Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki Prezydent, taka katastrofa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Nie Kwi 11, 2010 7:45 pm    Temat postu: Jaki Prezydent, taka katastrofa Odpowiedz z cytatem

http://budyn78.salon24.pl/169262,jaki-prezydent-taka-katastrofa

Jaki Prezydent, taka katastrofa

"Jaki prezydent, taki zamach" był uprzejmy powiedzieć nasz od wczoraj p.o. Prezydenta, Bronisław Komorowski, po zamachu na prezydenta Kaczyńskiego w Gruzji. "Jaki Prezydent, taka katastrofa" - dopowiedział los, jednocześnie umieszczając na wymarzonym fotelu marszałka Bronisława Komorowskiego. Ten zaś wygłosił mowę do narodu, równie wyważoną i zarazem szczerą, jak wcześniejsze słowa o zamachu w Gruzji.
"Nie ma już lewicy i prawicy" - mówi marszałek Komorowski, co tłumaczy się jako słowa o pojednaniu w godzinie próby. "Nie ma lewicy" - nie ma już lewicowego kontrkandydata dla marszałka (Jerzego Szmajdzińskiego), nie ma też pani, która zawsze budziła moją wielką irytację, jednak dla lewicy była postacią istotną, i która również brana była pod uwagę jako kandydatka. (Jolanta Szymanek-Deresz). "Nie ma już prawicy." Nie ma najbardziej liczącego się kandydata na prezydenta, nie ma też co najmniej dwóch osób, typowanych w różnych rozważaniach na ewentualnych kandydatów (Grażyny Gęsickiej i Macieja Płażyńskiego), w przypadku rezygnacji Lecha Kaczyńskiego z kandydowania. Nie ma szefa IPN, nie ma poważnej części czołowych polityków PiS, nie ma najlepszych urzędników kancelarii prezydenta. "Nie ma lewicy ani prawicy" - to jednak nie rekord specyficznego wyczucia naszego nowego męża opatrznościowego. W pierwszej publicznej wypowiedzi pan Komorowski, z mistrzowskim wyczuciem powiedział narodowi, że oto "spadły na niego obowiązki". Fakt, idealne określenie - spadły - razem ze szczątkami płonącego samolotu i fragmentami ciał ofiar.
Co myślą dziś wszyscy ci, którzy jeszcze niedawno straszyli nas "polskim Putinem" czy "polskim Łukaszenką", dziś zaś mówią nam w mediach o swoich uczuciach, o stracie, o wieloletniej przyjaźni? Ciekawe, z jakimi uczuciami najwięksi przeciwnicy Kaczyńskiego zdejmowali wczoraj liczniki odmierzające czas do końca kadencji? Czy Radosław Sikorski z przyjaciółmi przypomniał sobie prawyborczą konwencję, podczas której skandowano "Były prezydent Lech Kaczyński"? Czy może do kogoś dotrze, że jednak wcześniej trochę przesadził? Rozjeżdża się jednak góra z dołem, który wystawia niskie noty nagraniu z Michnikiem na stronach gazety i zakłada na facebooku grupy, potępiające histerię wokół śmierci "tak zwanych elit" czy walczące z okazywaniem żałoby w internecie.

Zdaję sobie sprawę, że mój tekst zbudzi sprzeciw. Zdaję sobie sprawę, że mogę być bardzo niesprawiedliwy - chciałbym, by moje oceny okazały się mylne. Chcę widzieć dookoła ludzi, nie hieny. Wiem, że rozmiar tragedii, który wciąż jeszcze dopiero sobie uświadamiamy, może, nawet musi, wywołać w wielu osobach autentyczną zmianę - jest to nieuniknione. Jednak pamiętam słowa, które słyszałem bez przerwy przez ostatnie kilka lat. Pamiętam zdjęcia Lecha Kaczyńskiego z mediów - małej, złośliwej karykatury. Chytrego gnoma. Trzeba było wczorajszego dnia, by okazało się, że istnieją też inne zdjęcia - te, na których Kaczyński wygląda poważnie i godnie. Marek Migalski na swoim blogu napisał: "trzeba było śmierci Lecha Kaczyńskiego by wszyscy dostrzegli Go takim, jakim był naprawdę: ciepłym człowiekiem, trochę nieśmiałym, wspaniałym ojcem i mężem, oddanym Polce, odważnym wojownikiem całe życie walczącym o innych. Dopiero śmierć zdarła wszystkim bielmo z oczu i naród zobaczył Go w obrazie prawdziwym, a nie w karykaturze. I obyśmy zapamiętali Go właśnie takim, zasługuje na to, to mu się należy!"

PS, Chciałbym podziękować proboszczowi naszej parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, ks. prałatowi Józefowi Hassowi, za piękne, porywające kazanie. Kazanie, w którym znalazło się wszystko, co powinniśmy w tych dniach usłyszeć w kościele. Również - nazwanie po imieniu tych spraw, które umykają w wystąpieniach polityków, dziennikarzy, a nawet kapłanów. Dziękuję.

zgłoś nadużycie dodaj do obserwowanych

komentarze (1Cool skomentuj
komentarze do wpisu » Jaki Prezydent, taka katastrofa
Mord na zlecenie?
Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT)

Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.

http://tinyurl.com/naszdziennik

2010-04-11 13:32
Johnny Pollack 22 71
U was toże Deja Vu
dejavu.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@Budyń78
+ pełna zgoda. Nie można dać się porwać w żałobnego mazura "Kochajmy się", trzeba mówić szczerze i walczyć, bo to jest wojna. I narazie Drzewieckie, Sobiesiaki, Chlebowskie są w niej górą.

2010-04-11 13:35
Grudeq 384 3116
Cogito ergo PiS eligio
grudqowy.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@
Ja dokładnie o tym samym i tak samo myślę. Ale wolałabym, aby ci wszyscy przynajmniej na dwa dni zamilkli. Nie chcę ich słuchać. Nawet, jeśli chcą przeprosić - jak Wałęsa. Nie, nie nie. Nie mają prawa teraz zabierać głosu. Po prostu nie.
Andrzej Stankiewicz u Ziemkiewicza się w tym tonie wypowiedział - po co dziennikarze do nich dzwonią, po co ich zapraszają?????

2010-04-11 13:36
hanka 41 467
dziwić się chyba nie przestanę
anna1.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@hanka
po co dziennikarze do nich dzwonią, po co ich zapraszają?????

Hiena zawsze będzie szukać padliny.


2010-04-11 13:47
prowincjałka 30 2363
rzeczy trzecie: remanenty
prowincjalka.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@Autor
Cynicy nawołują do modlitwy i pojednania.

Dlaczego chcą uśpić Naród?

Potrzebne jest pojednanie i współdziałanie - pomiędzy środowiskami narodowymi.

Potrzebna jest opozycja przeciwko systemowi.

Nie wolno popełniać dramatycznych błędów.

2010-04-11 13:49
rebeliantka 24 1544
Bona diagnosis, bona curatio. Proszę nie usuwać blogów
konserwatysta100.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


Pan Budyń 78,



Szanowny Panie,
Wielu Polaków myśli tak jak Pan.
Pana esej był, jest potrzebny.

Bronisław Komorowski, kiedy ogłaszał żałobę powiedział, że ją ogłasza z powodu:
_katastrofy samolotu_
Ani słowa o Prezydencie Lechu Kaczyńskim w którego fotelu już siedzi, śmieje się i dziękuję szczęśliwemu zbiegowi okoliczności.

Ukłony

2010-04-11 14:13
Michał Stanisław de Zieleśkiewicz 1149 10739
Przez pryzmat II Rzeczypospolitej
michaelstanislaus.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


> Budyń78: "nie ma poważnej części czołowych polityków PiS"
Prawie całej grupy kierownictwa partii.

pozdr

2010-04-11 14:20
Koteusz 790 15256
Koniec świata i okolic
koteusz.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@Koteusz
nie ujmując niczego ofiarom, wywodzącym się z PiS, nie możemy dać sobie wmówić, ze to jest koniec. Wiele osób wartościowych, sprawnych organizacyjnie zostało w kraju i w europarlamencie i to są osoby, które będą w stanie ten ciężar udźwignąć.


2010-04-11 14:32
Budyń78 399 2140
niekonstruktywna krytyka polityczna
budyn78.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@Michał Stanisław de Zieleśkiewicz
dziękuję za komentarz.

Marszałek nie próżnuje, media milczą:

Choć od tragedii w Smoleńsku, w którym zginęli najwyższi przedstawiciele polskich władz, minęło zaledwie kilka godzin, zapadają juz pierwsze decyzje dotyczące następców. Dziś miała miejsce próba zajęcia gabinetu prezesa IPN przed Marię Dmochowską, ze sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego.
IPN
fot. niezalezna.pl

O tym, że podjęto taką próbę, poinformował nas prof. Ryszard Terlecki. "Jestem w tej chwili w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej, dziś rano pani Dmochowska, wiceprezes IPN, która ponoć jest w sztabie wyborczym Komorowskiego, zajęła gabinet prezesa Janusza Kurtyki" – powiedział w rozmowie z Netbird.pl.

Wszyscy pytani przez nas o to, co nastapi dalej, sa w szoku. "Ci ludzie zginęli służąc Polsce. Modlimy się za nich, będziemy się spotykać na pogrzebach, będziemy musieli z tym żyć. O katastrofie dowiedziałem się rano, podobnie jak wszyscy. Nie umiem odpowiedzieć na pytanie, jak może wyglądać polska polityka w najbliższym czasie" – zaznaczył Terlecki. "Dzisiejszy dzień nie jest dniem, w którym trzeba mówić o tym, co będzie dalej, zastanawiać się nad przyszłością. Inaczej przeżywam tę tragedię, dla mnie to bardzo osobista sprawa. W poniedziałek zbierze się kolegium Instytutu Pamięci Narodowej i to na razie tyle, jeśli chodzi o dalszą przyszłość Instytutu" – to słowa rzecznika IPN Andrzeja Arseniuka.

http://netbird.pl/a/1692/42230,1

2010-04-11 14:33
Budyń78 399 2140
niekonstruktywna krytyka polityczna
budyn78.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@hanka
proszę sobie dokładnie przesłuchać tego co powiedział Wałęsa, jak dla mnie to bełkot a nie przeprosiny

2010-04-11 14:46
poltergeist 175 1596
poltergeist.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@Budyń78
to nie koniec PiS-u. To początek czegoś zupełnie nowego w historii Polski. A Twój tekst bardzo dobry. Przemówienie - zupełnie pozbawione emocji - Komorowskiego jakoś nasuwało mi skojarzenia z bezbarwnym głosem Jaruzela. Jak to słusznie dziś powiedział Janecki, nikt z tych "wielkich polityków" polskich nie zdobył się na złożenie hołdu zmarłemu Prezydentowi - Obama zaś coś takiego uczynił,

pozdr

2010-04-11 14:46
Free Your Mind 1051 33417
opadając na dno z Titanikiem
freeyourmind.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@ ...





2010-04-11 14:48
poltergeist 175 1596
poltergeist.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


> Budyń78: "które będą w stanie ten ciężar udźwignąć"
Mimo to, uważam, potrzeba jeszcze "świeżej krwi", by uzupełnić szeregi.

pozdr

2010-04-11 14:57
Koteusz 790 15256
Koniec świata i okolic
koteusz.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


"Nie ma już lewicy i prawicy"

Odcięte.

Tak Komorowski mówi o PISie.





2010-04-11 15:06
karlin 1 2960
impertynator
karlin.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


Lewica i prawica
Dosłownie "dziś nie ma podziału na lewicę i prawicę". Pełny tekst http://www.bronislawkomorowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=632:ordzie-telewizyjne-marszaka-sejmu&catid=2:wystpienia&Itemid=8

2010-04-11 15:12
rpxjb 0 5


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


autor
ciekaw jestem kiedy A. Michnik skończy lekturę swoich tekstów o "Leszku", jak długo P. Stasiński wytrwa w dostosowaniu się do swojego apelu że odtąd atakować należy poglądy, nie człowieka.

Ciekaw też jestem kiedy wybrany zostanie prezes NBP.

Czy szacunek do L. Kaczyńskiego i apel o jedność wyrazi się np. w podpisaniu ustawy o IPN.

Czekam też na analizy, że jednak Jaroslaw, to ktoś zupełnie inny niż Lech...

2010-04-11 17:03
foros 135 1155
foros.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


Budyniu słusznie prawisz
mnie również mierzi hipokryzja i kabotyństwo tych plugawych dupków, a wkurza niemiłosiernie to ich nawoływanie do uszanowania wspólnej tragedii narodowej.

Uszanuję kogo będę chciał uszanować, to znaczy tych, którzy w moich oczach zawsze na szacunek zasługiwali, z prezydencką parą na czele. I jeszcze wiele tragicznie zmarłych osób, ale nie wszystkie.
Specjalnie żal mi ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Zwłaszcza, że ostatnio wymyśliłem dla niego jeszcze jedno zadanie.

Chodziło o uroczystości zakończenia II WŚ obchodzone 9 maja w Moskwie, na które został przez Rosjan zaproszonych Lech Kaczyński, a kilka dni później także gen. Jaruzelski z czego radochę miały te wspomniane wyżej plugawe, a dyskusjom nie było końca.
Wtedy przyszło mi do głowy, że wraz prezydentem Kaczyńskim i generałem Jaruzelskim na te uroczystości powinien pojechać także b. prezydent Ryszard Kaczorowski. Tym bardziej, że przeszedł z armią Andersa cały szlak bojowy i walczył m.in. pod Monte Cassino.
Czyż nie mam racji, że byłaby to jak najbardziej adekwatna i koherentna reprezentacja Polski na uroczystości rocznicowe zwycięstwa nad faszyzmem?

Niestety takiej delegacji nie będzie i tylko pozostaje mi oddać cześć naszym dwóm polskim prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu.
Cześć Ich Pamięci!



2010-04-11 18:04
giz 3miasto 76 10001
Nie należy usuwać blogów !!!
giz3.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


@Autor
Drogi Budyniu!
Wiem z życiowego doświadczenia, jak bardzo śmierć zmienia perspektywę. Przydaje i umarłemu wrogowi rysów dodatnich.
Oczywiście, Prezydent nie zasługiwał na ten wieloletni serial pomówień i pogardy. Źle o nas, Polakach, świadczy, żeśmy rodakom pozwalali lżyć głowę naszego państwa, jedynego w historii najnowszej przyzwoitego człowieka na tym urzędzie.
Ale ufam, że obecne szlachetnie brzmiące deklaracje (a dla Ciebie, Budyniu, brzmiące ewidentnie fałszywie) wygłaszane już po tragedii, nie zawsze są cyniczne. A w każdym razie, ufam, że są mniej cyniczne niż może nam podpowiadać nasze zbolałe serce. Podobnie - te steki pomyj wylewane przez lata na prezydenta bywały szczere. Z głupoty częściej płynące, niż z oszukańczej intencji.
Zagrożenie, podobnie jak Ty, widzę przede wszystkim w budowaniu atmosfery fikcyjnego pojednania. To jest bagienne błoto, które może zalepiać oczy i uszy.

Pozdrowienia,




2010-04-11 20:10
Koszon 13 59
koszon.salon24.pl


link do komentarza zgłoś nadużycie odpowiedz


pozostałe notki »
2010-04-06 11:18
Wojny wielkanocne i długoterminowe
Święta mamy już za sobą, ateiści mogą odetchnąć z ulgą. Wielkanoc bowiem jest chyba tym chrześcijańskim świętem, które boli ich najbardziej. A że nikt więcej od nich nie myśli o Bogu i religii, nikt też, jak oni, nie troszczy się o kościół, potrzebny im chyba...

komentarze (6)
2010-03-27 00:19
Po prawyborach: Kolejny test przed nami
Przeglądając forum Platformy Obywatelskiej, którego jestem wiernym, acz niezbyt regularnym czytelnikiem, znalazłem nieznaną mi wypowiedź Lecha Wałęsy z lutego tego roku na temat prawyborów w PO: "(...)To naprawdę ładna odpowiedź PO na szykowaną przez PiS,...

komentarze (6)
2010-03-25 00:05
"Panowie, policzmy głosy"
Radek Sikorski martwi się, że niewiele jak dotąd głosów padło w Platformianych prawyborach. Ciekawe to o tyle, że sam dbał - niby żartem - o zaniżenie tej frekwencji poprzez uniemożliwienie głosu "babciom". Babcie widać faktycznie nie zagłosowały,...

komentarze (6)

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum