Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Apel Szymona Jabłońskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lazarowicz
Site Admin


Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 59

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 11:12 pm    Temat postu: Apel Szymona Jabłońskiego Odpowiedz z cytatem

Szymon Jabłoński

Koleżanki i koledzy
W minionych dniach Kornel Morawiecki podjął decyzję o zgłoszeniu swojej kandydatury w wyborach prezydenckich. Ku mojemu zdziwieniu decyzja ta spotkała się z dezaprobatą niektórych członków naszego Stowarzyszenia. Mało tego stała się przyczyną rezygnacji z członkostwa w SSW. W związku z tymi decyzjami nasuwa mi się kilka uwag.
Decyzja Kornela była Jego suwerenną decyzją i powinna być przez nas uszanowana. Uważam, że projekt pt. Kornel na Prezydenta jest bardziej realny, niż projekt Polski Niepodległej opisany w naszym statucie w latach osiemdziesiątych. Tamten, vvydawałoby się szalony, został przez nas podjęty, a szczytny cel dodawał nam sił i otuchy. Być może upływ czasu spowodował, że sił nam już trochę brakuje, ale uważam, że osiągnięcie Prezydentury przez Kornela jest na tyle realne, że warto spróbować. Każdy z nas sam zdecyduje, czy chce wziąć udział w tym dziele. Proszę, aby w tym momencie nie posługiwać się logiką , nie rozpatrywać tej decyzji w kategorii szans sondażowych. Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie - czy jest ktoś, kto jest bardziej predysponowany do pełnienia tej godności?
Obawy, że ewentualna porażka może zaszkodzić naszemu środowisku, są dla mnie niezrozumiałe. Zresztą już raz nam zarzucano, że szkodzimy, ale tamte zarzuty padały z zewnątrz.
Kończąc, chciałbym zaapelować do tych, którzy nie włączą się w kampanię wyborczą Kornela Morawieckiego, o powstrzymanie się od wszelkich działań dezintegrujących nasze środowisko. Przynajmniej do wyborów.

Szymon Jabłoński
SW Poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Sob Sty 23, 2010 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niepodległość i upadek komunizmu był bardzo realny. Tw "Oszust" nawet partię założył. "Rewolucja bez rewolucji" to dopiero prorocza ksiażka.
Mam nadzieję, że Rosja nie zrealizuje swego pochodu zatrzymanego w sierpniu 1920 roku i marzenie kandydata na Prezydenta RP Kornela Morawieckiego nie spełni się.

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Jabłoński!

Mnie ani ziębi, ani grzeje, czy Kornel bedzie kandydował na prezydenta, czy na prezesa firmy ochroniarskiej. To jego sprawa.
Rzecz ma się inaczej z poglądami przez Kornela głoszonymi. Jeśli są szkodliwe dla organizacji - zawsze będę protestował. I to głośno. Jeżeli lider organizacji publicznie przedstawia wizje, od których włosy na głowie się jeżą, opinia publiczna z tymi wizjami będzie kojarzyć nie tylko tegoż lidera, ale także całą organizację. Swoją drogą nie zdziwiłbym się, gdyby na Kornela głosowali wszelkiego rodzaju rusofile. Im takie teorie pewnie się podobają. A ja nie chcę być z nimi utozsamiany. To jest moje prawo. Kolega Jabłoński chce Eurazji od Atlantyku do Pacyfiku pod wodzą słowian (czytaj: Rosjan)? Ja raczej podziękuję za taką perspektywę. Z dwojga złego wolę....Amerykanów. Ci przynajmniej gdy przyjdą wyzwalać - to potem odchodzą. Z Rosjanami zawsze mieliśmy kłopoty, a dzisiejsza Rosja prawie się nie różni od Rosji carów, czy też tej sowieckiej. Tak, że ja widzę godniejszych kandydatów na urząd prezydenta RP. Kaczyńskiemu można wiele zarzucić, lecz gdy zgłosi swoją kandydaturę - zapewne ją poprę głosując na wyborach prezydenckich.
Kolega apeluje, by przynajmniej do wyborów powstrzymać się od działań dezintegrujących nasze środowisko...... a po wyborach już można?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 12:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy z nas zna kogoś uczciwego, mądrego i godnego do kandydowania w wyborach prezydenckich. Tylko czy powinniśmy rozdrabniać się na drobne po to żeby różowi z czerwonymi znów mieli pełnię władzy w naszej ojczyźnie? Miło nam będzie gdy GTW (ta od Millera) połączy siły z Grzechem i Mirem bo jedni będą mieli rząd a drudzy prezydenta? Nad nimi wszystkimi jak mateczka będzie czuwała nowa odrodzona WSI a my będziemy z głodu zdychać.
Przez takich mądrali za czasów Jakubowskiej musiałem sprzedać udziały w mojej firmie i zostałem biednym wyrobnikiem u "prywaciarza". Może byśmy się wreszcie czegoś nauczyli od postkomunistów i zaczęli popierać jednego kandydata który ma realne szanse powalczyć w drugiej turze i wygrać.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szymon Jabłoński napisał:
....chciałbym zaapelować do tych, którzy nie włączą się w kampanię wyborczą Kornela Morawieckiego, o powstrzymanie się od wszelkich działań dezintegrujących nasze środowisko. Przynajmniej do wyborów.

*Podkreślenie moje(MR)




Istotnie, bardzo swoisty w swej wymowie ten "apel".





Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa Hoffmann
Gość





PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 3:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerry napisał:
Tylko czy powinniśmy rozdrabniać się na drobne po to żeby różowi z czerwonymi znów mieli pełnię władzy w naszej ojczyźnie?


Szukałam jakiegoś logicznego wyjaśnienia, dlaczego Pan Morawiecki tak nagle, kompletnie bez przygotowania startuje do wyborów. Wydaje mi się że „Jerry” trafił w dziesiątkę. Żeby się wzmocnić, trzeba osłabić przeciwnika. Najprościej rozdrabniać. Wysłać kandydata który odbierze stronie przeciwnej znaczną część głosów i już się lody kręcą. Very Happy
Powrót do góry
Krzysiek
Weteran Forum


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 240

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 5:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat: Wysłać kandydata który odbierze stronie przeciwnej znaczną część głosów (...).
Ja nie wierze, ze Kornel komukolwiek odbierze "znaczną część głosów". Jako obywatel ma prawo kandydowac na jaki chce urząd, a nie kandyduje z SSW tylko jako "wolny strzelec" i nie mam watpliwosci, ze malo kto go zauwazy. Co prawda Tyminski tez kandydowal jako "wolny strzelec" ale to byl milioner z Kanady, a Kornel groszem nie śmierdzi, zeby go bylo stac na kampanie. A tamta strona juz wystawila dwoch kandydatow z PO - Olechowski (byly szpieg komunistyczny "Must") oraz Komorowski (wedlug Aleksandra Sciosa zwalczal rozwiązanie WSI), a jeszcze dojdą komuchy, najprawdopodobniej przynajmniej Cimoszewicz, tak ze po ich stronie rozdrobnienie moze nie byc wcale małe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tyczy się odbierania głosów - o to się akurat martwię najmniej. Gdyby Kornel przekroczył 1%, będzie to dla Niego wielki sukces historyczny - a więc "urwałby" innym kandydatom od paru promili do ileś tam dziesiątych. Dla nich szkoda do przełknięcia. A i w drugiej turze nikt nie będzie rozmawiał o "o przejęciu i zagospodarowaniu" elektoratu Kornela, gdyż nie warta skórka za wyprawkę. Zacznijmy jednak od tego, iż należy zebrać najpierw 100 tysięcy podpisów, by otrzymać miano kandydata. A to wcale nie takie proste. Kornel na wstępie zraził sobie dużą część swojego środowiska - potencjalnych działaczy komitetów w kampanii prezydenckiej. To już świadczy o tym, iż wybrał złą taktykę. Nie rozliczone zaszłe sprawy i segregacja wśród członków dawnej SW i dzisiejszego SSW mszczą się okrutnie. Żal do Kornela za niepostawienie kropki nad "i" jest ogromny. A był naszą dumą w latach 80-tych, był symbolem, legendą...... Niestety, w nowej RP nie sprostał swej legendzie, którą rozmienił na drobne - zaczynając od tworzenia Partii Wolności. To było skazane na porażkę od samego początku. Teraz ta nieszczęsna lustracja...Kornel zarzuca mi, iż piszę nieprawdę, że lustracja w SSW (i nie tylko) była hamowana, a jako przewodniczący - proces ten sankcjonował. Niestety, fakty mówią co innego. Choćby przykład ostatniego zjazdu SSW we wrześniu - wszelkimi sposobami unikano tematu lustracji, z Kornelem włącznie, a gdy Jadwiga o tym zaczęła mówić (sprawy statutowe w końcu) chciano odebrać jej głos. W dyskusji parę osób lekceważy temat lustracji - wprost pisze się, iż to jest dyskusja o kandydowaniu Kornela, że należy pytać go o sprawy dotyczące polityki Polskiej, czy to wewnętrzej, czy to zagranicznej..... Czy aby napewno? czy temat lustracji, Iwanowa, Wydziału Wschodniego, rozliczenia wszelkich spraw wewnętrznych - nie są tematami, od których należałoby zacząć, by osiągnąć coś więcej? Dla mnie czynnikiem pierwszorzędnym jest ZAUFANIE I WIARA w człowieka. Chcę wierzyć, iż wszyscy, będący w SSW są CZYŚCI od grzechu sprzedażności. Tylko wtedy uwierzę w człowieka. Bo gdy ten człowiek, w czasach tak okrutnych jak wtedy, w Polsce lat 50-tych do 80-tych sprawdził się, nie dał się złamać, nie sprzedał swych współtowarzyszy z organizacji, nie donosił - taki człowiek jest dla mnie więcej wart, niż niż 100 innych, którzy takiej próby nie doświadczyli. Z takim człowiekiem można nie tylko "konie kraść". Kto nie zna spraw epoki komunizmu, epoki siania nienawiści i zdrady, nie zrozumie tego. Tak więc Kornel zrobił największą swoją życiową pomyłkę po wyjściu z podziemia: nie odsiał plew od ziarna. I stracił ogromny skarb, wielu wspaniałych ludzi, którzy niegdyś -jak to się mówi - "daliby się za niego pokroić". Ja także. Tym samym próbuje teraz budować zamki na piasku. Bez fundamentu. Kornelu, sukcesu nie uzyskasz tym sposobem. Jeszcze jedna kampania wyborcza, a stracisz nastepnych ludzi, którzy jeszcze ci wierzą. I co Ci wtedy jeszcze pozostanie? LEGENDA bez wiernych ci członków SW. Smutne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek Jagielka
Częsty Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 26

PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 12:43 pm    Temat postu: Kornel i jego "suwerenna decyzja" to kpina. Odpowiedz z cytatem

Kornel i jego "suwerenna decyzja" to kpina z polskiej organizacji. Widzą to jego przydupasy ale maja za zadanie twierdzić inaczej i bronić "autorytetu" wykreowanego systemem WAŁENSYZMU, czyli systemem do kreowania szkodliwych przywódców.[/b]
_________________
Pie?? ma by?a ju? w grobie, ju? ch?odna
Krew poczu?a, spod ziemi wygl?da
I jak upiór powstaje krwi glodna
I krwi ??da, krwi ??da, krwi ??da!
Tak! Zemsta, zemsta, zemsta na wroga
Z Bogiem a cho?by i mimo Boga!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum