" /> Dyskusje ogólne :: rózne materiały
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
rózne materiały

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 9:58 pm    Temat postu: rózne materiały Odpowiedz z cytatem

Dostałam mailem:


Broń EMP wywołuje impuls elektromagnetyczny który powoduje zniszczenie sprzętu elektronicznego i elektrycznego w promieniu rażenia w tym radarów i elektroniki samolotów.
Urządzenia lampowe znajdujące się na lotniskach posiadają niską wrażliwość na działanie impulsu elektromagnetycznego, dlatego tuż przed katastrofą Tupolewa zostały wykręcone żarówki z lamp przed lotniskiem. Kiedy doszło do katastrofy zostały zaraz wkręcone przez służby Federalnej Służby Bezpieczeństwa i tuż po katastrofie nie zostali wpuszczeni dziennikarze. W 1940 roku organy NKWD były wykonawcą zbrodni Katyńskiej gdzie zginęli oficerowie Wojska Polskiego.


Od roku 1954 do roku 1991 organy NKWD, przekształciło się na KGB. Władimir Putin od roku 1975 do 1990 był funkcjonariuszem KGB, a w latach 1998-1999 był szefem Federalnej Służby Bezpieczeństwa. W latach od 1993 roku do 1995 roku, KGB przekształcało się na Federalną Służbę Kontrwywiadowczą i Federalną Służbę Bezpieczeństwa.

Bracia Kaczyńscy byli jednymi z najsilniejszych obrońców polskich interesów narodowych, zarówno Moskwy, Niemiec i Brukseli. Pod ich przywództwem, jedna z największych szpiegowskich sieci rosyjskich została zniszczona przez polski kontrwywiad wojskowy.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/przyczyna_katastrofy_tu_154_mogl_byc_zamach_134411.htmlDefense strategists place their stakes on high-tech weapons. Nearly all superpowers of the world conduct their works in the development of such weapons. It transpired recently that Russian scientists developed a generator, the capacity of which is comparable to that of a nuclear unit. It is a genuine scientific breakthrough, and it is already clear that the defense industry will not be the only field where the new super device is going to be used.


Russia to create electromagnetic super weapon

BREAKING NEWS
Volcanic Eruption in Europe To Trigger Ecological Disaster?

Most Beautiful River on Earth

More...

An individual, who is miles away from physics and is only familiar with home electricity, will not be able to imagine the power of several billions of watts. It will be even harder to imagine that such power can be generated by a device that is fit to be placed on a table.
“The devices generating such power – billions of watts – used to be very large in size before. This appliance has a very short impulse, which makes it possible to have it on a desk – it is a very compact device,” the Director of Lebedev’s Institute of Physics, Vice President of the Russian Academy of Sciences, Gennady Mesyats said.
Mikhail Yalandin, one of the creators of the miraculous machine, said that the scientists had assembled two of such devices in Yekaterinburg – a bigger and a smaller one.
Never before had a relatively small device ever been able to generate electromagnetic impulses the capacity of which could be comparable to a huge water power plant. It is ten times as much as any foreign-made analogue.
The new device can be used practically anywhere. The invention will let specialists create radar telescopes and radars of new generation. Missile troops and defense departments on the whole will most likely be the first customers to order the appliance. The new generators can also be used to check the stability of large energy objects and systems. The device is capable of imitating the strays which appear as a result of a lightning strike or even a nuclear blast.
It is impossible to take photographs or film a video of the new generator in action because it immediately puts all electronic devices out of order.
The research that was used for the creation of such a device can be applied in the development of electromagnetic weapons.
“No one has ever studied biological effects of such impulses. It is obvious that it affects the electronic equipment near it. Computers or cell phones have to be screened from such radiation,” Mikhail Yalandin, a senior specialist of the Institute of Electrophysics said.
The device was called Nika, which means ‘victory’. http://english.pravda.ru/science/tech/04-09-2008/106296-electromagnetic_super_weapon-0 (na samym dole tłum. Takie byle jakie)

Ze strony newsweeka: http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/536148,Smolensk-to-morderstwo-z-premedytacja.html
Przedstawiamy Państwu poniżej tekst, który jest tłumaczeniem tego co napisały zagraniczne media o katastrofie prezydenckiej „tutki”. Dzisiaj oficjalnie pożegnaliśmy kwiat polskiej polityki i inteligencji na Placu Piłsudskiego, ale wątpliwości w sprawie „Tragedii Narodowej” jest coraz więcej. W dodatku piszą o tym coraz głośniej zagraniczne media, a u nas cisza „grobowa”, bo nikt nie bierze na poważnie hipotezy, że 10 kwietnia br. mogło dojść do zamachu na polską delegację udającą się do Katynia, aby oddać hołd pomordowanym przez Rosjan w 1940 roku. Bowiem jak mówią rodziny Katyńskie – „Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie...” – i my o tym nie możemy zapomnieć co się stało! Nam po prostu nie wolno przejść nad tym tak po prostu bez dokładnych wyjaśnień do dnia codziennego. Ponieważ Polska już nigdy nie będzie taka sama, bo to nie tak miało być....
Rumuński Global News był jedynym z pierwszych rumuńskich mediów, który poinformował jak napisano "o ataku międzynarodowych terrorystów z FSB Rosji na Prezydenta Polski w Smoleńsku, w którym cała polska elita została wymordowana". Agencja cytuje przedstawicieli rumuńskich w strukturach bezpieczeństwa NATO pisząc - "Sprawozdanie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale co raz więcej świadczyć o tym, że Rosjanie dokonali eliminacji najwyższych władz Polski w najbardziej brutalnej zbrodni stulecia".

Następnie czytamy - "Ten lot do Smoleńska to była unikalna szansa dla Rosji. Rosja nigdy nie miała tak wielu przeciwników w jednym miejscu na pokładzie samolotu na swoim terytorium w pobliżu bazy wojskowej wyposażonej w broń do niszczenia systemów elektronicznych przy pomocy systemów elektromagnetycznych. Była to okazja, a więc były agent KGB Władimir Putin nie mógł jej przegapić. Zabójstwo wrogów to ABC i filozofii dla służb bezpieczeństwa w carskiej Rosji, które pozostaje w mocy do chwili obecnej. Dla FSB, GRU, SVR i dla wszystkich innych rosyjskich tajnych służb, są to tylko rutynowe działania, które nazywają względem technicznym "zagłady antyrosyjski przywódców politycznych i wojskowych z kraju wroga". Rosyjskie wyjaśnienia, że był to " błąd ludzki "oraz kampania dezinformacji nie może ukryć faktu nagłego i całkowitego odcięcia wszystkich urządzenia na pokładzie samolotu, a to nie może być wolne od podejrzeń, że Rosjanie zniszczyli instrumenty pokładowe samolotu w ataku terrorystycznym".

Agencja podkreśla - "Jest to zbrodnią i Moskwa będzie musiała płacić za ten czyn przez wiele lat. Państwowi rosyjscy terroryści początkowo chcieli wyeliminować prezydenta i jego brata, byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego. Nie wszedł on jednak na pokład samolotu tylko przez przypadek i dzięki temu uniknął śmierci, bo jego matka jest chora. Jarosław Kaczyński prawdopodobnie będzie następnym prezydentem Polski".

Faktycznie ludzie nie mogą się dać zwieść rosyjskiej kampanii dezinformacji rozpoczętej po tragedii, co pośrednio potwierdza podejrzenia ujawnione przez rumuńską Global News. Rosyjska wersja wydarzeń jest sprzeczne z informacjami otrzymanymi przez rumuński Global News.

Rumuni piszą - "Z kolei w polskich mediach są teraz informacje bardziej związane z pogrzebem polityków zlikwidowanych przez Rosjan w katastrofie lotniczej, a nikt nie zaczyna zadawać pytania by nie wywoływać niepokoju".

Wstępna analiza rozmów z czarnych skrzynek wskazują, że samolot był w dobrym stanie, pisze news.pl.

Początkowo różne media spekulowały, że tragedia mogła być spowodowana złym stanem polskiego samolotu, media przypominają, że w ciągu ostatnich 40 lat, 60 takich samolotów się rozbiło. Sześć z nich rozbiło się w ciągu ostatnich pięciu lat. Szef zespołu produkcji w zakładzie Gusiew powiedział Aleksiej Tupolew samolot został niedawno wyremontowany i wszystkie podzespoły zostały naprawione.

Dziennikarze twierdzą, że - "Katastrofa samolotu polskiego Prezydenta, który spowodował śmierć Wszystkich 96 osób jest absolutnie niewytłumaczalna z powodu skomplikowanego sprzętu elektronicznego na pokładzie i doświadczonych pilotów. Źródła w polskim Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie poinformowały Rumuński Global News, że wojsko rosyjskie eksperymentowały w przeszłości z bronią elektromagnetyczną w bazie wojskowej w obrębie lotniska wojskowego gdzie miał wylądować polski prezydent. W 2008 roku Moskwa poinformowała, że stworzyła najpotężniejsze elektromagnetyczną broń wszech czasów, znaną jako EMP (impulsu elektromagnetycznego), co ogłosił rosyjska "Prawda" w papierowym wydaniu gazety."

Następnie tłumaczą - "Ogromna siła miliardy watów jest generowany, a broń ma bardzo mały rozmiar. Innowacyjne jest to, że impulsy elektromagnetyczne emitowane przez nową broń są znacznie krótsze, ale niezwykle potężne", powiedział Giennadij Mesyats, Wiceprezes Rosyjskiej Akademii Nauk i dyrektor Instytutu Fizyki Lebiediewa. "Taka mała broń nigdy nie została stworzona w przeszłości, a jednocześnie jest bardzo mocna. Były podobne urządzenia, wykonane w okresie zimnej wojny, ale ich rozmiar był ogromny. Nasze urządzenie jest co najmniej 10 razy silniejsze niż jakakolwiek broń stworzona za granicą, "powiedział Mikhail Yaladin, naukowiec zaangażowany w rozwój super broni elektromagnetycznej.

Wszelkie urządzenia elektroniczne nie działają w pobliżu impulsu elektromagnetycznego, w przypadku gdy generator jest uruchomiony. Urządzenie zostało przedstawione w Jekaterynburgu. Według rosyjskich wojskowych naukowców, to daje rezultaty podobne do uderzenia pioruna lub wybuchu jądrowego. Broń została nazwana „Nika”, po greckiej bogini zwycięstwa. Bronią tego typu, można zakłócać pracę urządzeń elektronicznych i silników wszystkich samolotów, jak dowiedział się z polski źródeł wojskowych o czym poinformował rumuński Global News. To jest bardzo trudne do wykrycia ze względu na to, że tylko w krótkim okresie używa się wiązki elektromagnetycznej. Bracia Kaczyńscy byli jednymi z najsilniejszych obrońców polskich interesów narodowych, zarówno w stosunku do Moskwy i do Niemiec oraz Brukseli".

Po czym dodają - "Pod ich przywództwem, jedna z największych sieci rosyjskich szpiegów została zniszczona przez polski kontrwywiad wojskowy. Jest to jedno z największych uderzeń, a Moskwa dzięki temu nie zainstalowała swojej siatki wywiadowczej na obszarze NATO." Rumuńska agencja informacyjna nie jest jedyną, która nie ufa Rosji. "Izraelskie" media też nie mają zaufania do oficjalnych wersji rosyjskich na temat przyczyn katastrofy samolotu w pobliżu Smoleńska, o czym informuje rumuński Global News. Niektóre z nich są skłonne to widzieć jak zabójstwo w stylu Kremla w tym wypadku, raporty izrus.co.il. Jak piszą na portalu - "Wielu analityków uważa, że tragedia został zorganizowana przez Kreml, który nienawidził Kaczyńskiego, ze względu na jego postawę anty-rosyjską".

Natomiast 10 kwietnia, pierwszy Kanał TV "Izraela", jak również drugi wymieniały możliwy udział Putina w śmierci polskiego prezydenta. Następnego dnia, 11 kwietnia, wątpliwości zostały wyrażone w mediach drukowanych. "Polacy nie mogą uwierzyć, że wszyscy najważsi rangą przywódcy polityczni i wojskowi zginęli w wyniku wypadku spowodowanego przez tragiczny zbieg okoliczności, wad technicznych i czynnik ludzki ", pisze gazeta Ahronot Yediot. gazeta Ha'aretz dodaje:" W pierwszych godzinach po awarii, możliwość zaangażowania Rosji panowała w polskich mediach z powodu napiętych stosunków pomiędzy Kaczyńskim i Putinem.

Maariv poszedł dalej i jego artykuł został zatytułowany "zapach likwidacji". "Moskwa zobowiązała się do zbadania, a Putin stanął na czele komitetu badania, ale nie jest prawdopodobne, że kiedykolwiek będzie możliwość poznania prawdy," – pisze w artykule. Portal NRG w swojej witrynie pisze, że "oskarżenia kierowane w stylu zamach Kremla będzie towarzyszyć opowieść w nadchodzącym roku" powiedział analityk polityczny, Attila Somfalvi i napisał w "Facebook", że "Rosjanie są teraz wśród głównym podejrzanych".

12 kwietnia, gazeta Ha'aretz zauważyła, że z Polską solidaryzuje się Rosja w tragedii niedaleko Smoleńska, a służy to jedynie temu by wprowadzić w błąd cały świata.

Oprac. Wajcha na podst. Romanian Global News
http://www.rgnpress.ro/content/view/42671/1/#Scene_1 (adres na rumuńską stronę)

Departament Monitorowania
Kavkaz Center
International terrorists from FSB Russia murdered Polish President with EMP
Publication time: 14 April 2010, 12:54
The Romanian Global News was the only outlet of the Rumanian media which reported about the attack of international terrorists from the FSB Russia against the plane of the Polish President in Smolensk, in which the whole Polish elite had been exterminated. The Rumanian agency cites its sources in the security structures of the NATO. The report has not been officially confirmed yet, but increasing evidence testifies that the Russians really eliminated the leadership of Poland in the most brutal crime of this century.

The opportunity was unique for Russia. Russia never had so many enemies seated in one plane over its territory or near a military base equipped with electronic and electromagnetic weapons systems. It was an opportunity that former KGB agent Vladimir Putin could not miss.

To murder enemies was the ABC of philosophy for security services in the Czarist Russia, which remains intact until now. For the FSB, GRU, SVR and for all other Russian secret services it was just a routine operation, which they call in technical terms "the annihilation of anti-Russian political and military leaders of an enemy country."

The Russian claim of a "human error" and other Russian disinformation campaigns can not conceal the fact of a sudden and total failure of all the equipment on board the plane and free the Russians of suspicions that they destroyed the plane in a terrorist attack.

It is a crime that Moscow would have to pay for many years ahead. The Russian state terrorists initially wanted to eliminate the President and his brother, a former Prime Minister Jaroslaw Kaczynski. He didn't board the death plane only by chance, his mother was ill.

Jaroslaw Kaczynski is likely to be the next president of Poland.

Actually, informed people can not be fooled by the Russian disinformation campaign launched after the tragedy, indirectly confirming suspicions disclosed by the Romanian Global News.

The Rumanian Evenimentul Zilei B1 TV aired a program about the tragedy with Caesar Osiceanu as moderator. The Russian version of events contradicts the information received by the Romanian Global News, the program reported.

In its turn, the Polish media is now more concerned with funerals of politicians exterminated by the Russians in the plane crash rather than starting to ask questions and get uneasy.

"A preliminary analysis of the conversations indicate that the 26-year old plane was in good working condition, writes the news.pl.

Initially, the media speculated that the tragedy could have been caused by a poor state of the Russian-made Polish plane, noting that in the past 40 years, 60 such planes crashed. Six of them crashed in the last five years. The head of the production team at the Tupolev plant Alexei Gusev said the aircraft was recently refurbished and its engines were repaired.

The traffic controllers at the airport of Smolensk presumably advised the Polish pilot not to land, warning that a dense fog reduced visibility.

They suggested to the pilots to try to land in the airport of Minsk or Moscow. The Chief Pilot, Arkadiusz Protasiuk, presumably ignored the advice of the Russian controllers and decided to land in the airport in Smolensk. He presumably tried it four times.

A colleague of the now dead pilot, Tomasz Pietrzak, who flew several times such Russian planes, said there is no evidence so far that Protasiuk really tried four times to land in Smolensk.

The crash of the Polish President's plane which caused the death of all 96 passengers is absolutely inexplicable because of the sophisticated electronic equipment on board and experienced pilots.

Sources in the Polish Ministry of Defense in Warsaw reported exclusively to the Romanian Global News that Russian military carried out experiments in the past with electromagnetic weapons on its military base in the area of the military airfield where the plane of the Polish president tried to land.

In 2008, Moscow said it had created the most powerful electromagnetic weapon of all time, known as the EMP (electromagnetic pulse), the Russian paper Pravda reported.

"The immense power of billions of watts is being generated, and the weapon is of extremely small size. The innovation is that electromagnetic pulses emitted by the new weapon is much shorter, but extremely powerful, "said Gennady Mesyats, the Vice President of the Russian Academy of Science and director of the Lebedev Physics Institute.

"Such small weapon has never been created in the past and yet it is extremely powerful. . There were similar devices, made during the Cold War, but their size was huge. Our device is at least 10 times more powerful than any weapon created abroad," said Mikhail Yaladin, a scientist credited with the development of the electromagnetic super weapon.

Any electronic equipment fails to operate in the near of the electromagnetic device, when the generator is running. The device was shown in Yekaterinburg. According to Russian military scientists, it produces results similar to a lightning stroke or a nuclear explosion. The weapon was called Nika, after the Greek goddess of victory.

A weapon of this type can interfere with electronic equipment and engines of any aircraft, Polish military sources said to the Romanian Global News. It is very difficult to detect it because of a short period of the use of the electromagnetic beam.

Kaczynski brothers were among the strongest defenders Polish national interests, both from Moscow and from Germany and Brussels.

Under their leadership, one of the largest Russian spy networks has been destroyed by the Polish military counterintelligence. This is one of the hardest blows that Moscow has ever got in the NATO area.

The Rumanian news agency is not the only one who distrusts the Russians.

"Israeli" media outlets do not trust the official Russian version about the causes of the plane crash near Smolensk as well, the Rumanian Global News says. Some of them are inclined to see a Kremlin-style murder in this incident, reports the izrus.co.il.

Many analyst believe that the tragedy was staged by the Kremlin, which hated Kaczynski, because of his anti-Russian stance.

On April 10, the first "Israeli" TV channel as well as the second one mentioned a possible involvement of Putin in the death of the Polish president.

Next day, on April 11, doubts were expressed in the print media.

"The Poles can hardly believe that all political and military leadership disappeared as a result of an accident caused by a tragic set of circumstances, technical defects and a human factor", writes the Yediot Ahronot newspaper.

The Ha'aretz newspaper adds:" In the first hours after the accident, a possibility of a Russian involvement prevailed in the Polish media because of tense relations between Kaczynski and Putin.

The Maariv went further and titled its article "A smell of liquidation".

"Moscow has promised to investigate, Putin became the head of the investigation committee, but it is unlikely that the truth would be ever revealed,", the article says.

The NRG Web site says that "the accusation in a targeted Kremlin-style assassination will accompany the story in the coming year"

A leading political analyst, Attila Somfalvi wrote in the "Facebook" that "the Russians are now the main suspects".

On April 12, the newspaper Ha'aretz noted that Russian solidarity with Poland in the Smolensk tragedy is only meant to deceive the world.

Department of Monitoring
Kavkaz Center
Tłum. do art. o broni: Niemal wszyscy prowadzą doświadczenia z bronią high-tech. Niedawno okazało się, że rosyjscy naukowcy opracowali generator, którego moc jest porównywalna z jednostką jądrową. Jest to prawdziwy przełom w nauce i jest już oczywiste, że przemysł obronny nie będzie jedyną dziedziną, w której nowe super urządzenie będzie używane. Zwykły człowiek, który nie interesuje się fizyką, a energia elektryczna znana jest mu tylko z działania urządzeń domowych, nie będzie w stanie wyobrazić sobie siły kilku miliardów watów. Jeszcze trudniej sobie wyobrazić, że takie moce mogą być generowane przez urządzenie, które można postawić na stole. "Urządzenia generująca moc - miliardy watów - były wcześniej bardzo dużych rozmiarów. To urządzenie ma bardzo krótki impuls, który sprawia, że można mieć go na biurku - jest to urządzenie kompaktowe” powiedział Giennadij Mesyats Dyrektor Instytutu Fizyki Lebiediewa, wiceprzewodniczący Rosyjskiej Akademii Nauk. Michaił Yalandin, jeden z twórców cudownej maszyny, powiedział, że naukowcy złożyli dwa takie urządzenia w Jekaterynburgu - większe i mniejsze. Nigdy jeszcze takie stosunkowo małe urządzenie nie było w stanie generować impulsów elektromagnetycznych, które można porównać do ogromnej elektrowni wodnej. Nowe urządzenie może być wykorzystywane praktycznie wszędzie. Wynalazek pozwala stworzyć radary i teleskopy nowej generacji dla wojsk i służb obrony przeciwrakietowej. Urządzenie jest w stanie naśladować efekty, które pojawiają się w wyniku uderzenia pioruna, a nawet wybuchu jądrowego.
"Nikt nigdy nie sprawdził skutków biologicznych takich impulsów. Jest oczywiste, że dotyczą sprzętu elektronicznego, który jest w pobliżu: komputerów lub telefonów komórkowych” powiedział Michaił Yalandin, starszy specjalista z Instytutu Electrophysics. Urządzenie zostało nazwane Nika, co oznacza 'zwycięstwo'.

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forumZałóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group