" /> Dyskusje ogólne :: Agora przegrała z Macierewiczem
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Agora przegrała z Macierewiczem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 6:49 am    Temat postu: Funkcjonariusz SKW popełnił przestępstwo? Odpowiedz z cytatem

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20091230&typ=po&id=po03.txt

NASZ DZIENNIK Środa, 30 grudnia 2009, Nr 304 (3625)

"Funkcjonariusz SKW popełnił przestępstwo?

Prokuratura wojskowa bada, czy funkcjonariusz Służby Kontrwywiadu Wojskowego popełnił przestępstwo przy prowadzeniu postępowania o odebranie posłowi Prawa i Sprawiedliwości Antoniemu Macierewiczowi certyfikatu dostępu do informacji tajnych. Decyzją szefa SKW, podtrzymaną później przez premiera Donalda Tuska, certyfikat odebrano Macierewiczowi w październiku 2008 roku. W wyniku tego poseł Prawa i Sprawiedliwości nie mógł wejść w skład sejmowej komisji śledczej badającej sprawę śmierci Krzysztofa Olewnika. We wrześniu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że decyzja szefa SKW o odebraniu Macierewiczowi certyfikatu jest nieważna.

Według Ireneusza Szeląga, wiceszefa Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, postępowanie w sprawie wszczęto z powodu "uprawdopodobnienia popełnienia przestępstwa przez żołnierza zawodowego Służby Kontrwywiadu Wojskowego". Przestępstwo to jest zagrożone karą 3 lat więzienia. Macierewicz, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, oświadczył wczoraj, że został poinformowany przez wojskową prokuraturę okręgową, iż śledztwo wszczęto w sprawie przestępstwa określonego w art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego i dotyczy przekroczenia uprawnień i działania na szkodę Macierewicza w okresie od 10 lipca 2008 r. do 10 października 2008 r. przez funkcjonariusza publicznego, żołnierza pełniącego czynną służbę wojskową w stopniu podpułkownika, wyznaczonego na stanowisko służbowe w Biurze Ochrony informacji Niejawnych Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez oficerów Służby Kontrwywiadu Wojskowego Macierewicz złożył w listopadzie. Zarzucał między innymi przestępstwa przekroczenia uprawnień, ujawnienia tajemnicy państwowej oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych. Według Macierewicza, Służba Kontrwywiadu Wojskowego nie miała prawa prowadzić wobec niego jako cywila takiego postępowania. Decyzję o cofnięciu Macierewiczowi certyfikatu bezpieczeństwa upoważniającego do dostępu do informacji tajnych szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego wydał w październiku ubiegłego roku. Od tej decyzji poseł Prawa i Sprawiedliwości odwołał się do premiera Tuska. Szef rządu odwołania nie uwzględnił, podtrzymując tym samym decyzję szefa SKW. O odebraniu Macierewiczowi certyfikatu głośno zrobiło się w lutym, gdy wybierano skład sejmowej komisji śledczej badającej sprawę zabójstwa Krzysztofa Olewnika. To brak certyfikatu i nieuwzględnienie przez premiera Tuska odwołania Macierewicza od tej decyzji spowodował, że Platformie Obywatelskiej skutecznie udało się zablokować wejście posła Prawa i Sprawiedliwości do grona śledczych."
Artur Kowalski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 17 Sie 2019
Posty: 123

PostWysłany: Sob Sie 17, 2019 9:35 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 6:50 am    Temat postu: Agora przegrała z Macierewiczem Odpowiedz z cytatem

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20091230&typ=po&id=po02.txt

NASZA DZIENNIK Środa, 30 grudnia 2009, Nr 304 (3625)

"Agora przegrała z Macierewiczem

Antoni Macierewicz, ujawniając list świadka Andrzeja Czyżewskiego, w którym ten wskazywał na mechanizm finansowego wsparcia dla Agory przez mafię paliwową, działał zgodnie z prawem i w ramach sprawowanego przezeń mandatu poselskiego - uznał Sąd Najwyższy, oddalając skargę kasacyjną złożoną przez wydawcę "Gazety Wyborczej". Postanowienie kończy sądowy spór w sprawie.

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną złożoną przez wydawcę "Gazety Wyborczej" o ochronę dóbr osobistych w sprawie przeciwko Antoniemu Macierewiczowi, dotyczącej ujawnienia przez niego listu świadka Andrzeja Czyżewskiego, który wskazywał na mechanizm finansowego wsparcia dla Agory przez mafię paliwową. Orzecznie to jest zgodne ze stanowiskami wyrażonymi wcześniej przez sądy niższych instancji, które odrzucały pozew Agory SA. SN uznał, iż Macierewicz, będąc członkiem sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen i przytaczając na konferencji prasowej w marcu 2005 roku fragment zeznań, w tym list przekazany komisji przez świadka Andrzeja Czyżewskiego, "działał w ramach udzielonego mu mandatu posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej".
Z listu wynikało, że przez jedną ze spółek budowlanych, związanych z mafią paliwową i "ośrodkiem wiedeńskim", "przepłynęły znaczne pieniądze na rzecz Agory. Zasłoną do tej operacji był proces uczestniczenia tej spółki w budowie siedziby imperium pana Adama Michnika". SN zgodził się z wcześniejszymi orzeczeniami i uznał, iż wypowiedź Macierewicza podczas konferencji, w której uczestniczyli także inni członkowie komisji orlenowskiej: Zbigniew Wassermann i Konstanty Miodowicz, "wchodziła w zakres sprawowania przez niego mandatu poselskiego", a przekazane informacje "były ściśle związane z pracami komisji sejmowej, której pozwany był członkiem". Sąd podkreślił też, że "pozwany podawał jedynie cytaty z zeznań świadka Andrzeja Czyżewskiego, a nie swoje własne twierdzenia". Postanowienie kończy sądowy spór w sprawie, jest ostateczne i niepodważalne.
- Decyzja Sądu Najwyższego wskazuje na to, że wolność słowa, przynajmniej na poziomie immunitetu poselskiego, istnieje. To bardzo dobra wiadomość. Ona zakreśla granice władzy tych polityków i tych mediów, które próbują wolność słowa zniszczyć - ocenił poseł Antoni Macierewicz (PiS). Jak podkreślił, choć orzeczenie sądu cieszy, to szkoda, że trzeba było na nie czekać niemal pięć lat, a samo postępowanie niepotrzebnie pochłonęło publiczne pieniądze. - Niestety, jesteśmy ciągle w trakcie kształtowania się rzeczywistych norm, i to jest nauka dla wszystkich, iż nic nie dokona się bez naszego wysiłku. Jeżeli zgodzimy się na dyktat ze strony środowisk oligarchicznych, tych, które chciałyby ograniczyć m.in. wolność słowa, jeżeli nie będziemy o nią zdecydowanie walczyć, to środowiska, dla których wszelkiego typu prawa obywatelskie, narodowe i religijne są solą w oku, będą narzucały nam swoje obyczaje - dodał. "
Marcin Austyn
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 6:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.rp.pl/artykul/15,412401_Macierewicz__a_dostep_do_tajemnic.html

"Macierewicz, a dostęp do tajemnic
ika 29-12-2009, ostatnia aktualizacja 29-12-2009 12:43

Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego przestępstwa przekroczenia uprawnień przez oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego, który prowadził postępowanie ws. odebrania Antoniemu Macierewiczowi certyfikatu dostępu do tajemnic.

(...)"

Więcej:
http://www.rp.pl/artykul/15,412401_Macierewicz__a_dostep_do_tajemnic.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy w odpowiednio mocny sposób, na bieżąco informować Polaków o tego typu zdarzeniach, jak procesy które wygrywają ludzie pokrzywdzeni z pobudek czysto politycznych, przez postubecki układ III RP. Bo spytajmy dzisiaj ilu Polaków wie o tym, że oczyszczono z zarzutów Romualda Szeremietiewa, a z cała pewnością o wielu więcej wie, że zarzuty i to bardzo ciężkiego kalibru kiedyś Jemu stawiano. A w odniesieniu do bieżącej sytuacji, takie informacje z całą pewnością będą miały wpływ i to niemały, na ocenę obecnej ekipy rządzącej.

Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaDołączył: 17 Sie 2019
Posty: 123

PostWysłany: Sob Sie 17, 2019 9:35 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
SN zgodził się z wcześniejszymi orzeczeniami i uznał, iż wypowiedź Macierewicza podczas konferencji, w której uczestniczyli także inni członkowie komisji orlenowskiej: Zbigniew Wassermann i Konstanty Miodowicz, "wchodziła w zakres sprawowania przez niego mandatu poselskiego", a przekazane informacje "były ściśle związane z pracami komisji sejmowej, której pozwany był członkiem". Sąd podkreślił też, że "pozwany podawał jedynie cytaty z zeznań świadka Andrzeja Czyżewskiego, a nie swoje własne twierdzenia".

Ajajajajaj, och, och, uś, uś. Straszna bieda. Nietrudno teraz zrozumieć to wyciskanie Pana Posła Antoniego Macierewicza z komisji sejmowych. Teraz trzebaby skarżyć świadka A.Czyżewskiego, a i to już byłby płacz nad rozlanym mlekiem.
Niezależnie od wszystkiego składam Panu Posłowi Antoniemu Macierewiczowi tą drogą gratulacje i podziękowania za doprowadzenie sprawy nietykalnych do końca. Życzę Panu Posłowi zdrowia i wiary w lepsze jutro w AD 2010 i w latach następnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group