" /> Dyskusje ogólne :: Odznaczona za prześladowanie opozycji!?
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odznaczona za prześladowanie opozycji!?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Powstaniec
Weteran Forum


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 190

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 9:09 pm    Temat postu: Odznaczona za prześladowanie opozycji!? Odpowiedz z cytatem

Schizofrenia życia w Polsce po 1989 roku to m.in. brak poszanowania dla prawdy i sprawiedliwości. Relatywizm III RP w postrzeganiu dobra i zła polega chociażby na odznaczaniu i premiowaniu tych, którzy przez lata pracowali w obcym naszemu narodowi aparacie przymusu spod znaku UB i SB. Jak długo jeszcze oprawcy z bezpieki będą drwić z prześladowanych ofiar?

Media wmawiają nam kult dla „grubej kreski” i bezkrwawo przeprowadzonej po 1989 roku „rewolucji” w Polsce. W rezultacie funkcjonariusze zbrodniczego aparatu represji, Ci którzy gnębili i prześladowali własny naród w czasach PRL, korzystają w pełni z transformacji, która zadbała przede wszystkim o nich samych. Ofiary systemu komunistycznego w Polsce - często pozostają zapomniane, żyją na krawędzi ubóstwa...

Dzieje się tak, gdyż nadal obowiązują ustalenia z Magdalenki, przyzwalające na uwłaszczenie komunistów kosztem własnego narodu. To Oni, a nie prześladowany przez nich naród, są nadal elitą korzystającą w pełni z apanaży, wysokich emerytur i karier zarówno w administracji jak i biznesie. Gdyby tego było mało, to nie tylko knebluje się prawdę o tamtych smutnych czasach zwłaszcza po 1970 roku, ale nawet odznacza funkcjonariuszy aparatu represji!!!

W rezultacie zatracamy jako społeczeństwo poczucie przyzwoitości i honoru, przeżywamy kryzys własnej tożsamości.

„Wybitne zasługi” Jadwigi Kmicińskiej

Przykładem zakłamania, w jakim żyjemy od 20 lat, jest petycja w sprawie nadania przez Aleksandra Kwaśniewskiego - Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski byłej funkcjonariuszce SB z Gdańska Jadwidze Kmicińskiej „za wybitne zasługi w umacnianiu bezpieczeństwa i porządku publicznego”.

Order został nadany w 1997 r., lecz dopiero niedawno ten fakt zauważyły osoby, aresztowane i zatrzymywane w latach osiemdziesiątych za działalność antykomunistyczną, które Jadwigę Kmicińską pamiętają z rewizji i przesłuchań. Zajmowała się ona między innymi rozpracowywaniem środowisk młodzieżowych (w tym: Federacji Młodzieży Walczącej).

List w tej sprawie podpisany przez przedstawicieli różnych środowisk ówczesnej opozycji, skierowano do Kancelarii Prezydenta RP - 5 czerwca 2009 r. Na razie, brak jest jakiejkolwiek odpowiedzi. Została zatem rozpoczęta akcja zbierania podpisów przez Internet, patrz tutaj:

http://www.petycje.pl/petycja/4222/w_sprawie_nadania_funkcjonariuszce_sb_orderu_polonia_restituta.html

Petycja powstała z inicjatywy Beaty Szmytkowskiej, która jako młoda dziewczyna (tuż przed maturą) została zatrzymana za kolportaż niezależnych wydawnictw w 1986 roku, a następnie poddana serii brutalnych przesłuchań m.in. przez Jadwigę Kmicińska. W rezultacie, Beata trafiła wtedy na kilka miesięcy do więzienia, a maturę broniła z rocznym opóźnieniem. Po latach pisze w swoim e-mailu m.in.: „...Ta wiadomość jest, więc kierowana bezpośrednio do ludzi, którym wtedy nie było i chyba dziś również nie jest obojętne szyderstwo ze sprawiedliwości. Może niektórzy z nich zechcą przyłączyć się do rozpoczętej akcji dalszego zbierania pod tym listem podpisów?”

Krótka relacja ze spotkania promocyjnego albumu poświęconego FMW, podczas którego o swoim zatrzymaniu mówiła m.in. Beata Szmytkowska, patrz tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=Bsmn2llIdqI

Petycja w sprawie odznaczenia b. funkcjonariuszki SB

Zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie sprawy nadania Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski postanowieniem Prezydenta RP z 23.10.1997 r. (Monitor Polski z 1998 r. nr 6 poz. 97) Jadwidze Kmicińskiej – byłej funkcjonariuszce Służby Bezpieczeństwa z Gdańska, w latach osiemdziesiątych biorącej czynny udział w prześladowaniach opozycji antykomunistycznej.

Jadwiga Kmicińska od 1980 r. pracowała w KWMO i WUSW w Gdańsku, najpierw jako inspektor sekcji gospodarczej Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego, od lutego 1983 r. do końca lipca 1987 r. jako inspektor Wydziału Śledczego WUSW w Gdańsku, a później w Wydziale Kadr, jako inspektor Sekcji ds. Rent. Po 1990 r. pozostała pracownikiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W 1982 r. otrzymała stopień porucznika, a w 1986 roku kapitana.

W grudniu 1981 r. uczestniczyła w internowaniach, w tym prowadziła przesłuchania i inne działania w ośrodku dla internowanych. Za zaangażowanie w tę akcję została przedterminowo awansowana do stopnia porucznika MO. W późniejszych latach Jadwiga Kmicińska prowadziła śledztwa w sprawach działaczy opozycji demokratycznej, rewizje i przesłuchania. Brała udział w aresztowaniach i w sprawach, kierowanych przed kolegia do spraw wykroczeń. Jak się dowiedzieliśmy, „podinsp. Jadwiga Kmicińska c. Antoniego” była jedną z osób, które zostały przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego odznaczone Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w umacnianiu bezpieczeństwa i porządku publicznego”.

Wobec ludzi, którzy mimo represji działali na rzecz niepodległego i demokratycznego państwa, zniewagą jest szczególne honorowanie już w Wolnej Polsce, o którą walczyli, ich prześladowców. Jednocześnie ten fakt skłania do gorzkiej refleksji nad wartością takich samych odznaczeń, nadanych w ostatnich latach osobom, które wniosły swój wkład w obalenie systemu komunistycznego.

W związku z tym prosimy o wyjaśnienie, kto przedstawił wniosek o odznaczenie byłej funkcjonariuszki SB jednym z najwyższych odznaczeń państwowych i jakie było uzasadnienie tego wniosku, oraz o skonfrontowanie jego treści ze stanem faktycznym. Prosimy też o rozważenie, czy w świetle faktów, o których mowa wyżej, nadanie odznaczenia było zasadne i o stosowne decyzje w tej sprawie. Zwracamy się także o sprawdzenie, czy nie jest to przykład szerszego zjawiska. Treść tego listu udostępnimy również opinii publicznej.

Członkowie Stowarzyszenia „Godność”:

Czesław Nowak - odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Stanisław Fudakowski - odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Andrzej Osipów - odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Romuald Plewa - odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Andrzej Michałowski - odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Maria Antonina Kaczmarek - odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Nina Bronisława Milewska - odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Marek Ritter – były więzień polityczny
Janina Wehrstein - były więzień polityczny - odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Julita Bodzińska
Anna Kurska - odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
Michał Kaczorowski
Mieczysław Wędrowski
Kazimierz Sowiński
Barbara Hejcz
Andrzej Malinowski - odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Eugeniusz Brenk - odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
Bogusław Gołąb - odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
Alojzy Szablewski - odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski

Osoby spoza Stowarzyszenia „Godność”:

Beata Szmytkowska (nazwisko panieńskie Górczyńska)
Piotr Szczudłowski - odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Dariusz Krawczyk
Jarosław Podsiadło
Agnieszka Dojlido - Śmiech
Krzysztof Grynder
Grzegorz Drzycimski
Andrzej Szulc
Józef A. Bela
Piotr Babiński
Mariusz A. Roman
Robert Kwiatek
Mariusz Popielarz
Witold Piekarski
Mariusz Wilczyński
Radosław Szmytkowski

Notatka z akt osobowych funkcjonariuszki SB, Jadwigi Kmicińskiej (IPN BU 1161/535)

Jadwiga Ewa Kmicińska, c. Antoniego i Celiny, ur. 9.09.1953 r. w Ełku, od razu po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim w 1976 r., zatrudniła się w KMMO w Elblągu. W 1979 r. skończyła resortowe studia podyplomowe na ASW w Łodzi. Od 1979 r. pracowała w Wydz. Dochodzeniowym KMMO w Gdańsku, od stycznia 1980 r. do stycznia 1983 r. w KWMO w Gdańsku - inspektor sek. gosp. Wydz. Dochodzeniowo Śledczego. Od lutego 1983 r. do końca lipca 1987 r. inspektor Wydz. Śledczego KWMO/WUSW w Gdańsku. Od sierpnia 1987 r. Wydział Kadr WUSW w Gdańsku, inspektor Sekcji ds. Rent. Chronologicznie najpóźniejsza informacja, w piśmie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku do Okręgowej Izby Radców Prawnych (skierowanie na aplikację radcowską), pochodzi z kwietnia 1991 r.: "jest specjalistą Zespołu Prawnego KWP w Gdańsku".

Bezpośrednio na temat walki z opozycją mowa jest we wniosku z 31.12.1981 r., o nadaniu jej, wówczas inspektorowi Sekcji Gospodarczej Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KWMO w Gdańsku, stopnia porucznika MO. Wniosek ten zawiera „szczegółową opinię bezpośredniego przełożonego”, w której jest następujący fragment: „W okresie od 12 do 18 grudnia 1981 r. włączyła się w rozpracowanie osób wytypowanych do internowania za działalność kontrrewolucyjną i antysocjalistyczną. Powierzone jej zadania w ośrodku dla internowanych, a w tym przesłuchania i inne czynności rozpoznawcze wykonywała z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem oraz zrozumieniem potrzeb obrony ustroju PRL. Uwzględniając dotychczasową nienaganną służbę, osiąganie bardzo dobrych wyników wykrywczych oraz ofiarność i oddanie dla służby w dniach realizacji dekretu o stanie wojennym – zasługuje na wyróżnienie w postaci przedterminowego awansowania do stopnia porucznika MO”. Podpisał Komendant Wojewódzki MO w Gdańsku „płk mgr” Jerzy Andrzejewski.

Awanse w stopniu: 06.1979 ppor., 03.1982 por., 09.1986 kpt.
Odznaczenia państwowe: 09.1982r. Br. Odz. „Za Zasł. w OPP”, 09.1986 r. Brązowa Odznaka „WSN”, 09.1988 r. S.O. „Za zasł. w OPP”, 05.1989 r. SKZ.

Osoby zainteresowane historią okresu stanu wojennego, w tym historią FMW, NZS i innych niezależnych organizacji, zapraszamy do odwiedzania społecznościowego portalu: http://www.memento.org.pl/.

Mariusz A. Roman
http://mariuszromangdy.blogspot.com/

[Fot. Archiwum Autora]


_________________
Mariusz A. Roman, ps. "Powstaniec", jeden z g?ównych dzia?aczy Federacji M?odzie?y Walcz?cej, animator Federacji w Gdyni od 1985.
W latach 1998-2006 Radny Rady Miasta Gdyni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 26 Sie 2019
Posty: 123

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 6:44 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano właśnie niestety tak.
Cytat:
są nadal elitą korzystającą w pełni z apanaży, wysokich emerytur i karier zarówno w administracji jak i biznesie. Gdyby tego było mało, to nie tylko knebluje się prawdę o tamtych smutnych czasach zwłaszcza po 1970 roku, ale nawet odznacza funkcjonariuszy aparatu represji!wykrzyknik

W ten sposób teraz tworzą swój mit herosów. Kiedyś byli 'utwalaczami', 'cieżkopartyjnymi', ale za to mieli komunistyczny high life 'za żółtymi firankami'. Innymi słowami wiedzieli, że są gnojkami, prostytutkami systemu. Teraz chcą pożyć. Więc dziś metodami socjotechnicznymi ogłupiło się do granicy możliwości (chyba) Naród i wtłacza Mu się takie niedorzeczności jako prawidłowości. Lansuje się miernoty, miernoty lansują miernoty, a ci, którzy nie myślą, choć oczywiście są przekonani że z myśleniem jest u nich w porządku, łykają te niedorzeczności jako prawdę objawioną. Problem chyba leży w tym, żeby kupić pierwsze takie 'objawienie', i wtedy kolejne są przyjmowane bez zastanowienia. To, że to wszystko nie pasuje do realnego świata, świadczy tylko na niekorzyść tego ostatniego. Wszystkie grube sprzeczności zostaną obrócone w jakieś paradoksy i na wszelki wypadek zagłuszone wszelkimi koncertami, tańcami, pseudokonkursami typu "sami swoi". Można więc każdą kanalię wylansować na bohatera narodowego, a człowieka honoru zgnoić, ośmieszyć, wymazać. Innymi słowy im mętniej - tym pewniejsza przyszłość 'zasłużonych'. I o to im chodzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Powstaniec
Weteran Forum


Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 190

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 10:05 am    Temat postu: Apel o podpisywanie petycji !!! Odpowiedz z cytatem

Smutna prawda jest taka, że desydenci obojętnie z PO czy PiS (vide brak reakcji od 5 czerwca Prezydenta Kaczyńskiego) solidarnie zapewne nabiorą w tej sprawie wody w usta. Z jednego prostego powodu, wszyscy solidarnie uczestniczyli w porozumieniu w Magdalence i wyborach 4 czerwca 1989, które pozwoliły na zachowanie i reformę PRL-u. III RP jest kontynuacją PRL i dlatego nikt nie będzie rozliczał poprzedniego Prezydenta z tytułu nadawanych odznaczeń...

Gdyby doszło do restytucji ciągłości władzy z II RP, gdyby rozliczono komunistów od samego początku, wtedy zapewne byłoby inaczej w naszym kraju. A tak jest tak - jak w mojej konkluzji na początku tego tekstu...

Jest to zatem protest moralny, a nie żadna sprawa polityczna. Protest moralny ściśle związany z tradycją także SW, dlatego bardzo przykrym jest fakt, że tak mało podpisów zaledwie 40 zgromadzono pod petycją jaka znajduje się w internecie.

Stąd apel, wchodźcie na stronę petycji i podpisujcie sie pod nią !!!

patrz: http://www.petycje.pl/petycja/4222/w_sprawie_nadania_funkcjonariuszce_sb_orderu_polonia_restituta.html

Można również na stronie petycji, wysyłać meila do znajomych, aby ją poparli:

patrz:
http://www.petycje.pl/petycjePowiadomPetycja.php?petycjeid=4222

_________________
Mariusz A. Roman, ps. "Powstaniec", jeden z g?ównych dzia?aczy Federacji M?odzie?y Walcz?cej, animator Federacji w Gdyni od 1985.
W latach 1998-2006 Radny Rady Miasta Gdyni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Smutna konstatacja ... , ale !

Na przełomie 1988 /1989 wyśmiewano tych, którzy chcieli
rzeczywistych , a nie pozorowanych zmian ustrojowych. Mówiono o nas , wariaci , oszołomy !!!
Doświadczyłem tego na własnej skórze, np. od niejakiego posła PiS
Marka Kuchcińskiego i innych "działaczy" Komitetu Obywatelskiego
Ziemi Przemyskiej , Zarządu Regionu Ziemia Przemyska ( drugiej Wałęsowskiej ) NSZZ Solidarność !!! Każdy kto był i jest za pierwszą
Solidarnością jest nadal niszczony !!!


Najczystszą wzajemną solidarność wobec siebie
wykazują ludzie aparatu partyjnego i bezpieczeństwa
wobec siebie i swojej agentury, to jedna strona medalu !
Druga ! Największe rozbicie i anty-solidarne
myślenie i działanie propagują Ci,którzy na
ustach mają wielkie słowa o patriotyzmie,
Polsce, a jak przyjdzie co do czego, to
wsadziliby koledze nóż w plecy ! Taka rzeczywistość trwa . Rolling Eyes
To co udało się Wałęsie i gen policji politycznej
MSW PRL Czesławowi Kiszczakowi najlepiej,
to to , podzielić Polaków, naszczuć jednego przeciw
drugiemu z jednej strony ! Ten klimat ciągle jest
podtrzymywany w mentalności Polaków. Rolling Eyes
... Z drugiej
promuje się ludzi,którzy popierali
zreformowanie PRL-u.

Ci,którzy byli za całkowitym obaleniem systemu
sowieckiego myślenia i działania, to oszołomy !
Popatrzmy, kogo popierają w Prawie i Sprawiedliwości ... ?
Kto, może startować z list wyborczych , z czołowych miejsc!
Kto ma dostęp do środków przekazu ... itd.

Kto z Państwa głosował 4 czerwca 2009 .... i uwierzył
w " magdalenkową" rzeczywistością , niechaj dzisiaj
nie dziwi się,że jest tak jak na załączonym obrazku powyżej!

Szkoda czasu na biadolenie.! O ponad dwadzieścia
lat za późno !!!


Polacy muszą chciec chciec się obudzić z letargu kłamstwa i hańby !
Jeśli nie będą chcieli chcieć się obudzić , nadal będziemy żyli w maraźmie
http://www.zycie.pl/archiwum/index.php?go=tresc&id=05_06_ty ... Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez Robert Majka dnia Wto Sty 12, 2010 7:53 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Wto Sie 18, 2009 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1123
Skąd: Karkonosze


PostWysłany: Nie Lip 26, 2009 5:16 pm Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Grzegorz - Wrocław napisał:
Ale wierzmy też trochę w Prezydenta - przecież i on ma sztab specjalistów, którzy choć czasem powinni mu coś sensownego doradzić


Trzeba być naprawdę człowiekiem ogromnej wiary i determinacji, żeby nie zwątpić, szczególnie jeżeli chodzi o ten "sztab specjalistów",czytając takie oto kawałki :

Prezydent odznaczył esbeków. To pomyłka?


Lech Kaczyński odznaczył kilkunastu byłych milicjantów i funkcjonariuszy SB, którzy w swych biogramach chwalą się “rozwalaniem PRL-u od środka”. Jednak, gdy poszuka się dalej niż w ich oficjalnych dosier, okazuje się, że ludzie ci mogą mieć na swoim koncie także inne “zasługi”.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dostał Wiktor Mikusiński. nformacje na jego temat – którymi osobiście powinien zainteresować się prezydent, bo pośrednio dotyczą jego osoby – są zawarte w książce Pawła Rabieja i Ingi Rosińskiej (tej samej, która była korespondentką TVN24, a teraz jest rzeczniczką Jerzego Buzka).

W fragmentach “Drogi Cienia”, które można znaleźć w internecie, czytamy, że Mikusiński miał być człowiekiem Mieczysława Wachowskiego, szefa gabinetu Lecha Wałęsy. To Mikusiński – według autorów publikacji – już jako szef Komendy Stołecznej Policji miał na początku lat 90. “ochraniać” Wachowskiego m.in. przed walczącymi z nim braćmi Kaczyńskimi. Komendant miał być w grupie urzędników MSW, którzy uprawiali medialną dezinformację w celu “wybielania” Wachowskiego. W publikacji podpisanej przez Rosińską i Rabieja czytamy, że Mikusiński podsuwał redakcjom TVP materiały, które nawet fałszowały telewizyjny przekaz.


Z publikacji wynika, że Mikusiński przekazał w 1993 roku telewizyjnym “Wiadomościom” informację, że w “marszu na Belweder” (była to wielka manifestacja zorganizowana przez Porozumienie Centrum) uczestniczyło od kilkuset do 2 tysięcy ludzi. Tymczasem w marszu miało uczestniczyć nawet 30 tysięcy osób. Dokonano ponoć także manipulacji przy montażu z relacji tego wydarzenia w “Expresie Reporterów”, gdzie manifestantów pokazano jako tłum agresywnych osób.

Z internetowego skrótu książki dowiadujemy się też, że Mikusiński mógł znać Wachowskiego jeszcze z lat 70., bo – według autorów publikacji – razem mieli uczestniczyć w kursie oficerskim Akademii Spraw Wewnętrznych w Świdrze w 1975 roku.

Ciekawe, czy Lech Kaczyński lub ktoś z jego kancelarii zapoznał się z artykułami na temat odznaczonych funkcjonariuszy SB, które opublikowała “Dolnośląska Solidarność”. Wprawdzie o zasługach odznaczonego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski kapitana SB Mariana Charukiewicza można było wiele przeczytać m.in. w “Tygodniku Powszechnym”, “Polityce”, czy “Gazecie Wyborczej”, ale nie wszyscy podzielają opinię o bohaterstwie esbeków “rozwalających PRL od środka”.

Marian Radke, który w solidarnościowym periodyku opisał wrocławską bezpiekę, sprawdził w IPN notatki kapitana Charukiewicza. Ten ostatni sam zgłosił się do służby w SB do departamentu zajmującego się Kosciołem. Dlaczego? Jak napisał w podaniu “z uwagi na zainteresowanie zagadnieniem kleru i religioznawstwa (…), co wykorzystałem również w pracy społecznej jako prelegent Komitetu PZPR Wrocław-Psie Pole oraz w celu krzewienia światopoglądu marksistowskiego”.


Charukiewicz miał być zwolniony ze służby dopiero 15 sierpnia 1982 roku. Miał bronić się wówczas takimi słowami: “Nigdy nie rozpowszechniałem żadnych materiałów antysocjalistycznych lub antyradzieckich. (…) Jestem stałym czytelnikiem dziennika radzieckiego <Czerwony Sztandar>”.

Jeszcze mocniej bronił się inny odznaczony dziś przez prezydenta funkcjonariusz SB, porucznik Janusz Łoziński, który także pracował w IV departamencie (od inwigilacji Kościoła). “Nadmieniam, że w okresach trudnych dla naszego kraju, tj. 1970-1976 oraz 1980, wypełniałem bez zarzutu czynności służbowe (…). Bezpośrednio brałem udział w zatrzymaniu członków Konfederacji Polski Niepodległej” – czytamy w notatce, którą cytuje “Dolnośląska Solidarność”.

Źródło:http://www.bibula.com/?p=11722

Jak widać nie tylko Kwaśniewski bawił się naiwnością skołowanych Polaków. Wałęsa odznaczał swoją ekipę doradzaczy i się nieźle bawił.
W jego ekipie chyba nie całkiem przypadkiem znaleźli się bracia bliźniacy.
Ile lat można być naiwniakiem, czyli głupcem?
Sądzę, że pora stwierdzić, że namiestnicy prezydenckiego fotela niewiele się różnią. A głupi naród zasługuje na taką władzę, jaką sobie wybrał!
I nie pomogą następne petycje, bo raczcie zauważyć Koleżanki i Koledzy, że wśród podpisujących się tam osób, znajdziecie wielu zwolenników okrągłostołowych, którzy starają się wypełniać swoją misję do końca. A mianowicie wymieszać czyste z brudnym.
Robert ma odwagę wymieniać nazwiska obecnych fircyków, podlizywaczy, gniotów parlamentarnych, związanych z PIS. To na nich wielu z nas stawiało jeszcze niedawno. I co? Figa z makiem. Przecież nasze środowisko nie liczyło na PO.
Jeśli więc coś mogę, to wyrażam jasno swoje zdanie na naszym forum: niczego nie podpiszę, żadnej petycji. Wodę z mózgu niech robią naiwnym.
Z pełnym szacunkiem
Krystyna Szkutnik
PS
Petycje można pisać...następne 20 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Krystyno,
To co Pani pisze jest bardzo przekonujące. Ale w końcu komuś trzeba ufać. Dopiero parę godzin temu poruszony wywiadem z Panią Anną Walentynowicz powtórzyłem Jej słowa o wierze. Oczywiście smutno być wiecznie kiwanym i ogrywanym. Ze smutkiem i pewnym wzruszeniem przeczytałem też list tej Pani Anny, która wierzyła bardziej niż sobie facetowi, który okazał się być TW Zygmuntem. Przeczytałem też mało budujące "TW"Skorpion", TW "Osa",TW "Kajtek"" i pomyślałem, że "Solidarnością" kierowało SB i to do szczebli że się tak wyrażę kapralskich. Pan Stanisław Michalkiewicz w jednym ze swoich felietonów napisał, że Prezydent opanował do perfekcji sztukę plucia pod wiatr. Osobiście uważam, że Lech Kaczyński jest najlepszym z dotychczasowych prezydentów, ale czy jest bardzo dobrym? Lub czy choćby dobrym? To by mi po jego licznych faut-pas przyznać było trudno. Będąc spragnionym czegoś lepszego wypatruję w każdym pozytywnym wystąpieniu, zachowaniu czy geście rozpoczęcia nowej epoki - która niestety jak na razie nadejść nie chce. Wydaje mi się, że podobnie jak w rządzie J.Kaczyńskiego były różne "śpiochy", i jak supernieprzyjazny był dla pisowskiego rządu personel klerków w urzędach państwowych (proszę wspomnieć sobie jak entuzjastycznie witali oni nowego, wspaniałego premiera Donalda T.), tak sądzę jest i w biurach prezydenckich. Uważam, że petycje należy podpisywać i śledzić reakcje PT Adresata. To da pewną wiedzę.
Jakiś czas temu była też anonsowana sprawa zadawania pytań na naszym Forum prominentnym członkom PiS - niestety spaliła na panewce. Nasze światy (wielcy, rozumni politycy i maluczkie ciemniaczki - my) są więc odległe Sad.
Na koniec mogę tylko napisać i prosić: Nie traćmy ducha!
Możemy też pisać do tych, którym ufamy i dzielić się z nimi swoimi wątpliwościami. Szukajmy nowych dróg.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Grzegorzu
Bez względu na podejmowane przeze mnie decyzje, ducha nie tracę. Miałabym wielką ochotę jeszcze powojować czynnie, tylko nie ma w planach restrukturyzacji produkcji dwururek, żeby kaczym śrutem postrzelać w d...ska łajz politycznych.
Krystyna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dziwne, że łajzy polityczne zachowują się tak, jakby codziennie dostawały we wspomniane miejsce paczkę kaczego śrutu, i w tych mękach wygadują jakieś niestworzone bzdury, które po pewnej niewielkiej obróbce podawane jako karma intelektualna dla wykształciuchów, podnoszą wskaźniki popularności postrzelonych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 26 Sie 2019
Posty: 123

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 6:44 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Sro Sie 19, 2009 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W miejscowości Czarna Tarnowska na budynku przy dworcu kolejowym ktoś napisał wielkimi literami: TUSK GDZIE TA IRLANDIA? OSZUKAŁEŚ NAS!
Oglądam ten napis już czwarty miesiąc i nie zauważyłam, aby lokalna władza zacierała ten, jakże prawdziwy tekst. Z tym poparciem więc i słupkami w merdiach komuś się pochrzaniło. No ale w instytucjach sondujących i ogłaszających wyniki pracują ludziska i zarabiają, i nie chcą zostać na lodzie, czyli bez pracy. Co takich obchodzi Ojczyzna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group