" /> Dyskusje ogólne :: Czy umowa gazowa z Rosją jest zdradą Polski?
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy umowa gazowa z Rosją jest zdradą Polski?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 9:45 pm    Temat postu: Czy umowa gazowa z Rosją jest zdradą Polski? Odpowiedz z cytatem

http://interia360.pl/artykul/czy-umowa-gazowa-z-rosja-do-2037-roku-jest-zdrada-polski,30771

Czy umowa gazowa z Rosją jest zdradą Polski?

Autor: Filip Stankiewicz (zredagowany przez: Magda Głowala-Habel)

Według ostatnich doniesień mediów, rząd Donalda Tuska szykuje się do podpisania umowy z Rosją w sprawie gazu, która ma obowiązywać do 2037 roku. Umowy, której braku nie odczujemy, a której podpisanie może się skończyć dla Polski bardzo źle.

Co prawda wicepremier Pawlak wspominał o sabotażu urzędników związanych z PO, mających wprowadzać w błąd wicepremiera, ale - jak się wydaje - obie partie koalicyjne dobiły już targu w tej sprawie.

Nie mamy noża na gardle

Ostatnie doniesienia części mediów, jakoby umowa była korzystna dla Polski, wyglądają na próbę wprowadzenia w błąd opinii publicznej przez polityków lub dziennikarzy, ponieważ zmienione zostały szczegóły, a fundamentalna sprawa obowiązywania umowy przez ponad 25 lat pozostała bez zmian.

Tak długa umowa to ogromny błąd z wielu powodów.

Mimo ostrej zimy nie mamy noża na gardle, nie musimy podpisywać tej umowy - gazu nam wystarczy. Dla zupełnej pewności możemy kupić gaz, który w nadmiarze mają i chętnie nam sprzedadzą kraje Europy Zachodniej. Mówił o tym były wiceminister Piotr Naimski w niedawnym programie „Bronisław Wildstein przedstawia”.

Mamy własne złoża?

Gaz pozyskiwany przez Polskę z różnych państw świata poprzez budowany Gazoport może być w przyszłości znacznie tańszy od rosyjskiego. Wtedy ta umowa będzie nas kosztowała grube miliardy wyrzucone w błoto, a właściwie to przeznaczone w dużej części na wzmocnienie rosyjskiej armii.

Polska może mieć niekonwencjonalne złoża gazu ziemnego, które wystarczą nawet na 100-200 lat - wynika z szacunków amerykańskich firm. Według głównego geologa kraju, wydobycie mogłoby się zacząć za 10-12 lat, jeśli badania potwierdzą, że takie złoża rzeczywiście posiadamy.

Pierwszy odwiert zostanie wykonany w kwietniu bieżącego roku. Zatem może się okazać, że jesteśmy samowystarczalni, a nawet mamy gaz na eksport! Tymczasem, jak wyżej wspomniałem, będziemy m.in. dozbrajać armię najgroźniejszego dla nas państwa.

Zmniejszy się zapotrzebowanie na gaz?

Nie wiadomo, czy Polska będzie się rozwijała, a jeśli tak, to w jakim tempie, czyli: nie wiadomo, ile gazu będziemy realnie potrzebować.

Wielu ekonomistów przewiduje drugi etap kryzysu gospodarczego, inni zapowiadają długoletnią stagnację. Niepokoi również rosnące zadłużenie wielu państw świata, Unii Europejskiej i Polski (deficyt naszego budżetu w 2007 roku wynosił tylko 16 mld zł, po objęciu władzy przez PO szybko wzrastał - do 52 mld zł obecnie, a dodając poukrywane wydatki jest to aż 97 mld zł).

Stagnacja lub nawrót kryzysu może wymagać wielu bolesnych decyzji, w tym podwyżek podatków, czego efektem będzie pogłębienie kryzysu. A to oznaczać będzie mniejsze zapotrzebowanie na gaz.

W okolicach zdrady

Podsumowując: nawet jeśli wszystkie wymienione alternatywy okazałyby się niekonkurencyjne do ceny gazu z Rosji, możemy spokojnie przedłużyć umowę za wiele lat. W tej chwili jest to jedna wielka niewiadoma - nie widać żadnego powodu do zawierania takiej umowy.

Jedynym powodem, jaki przychodzi na myśl, jest posiadanie przez Rosję archiwów dawnych służb PRL, w których zapewne są informacje kompromitujące polskich polityków - np. według słynnego archiwum Mitrochina, w Moskwie są akta agenta „Bolka”.

Jednak niezależnie od powodów ewentualnej decyzji o podpisaniu umowy z Rosją, jej podjęcie ociera się o zdradę Polski i powinno być w przyszłości surowo ukarane.

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOMEK napisał:
Jednak niezależnie od powodów ewentualnej decyzji o podpisaniu umowy z Rosją, jej podjęcie ociera się o zdradę Polski i powinno być w przyszłości surowo ukarane.

W świetle wiadomości, jakie w bardzo skąpych dawkach przedostają się do opinii publicznej, umowę tę należy w takich właśnie kategoriach traktować. Tym bardziej, że coraz głośniej w ostatnim czasie mówi się o tym, że jest bardziej niż prawdopodobne, że Polska posiada na swoim terytorium bardzo duże zasoby gazu ziemnego, umiejscowionego w tak zwanych łupkach skalnych, a technologię jego wydobycia mają opanowaną amerykanie. W kwestii paliw dla energetyki należy przypomnieć o tym, że w okręgu legnicko-jaworskim, są udokumentowane jedne z największych na świecie złoża węgla brunatnego i wystarczy popracować nad czystością technologii jego spalania, żeby mieć zapewnioną produkcję energii elektrycznej na długie lata. Tak więc Panowie ostrożnie z takimi umowami, bo w przyszłości może to skutkować i oby tylko - Trybunałem Stanu.

Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Państwa,

Przesyłam linki do moich artykułów. Są ciekawe jak wynika z komentarzy i

ocen, jakie można pod nimi wystawiać. Proszę również o głosy pod tymi

tekstami - oczywiście jeśli się spodobają. Dzięki temu uzyskają
wyższą
pozycję w rankingu i będą lepiej widoczne przez innych odwiedzających
portal. Może spróbować zainteresować nimi znajomych? To wskazane
zwłaszcza w przypadku tekstu o umowie dotyczącej gazu na ponad 25 lat.
Sprawa jest bardzo ważna, a umowa jeszcze nie podpisana ostatecznie - im
większe nagłośnienie jej krytycznej oceny, tym większa szansa na jej nie

wejście w życie! Również tekst o Gdańsku wydaje mi się niezwykle
istotny.

Głos można oddać pod artykułami z prawej strony – widoczne są
obok
siebie dwie miniaturki kciuków skierowane w przeciwnych kierunkach.

Czy umowa gazowa z Rosją do 2037 roku jest zdradą
Polski?
http://interia360.pl/artykul/czy-umowa-gazowa-z-rosja-do-2037-roku-jest-zdrada-polski,30771

Rządy PO prowadzą Gdańsk do katastrofy
http://interia360.pl/artykul/rzady-po-prowadza-gdansk-do-katastrofy,29880

Owsiak niesłusznie piętnuje dyrektora
szpitala
http://interia360.pl/artykul/owsiak-nieslusznie-pietnuje-dyrektora-szpitala,29758

Serdecznie Pozdrawiam

Filip Stankiewicz

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiek
Weteran Forum


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 240

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tytuł artykułu brzmi: Czy umowa gazowa z Rosją jest zdradą Polski?
Pytanie retoryczne, bo w świetle treści artykułu nie ma wątpliwości, że jest zdradą Polski i oby - zgodnie z tym co napisał pan Marek - zaskutkowała Trybunałem Stanu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TOMEK
Weteran Forum


Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 258

PostWysłany: Nie Lut 14, 2010 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://1616.salon24.pl/155948,megaprzekret

Megaprzekręt


Na naszych oczach, przy biernej postawie polityków, mediów, służb specjalnych, dzieje się ostatni akt utraty suwerenności naszego kraju.

Afera hazardowa „warta” być może 0,5 mld PLN skutecznie przesłania megaaferę, w której Polska straciła jakieś 1500 mld PLN.

Megaafera nie zostaje zauważona, być może dlatego, że ma rozmiar niewiarygodny, choć tak łatwo sprawdzalny.

W czasie, kiedy kolejne rządy szukają dywersyfikujących rozwiązań dostawy paliw, po cichu rozdawane są polskie zasoby ropy i gazu obcym firmom. Oficjalna wersja Głównego Geologa Kraju jest taka: „Przekazujemy zasoby w celu ich rozpoznania, nie posiadamy środków na ten cel i nowoczesnych technologii”.

To kłamstwa.

Od dziesiątków lat, w tym także w ostatnim 20 – to leciu, manipulowano informacją geologiczną. Np. coroczne Bilanse Zasobów Kopalin (PIG) informują, że mamy jedynie 150 mld m3 gazu (na 10 lat eksploatacji) i 19,5 mln ton ropy (na 1,3 roku eksploatacji).

Jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej, z chwilą przekazania zasobów w celu rozpoznania, od razu wiadomo, że pod Kutnem zasób gazu przekazany w 2007 roku FX Energy to ok. 500 mld m3, a gaz przekazany firmie Chevron w 2009r. (obie firmy z USA) to ok. 1000 mld m3 (1 bln). Zasoby te po prostu, były dawno, poprzez kilka tysięcy wierceń w latach 60 i 70 - tych XX wieku i inne (satelitarne) w latach następnych, rozpoznane, a informacje utajniono polskiemu społeczeństwu i przekazywano agenturze KGB.

Nie ujawnienie tych zasobów było i jest tym na rękę, którzy mają biznes na sprowadzaniu gazu z Rosji.

Przekazano obecnie w obce ręce zasoby gazu w ilości ok. 1,5 bln m3 (na ok. 150 lat zapotrzebowania obecnego Polski) za ok. 1% wartości (opłaty koncesyjne za wydobycie – 5,63 PLN/1000m3) ze stratą ok. 2000 mld PLN (cena gazu z Rosji to ponad 400 USD/1000 m3).

Zasoby te zostały dawno rozpoznane i firmy amerykańskie, o których mowa powyżej (w FX Energy jest były wiceprezes PGNiG), mają 100% pewności co do wielkości zasobów, czym się same chwalą na swoich stronach internetowych.

Manipulacja informacją przez Głównego Geologa Kraju, który wydał koncesje, polega na tym, koncesje wydaje (wydał obcym firmom ponad 30), jak twierdzi jedynie na rozpoznanie zasobów.

Dają się na to nabierać wszyscy, nie znając prawa geologicznego i górniczego, które obecnie w Art. 12 stanowi że: kto rozpoznał złoże…może żądać pierwszeństwa do jego eksploatacji przed innymi. Oznacza to, że rozpoznanie jest jednoznaczne z prawem do eksploatacji.

To samo w Art. 15 jest kontynuowane w projekcie nowego prawa g i g – druk sejmowy 1696.

Projekt nowego prawa g i g zmierza do totalnego przejęcia wszelkich zasobów energetycznych (oraz pozostałych) przez organ koncesyjny podległy Głównemu Geologowi Kraju w jednym celu – przekazania tych zasobów w ręce prywatnych firm przetargowo lub bez przetargu. Z pominięciem interesu państwa, samorządów i obywateli, czyli obecnych właściciel. Których pozbawia się możliwości korzystania z własnych zasobów.

Dodatkowo jeszcze w nowym prawie wymyślono możliwość bezwzględnego wywłaszczenia z nieruchomości wszystkich właścicieli obecnych przez tego, który uzyskał koncesję na rozpoznanie i/lub eksploatację.

Np. FX Energy ma już tereny o pow. 8,5 tys. km2 terenów w Polsce, które może przejąć na min. 50 lat, wywłaszczając wszystkich, jeśli zobaczy w tym jakiś interes. Nowe prawo g i g ma ułatwić także znakomicie przekazanie węgla brunatnego w obce ręce. Węgiel brunatny ma „iść” z prywatyzacją energetyki, co oznacza, że za oczekiwane 12 mld PLN (obecnie szacunki dochodzą do 25 mld PLN) z prywatyzacji sektora energetycznego utracimy zasoby o wartości setek mld PLN. Samorządy i organizacje społeczne eliminuje się skutecznie z procesu koncesyjnego, poprzez kolejne prawne ograniczenia ustawowe, celowe manipulacje prawem.

To wszystko staje się niewiarygodne poprzez swoją prostotę. Wydaje nam się, że nikt nie może zabrać nam naszych domów, działek, pól i lasów.

A jednak – wystarczy przeczytać choćby skrót projektu nowego prawa geologicznego i górniczego, żeby zrozumieć grozę sytuacji.

Udało się, przy biernej postawie praktycznie wszystkich sił politycznych, zatrzymać listem otwartym do Prezydenta i Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu (dostali wszyscy posłowie) spowolnić legislację tego prawa (ustawa miała wejść w życie 1 lipca 2009r.).

Sejm uchwalił powołanie Nadzwyczajnej Podkomisji Sejmowej ds. druku 1696 – projekt nowego prawa geologicznego i górniczego, po bezskutecznej wielomiesięcznej dyskusji w podkomisji, samorządy i organizacje społeczne przestały w niej uczestniczyć decyzją Przewodniczącego i posłów PO. Z uzyskiwanych informacji posiadamy wiedzę, że z wielu wniesionych poprawek niewiele poprawek wniosła Podkomisja do projektu rządowego (projekt Głównego Geologa Kraju), projekt wkrótce ma trafić do drugiego czytania.

Podsumowując – zajmujemy się wszyscy duperelami, a tu kradną, zupełnie bezkarnie, wszystko co dla nas najcenniejsze. Zwłaszcza przyszłość. Mogliśmy być Norwegią czy Kuwejtem, a jesteśmy nędzarzem wycyckanym przez zgraję mafijnych „elit politycznych”.

Może czas z tym skończyć, póki jeszcze coś zostało?

Może warto społeczeństwu ujawnić wszystkie bzdury o budowie dla nas bezpieczeństwa energetycznego, w ramach którego pozbywamy się własnych paliw jako źródła dochodów, by kupować od innych za ciężkie pieniądze.

Te bzdury o bezpieczeństwie energetycznym w ramach czego pozbywamy się za grosze dochodowych spółek energetycznych wraz z zasobami.

O potrzebie budowy elektrowni atomowych wtedy, kiedy zapotrzebowanie na energię stale spada, a wydano już pozwolenia na 12,5 tys. MW przyłączenia energii wiatrowej, (zostały do rozpatrzenia wnioski na 54 tys. MW), t.j. na 1/3 zainstalowanej obecnie mocy wszystkich elektrowni. Wtedy, kiedy dostępne zasoby geotermiczne (skał i wód) mogą zapewnić moc energii elektrycznej na ok. 50 tys. MW.

O konieczności realizacji projektu CCS – wychwytywania, sprężania i zatłaczania spalin ze spalania węgla brunatnego przez PGE (przygotowane do sprzedaży na giełdzie) w najcenniejsze geotermalne pokłady utworów solanek jurajskich w centralnej Polsce.

Może ktoś to powie poprzez media ogłupiałemu społeczeństwu i uratuje ten kraj?
Urzeczywistnijmy słowa Jana Pawła II:

„To jest nasza Ojczyzna, to jest nasze być i mieć, nikt nie może odebrać nam naszego być i mieć”

_________________
http://www.solidarni.waw.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oficjalna wersja Głównego Geologa Kraju jest taka: „Przekazujemy zasoby w celu ich rozpoznania, nie posiadamy środków na ten cel i nowoczesnych technologii”.

Co to znaczy: "przekazujemy"? ZA DARMO?!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5319

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/30920/articlePage/1

"AMERYKANIE WYGAZUJĄ ROSJĘ

Teresa Wójcik, "Gazeta Polska", 16-02-2010 14:54


Zmienia się geopolityka światowego rynku gazu. Dzięki amerykańskiej przedsiębiorczości i kreatywności w Stanach Zjednoczonych wydobywa się obecnie o ponad 15 proc. więcej gazu niż w Rosji. Moskwa traci pozycję gazowego monopolisty na światowym rynku.

(...)"

Więcej:


http://www.niezalezna.pl/article/show/id/30920/articlePage/1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek-R
Weteran Forum


Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1476

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest oczywiste, że obok obszaru naszej obecności wojskowej w strukturach militarnych świata demokratycznego, to właśnie kwestia bezpieczeństwa energetycznego powinna być jedną z tych fundamentalnych, które będą determinowały działania, mające na celu zapewnienie dalszego bezpiecznego rozwoju naszemu krajowi. Ale jedno wydaje się być pewne, że pod obecnymi rządami komliberałów to się najzwyczajniej nie uda. Ostatni czas afer pokazuje chyba najdobitniej to, jaki jest Ich stosunek do państwa i jego struktur. I jest niemal pewne, że w razie utrzymania się przy władzy, zmienią się (czytaj udoskonalą) metody, ale mentalność pozostanie ta sama. W kwestii tych poszukiwań i koncesji, zagadkowa pozostaje bierna i nadzwyczaj cicha jak na rangę problemu postawa posłów PiS, no chyba że taki stan rzeczy wynikał z niewiedzy, co jeszcze gorzej o nich świadczy. Tak więc puki jeszcze zło się nie stało, teraz kiedy sam problem jak i jego skala są bardziej znane, za wszelką cenę nie wolno nam tej sprawy "odpuścić", a zasadniczym elementem obywatelskiej obrony przed rozkradaniem resztek wspólnego dobra, oprócz bieżącej aktywnej postawy, powinien być świadomy udział w akcie nadchodzących wyborów parlamentarnych, bo wbrew pozorom to one, a nie tak nagłośniane wybory prezydenckie będą tymi, które we wszystkich tych fundamentalnych kwestiach zdecydują. I niechaj ci, którzy przy najróżniejszych okazjach tyle mówią o miłości do Ojczyzny, wezmą się wreszcie do organicznej pracy, bo od samego brylowania w mediach nam nie przybędzie.


Marek Radomski - Rada Oddziałowa SW - Jelenia Góra.

_________________
"Platforma jest przede wszystkim wielk?
mistyfikacj?. Mamy do czynienia z elegancko
opakowan? recydyw? tymi?szczyzny lub nowym
wydaniem Polskiej Partii Przyjació? Piwa....." - Stefan Niesio?owski - "Gazeta Wyborcza" nr 168 - 20 lipca 2001.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group