Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

List do red. Pospieszalskiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 5:19 pm    Temat postu: List do red. Pospieszalskiego Odpowiedz z cytatem

Szanowny Panie Redaktorze,

Zawsze z duzym zainteresowaniem ogladam Panski program, gdyz w moim odczuciu jest to najlepszy polski program publicystyczny.
Chcialabym jednak napisac czego mi brakowalo we wczorajszej emisji, z udzialem Andrzeja Gwiazdy, Zbigniewa Romaszewskiego, Antoniego Dudka i red. Zakowskiego, ktora ogladalam w TV Polonia.
Z Andrzejem Gwiazda mialam szczescie wspolpracowac bardzo blisko w czasach pierwszej "Solidarnosci" i wiem, ze jest to czlowiek skrajnie uczciwy i prostolinijny. Z cala pewnoscia jest to osoba mogaca byc wzorcem moralnym dla naszego spoleczenstwa. Zgadzam sie w zupelnosci z tym co wczoraj powiedzial na temat lustracji i ubolewam tak samo jak on, ze Prezydent Lech Kaczynski wniesionymi poprawkami przystopuje i znacznie utrudni przeprowadzenie lustracji. Chce jednak mowic o czym innym. Andrzej powiedzial wczoraj, ze artysci nie tworza filmow typu "Zycie na posluchu" gdyz nie ma po temu odpowiedniej atmosfery w Polsce. Nie zyjemy w prawdzie. Oczywiscie, ze spoleczenstwo jest zwodzone i oklamywane przez niektore znaczace media, jak np. "Gazeta Wyborcza", ale sa rowniez tworcy, ktorzy usiluja rozliczyc sie z przeszloscia w sposob uczciwy i jasny. Dramat polega jednak na tym, ze nie moga sie oni przebic z ta prawda w polskich mediach. Dam tu przyklad lodzkiego filmowca - dokumentalisty - Piotra Zarebskiego, ktory walczy z olbrzymimi trudnosciami i nie zawsze moze sie przebic ze swoja tworczoscia uznawana za politycznie niepoprawna. Sama tez ostatnio doswiadczylam dzialania cenzury, kiedy to podczas mojego ostatniego pobytu w Polsce, udzielilam wywiadu z okazji 25 rocznicy stanu wojennego i 25 rocznicy naszego procesu przed Sadem Marynarki Wojennej, w ktorym to zapadly najwyzsze wyroki w kraju w stanie wojennym. Wywiadu tego udzielilam gdanskiej dziennikarce p. Marii Giedz, ale nie znalazla sie zadna redakcja, ktora by sie odwazyla ten tekst puscic, poniewaz dalam tam przyklad destruktywnego dzialania Bogdana Borusewicza w gdanskim srodowisku opozycyjnym. TV gdanska w tym samym czasie nakrecila ze mna krotki film, ktory zostal wyemitowany 20.01.2007 roku, ale najwazniejsze czesci mojej wypowiedzi zostaly wyciete......
Slowem, nie zawsze tak jest, ze nie stara sie przekazac prawdy i moj pomysl jest taki, ze byloby wspaniale gdyby udalo sie Panu zrobic program poswiecony temu zagadnieniu. Jak to jest z ta prawda i czy naprawde chcemy ja poznac ?
Przesylam Panu moje najserdeczniejsze pozdrowienia i zycze wielu dalszych sukcesow.

[b]Ewa Kubasiewicz - Houée[/b]

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum