Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rotmistrz Pilecki raz jeszcze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 5:33 pm    Temat postu: Rotmistrz Pilecki raz jeszcze Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo,

Solidarność Walcząca, o ile mi wiadomo, uczestniczy w akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki").

W związku z tym zapraszam wszystkich Państwa i Waszych przyjaciół do składania podpisów pod petycją:

http://www.petycje.pl/4376

więcej na ten temat:

http://mementomori.salon24.pl/

Proszę o przekazanie niniejszego zaproszenia osobom wskazanym wyżej.

Czuwaj!

Michał Tyrpa
Fundacja Paradis Judaeorum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pileckiemu należy się najwyższa cześć i uznanie, lecz nie rozumiem dlaczego mielibyśmy z tego powodu świętować.
Powrót do góry
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2009 9:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Zbigniewie, jeśli jest taka okazja, by przybliżyć tę postać w Europie, to dlaczego nie? Zasłużył. A czy każdy musi świętować? To nie jest przymusowe, raczej symboliczne. Ja będę świętować-a Pan jeśli nie chce-nikt się na Pana nie obrazi. Jeden wiesza flagi na 1 maja, a drugi tylko na 3 maja. Byle nie czerwone. Nikt nie naciska, by wywieszać, albo nie-mamy wolną wolę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zbigniew Lisiecki
Gość





PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 6:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z pewnością warto zaznaczyć w Europie los Pileckiego i wartości jakie reprezentował, lecz warto też pomyśleć, co robić, żeby się te wartości nie rozmyły i nikt nie powiedział - O, znowu jakieś święto.

Nie jestem przeciwnikiem święta, pytam tylko czy to dobra droga.
Powrót do góry
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2009 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to najlepsza droga. Jeśli ogłosi się święto, to co roku będzie się o tym oficjalnie przypominać. I zawsze do ludzi cokolwiek "dojdzie".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum