktowany jako "pro-rosyjski" a więc "nie będziemy go popierać". tak mi powiedział jeden z czytelników Forum. Pamiętajmy, że Rosja katolicka będzie GROBEM unii ateistyczno- zakłamanej..
_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubię różę jako kwiat więc może Pan zapisać jedną czerwoną różę (od serca) odemnie bo mój
różaniec szczerze odmówiłem w ww. intencji.
Pozdrawiam.
Jerry

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 907

PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 2:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jeden nie popiera, Panie Mirosławie, to przecież nie tragedia Very Happy

O tym że my popieramy, najlepiej świadczy fakt, że zawiesiliśmy temat na górze, jako bardzo ważny.


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Wto Lip 14, 2009 1:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 756
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 11:32 am    Temat postu: Niebo ma Swoje plany wobec Rosji Odpowiedz z cytatem

Niebo ma Swoje plany wobec Rosji

Pod spodem fragmenty książki "Boże wychowanie", którą spisała Anna (uczestniczka powstania warszawskiego, nie ujawniająca nazwiska, prawdopodobnie osoba teraz już nie żyjąca), która przez dziesiątki (!) lat miewała częste prywatne objawienia.

Rosja przeżyje bardzo ciężkie chwile, jednak odrodzi się jako kraj nie będący mocarstwem, stanie się katolicka i będzie nawracała na katolicyzm narody w przeszłości podbite przez nią, a także inne narody azjatyckie. (Zob.: "Cóżeś zrobił, najgłupszy, najsroższy z siepaczy! On jeden poprawi się, i Bóg mu przebaczy", Adam Mickiewicz, "Dziady" cz. III, akt I, scena V, wersety 54-55.) Istotną rolę w nawróceniu najpierw Białorusi, a potem Rosji, na wiarę katolicką mają odegrać polscy katolicy.

Książka została wydana w latach 90. przez Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy i posiada "nihil obstat".


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++



http://www.sm.fki.pl/Anna/Anna.php?nr=Anna_Boze_Wychowanie_12



Rosja przejdzie przewroty (w znaczeniu: narastające wciąż tendencje separatystyczne na tle narodowościowym, o różnym nasileniu konfliktów, aż do wojen domowych). Wy umocnicie się wtedy w swoich obecnych granicach. Ale ponieważ waszym zadaniem jest okazanie miłosierdzia i nawrócenie sąsiadów waszych, bądźcie otwarci na ich potrzeby, zwłaszcza tych najbiedniejszych. Nie obawiajcie się uboższych od siebie, bo ich wdzięczność będzie większa i ona was zespoli.

Pomoc religijną nieście tak daleko, jak tylko możecie. Wspomóżcie Kościół mój na Białorusi, Litwie i Łotwie. Dajcie gościnność klerykom stamtąd, studiującym na uniwersytetach katolickich, i przygarniajcie tych, którzy zechcą zostać klerykami.

Tak wszystko czyńcie, jak gdyby nie było wokół was żadnego zagrożenia — bo tak istotnie jest. (...)

Zwracajcie, dzieci, uwagę, na państwa (i narody) nie tak silne, ale chętne do współpracy (Szwecja, Finlandia, Estonia, Łotwa, Białoruś, Słowacy, Morawianie, Czesi, Węgrzy, Austria, Włochy; sojusz z Europą środkowo-wschodnią). (...)

Za Rosję, za biednych, uciemiężonych i głodujących ludzi prosi moja Matka. Ale zbrodniczy ustrój runie i rozsypie się pomimo wysiłków wielu grup, m.in. wojskowych. Pogłębi się głód. Nie obawiajcie się Rosji, gdyż pogrąży się ona w swoim rozprzężeniu wewnętrznym (narodowościowym, gospodarczym, politycznym). A wtedy nadejdzie wojna i rozpoczną się kataklizmy. (...) Przestańcie się niepokoić, czujcie się tak, jakbyście zamieszkiwali wyspę, bo królestwo mojej Matki stanie się taką wyspą pokoju wśród tragedii świata, podczas gdy inne wyspy i półwyspy, dotąd oszczędzane, ulegną zniszczeniu, a niektóre nawet całkowitej zagładzie.


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


http://www.sm.fki.pl/Anna/Anna.php?nr=Anna_Boze_Wychowanie_8


Wiesz już, że wam, Polakom, powierzam zadanie nawrócenia sąsiadów waszych, lecz wedle ich pragnienia — nie inaczej. Najbliżsi mojemu sercu są najbardziej nieszczęśliwi, cierpiący i szukający Mnie — nie ważne pod jaką postacią: prawdy, sprawiedliwości, miłosierdzia, opieki, obrony i jedynej ucieczki, celu i sensu życia czy też wspólnoty miłości i służby światu. Ze wszystkich narodów sąsiedzkich najbardziej głodni Mnie będą Rosjanie. Przeżyją wstrząs upadku, ujarzmienia i utraty potęgi, którą się szczycili. Nie będą wiedzieli, jakim celem ją zastąpić. Inaczej rzecz będzie się miała z narodami podbitymi, które zajmą się sprawami politycznymi (uzyskania i utrwalania własnej niepodległości). Dlatego Ja chciałbym być przy najbiedniejszych i pozbawionych nadziei, aby im zaofiarować siebie — nadzieję, radość i perspektywę nowego życia w pokoju i przyjaźni, w mojej wolności. (...)

Obiecuję wam nawrócenie się ku Mnie narodów Rosji dawniej chrześcijańskich, ale zaczynać musicie od ziem dawniej do was należących, waszą krwią bronionych i uświęconych wiarą pokoleń. Tam zwłaszcza, gdzie ginęli słudzy moi, gdzie przelewano krew unitów, gdzie wasza troska o lud zyskała w zamian śmierć — tam was kieruję najpierwej, gdyż ci bracia wasi, którzy was wyprzedzili, wspomogą was z mojej łaski.

Ziemie niegdyś wasze oszczędzę. One pragnąć będą was, lecz w wolności i w miłości. Naród Białej Rusi, wśród którego wielu jest tych, którzy za Polaków i katolików się uważają, powita was jak przyjaciół. Bądźcie nimi. Wspomnijcie na wiele lat zniewolenia, strachu, podejrzliwości, przymusu, w których żyli, i przystępujcie do nich z całą delikatnością lekarza. (...)

Naród mieszkający na ziemiach Białej Rusi będzie potrzebował pomocy i wsparcia. Żył już z wami i przy was, a co więcej — zna waszą i własną wspólną historię. Teraz lepiej niż dawniej docenia wolność, jakiej doznawał, i swobodę, zwłaszcza wiary, jakiej doświadczał. To, czego najbardziej pragnie — to wolność i swoboda decydowania o sobie, sprawiedliwość i równość prawdziwa. Ze wszystkich sąsiadów waszych jest wam najbliższy, bo wiele wchłonął z waszej kultury i waszego sposobu życia. Kiedyś, jako obywatele Wielkiego Księstwa Litewskiego, byli obywatelami Rzeczypospolitej Obojga Narodów i za nią krew przelewali na równi z wami. Na równi z wami byli też ciemiężeni, prześladowani i zmuszani do przyjmowania religii caratu, później — do wyrzeczenia się swojego języka, później (w ZSRR) — do porzucenia swojej wiary, którą żyli. Ta ludność kochała Mnie, walczyła o zachowanie prawa do religii i cierpiała.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


http://www.objawienia.pl/anna/anna/bw-06.html

Przypominam, że was, naród polski, obdarzam i obarczam odpowiedzialnością za nawrócenie waszych sąsiadów — i to nie tylko Rosjan w ich dawniej chrześcijańskiej części. Sami zaś Rosjanie winni są zadośćuczynienie narodom przez siebie podbitym: powinni zatem nieść im pomoc naprawiając w ten sposób wyrządzone krzywdy i zbrodnie, i uczynią to wobec narodów Azji, kiedy znowu staną się synami mego Kościoła. Jednak dotyczy to pokoleń następnych, gdyż nauka moja musi się w nich zakorzenić i ich samych przemienić. W tym liczę na wasz naród.


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


http://www.objawienia.pl/anna/anna/bw-08.html

Moje drogie, kochane dzieci. Ułatwię wam wszystko i pomogę wam, a zaczniemy od mojego dawnego królestwa, od tych, którzy Mnie kochali i kochają nadal (Wielkie Księstwo Litewskie, Biała Ruś; także Rosja, ta, w której czczono Maryję). Nie lękajcie się też Rusi Czerwonej, bo i tam pójdziemy, lecz nieco później.

Sama was bronić będę. Te ziemie już są zapłacone krwią waszych męczenników i ludności miejscowej (nasi święci zapłacili za nasze misje w obecnych czasach; oni siali, a my będziemy zbierać; Maryja zaprasza nas na żniwa). Całe pokolenia prześladowanych niosły Mnie ze sobą na najdalsze sybirskie etapy (Maryja nigdy nie zapomina o nikim, kto Ją kochał; najdalszy bezimienny grób jest ukryty w Jej Sercu i będzie tym kawałkiem ziemi, na którym Ona może oprzeć stopę w przyszłości).

Moje dzieci, dla Mnie nie ma nic niemożliwego. Ja i Chiny przygarnę do serca i przyprowadzę Jezusowi jak Matka (nie państwo, a ludzi, miliony pojedynczych ludzi). To, co jest ziemskiego w historii waszej, to przeminie, pozostawiając rany, cierpienia i ból (to czeka teraz Syberię, Rosję — wojna, rozpad...), ale plany Boga opłacone Jego Krwią spełnią się (nawrócenie Rosji i Azji), i nie pozostawimy was (ludzkości) sierotami. Cała ludzkość będzie mogła przyjąć miłość Boga — wedle swojej woli.


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 907

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 1:45 pm    Temat postu: Wsje swiatyje pomogitie! Odpowiedz z cytatem

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt7560.html?postdays=0&postorder=asc&start=0
Mirosław Dakowski napisał:

Wsje swiatyje pomogitie!
To prośba do ludzi, znających naszych biskupów: Przekażcie ten tekst, może uda sie ich wytrącić z MARAZMU? A do innych katolików: Módlmy się o Biskupów! Bez nich niewiele zdziałamy

Wsje swiatyje pomogitie!
[II część artykułu na ten temat]
Ojciec mój zdążył być oficerem w armii carskiej. W artylerii ciężkiej, ale wtedy artyleria była konna. Więc poniższa historyjka jest „z pierwszej ręki”. Młody żołnierz miał rozkaz nauczyć się wskakiwać na konia bez strzemion. W pełnym rynsztunku. Skok - nieudany. Sołdat wzdycha: „ Swiatoj Nikołaj, pomogi”. Skok – i nieudany. Sołdat: Swiataja Wàrwara, pomogi!” Nieudany. Po paru modłach i próbach zrozpaczony sołdat krzyczy: „Wsje swiatyje , pomogitie!!!” I nie tylko wskoczył, ale przeskoczył, spadł na prawą stronę konia. Podnosząc się mówi z pewną wymówką: „Nu, swiatyje, po oczeriedi, nie wsje wmiestie!”. (No, święci, po kolei, nie wszyscy razem).
Przypomniało mi się to z okazji Krucjaty Różańcowej o poświęcenie Rosji przez papieża Benedykta XVI Niepokalanemu Sercu Maryi. Przecież Rosja ma wielu świętych w Niebie, którzy ją kochają i się o nią, o jej dobro, modlą. Patrząc z ludzkiego punktu widzenia, Matka Boska Fatimska mogła wybrać na Swą prośbę o poświęcenie spoganiałą czy zlaicyzowaną Holandię, czy Francję. Lub tonące w bagnie voo-doo czy santerii i innych pogańskich kultów Brazylię czy Argentynę. Widać, że Rosja ma w Niebie ogromne „chody”. Kto to jest? Nie wiem. Ale SĄ! Na pewno z Polaków wśród nich jest święty Jozefat Kuncewicz i św. Andrzej Bobola, męczennicy.
Z drugiej ogromny zastęp świętych polskich i szczególnie patronów Polski wstawia się do Boga o Polskę suwerenna, niepodległą i katolicką, wierną Bogu.
W tej grupie świętych możemy błagać o wstawiennictwo św. Wojciecha, św. Stanisława Biskupa, bł. Wincentego Kadłubka, świętą Jadwigę Królową, świętego Stanisława Kostkę, świętego Andrzeja Bobolę, błogosławionego Honorata Koźmińskiego, Sługę Bożą Rozalię Celakównę i tylu, tylu innych.
Któryś za świętych miał wizję Matki Bożej otoczonej zastępem świętych. I westchnął: Ileż ty, Polsko, masz opiekunów... [Może ktoś z czytelników prześle mi źródło tej informacji..]. Mamy też duży zastęp „sympatyków” w gronie świętych, jak św. Pio, sługa Boży Juliusz Mancinelli, św. Pius X i wielu innych. Prośmy ich wszystkich uparcie i namolnie o pomoc. Prośmy więc ich wszystkich o wstawiennictwo u Pośredniczki Wszystkich Łask w sprawie niepodległej, katolickiej Rosji. Przecież taka Rosja będzie wyzwolona z pęt turańszczyzny, z imperialnych żądz władców. Również z kolein i zakusów myślenia w kategoriach „kurica nie ptica, Polsza nie zagranica”.
Znam wielu, których powyższa argumentacja doprowadzi do furii. O tym poniżej, za chwilę. To bardzo ciekawe socjologicznie.
JAK?
Jak możemy zainicjować tę Krucjatę Różańcową w Polsce?
Wydaje się, że Czas dojrzał. Nie wystarczy jednak obecna, rosnąca fala ze strony laikatu. Konieczna jest inicjatywa ze strony biskupów. Mamy ich w Polsce ok. 135-ciu.
Jaka jednak część z nich wierzy w Boga w Trójcy Jedynego? I w realność Pośrednictwa Maryi? Nie śmiem szacować. Sprawa Krucjaty o poświęcenie Rosji jest jednak „delikatna”, bo z pewnością wywoła furie różnych środowisk, a zwłaszcza „postępowych humanistów”. Et consortes. Dlaczego samozwańczy „mędrcy” z definicji nie wierzący w Boga, w cuda boże, tak bardzo przejmują się nurtami i inicjatywami katolickimi, które zwykle umniejszają lub przemilczają, to ich tajemnica, przyczyn której niektórzy z nich się wstydzą i usiłują ją jakoś „socjologicznie” wytłumaczyć. Zostawmy ich.
Ilu jednak biskupów pokona „ryzyko” i stanie odważnie na czele tej Krucjaty Różańcowej? Może 50-ciu, może 10-ciu, a może tylko trzech? To zależy jednak od nas, wiernych: Módlmy się o odwagę i wiarę dla naszych biskupów. Módlmy się o to gorąco przy okazji odmawiania różańców z Krucjaty o Ojca św. Benedykta XVI i poświęcenie Rosji.
Zapewne tylko inicjatywa i apel biskupów (biskupa?) zachęci te nieliczne przecież media katolickie w Polsce (a szczególnie Radio Maryja) do rozpowszechnienia i wyjaśnienia tej sprawy wśród wiernych.
Skutki
Podjęcie tej sprawy posiada wiele potencjalnych zalet:
1) Najważniejsze jest oczywiście sama istota prośby czy żądań Matki Bożej: wyrwanie narodu Rosji spod jarzma ateizmów, satanizmów, mafii gospodarczych i militarnych. Czyli tego, co urosło i „rozlało się” na skutek rewolucji 1917 r.
2) W Polsce pozwoli na wyodrębnienie i skrystalizowanie grupy biskupów aktywnie i jawnie wkraczających w sprawy kluczowe dla świata i Polski. Da im to szanse opowiedzenia się, pokonania zrozumiałej i naturalnej ostrożności i strachów i wzajemnego policzenia się. Pozwoli też na wyraziste oddzielenie katolickich przywódców narodu od mgławicowych. Od mających przewagę medialna grupy prałatów (biskupów?) wydzielających z siebie ogólno-humanistyczne wieloznaczne hasła i modernistyczne „tęczowe prawdy”. Wiemy, że trochę karier zostało zrobionych „po linii obyczajowej”, beneficjenci i jednocześnie ofiary tych karier na pewno staną w obozie przeciwnym Krucjaty o Rosję. Tak nakazuje logika - oraz ciągle czynni oficerowie prowadzący nieujawnionych agentów, na których ciągle jeszcze „czyhają haki”. Przecież dopiero agent ujawniony odzyskuje sporą część wolności: nie ma go już czym szantażować.
3) Dla czytających i myślących Polaków (jaki procent ich mamy?) dyskusja na ten temat pozwoli oddzielić pojecie narodu rosyjskiego od stereotypowych wyobrażeń o „ruskich”, czy od realnych pasożytujących na Rosji klik, mafii i związków zbrojnych. Pozwoli też na uświadomienie dużej grupie zwiedzionych , że np. „prawosławie katolickie” ma taką szansę na istnienie, jak katolicki buddyzm czy kwadratowy trójkąt. Dziesięciolecia oduczania ludzi od myślenia logicznego przynoszą przykre efekty.
4) O obecnych powiązaniach hierarchii cerkwi niby „auto-kefalicznych” (czyli formalnie „niezależnych”) z KGB czy FSB i związanych z tym trudności dla wierzącego narodu ledwo tu wspomnę. Po nawróceniu Rosji ich znaczenie znacznie zmaleje.
5) Dla katolików w Polsce wątpiących i postępowo wahających się powtórzę argumenty szerzej rozwinięte gdzie indziej: Czy sądzicie, że wymodlenie przez wiernych poświęcenia Rosji przez Ojca świętego Benedykta XVI, a w konsekwencji cudu nawrócenia Rosji na katolicyzm, mogłoby spowodować „ukaranie” przez Pana Boga modlących się wiernych, w tym wypadku Polaków?!?
6) Poznanie przez wielu obecnie skołowanych katolików, na czym polega dobroć Boga. Oraz czym się ona różni od wyników haseł podrzucanych przez cynicznych PR [pijarowców] także cynicznym, żyjącym w poczuciu bezkarności politykom. A również - na czy na pewno ta Dobroć nie polega. Wszystko to będzie wielka łaską, bardzo nam, katolikom, potrzebną dla umocnienia wiary. Przecież pokorne pójście za prośbami Pośredniczki Wszystkich Łask może dać tylko dobro, bez złych konsekwencji ubocznych. Zastanówmy się nad tym!
7) Dopiero po zwycięstwie Maryi nad złym (czy sługami szatana) w Rosji, anty-Boża Unia Europejska będzie na tyle zachwiana politycznie i gospodarczo, że będziemy mieli szansę na wyłonienie w Polsce patriotycznych elit władzy, na patriotycznych mężów stanu. Na miejsce bezkarnych, miałkich i służących obcym interesom łobuzów i łobuziaków, jurgieltników czy „prowizjo-biorców”. Piszę o tym obszerniej w poprzednim artykule.

Jeśli roczna Krucjata Różańcowa zostanie zainicjowana choćby przez kilku polskich biskupów a rozpropagowana przez media katolickie, można oczekiwać wielu dziesiątków milionów Różańców w samej Polsce, t.j. znacznie więcej, niż ma dać trwająca równolegle ogólnoświatowa krucjata „12 milionów Różańców” Bractwa św. Piusa X. Zasługi dla Polski, równolegle do zasług dla Rosji, będą nie do przecenienia. A jak wielka pomoc modlitewna możemy przez to dać Ojcu Świętemu, którego walka i praca jest tak ciężka, napotyka na tyle wrogości.
Widzimy, że dotychczasowe próby (ostatnia przed ćwierć wiekiem) spełnienia przez papieży żądań Matki Boskiej Fatimskiej nie dały rezultatu. Trzeba, by zostało to dokonane odważnie, mimo ogromnego opóźnienia i faktu rozlania błędów Rosji po całym świecie. Nie kalkulować, nasza ziemska matematyka jest tu bezradna. Zaufać Maryi.
Ważne jest, byśmy poszli (uczestnicy tej krucjaty) drogą poleconą w „Ćwiczeniach duchowych” przez św. Iñigo (Ignacego Loyolę): my prosimy wszystkich znanych nam świętych, z Nimi duchowo idziemy prosić Matkę Bożą Pośredniczkę wszystkich Łask, z Nią zaś idziemy do Jej Syna, a później z Nim prosimy cała Trójcę Świętą. Ciągle o to samo!
Wracając do tytułu: Prośmy wszystkich świętych o wymodlenie Czasów Maryjnych. Decydujące jest tu nasze przekonanie, że JUŻ TEN CZAS nastaje oraz że nasze prośby i wysiłki na pewno będą miały wpływ na losy świata.
Mirosław Dakowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum