Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

To skandal wielkiej klasy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert Majka
Weteran Forum


Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 2649

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 11:35 am    Temat postu: To skandal wielkiej klasy Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3877404.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,0.html

Abp Życiński o publikacji na temat Dziwisza: To skandal wielkiej klasy
wys2007-01-26, ostatnia aktualizacja 2007-01-26 10:24
- Nie można było przyłożyć kardynałowi teczką, to trzeba było czym innym - powiedział abp Życiński komentując doniesienia "Głosu Wielkopolski" odnośnie udziału kard. Dziwisza w tuszowaniu afer seksualnych w Kościele katolickim. Z duchownym rozmawiał Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM.

Fot. Marek Kopeć / AG
Abp Józef Życiński
ZOBACZ TAKŻE
Kard. Dziwisz milczał na temat wykorzystywania seksualnego? (26-01-07, 07:16)
POSŁUCHAJ
abp Józef Życiński w "Poranku Radia TOK FM" (26-01-07, 08:15)
Posłuchaj: Abp Życiński w Poranku Radia TOK FM

Odnosząc się do publikacji gazety abp Życiński powiedział: - Ten wybór czasu jest dla mnie czymś zagadkowym. Według niego o tej sprawie można było pisać od kilku lat, tymczasem media zajęły się nią w momencie, gdy nowe książki autorstwa abp. Dziwisza zbierają pozytywne recenzje i spotykają się z dobrym przyjęciem.

- Różnego rodzaju intrygi mogą nakładać się wzajemnie - powiedział arcybiskup komentując podejście Watykanu i w tym kard. Dziwisza do skandali w Kościele . Według abp. Życińskiego brak szybkich działań papieża mógł wynikać przede wszystkim z potrzeby dogłębnego zbadania poszczególnych spraw. - Tym bardziej obciążanie odpowiedzialnością za to kard. Dziwisza jest świadectwem złej woli - podkreślił abp Życiński i dodał, że jest to "skandal wysokiej klasy".

- Nie można było przyłożyć kardynałowi teczką, to trzeba było czym innym - powiedział duchowny cytując komentarz jednego z internautów.

"W sprawie abp. Wielgusa sumienie mam czyste"

Odnosząc się do zarzutów wobec swojej osoby w sprawie ukrywania informacji o współpracy abp. Wielgusa ze służbą bezpieczeństwa PRL, abp Życiński powiedział, że "w tamtym przypadku główną rolę odgrywała lista, na której były numery rejestracyjne różnych osób". - Kiedy spojrzałem na tę listę, moja pierwsza reakcja była: "To nowa lista Macierewicza". Nagłośniłby pan nową listę Macierewicza? - zapytał Żakowskiego arcybiskup. Żakowski odpowiedział, że raczej nie. - Podzieliłem się troską z osobami, które cenię. W tym przypadku sumienie mam całkowicie spokojne - powiedział Życiński.

Duchowny dodał, że rozmawiał z pracownikiem SB, który był zaangażowany w sprawę abp. Wielgusa, i który zgłosił się do abp. Życińskiego. Skruszony oficer powiedział Życińskiemu, że w ramach wizyt rozliczano np. kwiaty, które zabierano na rozmowę. Po tym pozostały dokumenty, że na danego księdza wydano określone środki z funduszów SB.

Czy nuncjatura była poinformowana o tym, że nazwisko Wielgusa znajduje się na tej liście? - Zapewniam pana, że zgodnie z sumieniem dokonane zostały wszystkie obowiązki - powiedział abp Życiński.

Aż usta rwą się do zanucenia piosenki...czy te oczy mogą klamać chyba nie, ... itd.Parafrazujac mozna zanucic piosenke po wysluchaniu slow abp.Zycinskiego. Shocked

Robert Majka z Przemyśla,tel.506084013 mail: robm13@interia.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum