" /> Dyskusje ogólne :: List USOPAŁ do Borusewicza
Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

List USOPAŁ do Borusewicza

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciej
Weteran Forum


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 1221

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 8:07 pm    Temat postu: List USOPAŁ do Borusewicza Odpowiedz z cytatem

Montevideo, 10.02.2007

Sz. P.
Bogdan Borusewicz
Marszałek Senatu RP
Warszawa

Wielce Szanowny Panie Marszałku,

zwracamy się do Pana odnośnie pisma wysłanego dnia 05.01.2007 do pana senatora prof. Ryszarda Bendera, przewodniczącego senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, i do panów senatorów: Czesława Ryszki i dr Jana Szafrańca; pragniemy niniejszym poczynić komentarze i dostarczyć ważnych informacji.
Ze względu na część pierwszą, w której wspomina Pan, że chciałby otrzymać szerszą informację na temat tego, o czym dyskutowano na XII Walnym Zebraniu USOPAŁ, przesyłamy Panu książkę, która została zredagowana, jak co roku, i zawiera całościowy materiał jako relację
z tego wydarzenia.
Odnosząc się następnej części, w której mówi Pan o fakcie już historycznym utworzenia Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Marszałku Senatu powołanej mocą uchwały M. P. z 2002 r. Nr 27, poz. 446 dnia 21.06.2002, chcemy przypomnieć, że jednym z jej promotorów była USOPAŁ i jej dyrektor z tamtego okresu, pan J. Żołnierkiewicz oraz pan Zbigniew Różański – przedstawiciel USOPAŁ w Polsce.
Również wspomina Pan usunięcie prezesa USOPAŁ, pana Jana Kobylańskiego, z Polonijnej Rady, za sprawą pana marszałka Longina Pastusiaka, co stało się 23.03.2005. Motywuje to Pan „powodami wagi państwowej”. Sądzimy, że nie możemy tych słów brać na poważnie mając na uwadze, że w 2005 roku Prezes Kobylański zadeklarował otwarcie swoje poparcie dla odnowienia rządu polskiego w uczciwy sposób, aby wyeliminować m. in. korupcję i trwonienie funduszy państwowych. A to był czas przedwyborczy i pan Pastusiak (członek PZPR, SLD itd.) wyznawał przeciwną linię polityczną w stosunku do obecnego rządu PiS.
USOPAŁ i pan Prezes Kobylański poparli te trzy partie polityczne: Pis z panem Lechem Kaczyńskim, Samoobronę z panem Andrzejem Lepperem na czele i LPR z panem przewodniczącym Romanem Giertychem. Są one ostatnią nadzieją dla Narodu Polskiego, by wyzwolić się spod jarzma postkomunizmu; w swoich programach deklarowały zniszczenie i dokonanie prawdziwego oczyszczenia polityki ze wstydu budzących działań Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Unii Wolności itp. Bezwarunkowo poparliśmy kandydaturę panów Lecha i Jarosława Kaczyńskich, jak również patriotycznych hierarchów Kościoła Kato-lickiego. USOPAŁ wspierała zawsze największego Syna Ziemi Polskiej
w całej jej historii – ś. p. Jana Pawła II, jego sekretarza abp Stanisława Dziwisz, Prymasa Polski kard. Józefa Glempa, abp Zygmunta Kamińskiego, bp Michalika, ojców redemptorystów, w szczególności Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka i innych. Docenieni i poparci zostali jedyni przedstawiciele prasy patriotycznej i polskiej jak „Nasz Dziennik”, „Nasza Polska”, „Głos”, „Myśl Polska” itd., jak również politycy tak wybitni jak były premier pan Jan Olszewski, pan minister Antoni Macierewicz, były marszałek senatu dr Adam Struzik, poseł Zdzisław Podkański i wielu, wielu innych.
Jak jest Panu wiadome w chwili obecnej, gazety wrogie Polsce patriotycznej, gazety polskojęzyczne jak „Gazeta Wyborcza” (ze swoim dyrektorem Michnikiem-Szechterem, którego brat jest zbrodniarzem przeciwko Narodowi Polskiemu i teraz ukrywa się w Szwecji) oraz cała grupa innych piśmideł „postkomuny”, które odpowiadają tym samym ideom jak „Polityka”, „Rzeczpospolita”, „Życie Warszawy” i wiele innych – sługusów tych pierwszych – wiodło oszczerczą kampanię zniesławiającą USOPAŁ i jej prezesa pana Kobylańskiego, jak również Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka i innych.
W swoim czasie „Gazeta Wyborcza” wysłała do Urugwaju na przeszpiegi redaktora Lizuta, który przybył pod zmienionym nazwiskiem, i kilka innych osób, którzy następnie pisały niewiarygodne kłamstwa, publikując je wielokrotnie.
My walczyliśmy i walczymy nadal o demaskowanie środowisk reprezentowanych przez te organizacje i osoby w naszej Ojczyźnie (pozwalamy sobie przesłać Panu wolumin obszerny na 200 stron, który zaprezentowali nasi adwokaci w 2005 roku przeciw tym fałszywym oskarżeniom w Sądzie na Mokotowie w Warszawie. Niestety musimy stwierdzić, że do dzisiaj sądownictwo w Polsce nie funkcjonuje jak powinno w obronie swoich obywateli, jak to się dzieje w demokratycznych państwach w całym świecie. Już minęły 2 lata i do tej pory – co jest zaskakujące – nie ma wyroku w tej sprawie. Mamy nadzieję, że podczas rządów PiS sądownictwo w IV RP zostanie usprawnione.
Do niniejszego dołączamy Panu różne publikacje takie jak: artykuły z „Naszej Polski”, „Głosu”, „Kuriera Codziennego”, artykuł pana Lecha
Z. Niekrasza, zapis audycji z udziałem pana senatora Czesława Ryszki, które te teksty zawierają treści, które jasno potwierdzają w sposób bezdyskusyjny wszystko, co tu przedstawiamy. W naszym archiwum posiadamy jeszcze dużo więcej podobnych artykułów.
W dalszej części swego pisma nawiązuje Pan do osoby pana Szybisza jako nowego reprezentanta w miejsce pana Kobylańskiego. Tak jak Pan widocznie nie wie, pan Szybisz już nie jest prezesem Związku Polaków
w Argentynie; był nim tylko przez 6 miesięcy.
To dziwne, że pisze Pan o fakcie wyjazdu pana wicemarszałka Płażyńskiego w pięcioosobowej delegacji na wielkie obchody Dnia Polskiego Osadnika i twierdzi Pan, że jest to święto narodowe Argentyny. Pragniemy Pana poinformować, jeśli nie jest to Panu wiadome, iż to święto zostało osiągnięte dzięki osobistemu zaangażowaniu prezesa Związku Polaków w Argentynie, którym przez 17 lat był pan Jan Kobylański, aż do momentu ustąpienia z funkcji ze względu na wiek, kończąc 80 lat, i jest nadal prezesem USOPAŁ jak i wielu innych organizacji, gdzie jest stale bardzo aktywny. To on sam przewodniczył wszystkim wydarzeniom jak na przykład wizycie delegacji polonijnej
i senatorów argentyńskich do Polski. Nikt nigdy w historii żadnego państwa nie dokonał czegoś podobnego. Ten sukces polityczny i dyplo-matyczny, jakim było osiągnięcie Dnia Osadnika Polskiego, przyniósł mu odznaczenie Orderem Komandorii i Gwiazdą Orderu Polonia Restituta przez ówczesnego prezydenta Kwaśniewskiego. (Dołączamy Księgę dziesięciolecia działalności USOPAŁ gdzie na stronach 7 i 74 są zdjęcia z tego wydarzenia, na stronie 66 zobaczy Pan pana Kobylańskiego w Se-nacie Republiki Argentyny, a inauguracje pomnika Jana Pawła II
w Buenos Aires w obecności Prezydenta dr Saula Menem na stronach 113-116).
Cieszymy się bardzo, że wysłał Pan delegację do Argentyny, ale jest niepowetowaną szkodą, że nie składała się ona z przedstawicieli senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, tylko z pana wicemarszałka Płażyńskiego (założycielem PO wraz z Tus-kiem, Olechowskim-Brandweinem, Rokitą-Goldwichtem i in.) oraz pana Chodkiewicza, który jest pracownikiem cywilnym, a nie żadnym funkcjonariuszem państwowym ani senackim.
Panie Marszałku, niestety wiemy o tym, że Senat wysyła pieniądze do Argentyny do osób i organizacji postkomunistycznych, które niszczą stuletnie polskie organizacje, których członkowie to prawdziwi patrioci,
a te organizacje, które im zagrażają, nazywające siebie „Związkami Kulturalnymi” to w stu procentach postkomuna. W ten sam sposób Senat pod przewodnictwem marszałka Pastusiaka, kolaborując z anty-patriotycznie i antypolonijnie działającymi różnymi ambasadorami i Kon-sulami, wyrzucił dziesiątki milionów złotych w większości na pro-pagowanie i utrzymywanie tych „kulturalnych” organizacji postko-munistycznych w całym świecie, a w szczególności w Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych, Kanadzie itd.
Pozwalamy powtórzyć za konstytucją i ustawami, że powinnością Senatu jest troska o Polaków na obczyźnie. Panie Marszałku Borusewicz, my Pana pytamy: czy spełnia Pan ten obowiązek? Sądzimy, że jak dotychczas odpowiedź Ameryki Południowej może być jedynie negatywna.
Wyrażamy nadzieję, że w przyszłości Pan Marszałek przeanalizuje
i zrozumie, że ze swego wysokiego stanowiska powinien bronić patriotycznych organizacji, i że dziś rządy sprawuje PiS – to znaczy Prawo i Sprawiedliwość, innymi słowy: Obrona i Prawo. Mamy nadzieję, że będzie się Pan starał, by naprawić szkody wyrządzone w Buenos Aires, Kurytybie itp.

Z poważaniem

Lidia Barcewicz Leonor Adami
Dyrektorowie do Spraw Zagranicznych USOPAŁDo wiadomości:
 Pana Premiera Jarosława Kaczyńskiego
 Pani Minister Spraw Zagranicznych Anny Fotygi
 Pana Przewodniczącego senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, prof. Ryszarda Bendera
 Pana Senatora Czesława Ryszki, członka senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą
 Pana Senatora dr Jana Szafrańca, członka senackiej Komisji Kultury
i Środków Przekazu
 Zainteresowanych tymi sprawami


Załączniki:
1. Księga X-lecia działalności USOPAŁ;
2. Książka upamiętniająca XII Walne Zebranie USOPAŁ;
3. Akt oskarżenia wystawiony przez adwokatów Lew-Mirski;
4. Kopia listu skierowanego do Prokuratora Krajowego, pana Janusza Kaczmarka;
5. F. S. Sikorski, „Kampania pomówień, obelg i kłamstw”, Głos,
nr 19-20, 13-20.05.2006 r.;
6. L. Biłozur, „List otwarty”, Kurier Codzienny, nr 187/1943,
24-26.09.2004.;
7. Wypowiedź senatora Czesława Ryszki z dn. 03.01.2007;
8. A. Echolette, „Ukarać kłamstwo!”, Nasza Polska, nr 47, 21.11.2006.;
9. L. Z. Niekrasz, Polonia Ameryki Łacińskiej.

_________________
Maciej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum


Załóż forum phpbb2 lub phpbb3 za darmo na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group