" /> Dyskusje ogólne :: nasze nowe ŚWIĘTO "Chanuka"
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nasze nowe ŚWIĘTO "Chanuka"

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mirosław Dakowski
Weteran Forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 216

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 5:44 pm    Temat postu: nasze nowe ŚWIĘTO "Chanuka" Odpowiedz z cytatem

Z okazji naszego nowego ŚWIĘTA Chanuka Pan Prezydent uhonorował najwyższymi odznaczeniami Państwa Polskiego szereg ZNANYCH WSZYSTKIM osób: Za “wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce” odznaczony został KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Piotr Krzysztof KADLČIK.

Za “wybitne zasługi w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego”, odznaczeni zostali: KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Krzysztof Symcha KELLER oraz Michael Joseph SCHUDRICH

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Joanna Małgorzata PODOLSKA-PŁOCKA oraz Marek SZUKALAK

Za “zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce”, odznaczeni zostali: ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI – Yosef EREZ oraz Michał Stanisław SAMET.

Uroczystość Chanuki w Pałacu Prezydenckim – 15 grudnia 2009.

Więcej na: http://www.bibula.com/?p=16619

A żadne GOJE się w tym dialogu nie odznaczyły ???

Umieściłem na czołówce mej strony: Dakowski.pl

_________________
Miros?aw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 26 Sie 2019
Posty: 123

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 6:37 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie goje mają błagać na kolanach o dialog, a błagani gdy mrukną coś w stylu "No dobra - niech wam będzie, możemy pogadać", mają być nagradzani orderami, których naszym, niedawno uhonorowanym przez Prezydenta Kolegom się nie przyznaje, chyba by się nie zdeprecjonowały Sad .
I tu nie należy może ganić zbyt mocno Prezydenta, gdyż hierarchia KK jest równie 'postępowa'. Widocznie my sami powinniśmy pomyśleć czy nie błądzimy w jakimś ciemnym zaścianku - a może co daj Panie tylko śnimy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Konrad Turzyński
Moderator


Dołączył: 22 Wrz 2006
Posty: 575

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 12:05 am    Temat postu: o Chanuce Odpowiedz z cytatem

o Chanuce

Chanuka wywodzi się ze "Starego Testamentu", a więc Z ZASADY nie powinna dzielić chrześcijan od mozaistów. (To, co dzieli, jest znacznie ważniejsze, ale to nie Chanuka, lecz Jezus z Nazaretu. Dla nas tj. dla chrześcijan to Bóg-Człowiek, obiecany w "Starym Testamencie" Mesjasz. Czyli: Chrystus. Dla nich to herezjarcha.) Geneza święta jest opisana w "Pierwszej Księdze Machabejskiej" (rozdz. 4, w. 52-59 ) i w "Drugiej Księdze Machabejskiej" (rozdz. 10, w. 3-8 ). Ba, sam Jezus Chrystus uczestniczył w tym święcie ("Ewangelia wg św. Jana", rozdz. 10, w. 22-23 ). Św. Jan napisał o "święcie Poświęcenia Świątyni", ale to jest inna nazwa Chanuki. Jeszcze inna jej nazwa to "Święto Świateł". Ciekawe, czy pan prezydent albo jego kapelan zaproponował swoim mozaistycznym partnerom podczas wspólnych obchodów "Święta Świateł", aby wspólnie odmówili kilka dziesiątek różańca ― właśnie spośród stosunkowo niedawno ustanowionych "tajemnic światła"...

Odznaczanie "gojów" przez pana prezydenta (przez TEGO prezydenta, tj. Lecha Kaczyńskiego) zdarzało się już nieraz, np. dwa lata i pół roku temu sporo b. aktywnych uczestników tutejszego Forum zostało odznaczonych z okazji 25-lecia Solidarności Walczącej.

_________________
Konrad Turzyński [matematyk; teraz - bibliotekarz; uczestnik RMP (1980-81), dziennikarz ZR NSZZ "S" w Toruniu (1981), publicysta pod- i nad-ziemny (1978- ), współprac. ASME, "Opcji na Prawo" (2003-09) i Polskiego Radia (2006-08)]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 1:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Odznaczanie "gojów" przez pana prezydenta (przez TEGO prezydenta, tj. Lecha Kaczyńskiego) zdarzało się już nieraz, np. dwa lata i pół roku temu sporo b. aktywnych uczestników tutejszego Forum zostało odznaczonych z okazji 25-lecia Solidarności Walczącej.

Poczułem się w pewnym sensie wywołany do tablicy, więc pragnę wyjaśnić, że chodziło mi o to, iż w obecnej 'transzy' Orderu Odrodzenia Polski, Krzyży Komandorskich dla polskich patriotów było niegęsto Sad , a w końcu:
Cytat:
Order Odrodzenia Polski, Polonia Restituta – jedno z najwyższych polskich odznaczeń cywilnych, nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

Podany powód odznaczenia nie mieści się w tym spisie, więc próbując coś dopasować muszę powiedzieć, że miałem problem, bo np. trudno mi się dopatrzyć jakiegoś postępu w "rozwijaniu dobrych stosunków z innymi krajami", a to jest chyba jedyny dyżurny tytuł jaki mógł być brany pod uwagę, gdyż pozostałe pola jako miejsca potencjalnych osiągnięć odznaczonych, pasują jeszcze gorzej. Jak dobre są stosunki to widzimy, choćby z http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=artykuly&id=2566 na dole tej strony umieszczone jest przemówienie S.Pereza (Prezydenta Izraela, Żyda rodem z Polski - Szymon Perski). Kiedyś znalazłem dłuższy fragment, ale i to co widzimy świadczy dość dobrze o tym, że stosunki są dość jednostronne. Chyba że dekoruje się a konto wykorzystania możliwości poprawy (tak awansem jak Nobel dla Obamy) - te są oczywiście imponujące, ale obawiam się, że nie do rychłego zrealizowania.
A z drugiej strony, tak w oderwaniu od tego, co zaczerpnąłem o Polonia Restituta z Wikipedii, dekorowanie wprost "za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce" wydaje mi się dość oryginalne, wręcz bezprecedensowe. Bo czy istnieje jakiś kraj, który nagradzałby przedstawicieli cudzego narodu za to, że rozwijają na jego terytorium swoje mniejszości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Szubert
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 87

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 8:39 am    Temat postu: Inni nazywają to skandalem Odpowiedz z cytatem

"Bibuła" nazwała tę sprawę "antychrześcijańskim skandalem". Pisze, że:
"Pan Prezydent niezwykle hojnie obdarował środowisko żydowskie i uhonorował najwyższymi odznaczeniami Państwa Polskiego szereg osób słynących z antypolskiej i antykatolickiej działalności."
http://www.bibula.com/?p=16619
Mnie zastanawia, dlaczego prezydent Izraela z okazji ważnego dla Polski święta nie zrobi podobnej uroczystości w jego siedzibie dla Polaków. Z orderami, polską symboliką itd.
Mógłby przynajmniej w ramach dobrego gestu domagać się od żydowskich roszczeniowców z "przedsiębiorstwa holokaust" rezygnacji z ich absurdalnych żądań pod adresem Polski. Chodzi o żądania, abyśmy zapłacili miliardowe odszkodowania za majątek wymordowanych przez Niemców bezpotomnie rodzin żydowskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja nieco bardziej się rozjaśnia, kiedy przypomnimy sobie o wypowiedzi prezydenta w której stwierdził, że historia społeczności żydowskiej jest także częścią Jego historii. Ta przyozdobiona w elegancką oprawę uroczystość w pałacu prezydenckim, w swoisty sposób koresponduje z sytuacją, kiedy wysokie odznaczenia państwowe przyznane działaczom niepodległościowym, wręcza się w obskurnych i zimnych pomieszczeniach kina w Aninie.

Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marku
Czy mamy się domyślać, że nasz Prezydent ma coś żydowskiego w swoim rodowodzie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie, ze nie nalezy mieszac dwoch rzeczy.
Z jednej strony nie powinno sie podwazac samego faktu, ze Prezydent odznacza obywateli polskich wyznania Mojzeszowego z okazji ich swieta.
Z drugiej strony - takimi wysokimi odznaczeniami panstwowymi powinni byc uhonorowani bez wzgledu na wyznanie tacy obywatele, ktorzy spelniają odpowiednie kryteria. W tym konkretnym przypadku nie bardzo jest wiadomo czy zasluzyli sie dla polskiego panstwa jakimis szczegolnymi dokonaniami. Ja probuje zrozumiec, ze byc moze Prezydent dla polskiej sprawy chce zjednac sobie niektore srodowiska zydowskie, te bardziej konserwatywne. Ale niestety do odznaczenia nalezy wybrac osoby szczegolnie zasluzone dla Polski, a nie malo znane czy nawet nikomu nieznane. A jezeliby takowych nie bylo, to poczekac az sie zasluzą a nie dekorować na zapas. Dlatego uzasadniona wydaje mi sie obawa, ze mamy tutaj do czynienia z dewaluacją najwyzszych zaszczytow panstwowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A jezeliby takowych nie bylo, to poczekac az sie zasluzą

Przypomniało mi to stary kawał. Pyta Cyrankiewicza robotnik, co by premier zrobił jak by on wpadł do wody?
- A złapałbym towarzysza za włosy i bym wyciągnął. A co by towarzysz zrobił?
- Zrobiłbym to samo - odpowiada robotnik.
- Ale przecież ja nie mam włosów - dziwi się Cyrankiewicz.
- To bym poczekał, aż panu wyrosną. Wink
Faktem jest, że zasługi nagrodzonych braci starszych są wątpliwe, a i powód wskazany w uzasadnieniu ich dekoracji iście księżycowy. Chyba, że ma to być demonstracja i potwierdzenie tego, że w dyplomacji nagradza się całkowicie bez powodów, a wtedy powinno się ustanowić order Dorodnego Unijnego Pięknego Europejskiego Kacyka (DUPEK) i dekorować nim tych, co obradują latami nad 'rozwiązaniem problemów' - vide zdjęcia z Magdalenki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Szubert
Stały Bywalec Forum


Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 87

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 4:16 pm    Temat postu: O Kaczyńskim... Odpowiedz z cytatem

Po owocach ich poznacie...

W 2007 roku zalegalizowano, zdelegalizowaną w 1938 roku przez ówczesnego Prezydenta II RP, lożę żydowską w Polsce.
http://niepoprawni.pl/blog/398/loza-masonska-znow-dziala-w-polsce
Podczas uroczystej inauguracji loży w Warszawie witając masonów w imieniu przełożonego, jego list do masonów odczytała Ewa Junczyk - Ziomecka - Podsekretarz Stanu Biura Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
http://www.permedium.pl/internet/lech-kaczy-ski-wita-bnai-brith.html

W przeszłości Kaczyński wstrzymał pod naciskami środowisk żydowskich ekshumację zwłok w Jedwabnym (mówiła o tym kilkakrotnie TV Trwam). Zgodnie z podanymi informacjami w grobach natknięto się na niemieckie kule. A to świadczyłoby, że zbrodni dokonali Niemcy a nie Polacy. Wstrzymanie ekshumacji sprawiło, że Polacy przez różnych "historyków" żydowskich nadal oskarżani są o tę zbrodnię.

Jeszcze, jako ciekawostkę dodam:
http://www.polonica.net/Kim_sa_Kaczynscy.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krystyna Szkutnik napisał:
Marku
Czy mamy się domyślać, że nasz Prezydent ma coś żydowskiego w swoim rodowodzie?


Tego nie wiem i nie jest moim zamiarem nadmierne zagłębianie się w temat, przytoczyłem tylko niegdysiejszą wypowiedź Pana prezydenta - i tylko tyle.


Andrzej Szubert napisał:
Jeszcze, jako ciekawostkę dodam:
http://www.polonica.net/Kim_sa_Kaczynscy.htm


Z portalem "polonica" już chyba każdy się zapoznał, ale generalnie wielu z nas traktuje to źródło informacji z dużą rezerwą. Kiedy ja czytam, że według Nich można zostać obwołanym Żydem ze względu na pochodzenie, albo (uwaga!!) ze względu na swoją postawę czy poglądy, to w momencie kiedy to pierwsze jest oczywistością, to już to drugie jest kompletnym kretyństwem. Tego typu "wstawki", rzutują niestety na wiarygodność całego portalu. To że loża znów działa w Polsce, to z jednaj strony informacja niedobra, ale z drugiej strony już nikt nie będzie mógł powiedzieć jak to miało miejsce do tej pory, że te wszystkie loże czy komitety, to wymysł tak zwanych antysemitów. O udziale w tej uroczystości przedstawiciela prezydenta RP, można powiedzieć tylko tyle, że to co najmniej dziwne, żeby nie używać bardziej dosadnych określeń.


Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 26 Sie 2019
Posty: 123

PostWysłany: Pon Sie 26, 2019 6:37 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z portalem "polonica" już chyba każdy się zapoznał, ale generalnie wielu z nas traktuje to źródło informacji z dużą rezerwą

To tak samo jak z portalem SOWA czy L. Bublem - typowa mikstura tzw. służb. To było poznać szczególnie po oszczerstwach w stosunku do Ojca Sw. W tej miksturze są tez dobre przedruki, ale przemieszane z chłamem oraz z propagandą wzorowaną na III Rzeszy a podpartą hasłami katolickimi (co zakrawa na bluznierstwo), tak ze niestety zawsze pozostaje problem wiarygodności. W nadchodzącym okresie kombinacje operacyjne "razwiedki" przeciwko PiS będą się chyba wzmagać jeszcze bardziej, zatem potrzeba wyczucia w tego typu sprawach, aby nie dać sie nabrać na takie chwyty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group