" /> Dyskusje ogólne :: "Plan Dullesa"- sowiecki spisek
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Plan Dullesa"- sowiecki spisek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Czesław Lipka
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 73

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 9:02 am    Temat postu: "Plan Dullesa"- sowiecki spisek Odpowiedz z cytatem

„Plan Dullesa” jako zwierciadło „sowieckiego spisku”Piętnaście lat temu cytowano u nas „tajny raport” Allena Dullesa o „amerykańskiej powojennej doktrynie przeciw ZSRR” – w 1945 r., w 48 czy w 53.

„…Rzucimy wszystko co mamy – całe złoto, cały majątek celem ogłupienia i otumanienia ludzi. <…> Ich wartości niezauważalnie zamienimy na fałszywe i zmusimy ich do wiary w nie. Jak? Znajdziemy swoich myślicieli , swoich sojuszników w samej Rosji. <…> Epizod za epizodem będzie rozgrywała się ogromna w swojej skali tragedia, zagłada tego niepokornego narodu; ostatecznego i niepochlebnego wygaśnięcia jego własnej świadomości”.
Cytat ten (lecz w znacznie bardziej chorej i obszerniejszej postaci), cały upiększony lewo - i prawopatriotycznymi stronami rosyjskiego Internetu (sajty Runeta) był publicznie cytowany przez tak znane osobistości, jak: Nikita Machałkow, Genadij Zuganow i Andrzej Karaułow - chociaż wcześniej już wyjaśniono, że został wzięty z ostatniej powieści Anatola Iwanowa „Wieczny zew” (t.2, rozdz. 5) opublikowanej w 1981.
Tutaj plan ten realizuje Standartenführer SS, w przeszłości naczelnik straży Tomska. „Planem Dullesa” nazwany był w antygorbaczowskim pamflecie „Książę ciemności” („Młoda Gwardia”, 1993 Nr 7) z objaśnieniem: „w ciągu 10 lat słowa te (z powieści „Wieczny zew”) wyrzucała cenzura znajdująca się pod kremlowsko-syjonistyczną kontrolą. W pierwszym zarysie „Planu Dullesa” był monolog amerykańskiego generała Dambraita ze szpiegowskiej powieści J. Dold-Michajlika „Sam na polu wojen” (1965): „Uzbrójcie miłośników ostrego słowa anegdotami wyśmiewającymi ich teraźniejszość i przyszłość <…> Zatruwajcie dusze młodzieży niewiarą w sens życia, rozbudzajcie zainteresowanie seksualnymi problemami, nęcić takimi przynętami wolnego świata, jak modne tańce, piękne gałganki, specjalnego charakteru płyty, poezja, pieśni <…> skłócić młode pokolenie ze starszym, itd.
Gdyby autorzy „Zewu” i „Wojny” czytali specjalistyczną prasę i jeszcze po angielsku, pomyślałbym, że po prostu przepisali dokument pt.:” Prawa Komunistycznej Rewolucji”. „Prawa” te jakoby ujawniają przymierze z wojskami w Niemczech w 1919 roku, pojawiły się w angielskich gazetach w lutym 1946 a potem były przedrukowywane setki razy: „Rzucimy wszystko co mamy, całe złoto, cały majątek dla ogłupienia i otumanienia ludzi:
1. Zdemoralizować młodzież, odwieść od religii. Wzbudzić w niej zainteresowanie seksem<…
2. Fałszywą argumentacją zniszczyć stare moralne wartości.
5. Odciągnąć umysły od polityki, przenieść całą uwagę na sport, książki o seksie, zabawy i inne mało ważne zajęcia.
6. Przejąć kontrolę nad wszystkimi środkami masowej informacji.
7. Zniszczyć wiarę ludzi w ich naturalnych liderów, przedstawiając ich w haniebnym, śmiesznym i obelżywym (krzywdzącym) świetle.
Były i inne dokumenty tego rodzaju. 24 sierpnia 1960 r. w „Los Angeles…” opublikowano wyciągi z broszury: „Pranie mózgów. Wykładnia kierownictwa rosyjskiego zgodna ze strategią ( psychopolityką)”. „Broszura była wydana w Nowym Jorku przez L. Ron Hubbarda (a właściwie: Lafayette Ronald Hubbard) – pisarza, fantastę i założyciela Kościoła Scjentologicznego. Strategia „Rosyjskiego kierownictwa” wskazuje, że udostępniając różnego rodzaju narkotyki, pozwalając na wzrost spożycia napojów spirytusowych, zachwalając ich nieobliczalność i szpikując go seks-literaturą, psychpolityk może rozbudzić w nas skłonność do nieładu (nieporządku), próżniactwa i bezużytecznego spędzania czasu oraz wyboru takiego postępowania, które daje całkowitą wolność we wszystkim – to jest komunizm <…>. Jeśli możecie zabić narodową dumę i patriotyzm w dorastającym pokoleniu podbijecie ten kraj. Publikacja stała się przedmiotem korespondencji w FBR (Białoruskiej Republice). Urzędowe memorandum z 30 sierpnia 1960 r. kończy się tak: „Żona Hubbarda na procesie rozwodowym pokazała, że jest on „beznadziejnie szalony” i skłonny do „tortur pod pretekstem naukowego eksperymentu” <…>. Kompetentni specjaliści – medycy zalecali Hubbardowi zwrócić się do prywatnej kliniki celem psychiatrycznej obserwacji i leczenia jego psychicznego rozstroju, znanego jako paranoidalna schizofrenia.
Z tym zakończeniem należałoby zapoznać wszystkich czytelników „Planu Dullesa” zgodnie z tekstem A. Iwanowa.
Konstanty Duszenko

Poprzednie artykuły autora były opublikowane w rubryce „Historia słynnych cytatów” czasopisma „CZYTAMY RAZEM. Nawigator w świecie książek”, możecie znaleźć na www.dushenko.ru
Tłumaczenie: Halina Żwirska


OBJAŚNIENIE....Allen Dulles, ur. 7 kwietnia 1893 w Watertown, Nowy Jork. Był jednym z pięciorga dzieci. Dorastał w rodzinie, w której tematem częstych dyskusji były wydarzenia na świecie. Ukończył Princeton University i w 1916 wstąpił do służby dyplomatycznej. Jego pierwszą placówką był Wiedeń, w 1917 przeniesiony do Berna. Był odpowiedzialny m.in. za sprawdzenie i odrzucenie wniosku Włodzimierza Lenina o wizę do USA. W 1926 po uzyskaniu tytułu magistra prawa podjął pracę w Nowym Jorku. W 1927 był dyrektorem Rady Stosunków Zagranicznych. Przez Williama J. Donovana mianowany został szefem operacji przejęcia biur zewnętrznych agencji wywiadu w Wielkiej Brytanii (SIS Secret Intelligence Service, potocznie znany jako M16).
W latach trzydziestych był w Niemczech, Wielkiej Brytaniii Szwajcarii (do końca II wojny). Bardzo zaangażowany w kontrowersyjną i tajną operację „Wschód”. W 1945 odegrał główną rolę w negocjacjach, które doprowadziły do kapitulacji wojsk niemieckich we Włoszech. Po wojnie przez 6 miesięcy był szefem stacji OSS (Central Intelligence Agency) w Berlinie . Po utworzeniu w 1947 przez Kongres CIA Dulles był ściśle związany z jej rozwojem. W 1948 był głównym doradcą republikańskiego kandydata na prezydenta Thomasa E. Deweya. Pod rządami prezydenta Eisenhowera został dyrektorem CIA (II 1953 - 1961). 29 XI 1963 prezydent Lyndon Johnson powołał go na komisarza Komisji Warrena do zbadania zamachu i okoliczności śmierci prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego. Na emeryturze poświęcił się pracy pisarskiej- napisał m.in. „The Craft of Intelligence” (1963).
29 I 1969 zmarł na grypę (skomplikowane zapalenie płuc) w wieku 75 lat. Został pochowany na cmentarzu Greenmount w Baltimore, Maryland.

Od początku lat dziewięćdziesiątych w mediach rosyjskich o nastawieniu antyzachodnim jest mowa o tzw. Planie Dullesa (ros. Doktryna Dullesa). Jest to tajny plan zniszczenia ZSRR poprzez ideologiczną manipulację ludnością sowiecką oraz upadku jej moralności. Źródło tego tekstu nie jest znane. Nie są znane żadne wypowiedzi lub pisma Dullesa, które zawierają ten plan. Ciekawostką jest to, że tekst Planu Dullesa niemalże słowo w słowo pokrywa się z wypowiedziami jednego ze złoczyńców –„czarnego charakteru” w książce Anatolija Iwanowa pt.: „Wieczny zew” (1971). Plan ten stał się narzędziem propagandy antyamerykańskiej w Rosji.
Termin „Plan Dullesa” mógłby odnosić się do fragmentów z programu NSC National Security Council ( „Cele USA w stosunku do Rosji”) przedstawionych przez Jakowlewa w książce pt.: „CIA przeciwko ZSRR”. Program Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) z 1948 w zakresie amerykańskiej polityki wobec Związku Radzieckiego nie ma nic wspólnego z CIA ani z A. Dullesem. Jego treść nie zawiera żadnych podobieństw do dokumentu przedstawionego przez zwolenników teorii spisku.
„Plan” opisuje, jak Stany Zjednoczone zamierzają zniszczyć Rosjan od wewnątrz za pomocą tzw. „piątej kolumny”. Zamierzają to osiągnąć poprzez podważenie i zniszczenie autorytetów w dziedzinie kultury – literatury, teatru i kina- promowanie przemocy, deprawację. Ponadto będą pracować nad rządowymi strukturami aby pogrążyć je w chaosie, biurokracji i korupcji oraz rozbudzać nacjonalizm, nienawiść etniczną i nieufność wśród całego społeczeństwa.
Allenowi Dullesowi przypisano ten plan po raz pierwszy w 1993 r. przez Metropolitan Ioann’s Sankt Petersburg i Ładoga w książce „Walka o Rosję”. Od tej pory jest często cytowany przez wielu polityków rosyjskich (np. Władimira Żyrinowskiego, Nikołaja Kondratenko, Sergieja Glazyeva), dziennikarzy, pisarzy (Siergieja Kara-Murza) oraz aktorów (Nikitę Michałkowa).
Wcześniejszą wersję Planu można znaleźć w 1965 w powieści pisarza radzieckiego Jurija Dol’d-Mikhaylika, gdy gen. Dumbright („złoczyńca”) proponuje podobny kierunek działań.
Tekst A. Iwanowa wykazuje znaczne podobieństwo do wypowiedzi Piotra Verhovensky, postaci z powieści „Biesy” Fiodora Dostojewskiego (rozdz. VII).
Plan imperatyw (nakaz, dyktat, norma moralna) –zdeprawowanie młodych, kontrola mediów, zdyskredytowanie rządu itp.- jest bardzo podobny do „zasad rewolucji komunistycznej”.
Opracowała: Halina Żwirska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 02 Mar 2021
Posty: 123

PostWysłany: Wto Mar 02, 2021 9:35 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Krzysiek
Weteran Forum


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 240

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Od początku lat dziewięćdziesiątych w mediach rosyjskich o nastawieniu antyzachodnim jest mowa o tzw. Planie Dullesa (ros. Doktryna Dullesa). Jest to tajny plan zniszczenia ZSRR poprzez ideologiczną manipulację ludnością sowiecką oraz upadku jej moralności. Źródło tego tekstu nie jest znane. Nie są znane żadne wypowiedzi lub pisma Dullesa, które zawierają ten plan.

Źródło tego tekstu nie jest znane... A czy to czasem nie jest to samo "źródło" na Łubiance, które na 1 września tego roku wyprodukowało sławetny "dokument" o rzekomych planach sojuszu Polski z Hitlerem przeciwko Sowietom?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Zdemoralizować młodzież, odwieść od religii. Wzbudzić w niej zainteresowanie seksem<…
2. Fałszywą argumentacją zniszczyć stare moralne wartości.
5. Odciągnąć umysły od polityki, przenieść całą uwagę na sport, książki o seksie, zabawy i inne mało ważne zajęcia.
6. Przejąć kontrolę nad wszystkimi środkami masowej informacji.
7. Zniszczyć wiarę ludzi w ich naturalnych liderów, przedstawiając ich w haniebnym, śmiesznym i obelżywym (krzywdzącym) świetle.

TO TERAZ OBOWIĄZUJĄCA IDEOLOGIA
TUSKOWA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Forumoteka.pl to jedna z najstarszych platform oferująca bezpłatne fora dyskusyjne. Do tej pory założono na niej blisko 700 for, na których znajduje się ponad 60 tys. tematów. Użytkownicy napisali tutaj już blisko milion postów! Tym samym platforma jest znakomitym miejscem m.in. do wyrażania swoich opinii czy też stała się narzędziem do marketing szeptany.

Przeczytaj najnowsze artykuły:

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #6

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #5

Przedsiębiorco – sprawdź czy będziesz potrzebował #4Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group