" /> Dyskusje ogólne :: "BOLEK" PRZYSIĘGAŁ NA KRZYŻYK
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
"BOLEK" PRZYSIĘGAŁ NA KRZYŻYK
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:24 pm    Temat postu: "BOLEK" PRZYSIĘGAŁ NA KRZYŻYK Odpowiedz z cytatem

"BOLEK" PRZYSIĘGAŁ NA KRZYŻYK

Dziś na procesie wytoczonym K. Wyszkowskiemu z powództwa L. Wałęsy zeznawał major SB Janusz Stachowiak.

Funkcjonariusz zeznał, że rejestrował Lecha Wałęsę jako tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”, który został „stosunkowo łatwo” pozyskany do współpracy, nie był zastraszany ani szantażowany, gdyż współpracownicy pozyskani groźbą byli mniej efektywni.


Natomiast „Bolek”, według zeznań funkcjonariusza, przysięgał nawet „na krzyżyk”, że będzie dobrym i sumiennym współpracownikiem.

Szczegółowo opowiedział również o motywach finansowych współpracy TW "Bolka” i kwotach pieniężnych, jakie otrzymywał za donosy.

Najciekawsze jednak zeznania dotyczą jednak przyczyn, dla których funkcjonariusz nie złożył takich wyjaśnień podczas procesu lustracyjnego w 2000 roku. Miał on być wówczas zastraszany, przytoczył nawet przykłady swoich kolegów, którzy łamiąc zmowę milczenia w sprawie współpracy „Bolka”, narażali się na wytaczane im fikcyjne procesy karne; jednemu z nich wytoczono sprawę o posiadanie materiałów radioaktywnych.

Michał Stróżyk

http://niezalezna.pl/article/show/id/33094

A dzisiaj nadal szuja nosi Matkę Boską w klapie...

ANIA Walentynowicz zwycięzyła po śmierci!

Ilu ludzi ja ośmieszało, gdy mówiła prawdę!

Dziś trafia na listę osób, którym sie ręki nie podaje! Osobą taka jest Krzysztof Stasiewski Przewodniczący Stowarzyszenia internowanych. Nazwał Panią Annę osoba infantylną.

Majorowi Januszowi Stachowiakowi mozna podawać rękę. Mówiąc prawdę zachował sie jak Polak! Prawda go wyzwoliła

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Sob Kwi 17, 2010 2:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O niechlubnej roli Krzysztofa Stasiewskiego już dawno informowaliśmy niektórych naszych kolegów.
Niestety, jeszcze niejedna postać zaczynająca karierę u boku bolka, a później przetasowana do wrednej gry politycznej, dyskredytującej działaczy, którzy trzymali się z daleka od okrągłostołowej ekipy, pokaże swoje oblicze.
Niewielu było, którzy chcieli rzeczywistej zmiany i prawdy historycznej.
Świadczy o tym wiele faktów i zdarzeń, także w IPN.
Najbardziej żenujące jest to, że także w PISie taka grupa ludzi się znajduje. Jest to jednak prawidłowość dużych grup ludzi, że wśród wielu porządnych prześlizgnie się i trochę szuj.
I takim ręki się nie podaje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale sam fakt potwierdzenia TWulstwa Wałęsy jest przełomowy. Jak teraz wygląda sprawa tych wszystkich spraw rozstrzyganych na korzyść TW Bolek i kar zasądzanych przeciw jego 'oszczercom'. Przypomnijmy choćby sprawę Pawła Zyzaka czy Grzegorza Brauna. Co znaczy powaga sędziowskich tóg orzekających dziewictwo niecnoty LW(=TW).

W końcu pęka balon
dmuchany przez salon.


i jaki przy tym fetor...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Witja
Weteran Forum


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 5320

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://glos.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1980&Itemid=76

"Świadek: Wałęsa był agentem "Bolkiem"
Redaktor: PJ
15.04.2010.

B. funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej w Gdańsku, Janusz S. zeznał przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, że Lech Wałęsa w połowie grudnia 1970 r. został zwerbowany do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa jako agent o pseudonimie "Bolek".

undefined64-letni emerytowany Janusz S. zeznawał jako świadek w procesie o naruszenie dóbr osobistych z powództwa Lecha Wałęsy przeciwko b. działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofowi Wyszkowskiemu.

Sprawa dotyczy telewizyjnej wypowiedzi Wyszkowskiego z 16 listopada 2005 r. o domniemanej agenturalnej przeszłości b. prezydenta. W tym samym dniu Wałęsa otrzymał od Instytutu Pamięci Narodowej status pokrzywdzonego. Zapowiedział wówczas, że będzie od tego momentu pozywał do sądu osoby, które nadal będą twierdzić, iż był on agentem służb specjalnych PRL. Wałęsa domaga się od b. działacza WZZ przeprosin oraz 40 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Szpitala Dziecięcego w Gdańsku-Oliwie.

- Do 1974 r. prowadziłem teczkę pracy i personalną Lecha Wałęsy jako TW "Bolek". Jego współpraca z SB od chwili pozyskania, między 15 a 17 grudnia 1970 r., była intensywna przez 3-4 miesiące. Spotkania z nim oficerów prowadzących odbywały się kilka razy w tygodniu, a w jednym przypadku 2-3 razy dziennie. Do czerwca 1971 r. Wałęsa dostał za współpracę 20 tys. zł, przy średniej pensji stoczniowca 1600 zł - powiedział Janusz S.Janusz S. pracował od 1968 r. w Komendzie Wojewódzkiej MO w Gdańsku w pionie bezpieczeństwa. Jak wyjaśnił przed sądem, zajmował się tam m.in. opracowywaniem dokumentacji z przesłuchań ze źródłami informacji SB oraz tworzeniem kartotek personalnych agentów.

Świadek podkreślił, że nigdy w tym czasie nie widział Wałęsy, a wiedzę o jego współpracy ma na podstawie przekazywanych mu dokumentów, w tym meldunków i pokwitowań pieniędzy.

Jak zeznał Janusz S., podczas jednego ze spotkań w hotelu "Jantar" z udziałem zastępcy szefa gdańskiej SB Wałęsa dostał jednorazowo 1500 zł; bezpiece zależało wówczas, aby nie doszło do drugiej fali strajków w Stoczni Gdańskiej, planowanych przez robotników na 19 i 20 stycznia 1971 r.

Janusz S. dodał, że po pierwszych intensywnych miesiącach współpracy Wałęsa donosił niechętnie i do składania przez niego meldunków dochodziło już doraźnie.

Jak zeznał, po spaleniu Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Gdańsku w grudniu 1970 r. na przesłuchania przywieziono autobusem 30 stoczniowców. W tej grupie był też Lech Wałęsa.

- Jeden z przesłuchujących Wałęsę oficerów, który wyszedł na papierosa, mówił wówczas "Mamy go. Przysięgał na krzyżyk, że będzie lojalny i będzie z nami współpracował". Widziałem potem na własne oczy napisane odręcznie przez Wałęsę i podpisane takie oświadczenie. Było w nim napisane, że zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy współpracy z SB - powiedział Janusz S.

W opinii Janusza S., Wałęsa zdecydował się na kolaborację z SB dobrowolnie i bez szantażu. - Jeśli o dobrowolności możemy mówić w sytuacji dwugodzinnego przesłuchania w nocy - dodał.

Janusz S. mówił, że w ramach swoich obowiązków - prowadzenia teczki TW "Bolek" - uzyskał też informację z zarządu Wojskowej Służby Wewnętrznej, że Wałęsa pełniąc służbę wojskową był wcześniej pozyskany także do współpracy przez WSW.

Świadek wyjaśnił, że kilka lat temu, kiedy dowiedział się o kłopotach sądowych Wyszkowskiego, wysłał do niego, a także do Anny Walentynowicz, maila, że jest gotów świadczyć o współpracy Wałęsy z SB w sądzie. - Coś wtedy we mnie pękło. Nie ujawniałem się natomiast ze swoją wiedzą wtedy, gdy sąd lustracyjny w 2000 r. orzekł, że oświadczenie lustracyjne Lecha Wałęsy jest prawdziwe. Nie chciałem się wtedy w to mieszać, wiedziałem m.in., ile dokumentów zostało zniszczonych - dodał.

Na rozprawie nie było Wałęsy i Wyszkowskiego. Na jej początku pełnomocnik b. prezydenta Ewelina Wolańska, powołując się na czas żałoby narodowej, zaproponowała ugodę. Miała ona polegać na oświadczeniu Wyszkowskiego do protokołu o tym, że przeprasza i wycofuje się ze swoich słów na temat Wałęsy. Strona powodowa zrezygnowałaby wówczas z innych roszczeń. Pełnomocnik Wyszkowskiego, Jolanta Strzelecka powiedziała jednak, że nie może się skontaktować z przebywającym obecnie za granicą Wyszkowskim i nie zna jego stanowiska w tej sprawie.

Kolejna rozprawa odbędzie się 6 lipca. "
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzysiek
Weteran Forum


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 240

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 4:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Janusz S. mówił, że w ramach swoich obowiązków - prowadzenia teczki TW "Bolek" - uzyskał też informację z zarządu Wojskowej Służby Wewnętrznej, że Wałęsa pełniąc służbę wojskową był wcześniej pozyskany także do współpracy przez WSW.

To jedno zdanie jest ważniejsze niż wszystko co dotychczas napisano o bolku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 6:08 am    Temat postu: Krzysiek Odpowiedz z cytatem

Krzysiek napisał:
Cytat:
Janusz S. mówił, że w ramach swoich obowiązków - prowadzenia teczki TW "Bolek" - uzyskał też informację z zarządu Wojskowej Służby Wewnętrznej, że Wałęsa pełniąc służbę wojskową był wcześniej pozyskany także do współpracy przez WSW.

To jedno zdanie jest ważniejsze niż wszystko co dotychczas napisano o bolku.


Do tej pory raczej wysmiewano mnie badz ignorowano kiedy snulam przypuszczenia o wczesniejszym zwiazku W. z jakimis sluzbami, niz to, co wiemy o "kilku papierkach" z Grudnia.

A to Kazikowi Michalczykowi zawdzieczam, ze rozpoczelam ponowna lekture "Drogi nadziei" , przytomnie i nie z naboznym podziwem wczytujac sie w to co Walesa sam o sobie to mowi. I podczas tej uwazniej lektury nabralam takich podejrzen. Za duzo tam bylo skrotow, przeskokow, czystej beletrystyki.

Kiedy dowiedzielismy sie o historii nieslubnego dziecka W. zasadniczo ta sprawa wyjasnila mi nader dziwne okolicznosci, w ktorych zdecydowal sie wyjechac do Gdanska, ale nadal trzymaly sie mnie jakies niejasne podejrzenia, ze Grudzien nie byl poczatkiem "kariery Bolka". Umocnil mnie w tym przekonaniu ten potworny upor z jakim Walesa zaprzeczal jakiemukolwiek poddaniu sie SBckiej presji oraz sukcesywnie odkrywane jego - i nie tylko jego - dzialania, aby "wyczyscic" papiery. Obrazu dopelnila mroczna postac Wachowskiego...

Oczywiscie - i tu prosze mi wybaczyc - do w/w zeznan mam elementarny dystans - to SBek. Sorry - to SBek. Nie bede mu klaskac tylko dlatego, z e mowi co ja chce uslyszec. To, zreszta, za malo na dowod.

......................................................................................

Poza tym, chcialabym zwrocic wasza uwage na ten przejmujacy, mocny tekst:

http://coryllus.salon24.pl/171390,pan-jaroslaw#comment_2426148

Tez uwazam, ze powinnismy sie zjednoczyc wokol Jaroslawa i poprzec kazdego kandydata, jakiego wskaze PiS ( chocby trzeba to bylo zrobic z zacisnietymi zebami!). Sam Jaroslaw nie moze kandydowac - aby wyladowac na szykowanym przez PO stanowisku "pod zyrandolami", on jest potrzebny w Sejmie. W zadnym wypadku nie wolno go wciskac w role "prezydenta wszystkich Polakow".

Trzymajcie sie, kochani, w tych strasznych dniach, jeszcze sie nam Polska znowu rozjasni

Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Katarzyno,
Polecony przez Panią tekst spod http://coryllus.salon24.pl/171390,pan-jaroslaw#comment_2426148 jest rzeczywiście bardzo przejmujący. I szkoda, że nie utowrzyła Pani dla niego osobnego Tematu. On wzrusza i każe zaciskać pięści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kazimierz Michalczyk
Site Admin


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 1572

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 6:17 pm    Temat postu: Witaj Kasiu Odpowiedz z cytatem

Katarzyna Makowska napisał:

A to Kazikowi Michalczykowi zawdzieczam, ze rozpoczelam ponowna lekture "Drogi nadziei" , przytomnie i nie z naboznym podziwem wczytujac sie w to co Walesa sam o sobie to mowi. I podczas tej uwazniej lektury nabralam takich podejrzen. Za duzo tam bylo skrotow, przeskokow, czystej beletrystyki.


Witaj Kasiu, Very Happy
Jak juz wywolalas mnie do tablicy, to pozwole sobie troche to uzupelnic.
Akta "Bolka", to "maly Bolek". Mnie interesuja akta ktore zostaly zalozone po tym. Jaki departament jego przejal i jakiego kraju?
Dzisiaj musze dodac, ze i te materialy nie beda dla mnie specjalnie sensacyjne, poniewaz jest doskonale udokumentowana jego dzialalnosc w latach 80-tych i za jego prezydentury. Na tej podstawie mozna bez problemow stwierdzic komu sluzyl i jak byl zadaniowany.

W obliczu dzisiejszej Tragedii Narodowej, powstaje pytanie kto jeszcze? Uczmy sie na naszej historii i korzystajmy z naszego doswiadczenia! Przekazujmy to wszystko naszym nastepnym pokoleniom. Niech oni nie dadza sie nabrac tak jak wielu z nas dalo sie nabrac na "pokojowa rewolucje". Zdrajcy, kolaboratorzy i sprzedawczyki to sa chwasty polskiego narodu. Z chwastami sie nie dyskutuje. Wyrywa sie je z korzeniami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Kasia pisze, cytat: do w/w zeznan mam elementarny dystans - to SBek. Sorry - to SBek. Nie bede mu klaskac tylko dlatego, z e mowi co ja chce uslyszec.
Do zeznan esbekow oczywiscie nalezy miec ten "elementarny dystans". Jednak w TEJ KONKRETNEJ sytuacji mamy do czynienia z czlowiekiem, ktory wyłamując sie z milczenia naraza sie powaznie. Powtarzam - naraza sie powaznie. Przeciez nie moze tego robic dla "Ukladu" ani na jakiekolwiek inne zamowienie. Przypuszczam, ze to juz czlowiek w podeszlym wieku i nie chodzi mu o zadne korzysci, bo i od kogo? Od Wyszkowskiego? Podobnie jak Jadwiga podalbym mu reke. Zasluguje na szacunek jako czlowiek sprawiedliwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Korobczak
Moderator


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 354

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Historia z krzyżykiem jest - o ile pamięć mnie nie zawodzi - opisana w książce Gontarczyka i Cenckiewicza. Nihil novi sub sole...
_________________
"Ta jedna pociecha w ha?bie prze?ycia ojczyzny, ?e bogom nale?y si? pos?usze?stwo." Kasper Siemek XVII wiek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Panem Stanisławem. Szaweł nie zostałby Pawłem gdybyśmy nie uwierzyli w jego nawrócenie.
Natomiast Pani Kasi składam jeszcze jedno podziękowanie za ten tekst [urlhttp://coryllus.salon24.pl/171390,pan-jaroslaw#comment_2426148]"Pan Jarosław"[/url], którego przeczytanie Pani poleciła. Buszując po okolicy znalazłem bardzo aktualny krótki tekst pt. "NIE WIERZĘ W CHMURĘ PYŁU !!!" z salonu24, którego Autorem jest T-REX. Oto cała treść:
Cytat:
NIE WIERZĘ W CHMURĘ PYŁU ! ! !
To przykrywka!
Kolejna chamska przykrywka ! ! !
Właśnie teraz ! ! !
Żeby Europa zapomniała, nie myślała, wyparła.
Finis Poloniae.


Erupcja wulkanu trwa od 22.03.2010 i dotąd nie miała apokaliptycznego wymiaru.
Godne polecenia są też komentarze!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz - Wrocław
Moderator


Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 4333

PostWysłany: Sob Kwi 17, 2010 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co? I dalej żadnych informacji ilościowych co do islandzkiej chmury. Chodzi mi tu o to, że w dzisiejszym świecie tego typu zjawiska są monitorowane przy pomocy odpowiedniiej aparatury, sond. A tu? Nic. Objawia się zamknięcie przestrzeni powietrznej nie podając żadnych danych o tym, co chmura w sobie niesie, jakie są stężenia poszczególnych występujących w niej gazów czy pyłów. Czy to nie wygląda na bajeczkę dla małych, naiwnych dzieci? Czy to nie jakaś Baba Jaga? Wygląda, że akcja wywołania poczucia stanu zagrożenia dla samolotów została przygotowana na kolanie i powoli zaczynają wychodzić na jaw jej słabości. Czy może ktoś z osób zajmujących się monitoringiem atmosfery mógłby podać jakieś wyjaśnienia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Stanislaw Siekanowicz"]Panie Stanislawie, klocic sie nie bede. Ja tez bym mu reke podala i podziekowala, ale ten elementarny dystans to mam do tych ludzi i juz.

Moze dlatego, ze tak dlugo ludzilam sie, ze po tzw. tamtej stronie mozliwe sa "nawrocenia"?

Hodysz - kto jeszcze? Nikt.

Nie. Nie moge ufac na 100% - nie tyle temu, co on powiedzial, ale jemu. Moze dostaje juz fiola, ale to t e z mogla byc jakas gra operacyjna. Pamietajmy, ze wraz z dojsciem PiSu do wladzy i c h sytuacja ulegla znacznemu zagrozeniu.

Zobaczymy co powiedza inni, bo chyba jacys inni sa wsrod swiadkow.

Przekaz satelitarny TVPolonia byl sie spsul u nas i zmuszeni bylismy koniec pogrzebu ogladac na komputerze w TVN24. U was w Toronto tez sie spsulo?

No coz, jutro przystepujemy do kampanii wyborczej. Najwiekszym holdem dla Prezydenta Kaczynskiego bedzie jezeli Polacy wybiora kandydata zaaprobowanego przez jego Brata. Tylko niechze Jaroslaw sam nie kandyduje - on jest potrzebny w Sejmie. Tym teraz, i tym nastepnym. W tym nastepnym moze jeszcze bardziej: jako premier!

Kaska

Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stanislaw Siekanowicz
Weteran Forum


Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 1146

PostWysłany: Nie Kwi 18, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy sie popsulo na TV Polonia, przestalem prenumerowac od kiedy 80 proc. programu to mydlane opery i zaśmiechujki. U nas transmisja byla na Omni z polskim komentarzem (to w Ontario taka stacja wielojezyczna). Skoro ratowala sie Pani internetem, to chyba nie wiedziała, ze CNN tez puscił całość.
Dowodow na temat bolka chyba wystarczy. Ten swiadek to moze nawet nie jakis polityczny "przechrzta", ale wystąpil w normalnej ludzkiej obronie Wyszkowskiego, co tez sie liczy i dlatego nazwalem go czlowiekiem sprawiedliwym.
Moze jeszcze pare wyjatkow znalazloby sie. Wylecialo mi z glowy nazwisko esbeka z Wroclawia, na temat ktorego w IPN znaleziono ciekawy dokument, w ktorym "naczalstwo" stwierdza, ze sprzyja Solidarnosci i jest "uzasadniona obawa, ze moze przejść na strone przeciwnika". W stanie wojennym zostal zwolniony z SB, chyba w randze kapitana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Makowska
Weteran Forum


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 194

PostWysłany: Pon Kwi 19, 2010 5:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Stanislaw Siekanowicz"]

Ja mam TVpolonia w telezyzorze, nic nie doplacam. Na CNN zagladalam, nie lecialo to tam "ciurkiem".

Jestem przygnebiona i coraz bardziej zla. Zla! Zla! Zla! Skonczyla sie zaloba, w o l n o mi sie zloscic!

Kaska
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group