Forum  Strona Główna

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wszyscy wspierajmy Jarosława Kaczyńskiego!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 4:42 pm    Temat postu: Wszyscy wspierajmy Jarosława Kaczyńskiego! Odpowiedz z cytatem

Apeluję do wszystkich o zgłaszanie się do biur poselskich PiS, by pobrać listy do zbierania podpisów na poparcie kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RP!

Pamietajcie jest wojna!

Albo jesteś Polakiem albo poputczikiem Moskwy!

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"


Ostatnio zmieniony przez Jadwiga Chmielowska dnia Czw Kwi 29, 2010 9:45 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkusze list poparcia można sobie pobrać w PDFie i wydrukować w dowolnej ilości. jest tam również instrukcja zbierania podpisów.

http://www.jaroslawkaczynski.info/

Teraz jestem w pracy i nie mam drukarki ale plik sobie już zapisałem i od jutra zaczynam zbierać podpisy. Do czego i innych namawiam.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już sporo czasu temu zwracałam uwagę na fakt, że środowiska PIS nie poprosiły do współpracy ludzi z niepodległościówki. Wręcz byliśmy autowani. Może zanim zaczniemy zbierać głosy i udzielać mocnego poparcia poczekajmy na propozycje. Ostudźmy te emocje. O nasze głosy mają kandydaci zabiegać.
Jeżeli Jarosław Kaczyński zrobi jakiś rozsądny gest, np. zaproponuje naszym środowiskom rozmowy, to można będzie się określić. Jest na to czas.
Ja osobiście nie mam zamiaru oddać swojego głosu bez żadnych gwarancji. Do tej pory wybierałam mniejsze zło i nie mam zamiaru czynić tak nadal.
Rozumiem, że większość ludzi jest w traumie po katastrofie, ale to nie powód, by ulegać zbiorowemu amokowi. Polityka to nie emocje, polityka to rozum. Nim się więc kierujmy podejmując decyzje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy Pietraszko
Weteran Forum


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 219

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krystyno - prawie się z Tobą zgadzam. Ale to prawie tym razem robi wielką różnicę. Sytuacja jest prosta. Komorowski nie daje najmniejszych szans krajowi. O naszej sytuacji przy nim lepiej nawet nie wspominać. W grze mogą być jeszcze: Kaczyński oraz (na szczęście raczej w mniejszym stopniu) Olechowski. Po latach znów zaistnieliśmy m.in. dzięki Lechowi Kaczyńskiemu. Stołków żadnych nie dostaliśmy? -bardzo dobrze! Dzięki temu pozostaliśmy czyści ("polityk ... nie zna słowa zdrada, a politycznych reguł trzeba strzec" - Kaczmarski). Dlaczego mielibyśmy przy drugim z braci być niezauważani ? Tylko JK ma jakąś szansę. M.in. dlatego, że Olechowski, Napieralski czy Lepper odbiorą Komorowskiemu więcej głosów niż Kaczyńskiemu odebrałoby czterdziestu czterech Korneli i Marków Jurków razem wziętych. Na razie pomóżmy więc mu, pomóżmy tym samym sobie.
Przy okazji przypominam o niedawnym fakcie, o którym dzięki swym (a wrogim m.in. naszemu środowisku) obecnym doradcom Kornel szybko zapomniał: podczas ostatnich wyborów do senatu Kornel startował z listy PiS. A wybory przegrał na własne życzenie, nie zgadzając się na dynamiczną kampanię. Czyli PiSowi jednak też z nami po drodze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz Jurku o tym, ze nie braliśmy stołków i chyba nie muszę Ci tłumaczyć, że stołków nie oczekujemy. Jeśli w PIS są ludzie, którzy jawnie wręcz eliminują środowiska niepodległościowe i działają na ich niekorzyść, jeśli celowo pomijają ich historię i dokonania, jeśli fałszują biogramy we współpracy z IPN, to chcę mieć gwarancję, że takie działania się skończą wraz z oddaniem mojego głosu. I takiej gwarancji będę żądać.
To, że PIS zaakceptował we Wrocławiu Kornela jako kandydata do parlamentu niczego nie przesądza. Kornel nie docenił widocznie swojej szansy w tej części kraju. A co do jego doradców, to rzeczywiście przyznaję, że amatorzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Paweł Korobczak
Moderator


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 354

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowna Pani Krystyno,

zgadzam sie z Jerzym Pietraszkom - tu chodzi o Polske, a Pani chce cos "ugrac" dla Niepodleglosciowcow. W to, ze wiele sie im (Wam) nalezy nie watpie, ba - jestem o tym bardziej niz przekonany. Zarazem jednak jestem przekonany, ze nikt z tych ktorzy walczyli o niepodlegla Polske, nie zechce teraz jej oddac tylko dlatego, ze jego w nia wklad nie zostal doceniony.

A przynajmniej wierze, ze gdyby mi dane bylo byc kims takim - nie zdecydowalbym sie na stawianie warunkow w sytuacji tak powaznej.

Z powazaniem,
Pawel Korobczak

_________________
"Ta jedna pociecha w ha?bie prze?ycia ojczyzny, ?e bogom nale?y si? pos?usze?stwo." Kasper Siemek XVII wiek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Pawle
Polityka w takim zakresie jak wyżej jest najważniejsza. Po co pojechał Lech Kaczyński do Katynia?
Walczmy o historię a nie o stołki.
To także gwarancja dla Jarosława, że nie jesteśmy zagrożeniem dla jego kolesi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotr Hlebowicz
Site Admin


Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 1166

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoim ostatnim zdaniem Jurek trafił w dziesiątkę, nic ująć, nic dodać. Ja nie oczekuję niczego w zamian od Jarosława Kaczyńskiego. Faktem jest, iż Lech Kaczyński wykonał w naszą stronę gest, który powinien być zauważony: za Jego poprzedników odznaczenia państwowe otrzymywały osoby wątpliwej reputacji. On to zmienił. I przynajmniej jest jakieś symboliczne zadośćuczynienie. Krysiu, w tej grupie kandydatów nie ma innego wyboru. I czego oczekiwałabyś od Kaczyńskiego? Czasu mało, a buta Komorowskiego, Tuska i kamaryli się powiększa z każdym dniem. Teraz jest wybór: albo na wozie, albo pod wozem. Ja w każdym razie popieram Jarosława Kaczyńskiego. I oddam na tego kandydata swój głos.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Krystyna Szkutnik
Moderator


Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 757

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nikt tu nie słyszał o taktyce?
Nawet najbardziej karny elektorat czegoś oczekuje.
I jeszcze jedno: Jarosław Kaczyński to nie Lech Kaczyński.
Zanim podejmę decyzję, chcę usłyszeć, czym się będzie kierował i co uzna za priorytety. Jak ustawi podstawowe problemy.
Gdyby oddelegował do kandydowania kogoś innego, zadawałabym te same pytania.
Już wiele razy Polacy głosowali, także na tewulców, bo nikt się nie nauczył, że należy myśleć przed, a nie płakać po.
I rzecz ostatnia i podstawowa: czy zapominamy o okrągłym stole i Magdalence?
To także pytanie do nas, kiedyś członków SW, przeciwników tej opcji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koordynatorzy okręgowi
Wypełnione karty z podpisami poparcia należy przekazywać bezpośrednio do koordynatorów okręgowych.

województwo dolnośląskie

Okręg nr 1 - Legnica
Krzysztof Ślufcik
tel. 605 057996
e-mail: kslufcik@op.pl

Okręg nr 2 - Wałbrzych
Wojciech Kielka
tel. 512 114967
e-mail: wojtek.kielka@op.pl

Okręg nr 3 - Wrocław
Paweł Hreniak
tel. 601 794880
e-mail: pawel.hreniak@gazeta.pl

województwo kujawsko-pomorskie

Okręg nr 4 - Bydgoszcz
Łukasz Schreiber
tel. 606 290018
e-mail: lukasz_schreiber@wp.pl

Okręg nr 5 - Toruń
Jarosław Chmielewski
tel. 607 050085
e-mail: jchmielewski@plusnet.pl

województwo lubelskie

Okręg nr 6 - Lublin
Andrzej Pruszkowski
tel. 509 714966
e-mail: apruszkowski@o2.pl

Okręg nr 7 - Chełm
Anna Pańczyk
tel. 500 122868
e-mail: anna.panczyk@o2.pl

województwo lubuskie

Okręg nr 8 - Zielona Góra
Robert Paluch
tel. 508 112802
e-mail: robertpaluch8@wp.pl


województwo łódzkie

Okręg nr 9 - Łódź
Jan Widuliński
tel. 507 096291
e-mail: janw1960@o2.pl

Okręg nr 10 - Piotrków Trybunalski
Grzegorz Zegarek
tel. 601 692244
e-mail: clock.grzegorz@wp.pl

Okręg nr 11 - Sieradz
Mariusz Forfecki
tel. 513 158411
e-mail: sieradz@pis.org.pl

województwo małopolskie

Okręg nr 12 - Chrzanów
Marta Rusin
tel. 517 338095
e-mail: marta_rusin@interia.pl

Okręg nr 13 - Kraków
Włodzimierz Pietrus
tel. 601 477269
e-mail: wlodek.pietrus@wp.pl

Okręg nr 14 - Nowy Sącz
Iwona Sus
tel. 661 975412
e-mail: nowy_sacz@pis.org.pl, iwona.biuroposelskie@wp.pl

Okręg nr 15 - Tarnów
Józef Rojek
tel. 502 024520
e-mail: jozef.rojek@sejm.pl

województwo mazowieckie

Okręg nr 16 - Płock
Rafał Kossowski
tel. 501 298506
e-mail: superrafal@o2.pl

Okręg nr 17 - Radom
Jakub Kowalski
tel. 509 965740
e-mail: poczta@jakubkowalski.pl

Okręg nr 18 - Siedlce
Jarosław Głowacki
tel. 516 150102
e-mail: jaroslaw.glowacki@um.siedlce.pl

Okręg nr 19-20 - Warszawa
Robert Szkudlarek
tel. 508 326299
e-mail: warszawa@pis.org.pl

województwo opolskie

Okręg nr 21 - Opole
Jan Chabraszewski
tel. 692 858241
e-mail: janchabraszewski@o2.pl

województwo podkarpackie

Okręg nr 22 - Krosno
Lucyna Podhalicz
tel. 509 171077
e-mail: lucynapodhalicz@interia.pl

Okręg nr 23 - Rzeszów
Michał Wiatr
tel. 507 753886
e-mail: michal.wiatr@interia.pl, stanislaw.ozog@sejm.pl


województwo podlaskie

Okręg nr 24 - Białystok
Rafał Rudnicki
tel. 601 600412, 660 044369
e-mail: rudnicki.rafal@wp.pl

województwo pomorskie

Okręg nr 25 - Gdańsk
Szymon Gajda
tel. 609 202661
e-mail: gajdaszymon@poczta.onet.pl

Okręg nr 26 - Gdynia
Robert Kujawski
tel. 501 233654
e-mail: robertq@poczta.onet.pl, gdynia@pis.org.pl


województwo śląskie

Okręg nr 27 - Bielsko-Biała
Przemysław Drabek
tel. 607 227090
e-mail: pdrabek@gmail.com

Okręg nr 28 - Częstochowa
Grażyna Matyszczak
tel. 512 369266
e-mail: gmatyszczak@onet.eu

Okręg nr 29 - Gliwice
Maciej Bartków
tel. 501 260427
e-mail: macbar2@op.pl

Okręg nr 30 - Rybnik
Gabriel Cyrulik
tel. 785 933239
e-mail: gcyr@o2.pl

Okręg nr 31 - Katowice
Piotr Pietrasz
tel. 602 125364
e-mail: pc_piotr@poczta.onet.pl, pcpiotr@vp.pl

Okręg nr 32 - Sosnowiec
Tomasz Mędrzak
tel. 506 747284
e-mail: tom.m@autograf.pl, Ewa.Malik@sejm.pl

województwo świętokrzyskie

Okręg nr 33 - Kielce
Janusz Barański
tel. 501 431083
e-mail: kielce@pis.org.pl


województwo warmińsko-mazurskie

Okręg nr 34 - Elbląg
Janusz Hajdukowski
tel. 601 921980
e-mail: zbmspzoo@wp.pl, biuro-elblag@wp.pl

Okręg nr 35 - Olsztyn
Artur Chojecki
tel. 600 453004
e-mail: a.chojecki@onet.pl, olsztyn@pis.org.pl

województwo wielkopolskie

Okręg nr 36 - Kalisz
Tomasz Ławniczak
tel. 606 707568, 784 080000
e-mail: lawniczak-tomek@wp.pl

Okręg nr 37 - Konin
Zofia Itman
tel. 728 806059
e-mail: konin@pis.org.pl

Okręg nr 38 - Piła
Marcin Porzucek
tel. 503 787963
e-mail: mbp1916@interia.pl, pila@pis.org.pl

Okręg nr 39 - Poznań
Szymon Szynkowski vel Sęk
tel. 609 967339
e-mail: szymon_szynkowski@um.poznan.pl
województwo zachodniopomorskie

województwo zachodniopomorskie

Okręg nr 40 - Koszalin
Krzysztof Nieckarz
tel. 508 290030
e-mail: koszalin@pis.org.pl

Okręg nr 41 - Szczecin
Dobrzyński Leszek
tel. 512 250337
e-mail: leszek.dobrzynski@interia.eu

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„O nierządne królestwo i skinienia bliskie,
Gdzie ani prawa ważą, ani sprawiedliwość
Ma miejsca, ale wszystko złotem kupić trzeba…”


Nikt mnie nie zapraszał do działania za komuny i nie obiecywał nagród i zaszczytów. Bardzo cierpiałem gdy widziałem że ubecy i tewulce mają wszystko a nam jest coraz gorzej. Ja osobiście bardzo dużo straciłem ale postanowiłem że się nie poddam.
Dlatego z radością patrzyłem jak to powolutku się zmienia za czasów Prezydenta Kaczyńskiego. 12 grudnia czułem się niemal jakbym stał w szeregu odznaczonych obok Kazia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3d048ee8033578ab.html


To tylko dzięki niemu było możliwe.
Nie czekam aż mi Jarosław obieca worek złota ani inne przywileje ale oczekuję od niego że będzie kontynuował walkę o PRAWO i o SPRAWIEDLIWOŚĆ.

Mnie nie musi wysyłać specjalnych zaproszeń na kredowym papierze. Jutro zaczynam zbierać podpisy. Taki już głupi jestem

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2010 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to kolejka o godz. 14-tej w Warszawie na ul. Koszykowej 10 do podpisu listy poparcia na prezydenta J. Kaczyńskiego


_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jadwiga Chmielowska
Site Admin


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 3642

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po apelu

Sprawa wyjaśniona; znamy kandydata PiS startującego w wyborach prezydenckich. Na stronie http://www.apel.zlmaz.pl <http://www.apel.zlmaz.pl> znajdą Państwo zarchiwizowany dokument z listą osób podpisanych pod apelem do J.K. i komunikat następującej treści:

“W chwili zamknięcia listy osób podpisujących się pod apelem do Jarosława Kaczyńskiego by zechciał kandydować na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, liczba sygnatariuszy przekroczyła 800. Na 1562 unikalne wejścia na stronę internetową zawierającą apel, 804 zaowocowały podpisami. Znaczy to, że apel poparła większość czytelników dokumentu. Wśród sygnatariuszy są Polacy mieszkający w Kraju i za granicą, w wielkich metropoliach i małych miejscowościach, osoby utytułowane i pracownicy fizyczni, naukowcy, pisarze, dziennikarze, urzędnicy i robotnicy.

O naszej akcji zbierania podpisów poinformowały jedynie działająca na terenie metropolii detroickiej rozgłośnia radiowa Polskie Rozmaitości, portal abcnet.pl i kilka prywatnych blogów, a zatem wynik powyższy należy uznać za dobry prognostyk przedwyborczy. Warto pamiętać, że podpisy zostały zgromadzone w krótkim czasie. Sygnatariusze składali je głównie 21 i 22 kwietnia przed pojawieniem się publikacji prasowych, z których wynikało, iż decyzja o kandydaturze Jarosława Kaczyńskiego już zapadła. Całe powyższe przedsięwzięcie miało przy tym charakter spontaniczny i nie było inspirowane przez ugrupowania polityczne.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do naszego apelu, w szczególności informatykom sprawującym pieczę nad stroną internetową, na której składano podpisy. Słowa podziękowania kieruję również do osób, które udostępniły miejsce w sieci aby naszą akcję spopularyzować. Każdy, kto w jakikolwiek sposób poparł apel, dobrze przysłużył się Polsce.

Tadeusz Witkowski”

W uzupełnieniu chciałbym dodać, że wyjaśniła się sprawa prowokatorkich wpisów pod apelem. Były one autorstwa jednej osoby. Jej dostęp do portalu został zablokowany. Nie udało się natomiast zablokować represji i szykan, jakie spadły już na niektórych sygnatariuszy (niekoniecznie zresztą w bezpośrednim związku z ich poparciem apelu).

Decyzją dyrektora generalnego Ministerstwa Gospodarki Henryka Szymańskiego (poprzednio wieloletniego dyrektora kadr tegoż resortu, co wskazuje niedwuznacznie na powiązania ze służbami specjalnymi), Marek Zieliński, który ostatnio pozostawał w stałym kontakcie elektronicznym ze mną, został z dniem 31 lipca odwołany z funkcji i placówki w Moskwie. Decyzję doręczono mu bez podania jakichkolwiek przyczyn. Jego kontrakt miał wygasnąć 31 października 2011 a ostatnio (w styczniu b.r.) otrzymał awans z I radcy na radcę-ministra. Najwidoczniej chodzi o czyszczenie szeregów. W Moskwie nie może pozostać nikt spośród dyplomatów, którzy znajdują w sobie dość odwagi, by świadczyć o tym, co się tam rzeczywiście dzieje.

Osoby manifestujące niezależne poglądy tudzież sympatie pro-PiS-owskie stają się coraz częściej ofiarami niewybrednych ataków ze strony przedstawicieli administracji związanych z PO. Szczególnie jaskrawe formy przybiera to w ośrodkach prowincjonalnych. Dla przykładu: burmistrz Przasnysza, Waldemar Trochimiuk, systematycznie utrudnia pracę i coraz częściej sięga do arsenału pogróżek wobec dwojga działaczy miejscowego Klubu Gazety Polskiej, dyrektora Muzeum Historycznego, Piotra Kaszubowskiego i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Anny Gajdzińskiej (oboje na liście sygnatariuszy naszego apelu). Ostatnio burmistrz zrobił Piotrowi karczemną awanturę i przypomniał mu, że muzeum jest w części finansowane przez Urząd Miejski, w związku z wierszem “Mały Rycerz” (utwór autorstwa Piotra Kaszubowskiego, który rozesłałem w ubiegłym tygodniu). Właściwie, to trudno spodziewać się po p. burmistrzu czegoś innego. Ów człowiek PO jest byłym dowódcą jednostki specjalnej Wojska Polskiego. W czasach PRL został zarejestrowany pod nr. 55094 przez Wydz. VI Szefostwa WSW jako tajny współpracownik ps. "Baca". Pozyskano go "do rozpoznawania kadry młodych oficerów i zadań profilaktycznych".

Chciałbym w tym miejscu uczulić na powyższą sprawę przede wszystkim redakcję “Gazety Polskiej”. Takich ludzi jak Piotr i Anna nie wolno pozostawiać samym sobie. Należy im pomóc.

Dorzucę jeszcze jeden jaskrawy przykład.
Na stronie “ePrzasnysz” http://www.eprzasnysz.pl/aktualnosci.php?artykul=3516 znalazłem wczoraj taki wpis:

“Nie wiem co mam zrobić z tym faktem wiec piszę tutaj. Jestem pracownikiem Osir [Ośrodek Sportu i Rekreacji – dopisek TaW] i w piątek 23 kwietnia Dyrektor Szczepański przyniósł do pracowników listę do podpisywania na poparcie kandydata Komorowskiego na Prezydenta RP i powiedział, że jeśli ktoś nie podpisze to ZWOLNI Z PRACY !!! TRAGEDIA !!! Kto zrobi z tym porządek !!!”

Sądzę, że sytuacja dojrzała do tego, by powołać w Polsce Komitet Obrony Represjonowanych (KOR-2). Właśnie teraz, przed wyborami prezydenckimi. Ale to należy zrobić w Kraju. Polonia mogłaby co najwyżej wesprzeć taką inicjatywę. Chętnie sam pomogę. Komitet taki powinien zająć się gromadzeniem i publikowaniem informacji o przypadkach stosowania metod represyjnych w walce politycznej tudzież dostarczaniem ofiarom pomocy prawnej.

By jednak rozstać się w nastroju bardziej pogodnym, zamiast rozwijać wątek represji, zacytuję jednego z Polonusów z okolic Detroit. Gdy Polskie Rozmaitości nadały wiadomość o naszym apelu, zadzwonił do mnie pewien mężczyzna i z akcentem świadczącym o długim pobycie na obczyźnie powiedział:
- “Panie Witkowski, następną akcję zrobimy razem; zorganizujemy zbiórkę pieniędzy na samolot dla prezydenta Jarosława Kaczyńskiego. Kupimy mu Boeinga, żeby nie musiał prosić jakiegoś barachła i latać ruskim tatałajstwem.”

Domyślacie się Państwo odpowiedzi:
- Super pomysł!!!! - odrzekłem.

Pozdrawiam wszystkich,
TaW

_________________
Jadwiga Chmielowska Przewodnicz?ca Oddzia?u Katowice i Komitetu Wykonawczego "Solidarnosci Walcz?cej"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerry
Weteran Forum


Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 396

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto chce PiS wesprzeć choćby duchowo to może zostać sympatykiem :

http://sympatycypis.pl/regulamin/

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FA?SZU PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum