Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szef NIK w Rzeszowie: Kłamstwo lustracyjne?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 7:00 pm    Temat postu: Szef NIK w Rzeszowie: Kłamstwo lustracyjne? Odpowiedz z cytatem

Szef NIK w Rzeszowie: Kłamstwo lustracyjne?

http://ww6.tvp.pl/400,20090721920789.strona

ostatnia aktualizacja: wtorek, 21 lipca 2009 godz. 18:47

Kłamstwo lustracyjne?

Dyrektor Rzeszowskiej Delegatury Najwyższej Izby Kontroli idzie na urlop do czasu wydania orzeczenia przez sąd! Tak zdecydował jego szef w Warszawie. Ma to związek z zarzutami prokuratorów Instytutu Pamięci Narodowej, którzy zarzucają szefowi rzeszowskiej Delegatury - kłamstwo lustracyjne. Zebrane dowody mają świadczyć o tym, że Stanisław Sikora był tajnym współpracownikiem SB.

autor: Adam Mokrzycki



kliknij zobacz Video
http://ww6.tvp.pl/400,20090721920789.strona

Prokuratorzy IPN we wniosku do sądu zwrócili się o wydanie orzeczenia, że szef Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Rzeszowie, złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne.
Tomasz Gawlik, naczelnik Oddziałowego Biura Lustracyjnego w Rzeszowie
-”Przeprowadzone w oddziałowym biurze lustracyjnym w Rzeszowie czynności mające na celu weryfikację oświadczenia lustracyjnego i zebrane w jego toku dowody dają podstawę do powstania wątpliwości co do zgodności z prawdą oświadczenia lustracyjnego.”
Dziennikarze Nowin, którzy twierdzą, że zajrzeli do teczki szefa delegatury NIK, napisali, że Stanisław Sikora to tajny współpracownik służb bezpieczeństwa o pseudonimie "Robin".
-”Dzień dobry delegatura NIK w Rzeszowie."
-"Dzień dobry Adam Mokrzycki z TVP. Chciałem się zapytać czy zgodzi się Pan na rozmowę przed kamerą?
-„Nie Panie redaktorze od tego jest sąd. Jest wyznaczony termin i ja nie będę udzielać żadnych wywiadów, nie interesują mnie żadne sensacje.”
-„Czy to jest prawda, czy nie według Pana? Był Pan tajnym współpracownikiem?”
-„Nie byłem i proszę mnie o to nie pytać.”
-„Panie dyrektorze musimy pytać o to jako dziennikarze.”
-„Nie musicie ja nie udzielam informacji proszę do rzecznika. Do widzenia.”- tak zakończyła się rozmowa ze Stanisławem Sikorą.
Nie poddaliśmy się i zadzwoniliśmy do przełożonych szefa rzeszowskiej delegatury NIK w Warszawie. Za drugim razem dostaliśmy odpowiedź.
-”Dyrektor rzeszowskiej Delegatury NIK po rozmowie z prezesem NIK J. Jezierskim zdecydował się rozpocząć urlop. O tym czy dyrektor skłamał w oświadczeniu lustracyjnym zdecyduje sąd. Do tego czasu obowiązuje zasada domniemania niewinności. Jeśli sąd uzna, że doszło do kłamstwa dyrektor straci stanowisko.”
W przypadku wydania przez sąd orzeczenia stwierdzającego kłamstwo lustracyjne skazany traci prawo do udziału w wyborach do Parlamentu polskiego i europejskiego oraz samorządowych. Dowody zgromadzone przez IPN mają kluczową rolę w tym postępowaniu.
Tomasz Gawlik
-”To jest wiele materiałów i nie chcę się ustosunkowywać do poszczególnych dowodów.”
-„Czego dotyczą, jakiego typu działalności i okresu?”
-„Nie chcę się wypowiadać przed rozpoczęciem przewodu sądowego.”
Prokuratorzy IPN nie chce mówić o dowodach a dziennikarze twierdzą, że są wśród nich własnoręcznie podpisane deklaracje współpracy i pokwitowania odbioru pieniędzy. "Robin" miał donosić między innymi na Jacka Kuronia i Adama Michnika. Kto mówi prawdę dowiemy się podczas procesu sądowego, który rusza 8 września.

bparde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum