" /> Dyskusje ogólne :: Scenariusz z Gruzji może się powtórzyć w Europie
Forum  Strona Główna

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Scenariusz z Gruzji może się powtórzyć w Europie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 6:17 am    Temat postu: Scenariusz z Gruzji może się powtórzyć w Europie Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/29,366662_Scenariusz_z_Gruzji_moze_sie_powtorzyc_w_Europie_.html

"Scenariusz z Gruzji może się powtórzyć w Europie
ika 21-09-2009, ostatnia aktualizacja 21-09-2009 20:31

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko ostrzegł, że w Europie może się powtórzyć scenariusz podobny do zeszłorocznego konfliktu zbrojnego między Rosją a Gruzją. Rozmowę prezydenta z agencją Bloomberg cytują ukraińskie media.

"To, co stało się w Gruzji, nie jest tylko jej problemem. Naruszenie granic Gruzji oznacza, że do takiej sytuacji może dojść w Europie" - podkreślił ukraiński prezydent.

Juszczenko powtórzył jednocześnie, że jeśli w dziedzinie bezpieczeństwa jego kraj nie pójdzie śladami swych południowych i zachodnich sąsiadów, w tym Polski, Ukrainę czeka trudna przyszłość.

"Kiedy mówimy w Europie o naszych dążeniach do członkostwa w NATO, często w odpowiedzi słyszymy ciszę. Europa powinna nauczyć się mówić jednym głosem. Nie tylko Ukraina będzie miała z tego zysk, dla Europy też jest to korzystne" - powiedział szef państwa.

Mówiąc o zaplanowanych na styczeń wyborach prezydenckich, Juszczenko potwierdził, że nie zważając na swoje niskie notowania w sondażach (w granicach 7 proc.), będzie się ubiegał o drugą kadencję.

"Wysoki ranking zdobywa się zabawą w populistyczne gierki. To nie jest moja droga. Ja nie myślę o wyborach, ja myślę o tym, jakie państwo pozostawię swoim dzieciom" - oświadczył.

Prezydent zaapelował przy tym do Rosji, by zmniejszyła swą aktywność w jego kraju w przededniu wyborów.

"Mniej wtrącania się w ukraińskie sprawy. Mam tu na myśli naszego drogiego sąsiada, Rosję. Chciałbym, by jej przywódcy szanowali prawo Ukraińców do wybrania człowieka, który pokieruje Ukrainą. Rady nie są nam potrzebne" - oznajmił Juszczenko.

Ukraiński prezydent udzielił wywiadu Bloombergowi tuż przed wyjazdem do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w 64. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Juszczenko ma nadzieję, że spotka się tam z prezydentem USA Barackiem Obamą. Możliwe, że dojdzie także do rozmowy Juszczenki z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem."
PAP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Nie Lis 29, 2020 9:01 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: