" /> Dyskusje ogólne :: Bogdan Musiał; List Putina to wysublimowana prowokacja
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bogdan Musiał; List Putina to wysublimowana prowokacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 1:04 pm    Temat postu: Bogdan Musiał; List Putina to wysublimowana prowokacja Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/15,356732_List_Putina_to_wysublimowana_prowokacja__.html

"List Putina to wysublimowana prowokacja
Piotr Zychowicz 01-09-2009, ostatnia aktualizacja 01-09-2009 03:13

Z dr Bogdanem Musiałem, historykiem IPN rozmawiał Piotr Zychowicz

Rz: To chyba wielki sukces. Premier Putin w liście do Polaków potępił pakt Ribbentrop-Mołotow.

Dr Bogdan Musiał, historyk II wojny światowej: Ale jednocześnie podkreślił, że Stalin zawarł ten pakt tylko dlatego, że Francuzi i Anglicy nie chcieli się z nim sprzymierzyć przeciwko Rzeszy. To stare propagandowe kłamstwo. W rzeczywistości sowieckie negocjacje z Zachodem miały na celu zmuszenie Hitlera do szybszego podpisania paktu. Poza tym, nawet gdyby taki sojusz został zawarty i Armia Czerwona poszłaby na zachód, na Niemcy, Polska i kraje bałtyckie i tak natychmiast straciłyby niepodległość.

Putin zestawił Katyń z losem bolszewickich jeńców z 1920 roku...

Czyli tak zwany anty-Katyń. Kolejny mit sowieckiej propagandy. Według niej wymordowanie polskich oficerów było odpowiedzią na śmierć bolszewickich żołnierzy w polskich obozach w 1920 roku. Problem tylko w tym, że nasi żołnierze zginęli od kuli w głowę, a tamci umarli z powodu epidemii tyfusu. Młode państwo polskie nie poradziło sobie z problemem sowieckich jeńców, ale nie wolno zestawiać obu tych spraw.

A co sądzić o zestawieniu AK z AL?

Armia Ludowa nie jest formacją, z której Polacy mogliby być dumni, i wspominanie o niej jest nie na miejscu.

Całe dowództwo AL składało się z sowieckich agentów (z szeregowymi żołnierzami bywało różnie), a jej oddziały wsławiły się raczej grabieżą ludności cywilnej niż walką z Niemcami. A po wojnie weterani AL przechodzili całymi oddziałami do komunistycznej milicji. Część trafiła do UB.

A o zdaniu, w którym rosyjski premier pisze o 600 tys. żołnierzy Armii Czerwonej, którzy „oddali życie za wyzwolenie” Polski?

Już sama liczba jest fałszywa. Poległo tu znacznie mniej krasnoarmiejców. Najważniejsze jest jednak to, że wkroczenie Sowietów do Polski nie oznaczało żadnego „wyzwolenia”, tylko nową okupację. A jednostki Armii Czerwonej, o których pisze Putin, oprócz walki z Niemcami zajmowały się również mordowaniem

Polaków i ujarzmianiem tego kraju. Na przykład podczas słynnej obławy augustowskiej zginęło ok. 1000 osób.

Co więc Polacy powinni sądzić o artykule Putina?

To bardzo wysublimowana prowokacja. Pełno w nim zapewnień o przyjaźni rosyjsko-niemieckiej, ale jednocześnie roi się od historycznych kłamstw. Putin mówi Stalinem. I to czasami dosłownie! Polacy nie powinni więc nabierać się na podobne „pojednawcze gesty”. Putin jest człowiekiem sowieckim, wychował się w ZSRR, pracował w służbach tego państwai tak łatwo się nie zmieni.

—rozmawiał Piotr Zychowicz "
Rzeczpospolita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/9133,356625_Piotr_Semka__Tyle_samo_prawd__ile_klamstw_.html

"Tyle samo prawd, ile kłamstw
Piotr Semka 31-08-2009, ostatnia aktualizacja 01-09-2009 08:28

Tekst premiera Władimira Putina opublikowany w poniedziałek na łamach "Gazety Wyborczej" to dziwaczna mieszanina gestów pojednania z upartym powtarzaniem nowych starych kłamstw.

(...)"

Więcej:


http://www.rp.pl/artykul/9133,356625_Piotr_Semka__Tyle_samo_prawd__ile_klamstw_.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jest w czymś "tyle samo prawd, co kłamstw", to znaczy, że tam nie ma prawdy, ale że jest to dezinformacja. Nie ma co się zachwycać przyznaniem, że Putin 'potępił' pakt z 23.08.39, jeśli za to próbuje wycyganić 'konieczność' jego zawarcia, a Katyń przehandlować za zmarłych z powodu epidemii jeńców sowieckich. A ilu to jeńców po 45. roku z Niemiec jechało prosto na Sybir jako potencjalni zdrajcy socjalistycznej sowieckiej ojczyzny. Czy ktoś to rozliczał? A dlaczego wykluczono Sowiecką Rosję z Ligi Narodów w 1939 roku? A jaką to część tego, co przyłączono do Kraju Rad w wyniku Paktu R-M zwrócono tym, którym zagrabiono? Które państwo europejskie graniczące z ZSRR nie uraciło na jego korzyść przynajmniej części swego terytorium? - Odpowiedź: Tylko Norwegia, która wcześniej nie graniczyła z Sowietami!.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 5:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20090902&typ=po&id=po41.txt

NASZ DZIENNIK Środa, 02 września 2009, Nr 205 (3526)

"Na co stać fałszerzy historii


Z dr. Bogdanem Musiałem, historykiem IPN, rozmawia Anna Wiejak

Jak ocenić fakt zorganizowania konferencji prasowej służb rosyjskiego wywiadu w czasie, gdy premier Władimir Putin uczestniczył w uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej w Gdańsku?
- A czego się pani spodziewa po fałszerzach? Z fałszerzem, który świadomie fałszuje, merytoryczna dyskusja jest niemożliwa. Czy sądzi pani, że jeżeli oni fałszowali dzieje, to się do tego teraz przyznają? Oni mają wszystko do przegrania, dlatego nie są zainteresowani merytoryczną dyskusją.

Zarzucono Polsce porozumienie się z Niemcami i tym tłumaczono podejście Sowietów do Polski w późniejszym okresie wojny, co rzekomo "widać w korespondencji między Stalinem, Rooseveltem a Churchillem".
- On przywołuje korespondencję Stalina z Rooseveltem i Churchillem, tymczasem Stalin w korespondencji z nimi nie pisał tego, co uważa, ale starał się osiągnąć swoje cele, o których przecież nie mógł mówić otwarcie, prowadząc politykę zagraniczną. To jakiś żart. Przecież Stalin w jednym z listów do Churchilla oskarżył AK, że napada na sowieckich partyzantów, a my dokładnie wiemy, iż wydał polecenie napaści na członków polskiego podziemia i Polacy się bronili. Stalin był wielkim kłamcą, natomiast powoływanie się na jego listy jest po prostu niepoważne. W korespondencji między Churchillem a Stalinem ten ostatni przysięga, że w Polsce będą wolne wybory itd.

Rosyjski generał twierdzi, że strona rosyjska jest w posiadaniu dokumentów, które dowodzą podejmowania przez Polskę prób rozbicia Związku Sowieckiego.
- W polskiej racji stanu oraz w interesie ludności sowieckiej był rzeczywiście upadek tego zbrodniczego systemu. W latach 30. Związek Sowiecki eksterminował fizycznie polską mniejszość, a było to jakieś 800 tys. ludzi. To była systematyczna, fizyczna eksterminacja ze względu na pochodzenie i Polacy o tym wiedzieli od uciekinierów, którzy przekraczali naszą granicę od strony Ukrainy i Białorusi. Polacy z terenów wschodniej Białorusi zostali eksterminowani tylko dlatego, że byli Polakami. W łagrach siedziało 1,5 mln ludzi, wypędzonych zostało kilka milionów. Każdy normalny kraj powinien w tej sytuacji zamrozić stosunki z takim państwem. To był nieprzeciętny, zbrodniczy system - Stalin miał na sumieniu więcej ofiar niż Hitler i o tym powinno się mówić. Przyszła II wojna światowa, przyszedł holokaust i ten zbrodniczy system został niejako "przykryty", został zapomniany. Tymczasem Związek Sowiecki to nie była Szwajcaria. Z punktu widzenia polskiej racji stanu należało dopilnować, aby Związek Sowiecki nie zawierał sojuszu np. z Francją. ZSRS był niebezpieczny dla Polski już od 1919 roku - na użytek wewnętrzny w Moskwie ukuto hasło "Na Zachód po trupie Polski" i realizowano je także podczas II wojny światowej. To nie jest przypadkowe.

Generał Sockow zarzucił stronie polskiej, że razem z Niemcami i Węgrami dokonała rozbioru Czechosłowacji.
- Zajęcie Zaolzia rzeczywiście nie było zbyt fortunnym posunięciem, moment nie był szczęśliwy. Chociaż faktycznie Polacy mieli rację, ponieważ Czesi podstępnie zajęli Zaolzie w 1919 r. i wymusili na Polsce akceptację tego stanu rzeczy. Polska nigdy się z tym jednak nie pogodziła. Przyszedł rok 1938 i Polacy się odegrali, co nie było mądre o tyle, że legitymizowało to Hitlera, ale z tym rozbiorem to nie tak do końca. Należy wspomnieć, iż na Zaolziu nie było deportacji, nie było rozstrzeliwań, zatem trudno je porównywać ze Związkiem Sowieckim, który wszedł na Kresy i dokonywał tam czystek etnicznych. To jest zasadnicza różnica i nie można tych dwóch rzeczy porównywać.

Premier Donald Tusk stwierdził podczas konferencji, że Polacy nigdy nie zapomną, ile krwi przelali sowieccy żołnierze, wyzwalając ziemie polskie. Czy rzeczywiście było to wyzwolenie? Czy zamiast tego nie powinno paść słowo "przepraszam"?
- Trudno wymagać od dzisiejszych Rosjan, aby przepraszali za zbrodnie sowieckie, za Katyń, ponieważ pierwszymi ofiarami bolszewików byli właśnie Rosjanie. To nie to samo, co hitlerowskie Niemcy, gdzie Hitler cieszył się ogromnym poparciem społeczeństwa - on doszedł do władzy przez wybory. Niemcy jako nacja na skutek terroru nazistowskiego nie ucierpieli, natomiast w Związku Sowieckim sytuacja była zupełnie inna. Przecież Sowieci wyrżnęli całą rosyjską inteligencję i prawdę mówiąc, trudno w tej sytuacji domagać się przeprosin od Rosjan. Inna rzecz, że Putin to czekista...
Uważam, że należy znaleźć wspólną płaszczyznę do rozmowy i na tej płaszczyźnie się porozumieć, stwierdzić, iż komunizm był zbrodniczym systemem, w którym ucierpieli zarówno Rosjanie, jak i Polacy. Jeżeli byśmy w ten sposób argumentowali, to naprawdę mamy z Rosją jakąś płaszczyznę porozumienia, gdyż to odpowiada faktom. Trudno, żeby polskie i rosyjskie ofiary systemu komunistycznego przepraszały się za swoich oprawców. Oczywiście wszyscy ci generałowie to w prostej linii Sowieci czy post-Sowieci. Oni się bardzo szybko dogadają z polskimi postkomunistami, ponieważ jest to ta sama płaszczyzna myślenia - zapomnienie zbrodni komunistycznych, bo oni sami są w nie uwikłani.

Czy Armia Czerwona rzeczywiście wyzwoliła Polskę?
- Nie, tak samo jak nie wyzwoliła Ukrainy, Białorusi i krajów bałtyckich. Wygoniła z Polski oddziały niemieckie i na jej miejsce zainstalowała swoich wasali i system komunistyczny według własnego wzoru. Z punktu widzenia beneficjentów systemu komunistycznego jest to wyzwolenie, bo dzięki temu doszli do władzy i awansowali. Ale to tylko niewielki odsetek Narodu, gdyż zdecydowanie większa część ucierpiała. Polacy nie chcieli ani Sowietów, ani Niemców.

Dziękuję za rozmowę."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=17896

"Putinada"
prof. Mieczysław Ryba (2009-08-29)

Aktualności dnia

słuchaj
zapisz

http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2009/08/2009.08.29.akt02.mp3
http://www.radiomaryja.pl/download.php?file=2009.08.29.akt02&d=2009-08-29

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=17913

List premiera Rosji - Władimira Putina do Polaków
prof. dr Józef Szaniawski (2009-08-31)

Aktualności dnia


słuchaj
zapisz

http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2009/08/2009.08.31.akt01.mp3
http://www.radiomaryja.pl/download.php?file=2009.08.31.akt01&d=2009-08-31
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=17922

Wokół wybuchu II wojny światowej
dr hab. nauk wojskowych Romuald Szeremietiew - były wiceminister obrony narodowej (2009-09-01)

Aktualności dnia

słuchaj
zapisz

http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2009/09/2009.09.01.akt01.mp3
http://www.radiomaryja.pl/download.php?file=2009.09.01.akt01&d=2009-09-01
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2009 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ramach Wiekiego Testu z Historii, zorganizowanego w Gdańsku 31. sierpnia, wśród różnych towarzyszących temu wydarzeniu atrakcji były testy przeprowadzane przez reporterów TVP w Londynie, Waszyngtonie i w Moskwie. Nietrudno było się przekonać, że najlepszą znajomością tematów z historii II WŚ wykazali się studenci z Rosji, najgroszą - Amerykanie. Jednocześnie wypowiedzi młodych Rosjan były jaskrawym obnażeniem matactw historyków-generałów. Moskiewscy studenci historii, w krótkiej rozmowie z korespondentką TVP, Barbarą Włodarczyk udzielali poprawnych odpowiedzi na pytania o datę rozpoczęcia II WŚ, czy o Katyń. Więc jak widać i w Rosji prawda jest do poznania i rosną pokolenia historyków 'niepoprawnych'. Pytaniem jest to, czy zostaną oni dopuszczeni do przekazywania swej wiedzy ludowi, czy będzie podobnie jak w Polsce i spotka ich los wyklętych przez 'salonowe' łżeelity 'IPNowskich historyków'.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 4:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=17935

Komentarz do wczorajszych obchodów 70.rocznicy wybuchu II wojny światowej
prof. Mieczysław Ryba (2009-09-02)

Aktualności dnia

słuchaj
zapisz

http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2009/09/2009.09.02.akt02.mp3
http://www.radiomaryja.pl/download.php?file=2009.09.02.akt02&d=2009-09-02
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Wrz 03, 2009 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto jak podchodzi do wielkiej wizyty, wielkiego premiera, wielkiego państwa redaktor Maciej Rybiński. Na stronie Rzepy pod http://www.rp.pl/artykul/9158,358242_Rybinski__Odpowiednie_dac_rzeczy_slowo.html można zaleźć taki oto tekst:
W opisie rzeczywistości najważniejszy jest dobór słów. Dobór słów zależy nie tylko od zasobu, jakim dysponuje autor opisu, ale także od stanu jego świadomości.
Od duszy, jak się kiedyś mówiło. I od jej możliwości poznawczych. Duszy, a nie jej narzędzia. Ktoś, kto ma duszę sklepikarza, opisze świat, a także jego poszczególne części i wydarzenia inaczej niż poeta czy filozof. Innymi słowy, każdy opis świata jest w rzeczywistości opisem własnym autora i obrazem jego duchowości.
Widać tę rozmaitość wyraźnie w powodzi opisów udziału prezydenta Rosji Władimira Putina w obchodach 70. rocznicy wybuchu wojny, znaczenia, rangi i konsekwencji tego wydarzenia. Duch kramarstwa unosi się nad częścią tych komentarzy. Niektóre wypowiedzi polityków, a i publicystów, skojarzyły mi się z bardzo dawnym rysunkiem Andrzeja Czeczota – latający talerz zwieńczony od dołu zwieraczem odbytu, zgrabna kupa na polu pod spodem i dwóch chłopków z komentarzem: dobre i to. Pewnie, że tak. Mógł Putin nie przyjechać, mógł przyjechać, obrazić się i wyjechać, mógł też obrazić dotkliwie gospodarzy. Czyli nas. Niczego takiego nie zrobił, zostając w oczach politycznych sklepikarzy, śledzących każde skrzywienie jego ust, Ostatnim Bohaterem II Wojny Światowej.
Na poziomie, na jaki nas stać, poziomie gazu i tuszy wieprzowych, jest to w porządku. Nie znaczy jednak, że przybliża nas do zrozumienia sensu, znaczenia i tej wizyty, i wszystkiego, co ją poprzedziło. Dogmat powiada, że Rosji nie można zrozumieć. Ale trzeba się przynajmniej starać. Von Clausewitz powiedział, że wojna jest przedłużeniem polityki innymi metodami. Rosja Putina, śladami Rosji Stalina, odwróciła tę definicję. Dla niej polityka jest przedłużeniem wojny innymi metodami. Każdej polityki, handlowej, gazowej, surowcowej i także historycznej.
Rosja nie układa się z realnie istniejącym światem, tylko prowadzi z nim wojnę z zastosowaniem odmiennych sposobów. Zrozumienie tej prawdy byłoby bardzo pomocne w strategii obronnej, nie tylko w Polsce. Ale do tego trzeba by wyjść zza kramarskiej lady, z dusznej pakamery na świeże powietrze. Ale nie namawiam, bo od sklepikarzy nie można wymagać zbyt wiele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 747
Skąd: Tczew

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 10:00 pm    Temat postu: O odzyskaniu Zaolzia dokładniej Odpowiedz z cytatem

O odzyskaniu Zaolzia dokładniej

Bogdan Musiał napisał:
Zajęcie Zaolzia rzeczywiście nie było zbyt fortunnym posunięciem, moment nie był szczęśliwy. Chociaż faktycznie Polacy mieli rację, ponieważ Czesi podstępnie zajęli Zaolzie w 1919 r. i wymusili na Polsce akceptację tego stanu rzeczy. Polska nigdy się z tym jednak nie pogodziła. Przyszedł rok 1938 i Polacy się odegrali, co nie było mądre o tyle, że legitymizowało to Hitlera, ale z tym rozbiorem to nie tak do końca. Należy wspomnieć, iż na Zaolziu nie było deportacji, nie było rozstrzeliwań, zatem trudno je porównywać ze Związkiem Sowieckim, który wszedł na Kresy i dokonywał tam czystek etnicznych. To jest zasadnicza różnica i nie można tych dwóch rzeczy porównywać.


Oto artykuł sprzed 6 lat na temat odzyskania przez Polskę Zaolzia:

http://www.zaolzie.org/zaolziearchiwum/biuletyn1/Biuletyn20040123.htm.

W świetle tego artykułu Czechosłowacja od początku jesieni 1938 r. przygotowywała dobrowolne zwrócenie tego obszaru Polsce! Wojsko Polskie zajęło Zaolzie o 29 dni wcześniej, niż termin już uprzednio zaproponowany przez władze czechosłowackie z prez. Benešem na czele.

Przy okazji: w wydawnictwie ANTYK ukazały się dwa reprinty przedwojennych książek, dotyczących tej samej tematyki:

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_Za.html?P2=Wojna+o&P1=Nazwa&szukaj.x=0&szukaj.y=0

oraz

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_Za.html?P2=Szymiczek&P1=23010006&szukaj.x=34&szukaj.y=6

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiek
Weteran Forum


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 240

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 1:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wojsko Polskie zajęło Zaolzie o 29 dni wcześniej, niż termin już uprzednio zaproponowany przez władze czechosłowackie z prez. Benešem na czele.

Czyli gdyby nie pakt Ribbentrop-Mołotow to rdzennie polskie Zaolzie byłoby w Polsce dzięki władzom czechosłowackim z Beneszem na czele.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Esse Quam Videri
Weteran Forum


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 747
Skąd: Tczew

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 7:39 am    Temat postu: Nieporozumienie chronologiczne Odpowiedz z cytatem

Nieporozumienie chronologiczne

Krzysiek napisał:
Czyli gdyby nie pakt Ribbentrop-Mołotow to rdzennie polskie Zaolzie byłoby w Polsce dzięki władzom czechosłowackim z Beneszem na czele.


Mowa o jesieni 1938 r. Natomiast pakt Ribbentrop-Mołotow został zawarty dopiero latem następnego roku.

_________________
facet wyznaj?cy dewiz? Karoliny Pó?nocnej: Esse Quam Videri
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiek
Weteran Forum


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 240

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 5:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako żywo! Mea culpa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum

Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group