Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Arcana" 86-87

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wspomnienia, Relacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 9:14 pm    Temat postu: "Arcana" 86-87 Odpowiedz z cytatem

W najnowszym numerze dwumiesięcznika "Arcana" zamieszczono fragment moich wspomnień, dotyczących wydarzeń z lutego 1989 r. w Krakowie, m.in. o roli "SW" w ich organizacji i ogólnie o działalności anty-okrągłostołowej w tym czasie.
http://www.arcana.pl/index.php?akcja=arcana
Całość ma się podobno ukazać w przygotowywanej przez krakowski IPN monografii Niezależnego Zrzeszenia Studentów, a później oczywiście wkleję także i tutaj...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nostromo
Częsty Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2009 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem te fragmenty - bardzo ciekawe, kapitalne, że Pan to spisał. Żałuję tylko, że nie mogłem się już teraz zapoznać z całością. Bywałem na tych zadymach o których Pan pisze, zdecydowana większość osób występująca w tym tekście jest mi osobiście znana - m.in. dlatego z takim zainteresowaniem ten tekst czytałem.
Rozbroił mnie Pan całkowicie wspomniem zachowania Gniewka podczas wizyty Wałęsy na UJ Wink

Pozdrawiam
nostromo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 6:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za słowa uznania i proszę mi nie mówić "na pan", bo to aż nie wypada, zwłaszcza żeśmy kombatanci z tej samej strony barykady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nostromo
Częsty Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ja raczej do kombatanctwa się nie poczuwam. Studia zaczynałem w 1988 roku i co prawda brałem udział w kilku manifestacjach, ale udział całkowicie bierny.
Ucieszyły mnie wzmianki w tekście o moim (zmarłym niestety w zeszłym roku) dalszym kuzynie, "Dzikim". Znałeś go może bliżej ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znałem "Dzikiego" od 1987, wspólnie działaliśmy w NZS, to właśnie on dostarczał mi prasę "Solidarności Walczącej" i zaproponował współpracę z organizacją, poźniej jeszcze razem działaliśmy w Partii Wolności.
Kontakt nam się zerwał, kiedy wyprowadziłem się z Krakowa - wiesz jak to jest: praca, rodzina itd.
Dotarła do mnie wiadomość o jego chorobie, a później o przedwczesnej śmierci; byłem na pogrzebie, który bardzo mną wstrząsnął - pod jego wpływem napisałem te wspomnienia o wydarzeniach krakowskich, bo spośród głównych ich organizatorów nie żyje już prawie połowa, mimo że mamy po czterdzieśi parę lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nostromo
Częsty Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nie mogłem być na pogrzebie Krzyśka, mój tato natomiast na nim przemawiał...
Wiem, że nie żyje też Robert. Z nim miałem trochę bliższy kontakt w pewnym okresie, w 1993 byłem obok niego jednym z delegatów na zjazd krajowy NZS który odbywał się w Kielcach, jakieś dwa miesiące po absurdalnych wyborach 1993 roku. Dla mnie wtedy strasznym absurdem była okoliczność, że Ty i Robert startowaliście z różnych list. O ile się nie mylę Ty z listy RdR a Robert PC...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, Robert zmarł ponad trzy lata temu, akurat w momencie kiedy zaczęło mu się jakoś w życiu układać, pracowaliśmy razem przez kilka ostatnich lat na wykopaliskach, zaczął publikować wyniki swoich badań w prasie naukowej, miał stałą pracę w muzeum w Dąbrowie Górniczej.
Listy w tamtych wyborach były kompletowane z łapanki, kto gdzie trafiał to był w dużej mierze zupełny przypadek, bo do końca nie było jasne, czy będzie jedna czy dwie konkurencyjne listy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nostromo
Częsty Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero dzisiaj rano, uświadomiłem sobie, że to z Tobą musiałem wczoraj rozmawiać w "Imbirze", po koncercie Kryzysu i De Press !
Mam nadzieję, że zdążymy się jeszcze na jakiś interesujący temat pokłócić Wink Ściskam prawicę, Tomek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy Roś
Bywalec Forum


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 44

PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niestety, to nie byłem ja, jestem akurat poza Polską, ale niedługo wracam i zapewne się na jakąś "kombatancką" imprezę wybiorę, może nawet do "Imbiru" - ostatnio tam byłem chyba 3 lata temu na rocznicy NZS - 17 lutego,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nostromo
Częsty Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 29

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, to się wkopałem ! Byłem 5.02 w Rotundzie na koncercie poświęconym pamięci żołnierzy wyklętych, potem sporą grupą poszliśmy do Imbiru. Pod koniec imprezy uciąłem sobie pogawędkę z interesującym osobnikem co do którego na drugi dzień nabrałem przekonania, że musiał być Tobą. Przepraszam za pomyłkę. Embarassed
Na drugi raz raczej będę pił herbatę Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Wspomnienia, Relacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum